Kobieta robi pierwszy krok

  • Podziel się na:
  • Dodaj do facebook.com
  • Dodaj do twitter.com
  • Dodaj do wykop.pl
  • Dodaj do gogole+
  • Dodaj do Linkedin
  • Dodaj do Pinterest

Aż 71% panów lubi, kiedy to kobieta przejmuje inicjatywę

Kto powinien rozpocząć pierwszy kontakt

Internet wyprzedza obyczaje

Wypełniony profil w portalu matrymonialnym i załadowane zdjęcia w serwisie, to nie koniec dylematów, z którymi musimy się zmierzyć szukając miłości przez sieć. Czy pierwszy e-mail, pierwsza wiadomość przez sieć powinna zostać wysłana przez mężczyznę czy kobietę? Czy kobiecie wypada napisać do mężczyzny, którego profil ją zainteresował? Co myślą mężczyźni, kiedy  kobieta robi pierwszy krok? Jak pokonać nieśmiałość? Biuro matrymonialne MyDwoje.pl, zapytało o zdanie swoich Użytkowników. Odpowiedzi udzieliło ponad 1300 osób, które szukają stałego związku przez Internet.

Internet towarzyszy nam obecnie w prawie każdym aspekcie życia. Określamy siebie na nowo przez profile w portalach społecznościowych oraz przez udostępnianie zdjęć. Przez Internet robimy zakupy, planujemy wolny czas, poznajemy nowych znajomych i szukamy miłości. Obecnie każdy zna przykłady szczęśliwych par, które znalazły się w sieci i otwarcie o tym mówią. Portale randkowe i biura matrymonialne pomagają użytkownikom udzielając im rad - jak szukać miłości w Internecie? Każda ze stron oferuje opracowania dotyczące wyboru zdjęcia profilowego, uzupełnienia profilu tak, by był atrakcyjny oraz tego jak powinna wyglądać pierwsza wiadomość wysłana do osoby, z którą chcielibyśmy nawiązać bliższy kontakt. Na każdym portalu znajdują się artykuły o zaletach szukania przez Internet, które mają pomóc ludziom otworzyć się na tę formę kontaktu. Są jednak aspekty, w których Internet wyprzedza obyczaje przyjęte w danym kraju i pozostawia użytkowników bez jednoznacznej odpowiedzi czy pomocy.

Kto przejmuje inicjatywę?

Jednym z najczęstszych dylematów, związanych z korzystaniem z portali w poszukiwaniach partnera, jest pytanie, kto powinien zaproponować pierwszy kontakt – mężczyzna czy kobieta? Od kogo powinna być pierwsza wiadomość? Czy, tak jak jest przyjęte poza siecią, to mężczyzna powinien, jako pierwszy zwrócić się do kobiety? Czy kobiecie wypada „zaczepić” w sieci pana, który przypadł jej do gustu? Co, jeśli kobieta robi pierwszy krok? Jak odbierają to panowie, kiedy kobieta przejmuje inicjatywę? Odpowiedzi na to pytanie udzieliło tysiąc trzystu użytkowników biura matrymonialnego MyDwoje.

Aż 92% pań uważa, że to mężczyzna powinien zrobić pierwszy krok w znajomości - napisać i nawiązać kontakt. Tylko 28% panów zgadza się z kobietami i deklaruje, że jako mężczyźni lubią zdobywać i to do nich należy wykonanie pierwszego ruchu. Zaskakujący wynik dotyczy pań, od których panowie oczekują inicjatywy. Aż 71% panów lubi, kiedy to kobieta przejmuje inicjatywę. Odważnych pań, które nie mają z tym problemu, jest jedynie 6%. Wnioski z badania są dla pań optymistyczne. Jeśli ktoś się nam podoba, to możemy bez wahania napisać jako pierwsze - na pewno nie będzie to źle odebrane.

Gdy decydujesz się jako kobieta na pierwszy krok jest to godne wielkiej pochwały. Pamiętaj jednak zawsze o swoim bezpieczeństwie. Kontakty w internecie mogą być niebezpieczne. Poznaj kroki jako uchronić się przed oszustem i poznaj, kim jest scammer.

Czy kobiecie wypada zrobić pierwszy krok, aby kogoś poznać?

Czy kobiecie wypada pominąć staromodne konwenanse i zrobić pierwszy krok w znajomości? Czy warto być aktywną w poznawaniu mężczyzn? Zaczepić na przystanku lub pierwszej wysłać zaproszenie do kontaktu przez e-mail np. w portalu dla samotnych? Tak wypada! Kobieto nowoczesna, odwagi! Masz prawo zrobić pierwszy krok. Twoje szczęście zależy tylko od Ciebie!Czytaj również:


 
Komentarze (4)

Kobieta robi pierwszy krok  - dodaj komentarz
facet; 2017-04-26 11:37:58 
paniom chodzi o inicjatywę.. w płaceniu za nie rachunków
xxx; 2017-01-08 21:58:54 
jedyna rzecz o którą chodzi kobiecie to nadziany facet od którego można wyłudzić pieniądze
Karina; 2015-08-14 11:55:55 
Jestem kobietą i mimo wszystko wolę jak to mężczyzna przejmuje inicjatywę. Nie jestem nieśmiała, ale faceci jak to faceci – mają swoje typy. Jeden woli blondynki, drugi brunetki, jeszcze inny szczupłe, a kolejny bardzo szczupłe i wysokie. Jeśli jestem w jego typie to niech pierwszy napisze. Uważam, że prawdziwy mężczyzna powinien być typem łowcy, powinien wykazywać się odwagą, a jeśli sam nie wie czego chce, to jego strata...
Zwykły facet; 2015-06-12 22:18:56 
Panie uważają że to panowie powinni wykazać się inicjatywą a panowie troszkę leniwie i nieśmiało oczekują inicjatywy od pań. Typowa przepychanka. A prawda jest taka że jeśli czujesz że natrafiłeś lub natrafiłaś na tą właściwą drugą osobę to nie zwlekaj bo później może być już anons nieaktualny. Chyba po to ten portal powstał aby ludzie się komunikowali a nie po zamieszczeniu swojej wizytówki spoczęli na laurach. Jesteś aktywny lub aktywna - jesteś na wygranej pozycji

Pozdrawiam wszystkich

Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
*Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych.
*Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną (powiadomienia dzienne i natychmiastowe). Zgodę można wycofać w każdej chwili.
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register

Administratorem danych osobowych jest Katarzyna Bieber, prowadząca działalność gospodarczą pod firmą "My Dwoje" z siedzibą przy ul. Domaniewskiej nr 37 lok. 2.43, Warszawa 02-672, NIP: 9511875187. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie w celu przesyłania oferty marketingowej. Informacje handlowe są wysyłane drogą elektroniczną w celu realizacji umowy (informacje od administratora danych serwisu, informacje o kompletności profilu oraz kontaktów z innymi użytkownikami portalu). Informujemy, że zebrane dane osobowe nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów uprawnionych do tego na podstawie przepisów prawa. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści oraz poprawiania swoich danych osobowych po zalogowaniu w zakładce Ustawienia/Ustawienia-prywatności. Zgoda na gromadzenie i przetwarzanie danych może być w każdej chwili odwołana. Zgoda może być również odwołana w zakresie przetwarzania danych na cele marketingowe.

Zadzwoń lub napisz do nas
tel: (22) 201 25 89
fax: (22) 201 25 87


codziennie 11.00 - 23.00
MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij