Biuro matrymonialne > Aktualności dla singli > Zdaniem singli - badania > Raport singli 2017 - tak myślą single

Raport singli 2017 - tak myślą single w Polsce

  • Podziel się na:
  • Dodaj do facebook.com
  • Dodaj do twitter.com
  • Dodaj do wykop.pl
  • Dodaj do Linkedin
  • Dodaj do Pinterest

Tak myślą single w Polsce o związkach i ich społecznej roli. IP 24.01.2017


Infografika -Raport opinii -Tak myślą single w Polsce 2017

PDF - Raport singli 2017 - Tak myślą single w Polsce o związkach i swojej społecznej roli 

Kim są single, jak żyje i myśli nowoczesny singiel, co czuje, co planuje? Tu pojawia się wiele pytań. Czy postrzegamy singli w szczególny sposób? Co wiemy o ich motywacjach, potrzebach, recepcie na życie, związku oraz sposobie odbierania siebie w społeczeństwie? Czy bycie singlem jest ich świadomym wyborem, czy raczej niewygodną koniecznością? Czy osoby samotne są pewne własnej wartości niezależnie od swego statusu, czy raczej postrzegają siebie i resztę świata wyłącznie przez pryzmat samotności? Czy wiemy, jakie były przyczyny rozpadów ich związków? Jak wyglądają sprawy intymne singli, jak postrzegają rolę kobiety i mężczyzny w związku i jakie są ich plany rodzinne i osobiste?


Raport singli 2017

Poszukiwanie miłości - ponad połowa singli aktywnie szuka partnera. A jaki on powinien być?


Jedynie 19% mężczyzn i 21% kobiet – singli badanych przez serwis matrymonialny MyDwoje.pl deklaruje, że brak partnera nie doskwiera im za bardzo. Większość singli przyznaje, że poszukiwanie partnera determinuje ich życie (O samopoczuciu współczesnego singla ). A co tak naprawdę działa podczas randki we dwoje na kobiety? Co przyciąga płeć przeciwną? Okazuje się, że pożądaną cechą partnera jest empatia. 27% mężczyzn i 23% kobiet uważa, że ważne jest to czy partner słucha i w jaki sposób patrzy. 26% panów i 17% pań chce mieć pewność, że znajomość będzie trwała, dzięki temu, że obie strony będą mogły ze sobą ciekawie rozmawiać. 22% kobiet i 11% panów nie wyobraża sobie relacji z kimś, kto nie potrafi zachować się odpowiednio do sytuacji i dostosować do okoliczności (Za co kochamy? Za nic czy mimo wszystko? ). W poszukiwaniach partnera kobietom zdecydowanie zależy na poczuciu bezpieczeństwa. Prawie 60% pań jest pewnych, że chcą wiedzieć, że słowa „możesz na mnie polegać”, to pewna deklaracja. Kolejne 24% kobiet pragnie całkowitej szczerości (Jak rozkochać mężczyznę?  ). Natomiast 37% mężczyzn wskazuje najprostszą ścieżkę do ich serca: od przyjaźni do miłości. 25% panów chce, by ich adorować i podziwiać (Jak rozkochać kobietę?  ).

Sprawy intymne singli – od temperamentu, przez seksapil aż do umiejętności rozmowy o seksie


Czy single potrafią rozmawiać o seksie? Okazuje się, że rozmowy dotyczące współżycia nie są dla nich problemem. Jednak mężczyźni w 52% wolą używać zdrobnień, kolokwializmów i potocyzmów, najlepiej takich, które rozumieją razem z partnerką, natomiast kobiety (40%) preferują styl zdecydowanie bardziej fachowy (Jak rozmawiamy o seksie? ). Single bez problemu przyznają się również do erotycznych fantazji. Ponad 40% mężczyzn ma je często. 23% kobiet również często oddaje się marzeniom o seksie. Samotni zdecydowanie są zainteresowani miłosnym zbliżeniem i chcieliby kochać się nawet częściej niż jeden raz dziennie. 38% Singielek i 59% Singli przyznaje, że seks jest dla nich istotną sprawą (Temperament Polaków w sypialni ). A co według Singli jest najbardziej seksowne w płci przeciwnej? 45 % mężczyzn uznaje za najbardziej pociągającą kobiecą twarz, 14% panów zwraca uwagę na nogi, 12% skupia się na kobiecych oczach. 50% kobiet zwraca uwagę na twarz wybranka, 23% deklaruje, że najbardziej intrygujące są oczy, natomiast 17%, że dłonie (To decyduje o seksapilu ).

Poglądy singli na rolę społeczną kobiet i mężczyzn

Jak rolę swojej partnerki lub swojego partnera widzą single? Kto w związku ma nosić spodnie, a kto przejąć obowiązki domowe? Mężczyźni chcieliby, by ich kobieta była przede wszystkim wzorową żoną. Prawie 40% oczekuje, że relacje z mężem będzie stawiała na pierwszym miejscu. 28% panów wymaga od kobiet, by były superwoman – partnerkami nowoczesnymi, dbającymi o męża, poświęcającymi się dzieciom, świetnie prowadzącymi dom oraz pracującymi zawodowo (Superwoman, kura domowa czy niezależna emancypantka? ). Kobiety również nie pozostawiają panom złudzeń. Aż 50% oczekuje, że mężczyzna będzie herosem, łączącym wszystkie role - robiącym karierę, wyręczającym w pracach domowych oraz potrafiącym zająć się dziećmi i być wzorowym mężem. 17% badanych pytanych pań, by mężczyzna zapewnił jej byt, fundując wszelkie zachcianki (Superman, zaangażowany ojciec czy sponsor? ). A jak sami zainteresowani sprawdzają się przy zawiązywaniu relacji? Aż 92% respondentek woli, gdy mężczyzna rozpoczyna kontakt, jednak mężczyźni również chcą być zdobywani - 71% woli, by kobieta przejęła inicjatywę (Kto powinien rozpocząć pierwszy kontakt  ). Mężczyźni są również coraz bardziej ulegli w sprawach spornych. 30% mężczyzn ustąpi w imię zgody, podobnie postąpi tylko 19% kobiet, wolą one kompromis - 77% zapytanych. Rację przyznaje im 66% mężczyzn(I kto tu rządzi? Kto dominuje w związku? ).

Plany na przyszłość – nastawienie do ślubu i wspólnego mieszkania i przyszłego potomstwa

Aż 2/3 badanych singli zdecydowanie pragnie związku małżeńskiego. Co ciekawe, więcej, czyli 67%, mężczyzn niż kobiet - 60%. Stałego nieformalnego związku partnerskiego oczekuje 38% pań i 28% panów (Kto marzy o ślubie?). Aż 78% mężczyzn i 69% kobiet chciałoby jednak sprawdzić się przed ślubem i w związku z tym zamieszkać razem z przyszłym małżonkiem (Testowanie kandydatów do małżeństwa ). Single mają również plany dotyczące powiększenia rodziny. 37% zapytanych, w tym 58% mężczyzn i 52% kobiet, pragnie przynajmniej dwójki maluchów (Dziecko jest cudem niezastąpionym? ). Dziecko jest znacznie mniej pożądane przez osoby po przejściach. Tylko 18% rozwiedzionych kobiet i 30% mężczyzn chciałoby przywitać nowego członka rodziny w nowym związku (Rozwodnicy szukają miłości w portalach randkowych ).

Kondycja związków – zazdrość i najpopularniejsze powody rozpadu związków

Czy będąc w związku single są bezgranicznie ufni? Aż 46% mężczyzn i 36% kobiet przyznaje się do zazdrości. Jednak aż 55% panów i 68% pań deklaruje uczciwość nie tylko z obawy przed karą. Czy jest więc się czego obawiać? Ponad 80% dopuszcza możliwość skłamania w skrajnej sytuacji (Skąd się bierze zazdrość? ). Jednak związki najczęściej rozpadają się z powodu niezgodności charakterów, co deklaruje 23% mężczyzn i 15% kobiet. 18% singli i 17% singielek przyznaje, że kluczowym powodem decydującym o rozpadzie ich związku była zdrada (Dlaczego się rozstajemy? ).

W poszukiwaniu szczęścia

Na podstawie przytoczonych danych można stwierdzić, iż single w Polsce są tradycjonalistami, pragnącymi, jak każdy z nas, szczęścia, marzącymi o wyjątkowej relacji, opartej na solidnych podwalinach. Single oczekują stałego związku z osobą otwartą, spełniającą role przypisane danej płci.


Czytaj również:
 
Komentarze (2)

Raport singli 2017 - tak myślą single w Polsce - dodaj komentarz
karola; 2017-02-01 20:47:15 
Zazdrość zawsze jest, chcąc tego czy nie chcąc. I to badanie to samo pokazuje. Jednak najważniejsze jest, aby ta zazdrość nie przesłoniła prawdziwego uczucia. Bo to, że ktoś jest zazdrosny o drugą osobę świadczy, że jej zależy na nim czy jemu na niej. Ale chorobliwa zazdrość potrafi zniszczyć nawet bardzo udany związek. Jednak to zaufanie musi być, a ono ogranicza zazdrość, bo im bardziej komuś ufamy, tym mniej jesteśmy zazdrośni. Bardzo spodobało mi się, że najczęstszym powodem rozstań jest niezgodność charakterów. Chociaż w rozstaniach nie ma nic miłego, więc nie powinno mi się to podobać, jednak to tylko potwierdza moją teorię, ale mam wrażenie, że też teorię (a może nawet misję), że zbieżność charakterów i dopasowanie jest najważniejsze. Uważam, że jeśli chcemy wejść w poważny związek, to takie dopasowanie jest niezbędne. Widać, że wśród użytkowników tego portalu jest takie samo podejście, co mnie tak naprawdę nie dziwi... Bez tego prędzej czy później mogą pojawiać się zgrzyty, które mogą doprowadzić do rozpadu związku.
SD; 2017-01-24 11:31:05 
Ciekawe zestawienie. Potwierdzają to co wiemy - okazuje się, że nie jest ważne to, co jest modne, ale to co jest sprawdzone.

Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
*Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną (powiadomienia dzienne i natychmiastowe). Zgodę można wycofać w każdej chwili.
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register

Administratorem podanych danych osobowych jest: Katarzyna Bieber reprezentująca Serwis Doboru Partnerskiego z siedzibą przy ul. Domaniewskiej nr 37 lok. 2.43, Warszawa 02-672, NIP: 9511875187. Administrator wyznaczył IOD, jest nią Małgorzata Lewandowska, z którą kontakt jest pod adresem e-mail iod@mydwoje.pl. Kategorie danych jak: e-mail, data urodzenia, fotografia, wiek, zawód, miasto, charakterystyka, poglądy oraz dane dotyczące preferencji tzw. dane szczególnej kategorii zostają przekazane dobrowolnie w celu realizacji usługi i przesyłania oferty marketingowej zgodnie z Regulaminem Serwisu. Podstawa prawna: Serwis Internetowy przetwarza dane osobowe na podstawie wyrażonej zgody, jest to niezbędne do wykonania umowy, do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze, na podstawie prawnie uzasadnionych interesów administratora i jest niezbędne do ochrony żywotnych interesów osoby, której danej dotyczą lub innej osoby fizycznej. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres wymagany obowiązującymi przepisami prawa i maksymalnie trzydzieści lat od czasu ustania trwania umowy. Dane są przekazywane do zaufanych podmiotów współpracujących z serwisem w ściśle określonych celach. Użytkownik ma prawo poprawiania danych, usuwania, ograniczenia przetwarzania a także wniesienia sprzeciwu, oraz przeniesienia ich do innego administratora. Podanie danych nie jest wymogiem ustawowym lecz umownym i jest dobrowolne jednak niezbędne do wypełnienia umowy. Dane będą wykorzystywane do automatycznego podejmowania decyzji w celu przygotowania wyboru ofert matrymonialnych dopasowanych do kandydata. Użytkownik ma prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego na adres Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Serwisu.

Napisz do nasKonsultacje telefoniczne
są dostępne w abonamentach VIP


MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface


Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku!

Nasza strona używa plików cookie w celu personalizowania treści i reklam, zapewnienia funkcji mediów społecznościowych i analizy ruchu na naszej stronie. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej strony internetowej naszym zaufanym partnerom. Dzięki cookies możemy dopasować wyświetlaną treść do Twoich preferencji.

Zaakceptuj wszystkie stosowane przez nas pliki cookie lub dokonaj własnych ustawień i zmieniając zakres swojej zgody w ustawienia zaawansowane. Czytaj więcej o ciasteczkach w Polityce prywatności.  Jeżeli korzystasz ze strony, wyrażasz zgodę na stosowanie przez nas plików cookie.


  Akceptuję
zamknij