Biuro matrymonialne > Aktualności dla singli > Zdaniem singli - badania > Randka z adrenaliną sposobem na test związku

Randka z adrenaliną sposobem na test związku

  • Podziel się na:
  • Dodaj do facebook.com
  • Dodaj do twitter.com
  • Dodaj do wykop.pl
  • Dodaj do gogole+
  • Dodaj do Linkedin
  • Dodaj do Pinterest

Wybierz escape room lub lot na paralotni, a poznasz z kim masz do czynienia - IP 25.04.2017

W codziennym życiu towarzyszą nam emocje i stres. W pracy, wśród znajomych, na imprezach jesteśmy stale motywowani dużą dawką adrenaliny. Wydawałoby się, że podczas randki chcielibyśmy odpocząć. Ale czy faktycznie wiosenna randka obowiązkowo powinna odbywać się wyłącznie w romantycznej kafejce, na lodach lub na spacerze brzegiem Wisły? A może właśnie randka w sytuacji wyjątkowej pozwoli poznać reakcje i wybory drugiej strony i pomoże nam zdecydować czy dana osoba nam odpowiada do życia na co dzień oraz w sytuacjach podbramkowych? Portal randkowy MyDwoje zapytał ponad tysiąca singli: "Czy dałabyś/dałbyś namówić się na randkę z adrenaliną, np. podczas lotu na paralotni, wycieczki w góry lub w escape room?". Zobacz, jaki wypowiadają się w tym temacie mężczyźni, a jak kobiety i czy są oni jednomyślni w tym względzie?


sonda - randka z adrenaliną

Panowie kochają ryzyko i mocne bodźce, także na randkach


Wydawać, by się mogło, że zauroczonym osobom do zakochania wystarczy wyłącznie randka z wymarzoną osobą. Czy jednak jest to takie proste? Czy na randkę można umówić się wszędzie, czy też miejsce i jej przebieg zadecydują o dalszym ciągu danej znajomości? Na pewno warto skupić się na tym, by spotkanie było udane, a towarzyszące mu emocje pozostały na długo w pamięci. Z badań MyDwoje wynika, że to właśnie panowie są otwarci na przeżycie na randce super przygody. Aż 34% z nich stwierdza, że są na to gotowi, gdyż mocne przeżycia potęgują uczucie. Być może wynika to z faktu, iż właśnie podczas takiego doświadczenia będą mieli szansę na udowodnienie swojej męskości i odwagi, ale również opiekuńczości i umiejętności zaopiekowania się wybranką. 17% kobiet także z chęcią odnajdzie się w takiej sytuacji. Również kolejne 26% panów raczej zafunduje swojej wybrance takie przeżycia, gdyż uważają, że trochę adrenaliny w związku doda mu pikanterii. 21% pań zgodzi się z ich poglądem. Jeśli więc kobieta chciałaby się spodobać mężczyźnie, nic tylko ruszyć w wir mocnych wrażeń, choćby w escape room czy na sali strachu w wesołym miasteczku, a kandydat będzie najpewniej mile zaskoczony Twoją odwagą.

Randka z adrenaliną?


Kobiety są bardziej zachowawcze i niechętnie wychodzą poza strefę własnego komfortu


Okazuje się, że panie są mniej entuzjastycznie nastawione do przeżywania przygód z jeszcze obcym sobie mężczyzną. W przeciwieństwie do mężczyzn – urodzonych zadaniowców – są one zdania (28%), że zanim podejmie się ryzyko, sprawę należy przemyśleć, a ostrożności nigdy za wiele. Nie są do końca przekonane do niecodziennych wyzwań, a chęć udziału w nietypowej randce uzależniają od konkretnego zadania. Być może dla niektórych z nich odpowiednim pomysłem będzie lot paralotnią, ekstremalna wycieczka w góry lub wspólne wyjście do escape room'u, jednak większość pań stroni od silnych przeżyć na pierwszym spotkaniu. Podobnie ostrożnych jest 23% panów. Zdecydowane „nie” takim zabawom mówi aż 28% zapytanych singielek (podczas gdy tylko 14% mężczyzn tak mocno się im przeciwstawia) – co w połączeniu z poprzednią odpowiedzią daje sporo ponad połowę respondentek. Dlaczego? Powód podaje dodatkowe 6% pań: to za dużo bliskości z obcą jeszcze osobą. Wygląda na to, że panie nie chcą znaleźć się w ekstremalnej sytuacji z osobą, której reakcji nie znają lub nie chcą szukać pomocy u mężczyzny, który nie przypadł im do gustu. Rada dla panów: warto dawkować emocje rozsądnie, wraz ze wzrostem zainteresowania samej kobiety.

