Tak poznasz, że się jej podobasz

  • Podziel się na:
  • Dodaj do facebook.com
  • Dodaj do twitter.com
  • Dodaj do wykop.pl
  • Dodaj do gogole+
  • Dodaj do Linkedin
  • Dodaj do Pinterest

Zakochana kobieta jak otwarta księga - IP 25.10.2016


Czytaj również: > tatawtarapatach.com

Oscar Wilde pisał: Jeżeli chcesz wiedzieć, co ma na myśli kobieta, nie słuchaj tego co mówi - patrz na nią. Ale czy randka z internetu rządzi się tymi samymi prawami? Czy faktycznie patrząc na kobietę można rozpoznać czy jej zależy na mężczyźnie, czy jej się podoba? Czy mężczyźni chodzący na randki są uważnymi obserwatorami i bez trudu czytają w zakochanych kobietach, jak w otwartej księdze? I co na to same panie? Czy zdradzą swój pilnie strzeżony sekret i udzielą wskazówek zakochanym mężczyznom? Portal randkowy MyDwoje przebadał ponad 1000 odpowiedzi udzielonych w badaniu "Jak poznasz na spotkaniu, że się jej podobasz?/Dla pań, jak pokazujesz swoje zainteresowanie?". Zobacz, jak poszukujący partnera wypowiadają się w tym względzie.

Jak poznasz, że jej się podobasz, sonda


Oczy zwierciadłem duszy


Kobiety bez trudu przyznają się po czym można poznać, że rozmówca jest bliski ich sercu. Okazuje się, że to, co najbardziej zdradza uczucia pań, to po prostu uśmiech - widoczny również w błyszczących oczach. Wiedzą o tym zarówno panie (37%), jak i panowie (26%), choć różnica w odbiorze tego sygnału przez panie i panów jest dość mocna. Panowie nie doceniają wystarczająco tego, jak ważne jest bowiem spowodowanie na twarzy kobiety uśmiechu, nie mówiąc już o rozśmieszeniu jej do łez. Oczy uważane są za zwierciadło duszy, więc najprostszą metodą, aby zrozumieć, co kobieta ma w sercu, jest przeglądanie się w jej oczach.

Tak poznasz, że jej się podobasz


Mowa ciała przekonuje mężczyzn


Panowie uważają również (niestety często błędnie), iż ich wybranki „odkrywa” mowa ciała. 22% z nich twierdzi, że oznaki takie, jak rumieńce, nachylenie ciała i zwrócenie głowy w stronę mężczyzny, wymowne odgarnianie włosów jest wystarczającym dowodem rodzącej się sympatii (panie tylko w 12% zgadzają się z tą interpretacją ich zachowania). Sposób rozmowy zdradza uczucia według 17% mężczyzn. Doceniają oni flirt i zaczepki słowne. 13% panów uważa, że zakochana kobieta jest dociekliwa i zadaje pytania. Ciekawi ją jego życie, słucha tego, co on ma do powiedzenia. 10% zapytanych uważa, że dotyk, czyli przypadkowe muśnięcia oraz przyzwolenie na dotyk mężczyzny jest zwiastunem zauroczenia. 9% użytkowników stawia na spojrzenie, wodzenie za mężczyzna wzrokiem, nie zwracanie uwagi na to, co dookoła, natomiast jedynie 4% na kokietowanie wyglądem, czyli poprawianie urody, dbałość o detale, kuszące podkreślenie atutów.

Zakochana kobieta chce wiedzieć...


Panie przyznają wprost, że jeśli są zainteresowane danym partnerem, po prostu chcą o nim dowiedzieć się jak najwięcej. 16% z nich zadaje pytania, słucha, gdyż ciekawi je jego życie. 14% zmienia wtedy sposób rozmowy i zaczyna flirtować. Tylko 12% przyznaje, że zdradza je mowa ciała – przez rumieńce, nachylenie głowy, bawienie się włosami. Najwyraźniej typowo kobiece gesty są po prostu wyrazem ich kobiecości i panie nie odgarniają włosów właśnie po to, by okazać zainteresowanie wybrankowi. Co dziesiąta kobieta przestaje unikać dotyku, a wręcz prowokuje przypadkowe muśnięcia i nie oponuje, jeśli mężczyzna pozwoli sobie na nieśmiały dotyk. Panie przyznają także, że najmniej istotne, gdy mężczyzna im się podoba, jest wodzenie za nim wzrokiem (9%) i kokietowanie wyglądem (3%). W kwestiach dotyku, przyglądania się i kokietowania wyglądem widać, że panowie tak samo odczytują te zachowania jak panie.

Marsjanie i Wenusjanki silnie się przyciągają


Okazuje się, że zakochane kobiety okazują swoje zainteresowanie i gotowość bliższego poznania przede wszystkim szczerym uśmiechem, który potwierdza się w ich oczach. Chcą jak najszybciej dogłębnie poznać swojego wybranka. A jak rozwija się to zauroczenie, jak działają później kobiety zaangażowane, a jak mężczyźni? Wypowiedź Andrzeja Rutowskiego, psychologa i terapeuty małżeńskiego, autora Testu Doboru Partnerskiego wyjaśnia co przyciąga do siebie mężczyznę i kobietę: Płciowość przejawia się również w psychice. Marsjanie i Wenusjanki w pierwszej fazie znajomości silnie się przyciągają. Kobiety ujawniają w związku większą czułość, delikatność, wyrozumiałość, opiekuńczość, wrażliwość zmysłową i estetyczną, elokwencję, rozbieżny styl myślenia, ale i gospodarność, dbałość o dom, umiejętność stworzenia bezpiecznej przystani. Mężczyźni ujawniają inne cechy. Te odmienne wzory działania właśnie na nowym etapie parę wzajemnie do siebie przyciągają.


Czytaj również:

 
Komentarze (1)

Tak poznasz, że się jej podobasz - dodaj komentarz
maranzanodek; 2018-04-09 19:21:26 
witam jesli facet sie podoba kobiecie to kobieta smieje sie z byle powodu i dłonmi układa włosy
facet czasmi dłonmi układa włosy bardziej gada przewaznie na co kobieta usmiecha sie bez powodu co facet ja kieruje i pozwala jej na to

Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
*Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych.
*Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną (powiadomienia dzienne i natychmiastowe). Zgodę można wycofać w każdej chwili.
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register

Administratorem danych osobowych jest Katarzyna Bieber, prowadząca działalność gospodarczą pod firmą "My Dwoje" z siedzibą przy ul. Domaniewskiej nr 37 lok. 2.43, Warszawa 02-672, NIP: 9511875187. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie w celu przesyłania oferty marketingowej. Informacje handlowe są wysyłane drogą elektroniczną w celu realizacji umowy (informacje od administratora danych serwisu, informacje o kompletności profilu oraz kontaktów z innymi użytkownikami portalu). Informujemy, że zebrane dane osobowe nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów uprawnionych do tego na podstawie przepisów prawa. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści oraz poprawiania swoich danych osobowych po zalogowaniu w zakładce Ustawienia/Ustawienia-prywatności. Zgoda na gromadzenie i przetwarzanie danych może być w każdej chwili odwołana. Zgoda może być również odwołana w zakresie przetwarzania danych na cele marketingowe.

Zadzwoń lub napisz do nas
tel: (22) 201 25 89
fax: (22) 201 25 87


codziennie 11.00 - 23.00
MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij