Biuro matrymonialne > Aktualności dla singli > Zdaniem singli - badania > Jaka jesteś kobieto? Jaki kobiet szukają mężczyźni?

Jaka jesteś KOBIETO? Jakich kobiet szukają mężczyźni?

  • Podziel się na:
  • Dodaj do facebook.com
  • Dodaj do twitter.com
  • Dodaj do wykop.pl
  • Dodaj do gogole+
  • Dodaj do Linkedin
  • Dodaj do Pinterest

Typy kobiet poszukiwanych przez mężczyzn - Informacja Prasowa 05.04.2016

Artykuł cytowany przez: > bafavenue.pl,  > zwierciadlo.pl,  > edutorial.pl  > happysenior.pl,   > planetakobiet.com.pl,   > kobietamag.pl

Jakich kobiet szukają obecnie mężczyźni? Co kryje się pod pojęciem „atrakcyjna kobieta”? Portal randkowy MyDwoje w badaniu zapytał o to ponad 800 singli. Zobacz, co myśli mężczyzna mówiąc szukam kobiety, a jak chciałyby to widzieć same panie.

Media coraz mocniej forsują ideał kobiety przebojowej (Kobieta robi pierwszy krok), bardzo pewnej siebie, drapieżnej i wymagającej. Kobiety pouczane są, jak mają się zachowywać, by wzbudzić zainteresowanie płci przeciwnej. Ale czy faktycznie w centrum zainteresowania panów są kobiety bardziej przebojowe niż oni sami? Czy mężczyźni o takich paniach marzą w kontekście związku, czy raczej przelotnej znajomości? Czy panowie szukają kobiet subtelnych, inteligentnych i opiekuńczych czy raczej wyzywających, zbuntowanych i tajemniczych? Czy są oni w tej kwestii jednomyślni?

Jakich kobiet szukają mężczyźni? - sonda

Kobieta opiekuńcza i delikatna czy wymagająca i kapryśna?


Okazuje się, że wbrew aktualnym oczekiwaniom panowie wciąż wybierają tradycyjnie i najistotniejsze dla nich jest to, żeby kobieta była... no właśnie po prostu kobieca, czyli dziewczęca - wesoła, zabawna, zalotna i słodka, czyli zupełne przeciwieństwo ogólnie przyjętego stereotypu mężczyzny. Pani, która umiejętnie i delikatnie podkreśla swoją kobiecość, potrafi dostrzec piękno w zwykłej rzeczy i uśmiechnąć do przechodnia, spotka się z zainteresowaniem jednej czwartej mężczyzn. Wynika z tego, że z paniami perfekcyjnie wystylizowanymi wygrywają te bardziej naturalne i otwarte. Dla tej największej części respondentów ważne jest to, by przy kobiecie mogli poczuć się swobodnie i radośnie. Duża grupa panów z chęcią pozna kobietę niewinną - nieśmiałą i delikatną (21%).  Czego pragną mężczyźni sprawdził także magazyn Styl.pl.


Jakich kobiet poszukują mężczyźni - infografika


Panowie szukają również kobiety opiekuńczej (20%) – ważne, by potrafiła docenić to, co warte jest docenienia i nie szczędziła należnych pochwał. Mężczyźnie daje to nadzieję na to, iż również jego starania spotkają się z wdzięcznością, a on sam będzie mógł poczuć się przy takiej wybrance pełnowartościowym mężczyzną. 18% zapytanych wskazuje, że inspirują ich aktywne, inteligentne kobiety czynu, potrafiące doskonale odnaleźć się w każdym aspekcie codzienności. Panowie nawiązując jakąkolwiek relację z kobietą, rzadko wyobrażają ją sobie, jako partnerkę/wsparcie w życiu czy matkę wspólnych dzieci. Dopiero w momencie, gdy zaczynają o niej myśleć poważnie, analizują wymienione wyżej cechy, pomagające parze budować wspólne gniazdo i dające mężczyźnie poczucie komfortu. Najmniej panów (poniżej 1%) poszukuje kobiet kapryśnych - wymagających i czupurnych.

Zdaniem pań: seksowna i drapieżna czy opiekuńcza, zalotna i dziewczęca?


A co na to panie? Najwięcej z zapytanych kobiet, bo aż 27% stwierdza, że najbardziej pożądana są te z nich, które określić można, jako opiekuńcze. Są to panie czułe i troskliwe w stosunku do innych. Uważają one, że mężczyźni powinni móc czuć się docenieni i ważni dla swoich wybranek. Drugą najczęściej wskazywaną odpowiedzią jest ta podkreślająca cechy kobiece, czyli delikatność, subtelność i dziewczęcość. Panie w tym wypadku zgadzają się z panami i uważają, że w stałym związku sprawdzi się kobieta wesoła, zabawna, słodka (19%). Takie kobiety potrafią być zalotne i filuteryjne, ale inicjatywę pozostawiają mężczyźnie. Ale czy wszystkim paniom odpowiada taki układ? A może część z nich chce wykazać się nieco bardziej i sprowokować mężczyzn do tego, by wybrali właśnie je? Trzecia w kolejności odpowiedź należy do kobiet, które uważają, że mężczyzna wiążąc się z nimi, zdecyduje się na to ze względu na ich seksapil. Typ seksowny - uwodzący, drapieżny i wyzywający wybierany był 17% zapytanych kobiet. Kolejne 14% wierzy, że atrakcyjna mógłby stać się aktywna i inteligentna kobieta czynu. Czytaj także: Czego szukają mężczyźni?

Okiem eksperta


Męskie cechy drażnią kobiety? Z badań przeprowadzonych przez MyDwoje.pl wynika, że oczekiwania mężczyzn są świetnie rozumiane przez kobiety, a tym, co najbardziej przyciąga mężczyzn jest właśnie to, co najbardziej ich od nich odróżnia i wiąże się nierozerwalnie z archetypem prawdziwej kobiety – delikatnością, opiekuńczością i ogólnie pojętą dziewczęcością. Wypowiedź psycholog Jowity Wójcik potwierdza wyniki badań: Według mężczyzn ideał kobiety stanowią panie odpowiedzialne, troskliwe, czułe, szczere, seksowne, delikatne, wrażliwe i uczciwe. Najrzadziej są natomiast poszukiwane partnerki dokładne, logiczne, praktyczne, refleksyjne, rzetelne, silne, solidne, systematyczne i zręczne. Można zatem stwierdzić, że Panowie najwyżej oceniają Panie, które są po prostu... kobiece. Mężczyźni bardzo często muszą wykazywać się pewną „twardością” charakteru, oczekują więc od kobiet delikatności i wrażliwości: być może w ten sposób pielęgnują te „niemęskie” cechy w sobie. W określeniu „seksowne” można się doszukać męskiego pragnienia, by idealna partnerka była dla nich atrakcyjna. Z kolei pozostałe cechy, które tworzą ideał kobiety mówią zarówno o oczekiwanej pewnej zaradności życiowej (odpowiedzialna), jak i predyspozycji umożliwiających zbudowanie z nią szczęśliwego związku (czuła, szczera, wrażliwa). Panowie nie pragną także kobiet zbyt „wzorowych”. Oznacza to, że z jednej strony mogą się obawiać zbytniej nudy w związku, z drugiej zaś wyjaśnienie może być podobne jak w przypadku pań: mężczyźni, nie czując się w wielu kwestiach idealnymi, nie oczekują wzorowego zachowania, dokładności i systematyczności od swoich partnerek (Silna kobieta w związku). Tylko z kobietą posiadającą, tak jak i oni, wady i zalety, mogą się poczuć naprawdę swobodnie.

Zobacz również, co na temat tego, jakie kobiety są atrakcyjne dla mężczyzn mówi ekspert MyDwoje.pl, specjalista z zakresu psychologii płci Grzegorz Kordek:


Czytaj również:

 
Komentarze (2)

Jaka jesteś KOBIETO? Jakich kobiet szukają mężczyźni? - dodaj komentarz
Kobieta; 2016-04-05 12:00:00 
Czyli jednak wygrywa Westalka - troskliwa, cierpliwa i mądra opiekunka domowego ogniska... Ale... Jeżeli jest przy tym zadbana, atrakcyjna, powabna, kusząca i seksowna - nie zaszkodzi! Sama też lepiej będzie się z tym czuła.
Tomek38; 2016-04-05 11:14:42 
O... jaka niespodzianka... czyli jednak wbrew temu co mówią "mądre" instruktażowe programy TV, informujące kobiety do jakiego stopnia maja być przebojowe, drapieżne i wyzywające, faceci wybierają całkiem inaczej. Przynajmniej do związku... bo na chwilę, to faktycznie inne "wartości" są ważniejsze ;)

Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
*Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych.
*Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną (powiadomienia dzienne i natychmiastowe). Zgodę można wycofać w każdej chwili.
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register

Administratorem danych osobowych jest Katarzyna Bieber, prowadząca działalność gospodarczą pod firmą "My Dwoje" z siedzibą przy ul. Domaniewskiej nr 37 lok. 2.43, Warszawa 02-672, NIP: 9511875187. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie w celu przesyłania oferty marketingowej. Informacje handlowe są wysyłane drogą elektroniczną w celu realizacji umowy (informacje od administratora danych serwisu, informacje o kompletności profilu oraz kontaktów z innymi użytkownikami portalu). Informujemy, że zebrane dane osobowe nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów uprawnionych do tego na podstawie przepisów prawa. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści oraz poprawiania swoich danych osobowych po zalogowaniu w zakładce Ustawienia/Ustawienia-prywatności. Zgoda na gromadzenie i przetwarzanie danych może być w każdej chwili odwołana. Zgoda może być również odwołana w zakresie przetwarzania danych na cele marketingowe.

Zadzwoń lub napisz do nas
tel: (22) 201 25 89
fax: (22) 201 25 87


codziennie 11.00 - 23.00
MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij