Raport singli 2017 - tak myślą single w Polsce

Tak myślą single w Polsce o związkach i ich społecznej roli. 


Infografika -Raport opinii -Tak myślą single w Polsce 2017

PDF - Raport singli 2017 - Tak myślą single w Polsce o związkach i swojej społecznej roli 

Kim są single, jak żyje i myśli nowoczesny singiel, co czuje, co planuje? Tu pojawia się wiele pytań. Czy postrzegamy singli w szczególny sposób? Co wiemy o ich motywacjach, potrzebach, recepcie na życie, związku oraz sposobie odbierania siebie w społeczeństwie? Czy bycie singlem jest ich świadomym wyborem, czy raczej niewygodną koniecznością? Czy osoby samotne są pewne własnej wartości niezależnie od swego statusu, czy raczej postrzegają siebie i resztę świata wyłącznie przez pryzmat samotności? Czy wiemy, jakie były przyczyny rozpadów ich związków? Jak wyglądają sprawy intymne singli, jak postrzegają rolę kobiety i mężczyzny w związku i jakie są ich plany rodzinne i osobiste?


Raport singli 2017

Poszukiwanie miłości - ponad połowa singli aktywnie szuka partnera. A jaki on powinien być?


Jedynie 19% mężczyzn i 21% kobiet – singli badanych przez serwis matrymonialny MyDwoje.pl deklaruje, że brak partnera nie doskwiera im za bardzo. Większość singli przyznaje, że poszukiwanie partnera determinuje ich życie (O samopoczuciu współczesnego singla ). A co tak naprawdę działa podczas randki we dwoje na kobiety? Co przyciąga płeć przeciwną? Okazuje się, że pożądaną cechą partnera jest empatia. 27% mężczyzn i 23% kobiet uważa, że ważne jest to czy partner słucha i w jaki sposób patrzy. 26% panów i 17% pań chce mieć pewność, że znajomość będzie trwała, dzięki temu, że obie strony będą mogły ze sobą ciekawie rozmawiać. 22% kobiet i 11% panów nie wyobraża sobie relacji z kimś, kto nie potrafi zachować się odpowiednio do sytuacji i dostosować do okoliczności (Za co kochamy? Za nic czy mimo wszystko? ). W poszukiwaniach partnera kobietom zdecydowanie zależy na poczuciu bezpieczeństwa. Prawie 60% pań jest pewnych, że chcą wiedzieć, że słowa „możesz na mnie polegać”, to pewna deklaracja. Kolejne 24% kobiet pragnie całkowitej szczerości (Jak rozkochać mężczyznę?  ). Natomiast 37% mężczyzn wskazuje najprostszą ścieżkę do ich serca: od przyjaźni do miłości. 25% panów chce, by ich adorować i podziwiać (Jak rozkochać kobietę?  ).

Sprawy intymne singli – od temperamentu, przez seksapil aż do umiejętności rozmowy o seksie


Czy single potrafią rozmawiać o seksie? Okazuje się, że rozmowy dotyczące współżycia nie są dla nich problemem. Jednak mężczyźni w 52% wolą używać zdrobnień, kolokwializmów i potocyzmów, najlepiej takich, które rozumieją razem z partnerką, natomiast kobiety (40%) preferują styl zdecydowanie bardziej fachowy (Jak rozmawiamy o seksie? ). Single bez problemu przyznają się również do erotycznych fantazji. Ponad 40% mężczyzn ma je często. 23% kobiet również często oddaje się marzeniom o seksie. Samotni zdecydowanie są zainteresowani miłosnym zbliżeniem i chcieliby kochać się nawet częściej niż jeden raz dziennie. 38% Singielek i 59% Singli przyznaje, że seks jest dla nich istotną sprawą (Temperament Polaków w sypialni ). A co według Singli jest najbardziej seksowne w płci przeciwnej? 45 % mężczyzn uznaje za najbardziej pociągającą kobiecą twarz, 14% panów zwraca uwagę na nogi, 12% skupia się na kobiecych oczach. 50% kobiet zwraca uwagę na twarz wybranka, 23% deklaruje, że najbardziej intrygujące są oczy, natomiast 17%, że dłonie (To decyduje o seksapilu ).

Poglądy singli na rolę społeczną kobiet i mężczyzn

Jak rolę swojej partnerki lub swojego partnera widzą single? Kto w związku ma nosić spodnie, a kto przejąć obowiązki domowe? Mężczyźni chcieliby, by ich kobieta była przede wszystkim wzorową żoną. Prawie 40% oczekuje, że relacje z mężem będzie stawiała na pierwszym miejscu. 28% panów wymaga od kobiet, by były superwoman – partnerkami nowoczesnymi, dbającymi o męża, poświęcającymi się dzieciom, świetnie prowadzącymi dom oraz pracującymi zawodowo (Superwoman, kura domowa czy niezależna emancypantka? ). Kobiety również nie pozostawiają panom złudzeń. Aż 50% oczekuje, że mężczyzna będzie herosem, łączącym wszystkie role - robiącym karierę, wyręczającym w pracach domowych oraz potrafiącym zająć się dziećmi i być wzorowym mężem. 17% badanych pytanych pań, by mężczyzna zapewnił jej byt, fundując wszelkie zachcianki (Superman, zaangażowany ojciec czy sponsor? ). A jak sami zainteresowani sprawdzają się przy zawiązywaniu relacji? Aż 92% respondentek woli, gdy mężczyzna rozpoczyna kontakt, jednak mężczyźni również chcą być zdobywani - 71% woli, by kobieta przejęła inicjatywę (Kto powinien rozpocząć pierwszy kontakt  ). Mężczyźni są również coraz bardziej ulegli w sprawach spornych. 30% mężczyzn ustąpi w imię zgody, podobnie postąpi tylko 19% kobiet, wolą one kompromis - 77% zapytanych. Rację przyznaje im 66% mężczyzn(I kto tu rządzi? Kto dominuje w związku? ).

Plany na przyszłość – nastawienie do ślubu i wspólnego mieszkania i przyszłego potomstwa

Aż 2/3 badanych singli zdecydowanie pragnie związku małżeńskiego. Co ciekawe, więcej, czyli 67%, mężczyzn niż kobiet - 60%. Stałego nieformalnego związku partnerskiego oczekuje 38% pań i 28% panów (Kto marzy o ślubie?). Aż 78% mężczyzn i 69% kobiet chciałoby jednak sprawdzić się przed ślubem i w związku z tym zamieszkać razem z przyszłym małżonkiem (Testowanie kandydatów do małżeństwa ). Single mają również plany dotyczące powiększenia rodziny. 37% zapytanych, w tym 58% mężczyzn i 52% kobiet, pragnie przynajmniej dwójki maluchów (Dziecko jest cudem niezastąpionym? ). Dziecko jest znacznie mniej pożądane przez osoby po przejściach. Tylko 18% rozwiedzionych kobiet i 30% mężczyzn chciałoby przywitać nowego członka rodziny w nowym związku (Rozwodnicy szukają miłości w portalach randkowych ).

Kondycja związków – zazdrość i najpopularniejsze powody rozpadu związków

Czy będąc w związku single są bezgranicznie ufni? Aż 46% mężczyzn i 36% kobiet przyznaje się do zazdrości. Jednak aż 55% panów i 68% pań deklaruje uczciwość nie tylko z obawy przed karą. Czy jest więc się czego obawiać? Ponad 80% dopuszcza możliwość skłamania w skrajnej sytuacji (Skąd się bierze zazdrość? ). Jednak związki najczęściej rozpadają się z powodu niezgodności charakterów, co deklaruje 23% mężczyzn i 15% kobiet. 18% singli i 17% singielek przyznaje, że kluczowym powodem decydującym o rozpadzie ich związku była zdrada (Dlaczego się rozstajemy? ).

W poszukiwaniu szczęścia

Na podstawie przytoczonych danych można stwierdzić, iż single w Polsce są tradycjonalistami, pragnącymi, jak każdy z nas, szczęścia, marzącymi o wyjątkowej relacji, opartej na solidnych podwalinach. Single oczekują stałego związku z osobą otwartą, spełniającą role przypisane danej płci.


Czytaj również:
 
Komentarze (2)

Raport singli 2017 - tak myślą single w Polsce - dodaj komentarz
karola; 2017-02-01 20:47:15 
Zazdrość zawsze jest, chcąc tego czy nie chcąc. I to badanie to samo pokazuje. Jednak najważniejsze jest, aby ta zazdrość nie przesłoniła prawdziwego uczucia. Bo to, że ktoś jest zazdrosny o drugą osobę świadczy, że jej zależy na nim czy jemu na niej. Ale chorobliwa zazdrość potrafi zniszczyć nawet bardzo udany związek. Jednak to zaufanie musi być, a ono ogranicza zazdrość, bo im bardziej komuś ufamy, tym mniej jesteśmy zazdrośni. Bardzo spodobało mi się, że najczęstszym powodem rozstań jest niezgodność charakterów. Chociaż w rozstaniach nie ma nic miłego, więc nie powinno mi się to podobać, jednak to tylko potwierdza moją teorię, ale mam wrażenie, że też teorię (a może nawet misję), że zbieżność charakterów i dopasowanie jest najważniejsze. Uważam, że jeśli chcemy wejść w poważny związek, to takie dopasowanie jest niezbędne. Widać, że wśród użytkowników tego portalu jest takie samo podejście, co mnie tak naprawdę nie dziwi... Bez tego prędzej czy później mogą pojawiać się zgrzyty, które mogą doprowadzić do rozpadu związku.
SD; 2017-01-24 11:31:05 
Ciekawe zestawienie. Potwierdzają to co wiemy - okazuje się, że nie jest ważne to, co jest modne, ale to co jest sprawdzone.

Dołącz do nas

* Pola obowiązkowe

Nieprawidłowy adres E-mail
Hasło musi zawierać minimum 6 znaków
Hasło różni się od podanego wcześniej
Podaj datę urodzenia

lub zarejestruj się przez facebooka

Klauzula Informacyjna My Dwoje: 1. Administratorem danych osobowych (ADO), czyli podmiotem decydującym w jaki sposób będą przetwarzane... Twoje dane osobowe jest: Fire Media Interactive Ltd, Kemp House, 152-160 City Road, EC1V 2NX Londyn, Wielka Brytania. 2. ADO wyznaczył Inspektora Danych Osobowych, z którym kontakt jest możliwy pod adresem e-mail [email protected], 3. Twoje dane osobowe są gromadzone i przetwarzane w następujących celach: - realizacji zawartej z Tobą umowy, w tym umożliwienia nam świadczenia usług drogą elektroniczną, - realizowania usług oferowanych przez serwis na podstawie wyrażonej przez ciebie zgody, - w celach podatkowych, rachunkowych i ewentualnych roszczeń i. in.– na podstawie obowiązujących i nałożonych na ADO przepisów prawa oraz do ochrony żywotnych interesów osoby, której danej dotyczą lub innej osoby fizycznej, -celach marketingowych w tym prowadzenie marketingu bezpośredniego, prowadzenia badań i analiz serwisu, między innymi pod kątem jego funkcjonalności, poprawy działania czy też oszacowania głównych zainteresowań i potrzeb użytkowników - na podstawie prawnie uzasadnionego interesu ADO, 4. Twoje dane są przekazywane do zaufanych podmiotów współpracujących z serwisem w ściśle określonych celach. 5. Dane osobowe będą przechowywane przez czas obowiązywania zawartej umowy, a po tym czasie przez okres wymagany obowiązkami nałożonymi na ADO przepisami prawa, tj. obsługi po usługowej, dochodzenia ew. roszczeń w związku z wykonywaniem umowy, w celu wykonania obowiązków wynikających z przepisów prawa, w tym w szczególności podatkowych i rachunkowych oraz w celach prawnie uzasadnionego interesu ADO maksymalnie przez okres 30 lat. 5. Osoba, której dane są przetwarzane w granicach określonych w RODO ma prawo do żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, a także przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa, a w przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody na przetwarzanie danych osobowych – prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie, co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, 6. Dane będą wykorzystywane do automatycznego podejmowania decyzji w celu przygotowania wyboru ofert matrymonialnych dopasowanych do kandydata, 7. Dodatkowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności Serwisu.

Napisz do nas

Konsultacje telefoniczne są dostępne w abonamentach +

Pomoc

Kobiece twarze MyDwoje

Zarejestruj się za darmo i przeglądaj dalej

Zarejestruj się

Ogłoszenia matrymonialne - Kobiety:

Ogłoszenia matrymonialne - Mężczyźni:

MyDwoje - krok po kroku

1. Zarejestruj się i wypełnij profil
2. Wypełnij test partnerski
3. Obejrzyj propozycje partnerów
4. Napisz wiadomość
5. Zakochaj się!


Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku!

Nasza strona używa plików cookie w celu personalizowania treści i reklam, zapewnienia funkcji mediów społecznościowych i analizy ruchu na naszej stronie. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej strony internetowej naszym zaufanym partnerom. Dzięki cookies możemy dopasować wyświetlaną treść do Twoich preferencji.

Zaakceptuj wszystkie stosowane przez nas pliki cookie lub dokonaj własnych ustawień i zmieniając zakres swojej zgody w ustawienia zaawansowane. Czytaj więcej o ciasteczkach w Polityce prywatności.  Jeżeli korzystasz ze strony, wyrażasz zgodę na stosowanie przez nas plików cookie.


 
zamknij