To decyduje o seksapilu - części ciała, które czynią nas atrakcyjnymi

  • Podziel się na:
  • Dodaj do facebook.com
  • Dodaj do twitter.com
  • Dodaj do wykop.pl
  • Dodaj do gogole+
  • Dodaj do Linkedin
  • Dodaj do Pinterest

Nogi, ręce, oczy? Co przyciąga uwagę płci przeciwnej? - IP 19.04.2016

Czytaj również:  > se.pl,  > meskimbyc.pl,  > papilot.pl,  > happysenior.pl,   > superpani.pl, > puellanova.pl,  >  thefad.pl

Zastanawiasz się co decyduje o naszym seksapilu, jakie sa części ciała, które czynią nas atrakcyjnymi? O tym czy nam się ktoś podoba, czy nie, decydujemy zazwyczaj w ciągu pierwszych 8 sekund. Psychologowie uważają, że wystarczy od 90 sekund do 4 minut, abyśmy mogli wyrobić sobie pogląd na ten temat i wcale nie jest ważne to, co ktoś mówi, co robi. Decyduje twarz, dłonie, nogi i oczy. Na co patrzą panie, a no co panowie? Czy w wyglądzie partnerki/partnera jakaś część ciała zwraca szczególnie uwagę? Portal randkowy MyDwoje w badaniu zapytał ponad 1200 ankietowanych singli odpowiednio do płci: na którą część ciała zwracasz najczęściej uwagę u mężczyzn?/na którą część ciała kobiety zwracasz najbardziej uwagę?


Na którą część ciała zwracasz uwagę u mężczyzn - sonda


Na którą część ciała zwracasz uwagę u kobiet - sonda


Ładna buzia i długie nogi


O mężczyznach mówi się często, że są typowymi wzrokowcami. Podobno nawet ci w związku nie mogą oprzeć się, by na ulicy nie obejrzeć się za... No właśnie: na co najczęściej zwracają uwagę panowie? Według powszechnej opinii wzrok panów przykuwają głębokie dekolty i pupy w obcisłych legginsach. A jak jest naprawdę? Zapytaliśmy o to samych zainteresowanych i okazuje się, że prawie połowa z nich zwraca uwagę przede wszystkim na twarz. Ładna lub interesująca buzia jest ważna dla 45 % mężczyzn. Wzrok 14% panów przyciągną również smukłe nogi, 12% panów będzie chciało przeglądać się w pięknych kobiecych oczach, natomiast zgrabna pupa i ponętne piersi zrobią wrażenie dopiero na co dziesiątym mężczyźnie. Panowie zdają się nie dostrzegać perfekcyjnego manicure (3%), ani – co zadziwiające – ust, którym tyle uwagi poświęcają wszelkie poradniki (1%). Jaka jesteś kobieto? Jaki kobiet szukają mężczyźni?To decyduje o seksapilu


Twarz, oczy i dłonie


Czy ta hierarchia sprawdzi się również u pań? Tylko w części. Panie, podobnie jak panowie w pierwszej kolejności zwracają uwagę na twarz wybranka. Deklaruje to aż połowa z nich. Kolejną najczęściej wskazywaną odpowiedzią są intrygujące oczy. Mówi się, że są one zwierciadłem duszy, więc może kobiety (23% z nich) w ten sposób potrafią w ciągu zaledwie kilku sekund wysondować wnętrze wybranka? Ostatnią, ważną dla pań, częścią ciała mężczyzny, która ma decydujące znaczenie w określaniu męskiego seksapilu są dłonie (17%). I zapewne każda z kobiet ma na tu własne wyobrażenie: dla jednych będą to smukłe dłonie intelektualisty czy muzyka, dla innych spracowane, duże i ciepłe ręce „prawdziwego mężczyzny”. Jednak dla każdej – co często podkreślają kobiety – ważne jest, by były czyste i zadbane. Jaki jesteś mężczyzno? Jaki mężczyzn szukają kobiety?

Czy chodzi tylko o wygląd?


Z badań przeprowadzonych przez MyDwoje.pl wynika, że panie bardziej romantycznie patrzą na mężczyzn i dla nich ważne są te części ciała, które można uznać za reprezentatywne dla obu płci, a wygląd jest dla nich odzwierciedleniem duszy. Panowie bardziej zwracają uwagę na cechy płciowe i – zgodnie z przyjętymi standardami – zainteresowani są przede wszystkim rzucającą się w oczy kobiecością. Ale czy jest to współczynnik decydujący? Czy tylko ładna buzia i atrakcyjna figura zapewnią kobietom szanse na zainteresowanie? Wypowiedź psycholog Jowity Wójcik uspokaja: mężczyźni są wzrokowcami. Nie należy jednak popadać w przygnębienie i myśleć, że tylko kobiety o nienagannej urodzie znajdą upragnionego partnera. Atrakcyjność fizyczna to pojęcie bardzo ogólne: ile typów urody damskiej, tylu mężczyzn skłonnych uznać konkretny typ za najpiękniejszy. Co ciekawe, Michael Lucas Moeller zaobserwował w swojej praktyce terapeuty, że mężczyźni mają tendencję do przypisywania paniom o danej urodzie określonych cech charakteru. Atrakcyjność fizyczna jest zatem tylko przykrywką do odnalezienia czegoś głębszego.

Przeczytaj również:


 
Komentarze (4)

To decyduje o seksapilu - części ciała, które czynią nas atrakcyjnymi - dodaj komentarz
harisa; 2016-05-16 21:52:49 
No tak, w sumie nawet nie zastanawiałam się nad tym, ale chyba rzeczywiście to czy facet mi się spodoba, okazuje się podczas pierwszych sekund. Bo jak mi się nie spodoba, to pewnie ciężko będzie mu sprawić, żeby jednak mi się spodobał. W drugą stronę może być inaczej, facet może się "odpicować" na pierwszą randkę, a później, w codziennym życiu, może już wyglądać inaczej, mniej zadbanie itp. Ale czy ten wygląd jest aż tak ważny? Ja poznaję mężczyzn na mydwoje, w przypadku większości z nich właściwie wiedziałam, jak wyglądają, widziałam ich zdjęcia. Ale spotykałam się także z takimi mężczyznami, którzy zdjęcia nie upubliczniali, po prostu wychodzę z założenia, że wygląd nie jest najważniejszy. A charakteru tak szybko nie można ocenić, jak wyglądu, kilka sekund na pewno na to nie wystarczy...
słuchaczka; 2016-04-20 10:09:36 
A dla mnie bardzo seksowny jest głos. Ciekawy tembr głosu - i to zarówno kobiety, jak i mężczyzny - potrafi ze mną zdziałać cuda. Słucham z przyjemnością, mogę słuchać godzinami, a jeżeli jeszcze coś mądrego ten głos ma do powiedzenia... ;) Jak pisał poeta: "Mów do mnie jeszcze, każde Twoje słowo słodkie w mym sercu wywołuje dreszcze... Mów do mnie jeszcze..."
Kobieta; 2016-04-20 10:02:15 
Na mnie duże (pierwsze) wrażenie zawsze robią dłuuugie nogi (co oznacza też, że osoba jest wysoka) zakończone zgrabnymi pośladkami. Zaraz potem - oczy, czyli to, czy są w nich "ogniki", "błysk", coś takiego nieuchwytnego i fajnego. No i to, czy człowiek patrzy prosto w oczy, czyli kontakt wzrokowy. Po tym krótkim pierwszym wrażeniu znacznie istotniejsza jest ogólna dobra prezencja (czystość, zadbanie). A i tak najbardziej i ostatecznie o tym, czy osoba jest sexi decyduje jej intelekt. Nie od dzisiaj wiadomo, że najbardziej seksowny jest mózg.
Ania38; 2016-04-19 10:43:30 
Moim zdaniem o seksapilu mężczyzny stanowi całość, ale faktycznie najcudowniejsze są jego dłonie - duże, szorstkie i ciepłe. Generalnie mężczyzna nie musi byś suer przytojny, raczej powinien być męski. A jeśli chodzi o "walory" kobiet, to faktycznie mężczyźni są wzrokowcami, więc nic dziwnego, że na nas patrzą. Zresztą podświadomie patrzą, jak na matki swoich dzieci - chcą prawdziwych kobiet ;)

Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
*Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych.
*Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną (powiadomienia dzienne i natychmiastowe). Zgodę można wycofać w każdej chwili.
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register

Administratorem danych osobowych jest Katarzyna Bieber, prowadząca działalność gospodarczą pod firmą "My Dwoje" z siedzibą przy ul. Domaniewskiej nr 37 lok. 2.43, Warszawa 02-672, NIP: 9511875187. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie w celu przesyłania oferty marketingowej przez (za uprzednią zgodą) Katarzynę Bieber, prowadząca działalność gospodarczą pod firmą "My Dwoje" z siedzibą przy ul. Domaniewskiej nr 37 lok. 2.43, Warszawa 02-672, NIP: 9511875187. Informacje handlowe są wysyłane drogą elektroniczną w celu realizacji umowy (informacje od administratora danych serwisu, informacje o kompletności profilu oraz kontaktów z innymi użytkownikami portalu). Informujemy, że zebrane dane osobowe nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów uprawnionych do tego na podstawie przepisów prawa. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści oraz poprawiania swoich danych osobowych. Zgoda na gromadzenie i przetwarzanie danych może być w każdej chwili odwołana. Zgoda może być również odwołana w zakresie przetwarzania danych na cele marketingowe.

Zadzwoń lub napisz do nas
tel: (22) 201 25 89
fax: (22) 201 25 87


codziennie 11.00 - 23.00
MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij