Biuro matrymonialne > Poradnik > Poszukiwanie partnera > Idealny Partner > Partner z innego kraju: wady i zalety

Partner z innego kraju: wady i zalety miłości międzynarodowej

  • Podziel się na:
  • Dodaj do facebook.com
  • Dodaj do twitter.com
  • Dodaj do wykop.pl
  • Dodaj do gogole+
  • Dodaj do Linkedin
  • Dodaj do Pinterest

Miłość nie zna granic - związek z obcokrajowcem

Partner z innego kraju

Miłość kontra różnice kulturowe


Związki i małżeństwa z obcokrajowcami można niewątpliwie uznać za dowód na to, że miłość nie zna żadnych podziałów i granic. Wymagają od partnerów większej dojrzałości, otwartości na potrzeby innych. Często trzeba być szczególnie silnym, walczyć nie tylko z własnymi wątpliwościami, ale także z brakiem akceptacji ze strony rodziny czy znajomych. Być może warto nie zrażać się trudnościami, jakie niosą różnice kulturowe, bariera językowa czy przeprowadzka do ojczyzny partnera i podjąć takie ryzyko. W końcu kto wie, ile razy w życiu zdarza się prawdziwa miłość? Pamiętaj jednak, że związek z obcokrajowcem wymaga dużo więcej Waszej wspólnej pracy. Partner z innego kraju to wady i zalety. Nasze internetowe biuro matrymonialne przypomina Ci, co, zwłaszcza na początku Waszej znajomości, może być przeszkodą oraz jak ją pokonać.

Bariera językowa w miłości międzynarodowej


Kiedy wchodzisz w związek z obcokrajowcem pierwszą przeszkodą, z jaką możesz się zetknąć, jest język. Ponieważ nauka polskiego dopiero staje się popularna wśród obcokrajowców, zazwyczaj jest tak, że to Ty mówisz w języku swojego partnera lub oboje mówicie w innym, obcym dla was języku np. angielskim. Dlatego, jeżeli chcesz, by Twój profil w portalu matrymonialnym MyDwoje.pl był prezentowany Użytkownikom Polishharmony.de, dajemy Ci możliwość wypełnienia wizytówki w języku niemieckim lub angielskim.  Nawet jeśli perfekcyjnie opanujesz jakiś język, mogą pojawić się pewne trudności. Partner z innego kraju posługuje się często specyficznymi dla siebie zwrotami, ich przekład na obcy język może być trudny, zwłaszcza na początku tworzy się przez to bariera językowa w miłości międzynarodowej. Twierdzi tak np. Monika,  związana z Hindusem: - Pomimo, że znam angielski bardzo dobrze i często posługuję się nim w pracy, na początku trudno mi było wyrazić siebie w tym języku, w tak specyficznej relacji, jaką jest związek uczuciowy. Czasami też miałam ochotę odezwać się do partnera, używając pieszczotliwego określenia, np. „Miśku” lub „Słoneczko”. Wtedy on pytał, co to znaczy. Niby można znaleźć odpowiadające temu słowo z języka angielskiego, ale nie jest to jednak to samo: zwroty w jednym języku niosą ze sobą szczególny ładunek emocjonalny i są nie do przetłumaczenia na inny język. Obecnie mój chłopak uczy się różnych polskich zwrotów, liczę na to, że w niedalekiej przyszłości bariera językowa zniknie i usłyszę od niego coś, co sprawi mi szczególną przyjemność.


Szacunek dla swoich odrębności


W każdym związku pojawiają się sytuacje, w których partnerzy nie zgadzają się ze sobą. Kiedy w grę wchodzi związek z obcokrajowcem, bywają to kwestie szczególne. Partner z innego kraju może lubić inną niż Ty kuchnię, obchodzić zwyczaje świąteczne inaczej niż Ty lub nawet świętować w te dni, których Ty nie uważasz za wyjątkowe. Pamiętaj, że nie chodzi o to, aby jedno z was całkowicie przeszło na stronę drugiego. Przyjmując pewne elementy kultury partnera, pokazujesz mu, że akceptujesz go razem z jego dziedzictwem. Spróbuj spojrzeć na to jako na coś nowego, interesującego, wskazującego na różnorodność świata. Według Moniki sytuacje, w których partner z innego kraju robi coś typowego dla Twojej kultury np. uczy się lepić pierogi, są źródłem szczególnej radości i poczucia, że jest się dla kogoś...

 
Komentarze (2)

Partner z innego kraju: wady i zalety miłości międzynarodowej  - dodaj komentarz
Ela; 2015-09-04 18:13:30 
Wydaje mi się, że wszystko zależy od tego z kim chcemy się związać. Jeśli jest to Europejczyk to różnice kulturowe nie będą aż tak duże jak w przypadku np. Azjaty. Związek z Niemcem czy Brytyjczykiem chyba już nikogo nie dziwi, takie związki są akceptowane. Związek z obcokrajowcem ma szansę przetrwania o ile wszystko opiera się ma obustronnym kompromisie. W sytuacji gdy jedna ze stron poświęca się całkowicie drugiej może pojawić się frustracja. Najważniejsze, aby dobrze się poznać.
Jula; 2015-06-16 00:19:03 
komentarz usunięty przez moderatora

Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
*Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną (powiadomienia dzienne i natychmiastowe). Zgodę można wycofać w każdej chwili.
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register

Administratorem podanych danych osobowych jest: Katarzyna Bieber reprezentująca Serwis Doboru Partnerskiego z siedzibą przy ul. Domaniewskiej nr 37 lok. 2.43, Warszawa 02-672, NIP: 9511875187. Administrator wyznaczył IOD, jest nią Małgorzata Lewandowska, z którą kontakt jest pod adresem e-mail iod@mydwoje.pl. Kategorie danych jak: e-mail, data urodzenia, fotografia, wiek, zawód, miasto, charakterystyka, poglądy oraz dane dotyczące preferencji tzw. dane szczególnej kategorii zostają przekazane dobrowolnie w celu realizacji usługi i przesyłania oferty marketingowej zgodnie z Regulaminem Serwisu. Podstawa prawna: Serwis Internetowy przetwarza dane osobowe na podstawie wyrażonej zgody, jest to niezbędne do wykonania umowy, do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze, na podstawie prawnie uzasadnionych interesów administratora i jest niezbędne do ochrony żywotnych interesów osoby, której danej dotyczą lub innej osoby fizycznej. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres obowiązywania Umowy lub wniesienia uzasadnionego sprzeciwu. Użytkownik ma prawo poprawiania danych, usuwania, ograniczenia przetwarzania a także wniesienia sprzeciwu, oraz przeniesienia ich do innego administratora. Podanie danych nie jest wymogiem ustawowym lecz umownym i jest dobrowolne jednak niezbędne do wypełnienia umowy. Dane będą wykorzystywane do automatycznego podejmowania decyzji w celu przygotowania wyboru ofert matrymonialnych dopasowanych do kandydata. Użytkownik ma prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego na adres Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Serwisu.

Napisz do nas


Fax: (22) 201 25 87


Konsultacje telefoniczne
są dostępne w abonamentach VIP


MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij