Biuro matrymonialne > Aktualności dla singli > Zdaniem singli - badania > Jaka jesteś kobieto? Jaki kobiet szukają mężczyźni?

Jaka jesteś KOBIETO? Jakich kobiet szukają mężczyźni?

  • Podziel się na:
  • Dodaj do facebook.com
  • Dodaj do twitter.com
  • Dodaj do wykop.pl
  • Dodaj do gogole+
  • Dodaj do Linkedin
  • Dodaj do Pinterest

Typy kobiet poszukiwanych przez mężczyzn - Informacja Prasowa 05.04.2016

Artykuł cytowany przez: > bafavenue.pl,  > zwierciadlo.pl,  > edutorial.pl  > happysenior.pl,   > planetakobiet.com.pl,   > kobietamag.pl

Jakich kobiet szukają obecnie mężczyźni? Co kryje się pod pojęciem „atrakcyjna kobieta”? Portal randkowy MyDwoje w badaniu zapytał o to ponad 800 singli. Zobacz, co myśli mężczyzna mówiąc szukam kobiety, a jak chciałyby to widzieć same panie.

Media coraz mocniej forsują ideał kobiety przebojowej (Kobieta robi pierwszy krok), bardzo pewnej siebie, drapieżnej i wymagającej. Kobiety pouczane są, jak mają się zachowywać, by wzbudzić zainteresowanie płci przeciwnej. Ale czy faktycznie w centrum zainteresowania panów są kobiety bardziej przebojowe niż oni sami? Czy mężczyźni o takich paniach marzą w kontekście związku, czy raczej przelotnej znajomości? Czy panowie szukają kobiet subtelnych, inteligentnych i opiekuńczych czy raczej wyzywających, zbuntowanych i tajemniczych? Czy są oni w tej kwestii jednomyślni?

Jakich kobiet szukają mężczyźni? - sonda

Kobieta opiekuńcza i delikatna czy wymagająca i kapryśna?


Okazuje się, że wbrew aktualnym oczekiwaniom panowie wciąż wybierają tradycyjnie i najistotniejsze dla nich jest to, żeby kobieta była... no właśnie po prostu kobieca, czyli dziewczęca - wesoła, zabawna, zalotna i słodka, czyli zupełne przeciwieństwo ogólnie przyjętego stereotypu mężczyzny. Pani, która umiejętnie i delikatnie podkreśla swoją kobiecość, potrafi dostrzec piękno w zwykłej rzeczy i uśmiechnąć do przechodnia, spotka się z zainteresowaniem jednej czwartej mężczyzn. Wynika z tego, że z paniami perfekcyjnie wystylizowanymi wygrywają te bardziej naturalne i otwarte. Dla tej największej części respondentów ważne jest to, by przy kobiecie mogli poczuć się swobodnie i radośnie. Duża grupa panów z chęcią pozna kobietę niewinną - nieśmiałą i delikatną (21%).  Czego pragną mężczyźni sprawdził także magazyn Styl.pl.


Jakich kobiet poszukują mężczyźni - infografika


Panowie szukają również kobiety opiekuńczej (20%) – ważne, by potrafiła docenić to, co warte jest docenienia i nie szczędziła należnych pochwał. Mężczyźnie daje to nadzieję na to, iż również jego starania spotkają się z wdzięcznością, a on sam będzie mógł poczuć się przy takiej wybrance pełnowartościowym mężczyzną. 18% zapytanych wskazuje, że inspirują ich aktywne, inteligentne kobiety czynu, potrafiące doskonale odnaleźć się w każdym aspekcie codzienności. Panowie nawiązując jakąkolwiek relację z kobietą, rzadko wyobrażają ją sobie, jako partnerkę/wsparcie w życiu czy matkę wspólnych dzieci. Dopiero w momencie, gdy zaczynają o niej myśleć poważnie, analizują wymienione wyżej cechy, pomagające parze budować wspólne gniazdo i dające mężczyźnie poczucie komfortu. Najmniej panów (poniżej 1%) poszukuje kobiet kapryśnych - wymagających i czupurnych.

Zdaniem pań: seksowna i drapieżna czy opiekuńcza, zalotna i dziewczęca?


A co na to panie? Najwięcej z zapytanych kobiet, bo aż 27% stwierdza, że najbardziej pożądana są te z nich, które określić można, jako opiekuńcze. Są to panie czułe i troskliwe w stosunku do innych. Uważają one, że mężczyźni powinni móc czuć się docenieni i ważni dla swoich wybranek. Drugą najczęściej wskazywaną odpowiedzią jest ta podkreślająca cechy kobiece, czyli delikatność, subtelność i dziewczęcość. Panie w tym wypadku zgadzają się z panami i uważają, że w stałym związku sprawdzi się kobieta wesoła, zabawna, słodka (19%). Takie kobiety potrafią być zalotne i filuteryjne, ale inicjatywę pozostawiają mężczyźnie. Ale czy wszystkim paniom odpowiada taki układ? A może część z nich chce wykazać się nieco bardziej i sprowokować mężczyzn do tego, by wybrali właśnie je? Trzecia w kolejności odpowiedź należy do kobiet, które uważają, że mężczyzna wiążąc się z nimi, zdecyduje się na to ze względu na ich seksapil. Typ seksowny - uwodzący, drapieżny i wyzywający wybierany był 17% zapytanych kobiet. Kolejne 14% wierzy, że atrakcyjna mógłby stać się aktywna i inteligentna kobieta czynu. Czytaj także: Czego szukają mężczyźni?

Okiem eksperta


Męskie cechy drażnią kobiety? Z badań przeprowadzonych przez MyDwoje.pl wynika, że oczekiwania mężczyzn są świetnie rozumiane przez kobiety, a tym, co najbardziej przyciąga mężczyzn jest właśnie to, co najbardziej ich od nich odróżnia i wiąże się nierozerwalnie z archetypem prawdziwej kobiety – delikatnością, opiekuńczością i ogólnie pojętą dziewczęcością. Wypowiedź psycholog Jowity Wójcik potwierdza wyniki badań: Według mężczyzn ideał kobiety stanowią panie odpowiedzialne, troskliwe, czułe, szczere, seksowne, delikatne, wrażliwe i uczciwe. Najrzadziej są natomiast poszukiwane partnerki dokładne, logiczne, praktyczne, refleksyjne, rzetelne, silne, solidne, systematyczne i zręczne. Można zatem stwierdzić, że Panowie najwyżej oceniają Panie, które są po prostu... kobiece. Mężczyźni bardzo często muszą wykazywać się pewną „twardością” charakteru, oczekują więc od kobiet delikatności i wrażliwości: być może w ten sposób pielęgnują te „niemęskie” cechy w sobie. W określeniu „seksowne” można się doszukać męskiego pragnienia, by idealna partnerka była dla nich atrakcyjna. Z kolei pozostałe cechy, które tworzą ideał kobiety mówią zarówno o oczekiwanej pewnej zaradności życiowej (odpowiedzialna), jak i predyspozycji umożliwiających zbudowanie z nią szczęśliwego związku (czuła, szczera, wrażliwa). Panowie nie pragną także kobiet zbyt „wzorowych”. Oznacza to, że z jednej strony mogą się obawiać zbytniej nudy w związku, z drugiej zaś wyjaśnienie może być podobne jak w przypadku pań: mężczyźni, nie czując się w wielu kwestiach idealnymi, nie oczekują wzorowego zachowania, dokładności i systematyczności od swoich partnerek (Silna kobieta w związku). Tylko z kobietą posiadającą, tak jak i oni, wady i zalety, mogą się poczuć naprawdę swobodnie.

Zobacz również, co na temat tego, jakie kobiety są atrakcyjne dla mężczyzn mówi ekspert MyDwoje.pl, specjalista z zakresu psychologii płci Grzegorz Kordek:


Czytaj również:

 
Komentarze (2)

Jaka jesteś KOBIETO? Jakich kobiet szukają mężczyźni? - dodaj komentarz
Kobieta; 2016-04-05 12:00:00 
Czyli jednak wygrywa Westalka - troskliwa, cierpliwa i mądra opiekunka domowego ogniska... Ale... Jeżeli jest przy tym zadbana, atrakcyjna, powabna, kusząca i seksowna - nie zaszkodzi! Sama też lepiej będzie się z tym czuła.
Tomek38; 2016-04-05 11:14:42 
O... jaka niespodzianka... czyli jednak wbrew temu co mówią "mądre" instruktażowe programy TV, informujące kobiety do jakiego stopnia maja być przebojowe, drapieżne i wyzywające, faceci wybierają całkiem inaczej. Przynajmniej do związku... bo na chwilę, to faktycznie inne "wartości" są ważniejsze ;)

Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
*Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną (powiadomienia dzienne i natychmiastowe). Zgodę można wycofać w każdej chwili.
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register

Administratorem podanych danych osobowych jest: Katarzyna Bieber reprezentująca Serwis Doboru Partnerskiego z siedzibą przy ul. Domaniewskiej nr 37 lok. 2.43, Warszawa 02-672, NIP: 9511875187. Administrator wyznaczył IOD, jest nią Małgorzata Lewandowska, z którą kontakt jest pod adresem e-mail iod@mydwoje.pl. Kategorie danych jak: e-mail, data urodzenia, fotografia, wiek, zawód, miasto, charakterystyka, poglądy oraz dane dotyczące preferencji tzw. dane szczególnej kategorii zostają przekazane dobrowolnie w celu realizacji usługi i przesyłania oferty marketingowej zgodnie z Regulaminem Serwisu. Podstawa prawna: Serwis Internetowy przetwarza dane osobowe na podstawie wyrażonej zgody, jest to niezbędne do wykonania umowy, do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze, na podstawie prawnie uzasadnionych interesów administratora i jest niezbędne do ochrony żywotnych interesów osoby, której danej dotyczą lub innej osoby fizycznej. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres obowiązywania Umowy lub wniesienia uzasadnionego sprzeciwu. Użytkownik ma prawo poprawiania danych, usuwania, ograniczenia przetwarzania a także wniesienia sprzeciwu, oraz przeniesienia ich do innego administratora. Podanie danych nie jest wymogiem ustawowym lecz umownym i jest dobrowolne jednak niezbędne do wypełnienia umowy. Dane będą wykorzystywane do automatycznego podejmowania decyzji w celu przygotowania wyboru ofert matrymonialnych dopasowanych do kandydata. Użytkownik ma prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego na adres Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Serwisu.

Napisz do nasKonsultacje telefoniczne
są dostępne w abonamentach VIP


MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij