strona główna Strona główna     mapa serwisu Mapa serwisu     kanały RSS RSS     kontakt Kontakt     wersja mobilna Wersja mobilna

Przeprowadzka do Niemiec

Podziel się na:
Dodaj do gogole+
linkedin
pinterest

Przeprowadzka z Polski do Niemiec, formalności w Niemczech

Przeprowadzka do Niemiec
Podobne artykuły
 Niemiecka kuchnia i przysmaki
 Rozmówki o miłości po niemiecku
 Małżeństwa z obcokrajowcami, mieszane
 Polskie dziecko w Niemczech
 Polacy i Niemcy stereotypy

Zaplanuj swój wyjazd do Niemiec

Formalności przy przeprowadzce z Polski do Niemiec? Żaden problem dla Polek! Jeśli już poznałaś u nas mężczyznę swoich marzeń i planujesz wyjazd do Niemiec, by osiedlić się w Niemczech, przeczytaj kilka naszych wskazówek, dzięki którym oswojenie kraju Niemcy - Twojej nowej ojczyznyprzeprowadzka do Niemiec - Twój wyjazd z Polski za miłością okażą się błahostką.

Aby wyjazd z Polski za miłością się udał, musicie dokładnie zaplanować kolejne kroki, tworząc listę rzeczy koniecznych do zrobienia. Ponad wszelką wątpliwość, lepiej jest dowiedzieć się wcześniej, z jakimi formalnościami trzeba się liczyć. Nie bójcie się przeprowadzki do Niemiec, gdyż nie jesteście sami. Co rok tysiące ludzi decydują się rozpocząć nowe życie w Niemczech. Często jest to wyjazd do Niemiec za miłością - coraz więcej kobiet wybiera na męża Niemca. Innym razem o wyjeździe decydują lepsze możliwości i warunki pracy w Niemczech. Obecnie żyje tam ok. 400 000 Polaków i ok. 1,5 milionów Niemców polskiego pochodzenia, którzy przybyli do Niemiec jako przesiedleńcy. Przeprowadzka do Niemiec nie jest skomplikowana, ale jest kilka rzeczy, które muszą zostać załatwione. Przeczytajcie wspólnie nasze wskazówki i cieszcie się na myśl o wspólnym życiu za granicą.

Formalności - przeprowadzka z Polski do Niemiec:

1. Dokumenty potrzebne przy przeprowadzce do Niemiec

Kilka miesięcy przed planowaną przeprowadzką do Niemiec, powinno się sprawdzić, czy dowód osobisty jest nadal ważny. Inne dokumenty, jak np.: akt urodzenia, dyplomy i zaświadczenia powinny zostać przetłumaczone na język niemiecki i poświadczone przez tłumacza przysięgłego. Dobrą wiadomością jest to, że jako obywatele Unii Europejskiej, Polacy mogą bez problemów rozpocząć pracę w Niemczech, gdyż nie jest wymagane żadne specjalne pozwolenie na pracę. Warto zauważyć, że są duże możliwości pracy w Niemczech. Jeśli ktoś planuje pozostać tam dłużej niż 3 miesiące, potrzebuje jednak pozwolenia na pobyt, które będzie ważne przez minimum 5 lat. Jeśli nie okaże wspomnianego dokumentu, podczas ewentualnej kontroli, zostanie ukarany. Jeśli chodzi o prawo jazdy, będzie ono oczywiście uznawane na terenie Niemiec aż do momentu upłynięcia termin jego ważności ponieważ jesteśmy członkami UE.

Praca wychowawcy w przedszkolu

2. Zameldowanie w Niemczech

Obywatelka Polski, która zamierza zamieszkać w Niemczech zobowiązana jest do zgłoszenia tego faktu w urzędzie. Jeśli obcokrajowiec planuje wprowadzić się do domu lub mieszkania w Niemczech ma obowiązek zameldowania się w w/w urzędzie. Procedura ta w prawie każdym landzie jest bezpłatna, tylko w Hamburgu kosztuje ok. 6 Euro. Przed wizytą w urzędzie należy przygotować sobie następujące dokumenty: dowód osobisty lub paszport, wypełniony formularz meldunkowy, umowę najmu lub kupna, paszport dziecięcy czy też akt urodzenia dziecka (jeśli partnerka przeprowadza się do nowego kraju wraz z dzieckiem). Formularz meldunkowy jest do pobrania w urzędzie meldunkowym. Obecnie, istnieje także możliwość wypełnienia i wydrukowania go drogą elektroniczną. Pamiętajcie, że nie w każdym landzie wymagane są w urzędach te wszystkie dokumenty. Najlepiej dokładnie sprawdzić, które potrzebne są w danym landzie lub mieć je wszystkie przygotowane, by oszczędzić sobie niepotrzebnego stresu. Wielu obcokrajowców pyta, czy w w/w urzędzie trzeba koniecznie stawić się osobiście. Odpowiedź brzmi: Tak. Niestety obecność jest w tym przypadku obowiązkowa. W większości landów nie ma możliwości przesłania formularza meldunkowego mailem. Jeśli, jednak z przyczyn niezależnych, nie ma możliwości stawienia się osobiście, potrzebna będzie osoba, której udzielimy formalnego pełnomocnictwa i przekażemy niezbędne dokumenty. W Hesji i Bawarii owe pełnomocnictwo musi zostać uwierzytelnione. W nowym miejscu zamieszkania należy zgłosić się nie później niż tydzień od przeprowadzki. W przypadku zaniedbania tego obowiązku, musimy liczyć się z poważnymi problemami np. podczas ubiegania się o prawo jazdy. Poza tym można zostać ukaranym grzywną w wysokości ok. 2000 Euro lub roczną karą pozbawienia wolności.

3. Podatki w Niemczech - wniosek o zastępcze zaświadczenie podatkowe

Karta podatkowa jest rodzajem mostu pomiędzy pracodawcą i urzędem skarbowym. Przy jej pomocy, szef otrzymuje informację, do którego urzędu skarbowego ma odprowadzić podatki. Poza tym, może w ten sposób sprawdzić „sytuację podatkową” swojego pracownika. Jeśli Twoja partnerka planuje szukać pracy w Niemczech, ma obowiązek złożyć wniosek o wydanie tego zaświadczenia. Wszystko załatwia się we właściwym urzędzie skarbowym. Ponieważ Niemcy idą z technicznym duchem czasu, już wkrótce można będzie załatwiać takie sprawy przez Internet.

Konto w banku w Niemczech

Jeśli partnerka planuje być czynna zawodowo w Niemczech, potrzebuje konto, by pracodawca mógł przelewać na nie jej pensje. Dobrym rozwiązaniem jest w tym wypadku rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy.

Praca w Niemczech

W Niemczech umowy o pracę między przedsiębiorcą a pracownikami, mogą być konstruowane według uznania. Taka umowa w końcu zawiera istotne informacje typu czas trwania zawodowych relacji, opis czynności do wykonania, miejsce wykonywania pracy, godziny pracy, długość urlopu, okres wypowiedzenia i wysokość wynagrodzenia.

Szanujcie się w pracy! Nie należy zapominać, że w Niemczech zarabia się względnie dużo. Istnieją jednak różnice w wynagrodzeniach między wschodnią a zachodnią częścią tego kraju, które sięgnąć mogą nawet 40%. Generalnie zarobki miesięczne brutto wyglądają następująco:

Zarobki w Niemczech

Klasa zarobkowa od 1300 do 1800 Euro: Sprzedawczyni -1700 Euro, sprzątaczka - 1750 Euro, kucharz - 1800 Euro

Klasa zarobkowa od 1800 do 2000 Euro : taksówkarz - 1800 Euro, pasterz- 1850 Euro, leśniczy - 1950 Euro, piekarz - 2000 Euro ( praca 6 dni w tygodniu), kelner - 2000 Euro, starszy sierżant BW - 2135 Euro, górnik 1600 - 1700 Euro

Klasa zarobkowa od 2000 do 2300 Euro : hydraulik - 2150 Euro, malarz, cukiernik, śmieciarz - 2100 Euro, plutonowy- 2500 Euro, pielęgniarz, prywatny ochroniarz - 2100 Euro (początkujący), sprzedawca - 2150 Euro , policjant - 1800 - 2000 Euro, proboszcz/pastor -2800 Euro, striptizerka/showgirl - 3000 Euro

Klasa zarobkowa od 2500 bis 3500 Euro: rzeźnik - 2350 Euro, stażysta 1700 - 1800 Euro, motorniczy - 2400 Euro, glazurnik - 2500 Euro, instruktor nauki jazdy - 2600 Euro, administrator systemowy - 3300 Euro

Klasa zarobkowa od 3300 do 6000 Euro: strażak- 3350 Euro, nauczyciel- 3650 Euro, sędzia - 4800 Euro, inżynier - 5200 Euro, pilot - 9000 Euro, kapitan lotu- 12000 - 15000 Euro (Koszt dwuletniego kursu 120000 Euro)

Klasa zarobkowa 6000 Euro i więcej: minister pracy - 13000 Euro, szef Porsche - 80000000 Euro Bonus, zastępca ordynatora - 6000 Euro, chemik (badacz) - 6300 Euro, polityk/poseł - 7700 Euro + dodatki, Profesjonalny piłkarz - 100000 Euro + premie, top manager - 1,5 Miliona Euro + premie

źródło: http://arbeits-abc.de

Transport z Polski do Niemiec:

Jeśli skrupulatnie planujecie przeprowadzkę partnerki, potrzebujecie odpowiedniego samochodu do przeprowadzki. Jest naprawdę wiele firm, które świadczą takie usługi. Nie wszyscy jednak wiedzą, ze przy rezerwacji drogą elektroniczną ceny są z reguły dużo niższe niż na miejscu. W firmie Hertz można wykorzystać transporter lub ciężarówkę w korzystnych cenach zawierających ochronę przed kradzieżą podczas przeprowadzki. Inną firmą, która ma dobrą opinię w Niemczech jest Sixt. Klienci korzystający z jej usług są zwykle bardzo zadowoleni, gdyż firma ta stara się dopasować samochód do indywidualnych potrzeb klienta informując go o wszelkich istotnych szczegółach. Kolejną firmą, która specjalizuje się w przeprowadzkach jest Moving Express. Obsługuje ona klientów z całego świata. Jej pomocni przedstawiciele  niemal zawsze są do waszej dyspozycji. Odwiedźcie strony internetowe powyższych firm i wybierzcie najkorzystniejszą ofertę. Jeśli szukacie firmy, która jest w stanie przekazać wam wszelkie informacje w w języku polskim, nawiążcie kontakt z Lehnert & Co.

