strona główna Strona główna     mapa serwisu Mapa serwisu     kanały RSS RSS     kontakt Kontakt     wersja mobilna Wersja mobilna

Przeprowadzka do Niemiec

Podziel się na:
Dodaj do gogole+
linkedin
pinterest

Przeprowadzka z Polski do Niemiec, formalności w Niemczech

Przeprowadzka do Niemiec
Podobne artykuły
 Niemiecka kuchnia i przysmaki
 Rozmówki o miłości po niemiecku
 Małżeństwa z obcokrajowcami
 Polskie dziecko w Niemczech
 Polacy i Niemcy stereotypy

Zaplanuj swój wyjazd do Niemiec

Formalności przy przeprowadzce z Polski do Niemiec? Żaden problem dla Polek! Jeśli już poznałaś u nas mężczyznę swoich marzeń i planujesz wyjazd do Niemiec, by osiedlić się w Niemczech, przeczytaj kilka naszych wskazówek, dzięki którym oswojenie kraju Niemcy - Twojej nowej ojczyznyprzeprowadzka do Niemiec - Twój wyjazd z Polski za miłością okażą się błahostką.

Aby wyjazd z Polski za miłością się udał, musicie dokładnie zaplanować kolejne kroki, tworząc listę rzeczy koniecznych do zrobienia. Ponad wszelką wątpliwość, lepiej jest dowiedzieć się wcześniej, z jakimi formalnościami trzeba się liczyć. Nie bójcie się przeprowadzki do Niemiec, gdyż nie jesteście sami. Co rok tysiące ludzi decydują się rozpocząć nowe życie w Niemczech. Często jest to wyjazd do Niemiec za miłością - coraz więcej kobiet wybiera na męża Niemca. Innym razem o wyjeździe decydują lepsze możliwości i warunki pracy w Niemczech. Obecnie żyje tam ok. 400 000 Polaków i ok. 1,5 milionów Niemców polskiego pochodzenia, którzy przybyli do Niemiec jako przesiedleńcy. Przeprowadzka do Niemiec nie jest skomplikowana, ale jest kilka rzeczy, które muszą zostać załatwione. Przeczytajcie wspólnie nasze wskazówki i cieszcie się na myśl o wspólnym życiu za granicą.

Formalności - przeprowadzka z Polski do Niemiec:

1. Dokumenty potrzebne przy przeprowadzce do Niemiec

Kilka miesięcy przed planowaną przeprowadzką do Niemiec, powinno się sprawdzić, czy dowód osobisty jest nadal ważny. Inne dokumenty, jak np.: akt urodzenia, dyplomy i zaświadczenia powinny zostać przetłumaczone na język niemiecki i poświadczone przez tłumacza przysięgłego. Dobrą wiadomością jest to, że jako obywatele Unii Europejskiej, Polacy mogą bez problemów rozpocząć pracę w Niemczech, gdyż nie jest wymagane żadne specjalne pozwolenie na pracę. Warto zauważyć, że są duże możliwości pracy w Niemczech. Jeśli ktoś planuje pozostać tam dłużej niż 3 miesiące, potrzebuje jednak pozwolenia na pobyt, które będzie ważne przez minimum 5 lat. Jeśli nie okaże wspomnianego dokumentu, podczas ewentualnej kontroli, zostanie ukarany. Jeśli chodzi o prawo jazdy, będzie ono oczywiście uznawane na terenie Niemiec aż do momentu upłynięcia termin jego ważności ponieważ jesteśmy członkami UE.

Praca wychowawcy w przedszkolu

2. Zameldowanie w Niemczech

Obywatelka Polski, która zamierza zamieszkać w Niemczech zobowiązana jest do zgłoszenia tego faktu w urzędzie. Jeśli obcokrajowiec planuje wprowadzić się do domu lub mieszkania w Niemczech ma obowiązek zameldowania się w w/w urzędzie. Procedura ta w prawie każdym landzie jest bezpłatna, tylko w Hamburgu kosztuje ok. 6 Euro. Przed wizytą w urzędzie należy przygotować sobie następujące dokumenty: dowód osobisty lub paszport, wypełniony formularz meldunkowy, umowę najmu lub kupna, paszport dziecięcy czy też akt urodzenia dziecka (jeśli partnerka przeprowadza się do nowego kraju wraz z dzieckiem). Formularz meldunkowy jest do pobrania w urzędzie meldunkowym. Obecnie, istnieje także możliwość wypełnienia i wydrukowania go drogą elektroniczną. Pamiętajcie, że nie w każdym landzie wymagane są w urzędach te wszystkie dokumenty. Najlepiej dokładnie sprawdzić, które potrzebne są w danym landzie lub mieć je wszystkie przygotowane, by oszczędzić sobie niepotrzebnego stresu. Wielu obcokrajowców pyta, czy w w/w urzędzie trzeba koniecznie stawić się osobiście. Odpowiedź brzmi: Tak. Niestety obecność jest w tym przypadku obowiązkowa. W większości landów nie ma możliwości przesłania formularza meldunkowego mailem. Jeśli, jednak z przyczyn niezależnych, nie ma możliwości stawienia się osobiście, potrzebna będzie osoba, której udzielimy formalnego pełnomocnictwa i przekażemy niezbędne dokumenty. W Hesji i Bawarii owe pełnomocnictwo musi zostać uwierzytelnione. W nowym miejscu zamieszkania należy zgłosić się nie później niż tydzień od przeprowadzki. W przypadku zaniedbania tego obowiązku, musimy liczyć się z poważnymi problemami np. podczas ubiegania się o prawo jazdy. Poza tym można zostać ukaranym grzywną w wysokości ok. 2000 Euro lub roczną karą pozbawienia wolności.

3. Podatki w Niemczech - wniosek o zastępcze zaświadczenie podatkowe

Karta podatkowa jest rodzajem mostu pomiędzy pracodawcą i urzędem skarbowym. Przy jej pomocy, szef otrzymuje informację, do którego urzędu skarbowego ma odprowadzić podatki. Poza tym, może w ten sposób sprawdzić „sytuację podatkową” swojego pracownika. Jeśli Twoja partnerka planuje szukać pracy w Niemczech, ma obowiązek złożyć wniosek o wydanie tego zaświadczenia. Wszystko załatwia się we właściwym urzędzie skarbowym. Ponieważ Niemcy idą z technicznym duchem czasu, już wkrótce można będzie załatwiać takie sprawy przez Internet.

Konto w banku w Niemczech

Jeśli partnerka planuje być czynna zawodowo w Niemczech, potrzebuje konto, by pracodawca mógł przelewać na nie jej pensje. Dobrym rozwiązaniem jest w tym wypadku rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy.

Praca w Niemczech

W Niemczech umowy o pracę między przedsiębiorcą a pracownikami, mogą być konstruowane według uznania. Taka umowa w końcu zawiera istotne informacje typu czas trwania zawodowych relacji, opis czynności do wykonania, miejsce wykonywania pracy, godziny pracy, długość urlopu, okres wypowiedzenia i wysokość wynagrodzenia.

Szanujcie się w pracy! Nie należy zapominać, że w Niemczech zarabia się względnie dużo. Istnieją jednak różnice w wynagrodzeniach między wschodnią a zachodnią częścią tego kraju, które sięgnąć mogą nawet 40%. Generalnie zarobki miesięczne brutto wyglądają następująco:

Zarobki w Niemczech

Klasa zarobkowa od 1300 do 1800 Euro: Sprzedawczyni -1700 Euro, sprzątaczka - 1750 Euro, kucharz - 1800 Euro

Klasa zarobkowa od 1800 do 2000 Euro : taksówkarz - 1800 Euro, pasterz- 1850 Euro, leśniczy - 1950 Euro, piekarz - 2000 Euro ( praca 6 dni w tygodniu), kelner - 2000 Euro, starszy sierżant BW - 2135 Euro, górnik 1600 - 1700 Euro

Klasa zarobkowa od 2000 do 2300 Euro : hydraulik - 2150 Euro, malarz, cukiernik, śmieciarz - 2100 Euro, plutonowy- 2500 Euro, pielęgniarz, prywatny ochroniarz - 2100 Euro (początkujący), sprzedawca - 2150 Euro , policjant - 1800 - 2000 Euro, proboszcz/pastor -2800 Euro, striptizerka/showgirl - 3000 Euro

Klasa zarobkowa od 2500 bis 3500 Euro: rzeźnik - 2350 Euro, stażysta 1700 - 1800 Euro, motorniczy - 2400 Euro, glazurnik - 2500 Euro, instruktor nauki jazdy - 2600 Euro, administrator systemowy - 3300 Euro

Klasa zarobkowa od 3300 do 6000 Euro: strażak- 3350 Euro, nauczyciel- 3650 Euro, sędzia - 4800 Euro, inżynier - 5200 Euro, pilot - 9000 Euro, kapitan lotu- 12000 - 15000 Euro (Koszt dwuletniego kursu 120000 Euro)

Klasa zarobkowa 6000 Euro i więcej: minister pracy - 13000 Euro, szef Porsche - 80000000 Euro Bonus, zastępca ordynatora - 6000 Euro, chemik (badacz) - 6300 Euro, polityk/poseł - 7700 Euro + dodatki, Profesjonalny piłkarz - 100000 Euro + premie, top manager - 1,5 Miliona Euro + premie

źródło: http://arbeits-abc.de

Transport z Polski do Niemiec:

Jeśli skrupulatnie planujecie przeprowadzkę partnerki, potrzebujecie odpowiedniego samochodu do przeprowadzki. Jest naprawdę wiele firm, które świadczą takie usługi. Nie wszyscy jednak wiedzą, ze przy rezerwacji drogą elektroniczną ceny są z reguły dużo niższe niż na miejscu. W firmie Hertz można wykorzystać transporter lub ciężarówkę w korzystnych cenach zawierających ochronę przed kradzieżą podczas przeprowadzki. Inną firmą, która ma dobrą opinię w Niemczech jest Sixt. Klienci korzystający z jej usług są zwykle bardzo zadowoleni, gdyż firma ta stara się dopasować samochód do indywidualnych potrzeb klienta informując go o wszelkich istotnych szczegółach. Kolejną firmą, która specjalizuje się w przeprowadzkach jest Moving Express. Obsługuje ona klientów z całego świata. Jej pomocni przedstawiciele  niemal zawsze są do waszej dyspozycji. Odwiedźcie strony internetowe powyższych firm i wybierzcie najkorzystniejszą ofertę. Jeśli szukacie firmy, która jest w stanie przekazać wam wszelkie informacje w w języku polskim, nawiążcie kontakt z Lehnert & Co.

Nauka języka niemieckiego!

Jeśli chcesz szybko znaleźć pracę i czuć się pewniej w nowym środowisku, powinnaś doskonalić swoje umiejętności językowe. W gruncie rzeczy na początek potrzeba kilku prostych zwrotów do codziennej komunikacji i słów, które ułatwią zrozumienie rozmówcy. W nowym kraju nie jest trudno się zgubić, dlatego powinnaś być w stanie zapytać o drogę i zrozumieć odpowiedź. Przydatną byłaby także znajomość zwrotów do robienia zakupów. Jest wiele stron internetowych, które można bezpłatnie wykorzystać do nauki. Znajdziecie tam nawet kursy języka niemieckiego dla początkujących i zaawansowanych. Ciekawostką jest to, że urzędy migracyjne w Niemczech organizują kursy językowe dla obcokrajowców. Wszelkie informacje uzyskać można pod numerem +49 911 943-6390.

Jesteście szczęśliwie zakochani. Dzięki wielkiej miłości, która połączyła was za pośrednictwem PolishHarmony.de, przezwyciężycie z pewnością wszelkie trudności by w końcu rozkoszować się życiem tylko we dwoje. Pozytywne nastawianie w tej kwestii pomoże Wam przewalczyć wszelkie trudności.

Poszukiwanie partnera w Niemczech

Przeprowadzasz się do Niemiec, ale nie masz jeszcze tam partnera? Zarejestruj się na www.mydwoje.pl i znajdź męża z Niemiec.


oceń artykuł:
[ 5.5 / 6 z 2 oddanych głosów ]
 

Komentarze (6)


dodaj komentarz
dodaj komentarz
 Fortis Przeprowadzki 2015-05-06 10:08:06 
komentarz usunięty przez moderatora
 Malgorzata 2015-03-17 15:26:50 
bardzo przydatne rady zwiazane z przeprowadzką do Niemic, dzieki
 sewa mobil surabaya 2015-03-13 09:15:29 
komentarz usunięty przez moderatora
 BASIA 2014-11-27 16:52:40 
Do jakiego urzedu się udac bymuc legalnie zamieszkac w niemczech mego partnera mama jast z pochodzenia niemką ktura mieszka w polsce a jej syn chciałby się przeprowadzic się do niemiec gdzie ma sięudac prosze oporade
 DTS_przeprowadzki 2014-05-12 14:01:54 
Według mnie pozytywne podejście do przeprowadzki jest dużym krokiem do sukcesu przeprowadzki. Dodatkowo skorzystałem z pomocy firmy DTS z Warszawy http://przeprowadzki.pl bardzo mi pomogli i wykonali ekspresową przeprowadzkę, dużo im zawdzięczam, sam bym sobie z tym chyba nie poradził a tak to dzięki nim już mogę się cieszyć urokami nowego mieszkania :)
 Kris 2014-03-26 08:52:01 
Jak będzie tak dalej , to my też wyjedziemy. Choć jak narazie jesteśmy bardzo oporni...

Darmowa rejestracja

e-mail
hasło
minimum 6 znaków
Jesteś
kobietą mężczyzną
Data urodzenia
Skąd nas znasz?
Akceptuje Regulamin i Politykę prywatności
Kontakt z biurem
Test Doboru Partnerskiego
Twarze MyDwoje
lekarka, Warszawa, 46 lat, K1A77513
K1A77513, 46 lat
lekarka, Warszawa
Projektant budowlany , Warszawa, 32 lata, M4BB8124
M4BB8124, 32 lata
Projektant budowlany , Warszawa
 
 więcej mężczyzn  więcej kobiet
Opinie Użytkowników MyDwoje.pl
Student, Brunsbüttel, 27 lat, M39A3E71
M39A3E71, 27 lat
Student, Brunsbüttel
Steuerberater, Berlin, 53 lata, M92D2AF7
M92D2AF7, 53 lata
Steuerberater, Berlin
 więcej ofert zagranicznych
Wydarzenia dla singli
Wydarzenia dla Singli
 więcej wydarzeń
| Praca | Pomoc | Regulamin | Polityka prywatności | Usługi i cennik | Kontakt dla mediów | Partnerzy | Reklama | Mapa Serwisu |

2007 - 2015 © MyDwoje.pl ® ; Wszelkie prawa zastrzeżone

CMS, WEB interface

Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Serwisu MyDwoje.pl
zamknij