Gdy zegar biologiczny tyka | Kobiety ukrywają swoje pragnienia stworzenia rodziny

Zegary biologiczne mężczyzny i kobiety różnią się od siebie. Dlatego mężczyźni często nie rozumieją niepokoju kobiet i pośpiechu w planowaniu rodziny, gdy ich zegar biologiczny tyka. Dojrzały partner uwzględni jednak Twoje potrzeby i pozwoli, abyście wspólnie znaleźli dobre rozwiązanie, kiedy Ty jesteś już gotowa na macierzyństwo, a on jeszcze nie chce mieć potomka. Warto więc mówić głośno o swoich potrzebach, komunikować i wyrażać uczucia, kiedy tego nie robimy czujemy się jeszcze bardziej samotne ze swoim problemem, a jednocześnie nie skupiać się nadmiernie na jednej strefie życia, lecz starać się o rozwój w wielu jego obszarach.

Gdy chciałabyś już być mamą...

Zegar biologiczny tyka. Być może często czujesz się spełnioną, szczęśliwą kobietą, która ma „prawie” wszystko: dobrą pracę, przyjaciół, wspomnienia z wakacji z najdalszych zakątków świata. Inni myślą o Tobie „Szczęściara” i mają w tym dużo racji. Pozostaje jednak to „prawie”: dla innych często niewidoczne, dla Ciebie coraz bardziej dotkliwe. Chcesz założyć rodzinę i mieć dziecko. Możesz mieć niemal wszystko, ale tylko Ty znasz to uczucie, gdy w drodze do pracy czy sklepu widzisz niemal tłumy kobiet z wózkami lub małymi dziećmi. Wiesz, że Twój zegar biologiczny tyka, a Twoje pragnienie jest coraz silniejsze. Dobrze, jeżeli jest przy Tobie partner, który pragnie tego samego. Problem „tykającego zegara biologicznego” najbardziej dotyka jednak kobiety, których partnerzy mają zupełnie inne cele dotyczące planowania rodziny, kiedy partner nie chce dziecka lub gdy partnera po prostu brak. Próbujesz umawiać się na randki we dwoje, ale dużo bardziej chciałabyś mieć już stałego partnera i planować dziecko, więc zamiast cieszyć się ze spotkań z mężczyznami, kierujesz myśli ku swoim niespełnionym pragnieniom. Miłość bez dzieci wydaje Ci się wybrakowana. Kobiety często boją się powiedzieć partnerom o swoich pragnieniach, bo nie chcą ich przestraszyć, boją się, że znów będzie czekało je życie w pojedynkę.

Strach przed ojcostwem

Jeżeli jesteś kobietą i myślisz o swoim przyszłym dziecku, to bardzo prawdopodobne, iż oczami wyobraźni widzisz, siebie, Twojego partnera i Wasze maleństwo podczas jakiejś szczęśliwej, wspólnej chwili np. obiad, spacer po parku. Macierzyństwo kojarzysz z troską, czułością, zachwytem nad każdą częścią ciała małego człowieka. Co jednak zrobić, gdy Twój partner nie chce dziecka? Jak zbudować szczęśliwy związek?

 

U mężczyzn skojarzenia związane z posiadaniem dziecka są nieco inne. Owszem, Panowie również odczuwają radość związaną z przyjściem potomka i miłość do nowego człowieka. Na pierwszy plan wysuwa się jednak pragnienie zapewnienia dobrobytu materialnego po - pieniądze w związku. Ochrona materialna rodziny to dla nich ważny czynnik udowodnienia męskiej siły. Jest to na tyle istotne, iż wielu mężczyzn po prostu obawia się porażki. Innym problemem jest obawa mężczyzny, że macierzyństwo spowoduje utratę uczucia ze strony partnerki czy też zainteresowania z jej strony i znaczne zawężenie wspólnie spędzanego czasu, co spowoduje kryzys małżeński. Pozytywne rozwiązanie tej kwestii w dużej mierze zależy od umiejętnego postępowania partnerki, o czym przeczytać można poniżej.


Co, gdy partner nie chce dziecka?


Być może uznajesz swoje pragnienia za trudne. Może się to pogłębiać, jeżeli ciągle nie znajdujesz tego Jedynego lub cele bliskiej Ci osoby znacznie odbiegają od Twoich własnych. Dodatkowo wiele kobiet obawia się, że otwarta manifestacja ich pragnień może wystraszyć obecnego lub potencjalnego partnera, zwłaszcza, jeśli wie, że partner nie chce dziecka. Jeżeli z tego powodu dominuje w Twoim życiu smutek, poczucie żalu i niesprawiedliwości, przeczytaj, co możesz dla siebie zrobić:

  • Obszary życia - poszukaj innych obszarów w życiu, w których możesz siebie docenić. Prawdziwa kobieta to nie tylko matka i żona. Jeżeli opierasz całe swoje poczucie własnej wartości na pragnieniu zostania matką, zapominasz o wielu innych rolach. Być może jesteś czyjąś wspaniałą przyjaciółką, potrafisz słuchać, pomagać innym. Niewykluczone, że posiadasz zmysł artystyczny, lubisz malować lub świetnie gotujesz. Obszary, w których kobiety okazują się cudownymi istotami, można mnożyć w nieskończoność. Pomyśl pozytywnie o sobie, o tym, w czym Ty spełniasz się najbardziej i po prostu uśmiechnij się na myśl, jak wspaniałą kobietą jesteś.
  • Własne wartości - nie ukrywaj swoich wartości. Niektóre kobiety mają tendencje do przyjmowania „na chwilę” stylu życia partnera, mając nadzieję, że w głębi on również posiada takie same wartości. Dlatego wbrew sobie prowadzą imprezowy styl życia lub realizują wspólnie z ukochanymi cele materialne typu mieszkanie, samochód itp. Wiele osób przez długie lata tkwi w relacjach, w których realizują nie swoje marzenia jednocześnie licząc na to, że partner pod wpływem miłości pewnego dnia się zmieni. Niestety w większości przypadków w ogóle do tego nie dochodzi. Zamiast starać się dostosowywać do innych, mów głośno o tym, czego pragniesz. Uwierz, że tylko w ten sposób odnajdziesz kogoś, kto ma cele zbieżne z Twoimi. Istnieją mężczyźni, którzy tak jak Ty marzą o założeniu rodziny. Żeby spotkać jednego z nich bądź szczera sama ze sobą i nie udawaj, że jesteś kimś innym.
  • Doceń partnera - daj do zrozumienia partnerowi, że nie traktujesz go jako środka do osiągnięcia własnego celu. Niezależnie od tego, czy już jesteś w związku, czy dopiero ku temu dążysz, pamiętaj, aby okazywać partnerowi, jak bardzo go cenisz jako całą osobę. Jeżeli jesteś bardzo skupiona na pragnieniu posiadania dziecka, możesz nie zauważać, że większość rozmów z partnerem opierasz o tę kwestię. Tymczasem mężczyźni potrzebują czuć się docenieni w wielu obszarach życia. Postaraj się zatem często podkreślać Partnerowi, że wiążesz z nim swoje plany ze względu na to, jakim jest człowiekiem w całej swojej okazałości, a nie dlatego, że posiada coś, co może pomóc Ci w realizacji Twojego celu.
  • Rozmowa o dziecku - porozmawiaj z kimś, kto ma już dziecko. Być może posiadasz w swoim otoczeniu zaprzyjaźnioną parę, która od niedługiego czasu posiada potomka. Dobrze, jeżeli możesz poprosić o rozmowę obie strony. Takie szczere wzajemne zwierzenia, pomogą Ci zrozumieć zarówno własne uczucia, jak i punkt widzenia partnera. Dzięki takiej rozmowie być może Twoje podejście zmieni się na bardziej spokojne, wyrozumiałe, co niewątpliwie będzie pomocne w trakcie ważnych rozmów z partnerem.
  • Wyraź uczucia - odważ się, by wyrazić uczucia, bez pretensji i wyrzutów. Rozmowy pomiędzy partnerami, w sytuacji, gdy tylko jedna strona wyraża pragnienie posiadania potomstwa, bardzo często kończą się kłótnią. Dlatego tak ważne jest  odpowiednie nastawienie i przygotowanie do rozmowy. Pamiętaj, aby nie rozpoczynać dialogu od oceniania czy obwiniania partnera. Zamiast tego powiedz, jakie są dla Ciebie najważniejsze wartości w związku, że posiadanie potomstwa to dla Ciebie priorytet i chciałabyś poznać uczucia partnera, jak i wytłumaczyć mu własne emocje. Dobrze również rozpocząć rozmowę od wzmacniającego zwrotu np. możesz zaznaczyć, że bardzo cenisz partnera, że jest Ci z nim dobrze i odczuwasz radość, z powodu tego, iż udało Ci się zbudować relację z kimś tak wyjątkowym. Taka szczera i spokojna rozmowa może wzmocnić Waszą więź i rozwiać wzajemne wątpliwości.
 
Komentarze (5)

Gdy zegar biologiczny tyka | Kobiety ukrywają swoje pragnienia stworzenia rodziny - dodaj komentarz
Ruda; 2021-05-28 10:32:14 
W moim przypadku jest odwrotnie. To ja nie chce dziecka bo czułabym, że straciłam wszystko to co czyni mnie odrębną, niezależną jednostką. Musiałabym poświęcić karierę, zdrowie, przestrzeń... Wiele lat pracowałam nad sobą i czuję, że partner nie widzi mnie jako osoby, tylko mnie jako żywy inkubator, środek do celu. Powiedział "wiesz, że ja mogę po prostu wstać i wyjść". Czuję się przez to jak bezwartościowy śmieć. Jakbym ja sama z siebie nic dla niego nie znaczyła.
Nie chcę dzieci bo panicznie boję się ciąży i porodu. Nie chcę dzieci bo wiem ile pracy wymaga sama opieka nad nimi, już nie wspominając o porządnym wychowaniu. Mierzę siły na zamiary i w żaden sposób nie widzę siebie dającej radę udźwignąć taką odpowiedzialność. Ja wiem co znaczy się nie wysypiać (partner chrapie) i wiem jak tragicznie to wpływa na zdrowie, kondycję i jak ciężko produktywnie funkcjonować w takim stanie (szczególnie kiedy trzeba odstawić kawę). Wiem, że byłabym kotłem hormonów i wiem do czego jestem zdolna pod ich wpływem. Bez chwili ciszy i spokoju nie jestem w stanie nad sobą zapanować. Z dzieckiem takich chwil niema. Po prostu nie nadaję się na matkę. W tej chwili niczego tak nie pragnę jak być bezpłodną.
zegarek Rolex; 2015-12-14 14:50:48 
Bycie kochanką żonatego misiaczka – to bankructwo moralne, etyczne i emocjonalne. Wiem o czym piszę bo zajęłam się
/ było to działanie demona / żonatym facetem, który był w długoletnim sakramentalnym związku małżeńskim. Facio mi nie odmówił , był bardzo zadowolony z bzykania, ba......... nawet w emocji powiedział raz , że mnie kocha, ale od żony nie chciał odejść. Od początku był szczery i mówił, że Rodzina u niego jest na pierwszym miejscu. W końcu zostawił mnie bez słowa jak romans się wydał .Przeżyłam to porzucenie okrutnie, popadłam w depresję, leczyłam się u psychiatry , wizyty u terapeuty, nie mogłam się dłuuuuuuuuuuuuuuugo pozbierać po tych przeżyciach. Utraciłam bezpowrotnie dwójkę przyjaciół. Zastanawiam się - po co mi to było ? ? ?
Kicia; 2015-11-09 12:06:30 
Trzeba umieć ustawić się życiowo. Żonaci kochankowie pomogą we wszystkim bo mają tyle ciepła w sobie, spełniają wszystkie zachcianki. Jedyne czego nie chcą spełnić to odejść od starej żony i rozpocząć fantastyczne życie ze mną . Jestem taka młoda , ładna, zgrabna a do tego szalenie mądra. Nie umiem rozmawiać z rówieśnikami bo są tacy niedoświadczeni i skromni. Ja lubię pewnych siebie mężczyzn ,którzy wiedzą czego ode mnie chcą a ja mogę tak wiele dać : szczęścia , radości, tajemniczości i mega doznań.
Zosia; 2015-09-29 01:05:05 
Najlepiej takie sprawy ustalić jeszcze przed ślubem. Zapytać partnera czy planuje w przyszłości dzieci, jeśli tak, to ile i kiedy. Jeśli nie rozmawia się na takie tematy to później dochodzi do nieporozumień, co niekiedy kończy się rozwodem. Uważam, że w tej kwestii para powinna być wyjątkowo zgodna, w przeciwnym razie jedna ze stron będzie cierpieć. Tak naprawdę, na dziecko nigdy nie ma odpowiedniego czasu, zawsze jesteśmy – za młodzi, za starzy, za biedni, za wygodni etc. Tak więc, gdyby większość par czekała na ten idealny moment, by zdecydować się na dziecko, nasza populacja bardzo szybko, by się pomniejszyła ;)
do singielki bez empatii; 2013-09-16 10:23:03 
komentarz usunięty przez moderatora

Dołącz do nas

* Pola obowiązkowe

Nieprawidłowy adres E-mail
Hasło musi zawierać minimum 6 znaków
Hasło różni się od podanego wcześniej
Podaj datę urodzenia

lub zarejestruj się przez facebooka

Klauzula Informacyjna My Dwoje: 1. Administratorem danych osobowych (ADO), czyli podmiotem decydującym w jaki sposób będą przetwarzane... Twoje dane osobowe jest: Fire Media Interactive Ltd, Kemp House, 152-160 City Road, EC1V 2NX Londyn, Wielka Brytania. 2. ADO wyznaczył Inspektora Danych Osobowych, z którym kontakt jest możliwy pod adresem e-mail [email protected], 3. Twoje dane osobowe są gromadzone i przetwarzane w następujących celach: - realizacji zawartej z Tobą umowy, w tym umożliwienia nam świadczenia usług drogą elektroniczną, - realizowania usług oferowanych przez serwis na podstawie wyrażonej przez ciebie zgody, - w celach podatkowych, rachunkowych i ewentualnych roszczeń i. in.– na podstawie obowiązujących i nałożonych na ADO przepisów prawa oraz do ochrony żywotnych interesów osoby, której danej dotyczą lub innej osoby fizycznej, -celach marketingowych w tym prowadzenie marketingu bezpośredniego, prowadzenia badań i analiz serwisu, między innymi pod kątem jego funkcjonalności, poprawy działania czy też oszacowania głównych zainteresowań i potrzeb użytkowników - na podstawie prawnie uzasadnionego interesu ADO, 4. Twoje dane są przekazywane do zaufanych podmiotów współpracujących z serwisem w ściśle określonych celach. 5. Dane osobowe będą przechowywane przez czas obowiązywania zawartej umowy, a po tym czasie przez okres wymagany obowiązkami nałożonymi na ADO przepisami prawa, tj. obsługi po usługowej, dochodzenia ew. roszczeń w związku z wykonywaniem umowy, w celu wykonania obowiązków wynikających z przepisów prawa, w tym w szczególności podatkowych i rachunkowych oraz w celach prawnie uzasadnionego interesu ADO maksymalnie przez okres 30 lat. 5. Osoba, której dane są przetwarzane w granicach określonych w RODO ma prawo do żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, a także przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa, a w przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody na przetwarzanie danych osobowych – prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie, co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, 6. Dane będą wykorzystywane do automatycznego podejmowania decyzji w celu przygotowania wyboru ofert matrymonialnych dopasowanych do kandydata, 7. Dodatkowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności Serwisu.

Napisz do nas

Konsultacje telefoniczne są dostępne w abonamentach +

Pomoc

Kobiece twarze MyDwoje

Zarejestruj się za darmo i przeglądaj dalej

Zarejestruj się

Ogłoszenia matrymonialne - Kobiety:

Ogłoszenia matrymonialne - Mężczyźni:

MyDwoje - krok po kroku

1. Zarejestruj się i wypełnij profil
2. Wypełnij test partnerski
3. Obejrzyj propozycje partnerów
4. Napisz wiadomość
5. Zakochaj się!


Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku!

Nasza strona używa plików cookie w celu personalizowania treści i reklam, zapewnienia funkcji mediów społecznościowych i analizy ruchu na naszej stronie. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej strony internetowej naszym zaufanym partnerom. Dzięki cookies możemy dopasować wyświetlaną treść do Twoich preferencji.

Zaakceptuj wszystkie stosowane przez nas pliki cookie lub dokonaj własnych ustawień i zmieniając zakres swojej zgody w ustawienia zaawansowane. Czytaj więcej o ciasteczkach w Polityce prywatności.  Jeżeli korzystasz ze strony, wyrażasz zgodę na stosowanie przez nas plików cookie.


 
zamknij