Nauka języka niemieckiego!

Jeśli chcesz szybko znaleźć pracę i czuć się pewniej w nowym środowisku, powinnaś doskonalić swoje umiejętności językowe. W gruncie rzeczy na początek potrzeba kilku prostych zwrotów do codziennej komunikacji i słów, które ułatwią zrozumienie rozmówcy. W nowym kraju nie jest trudno się zgubić, dlatego powinnaś być w stanie zapytać o drogę i zrozumieć odpowiedź. Przydatną byłaby także znajomość zwrotów do robienia zakupów. Jest wiele stron internetowych, które można bezpłatnie wykorzystać do nauki. Znajdziecie tam nawet kursy języka niemieckiego dla początkujących i zaawansowanych. Ciekawostką jest to, że urzędy migracyjne w Niemczech organizują kursy językowe dla obcokrajowców. Wszelkie informacje uzyskać można pod numerem +49 911 943-6390.

Jesteście szczęśliwie zakochani. Dzięki wielkiej miłości, która połączyła was za pośrednictwem PolishHarmony.de, przezwyciężycie z pewnością wszelkie trudności by w końcu rozkoszować się życiem tylko we dwoje. Pozytywne nastawianie w tej kwestii pomoże Wam przewalczyć wszelkie trudności.

Poszukiwanie partnera w Niemczech

Przeprowadzasz się do Niemiec, ale nie masz jeszcze tam partnera? Zarejestruj się na www.mydwoje.pl i znajdź męża z Niemiec.


oceń artykuł:
[ 5.5 / 6 z 2 oddanych głosów ]
 

Komentarze (6)


dodaj komentarz
dodaj komentarz
 Fortis Przeprowadzki 2015-05-06 10:08:06 
komentarz usunięty przez moderatora
 Malgorzata 2015-03-17 15:26:50 
bardzo przydatne rady zwiazane z przeprowadzką do Niemic, dzieki
 sewa mobil surabaya 2015-03-13 09:15:29 
komentarz usunięty przez moderatora
 BASIA 2014-11-27 16:52:40 
Do jakiego urzedu się udac bymuc legalnie zamieszkac w niemczech mego partnera mama jast z pochodzenia niemką ktura mieszka w polsce a jej syn chciałby się przeprowadzic się do niemiec gdzie ma sięudac prosze oporade
 DTS_przeprowadzki 2014-05-12 14:01:54 
Według mnie pozytywne podejście do przeprowadzki jest dużym krokiem do sukcesu przeprowadzki. Dodatkowo skorzystałem z pomocy firmy DTS z Warszawy http://przeprowadzki.pl bardzo mi pomogli i wykonali ekspresową przeprowadzkę, dużo im zawdzięczam, sam bym sobie z tym chyba nie poradził a tak to dzięki nim już mogę się cieszyć urokami nowego mieszkania :)
 Kris 2014-03-26 08:52:01 
Jak będzie tak dalej , to my też wyjedziemy. Choć jak narazie jesteśmy bardzo oporni...

Darmowa rejestracja

e-mail
hasło
minimum 6 znaków
Jesteś
kobietą mężczyzną
Data urodzenia
Skąd nas znasz?
Akceptuje Regulamin i Politykę prywatności
Kontakt z biurem
Test Doboru Partnerskiego
Twarze MyDwoje
uczeń, Kraków, 19 lat, MBE2262B
MBE2262B, 19 lat
uczeń, Kraków
wolny zawód, Bielsko-Biała, 29 lat, K76ACA73
K76ACA73, 29 lat
wolny zawód, Bielsko-Biała
 
 więcej mężczyzn  więcej kobiet
Opinie Użytkowników MyDwoje.pl
Arzt in eigener Klinik, Phlebologe, Bad Dürrheim, 62 lata, MCF49A89
MCF49A89, 62 lata
Arzt in eigener Klinik, Phlebologe, Bad Dürrheim
Tierarzt, Weiden/Opf., 42 lata, M1E17CA6
M1E17CA6, 42 lata
Tierarzt, Weiden/Opf.
 więcej ofert zagranicznych
Wydarzenia dla singli
| Praca | Pomoc | Regulamin | Polityka prywatności | Usługi i cennik | Kontakt dla mediów | Partnerzy | Reklama | Mapa Serwisu |

2007 - 2015 © MyDwoje.pl ® ; Wszelkie prawa zastrzeżone

CMS, WEB interface

Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Serwisu MyDwoje.pl
zamknij