Znaczenie mocnych wrażeń dla związku wg psychologów

Dr Gilovich, profesor psychologii z Uniwersytetu Cornell, specjalizujący się w badaniach nad szczęściem stwierdził: Prawdziwą częścią twojej tożsamości są doświadczenia. Można stwierdzić, że jesteśmy sumą swoich przeżyć. Przygody zdecydowanie bardziej i szybciej zbliżają nas do innych ludzi. Wspólne przeżycia i sytuacje mają też ważną funkcję: pozwalają poznać kogoś i polubić go lub nie. Doświadczenia pokazują nasz temperament, skłonność do dominacji, podjęcia ryzyka, umiejętność odnalezienia się w ekstremalnej sytuacji i gotowość do przeżycia tego co nowe, nieznane, a co być może postawi nas w niekomfortowej dla nas sytuacji. Bardzo ważne jest zatem to, by w takiej sytuacji – niezależnie czy jest ona aranżowana, czy całkiem na serio – móc sprawdzić się przed podjęciem decyzji o wspólnym związku. A więc "randka z adrenaliną" jako nowoczesna swatka? Czemu nie?

Potwierdza to także Andrzej Rutowski, psycholog i terapeuta małżeński, autor Testu partnerskiego MyDwoje.pl: Badaniem w ramach Testu Doboru Partnerskiego zostały objęte pewne obszary osobowości, które w każdym szczęśliwym związku muszą stanowić wspólny fundament. Do nich należy na przykład temperament. Pojęcie to obejmuje m.in.: towarzyskość, żywiołowość i potrzebę bliskości. (…) Osobowość człowieka to twórczy kompromis, system wzajemnie zależnych od siebie cech występujących u każdego człowieka w różnym nasileniu. To właśnie nasilenie tych cech u różnych osób decyduje, czy akurat dana para ma szanse na stworzenie długotrwałego związku.

Podsumowując badania MyDwoje warto dodać, iż panie otrzymały gotową receptę na podbicie serca mężczyzny: ranka z adrenaliną będzie sukcesem. Pozwoli szybko ocenić danej parze, czy do siebie pasuje. Pozostaje tylko paniom odważyć się na eksperyment i opuścić na kilka godzin swoją strefę komfortu.

 
Dodaj komentarz

Randka z adrenaliną sposobem na test związku - przeglądaj komentarze
Twój podpis:
Twój komentarz:
Weryfikacja:
dodaj
Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
*Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną (powiadomienia dzienne i natychmiastowe). Zgodę można wycofać w każdej chwili.
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register

Administratorem podanych danych osobowych jest: Katarzyna Bieber reprezentująca Serwis Doboru Partnerskiego z siedzibą przy ul. Domaniewskiej nr 37 lok. 2.43, Warszawa 02-672, NIP: 9511875187. Administrator wyznaczył IOD, jest nią Małgorzata Lewandowska, z którą kontakt jest pod adresem e-mail iod@mydwoje.pl. Kategorie danych jak: e-mail, data urodzenia, fotografia, wiek, zawód, miasto, charakterystyka, poglądy oraz dane dotyczące preferencji tzw. dane szczególnej kategorii zostają przekazane dobrowolnie w celu realizacji usługi i przesyłania oferty marketingowej zgodnie z Regulaminem Serwisu. Podstawa prawna: Serwis Internetowy przetwarza dane osobowe na podstawie wyrażonej zgody, jest to niezbędne do wykonania umowy, do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze, na podstawie prawnie uzasadnionych interesów administratora i jest niezbędne do ochrony żywotnych interesów osoby, której danej dotyczą lub innej osoby fizycznej. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres obowiązywania Umowy lub wniesienia uzasadnionego sprzeciwu. Użytkownik ma prawo poprawiania danych, usuwania, ograniczenia przetwarzania a także wniesienia sprzeciwu, oraz przeniesienia ich do innego administratora. Podanie danych nie jest wymogiem ustawowym lecz umownym i jest dobrowolne jednak niezbędne do wypełnienia umowy. Dane będą wykorzystywane do automatycznego podejmowania decyzji w celu przygotowania wyboru ofert matrymonialnych dopasowanych do kandydata. Użytkownik ma prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego na adres Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Serwisu.

Napisz do nas


Fax: (22) 201 25 87


Konsultacje telefoniczne
są dostępne w abonamentach VIP


MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij