Biuro matrymonialne > Poradnik > Miłość i związek > Małżeństwo > Najważniejsze wartości w związku

Najważniejsze wartości w związku

  • Podziel się na:
  • Dodaj do facebook.com
  • Dodaj do twitter.com
  • Dodaj do wykop.pl
  • Dodaj do gogole+
  • Dodaj do Linkedin
  • Dodaj do Pinterest

Jakie priorytety mają kobiety i mężczyźni?

Wartości w związku
Artykuł cytowany przez:  > wprost.pl  oraz  > Zwierciadło

Jeśli zastanawiasz się jaki jest sposób na długotrwały i szczęśliwy związek powinieneś/ aś wiedzieć, że istotną rolę odkrywają wspólne wartości. Którymi wartościami się kierujemy? Czym różnią się damskie i męskie priorytety? Internetowe biuro matrymonialne MyDwoje.pl przeanalizowało dane z testów psychologicznych 270 tysięcy Użytkowników i już wiemy - tak dobierają się szczęśliwe pary

Wierność małżeńska jako najważniejsza wartość

Portal dla Singli MyDwoje.pl zbadało, które z 24 wymienionych w Teście Doboru Partnerskiego priorytetów życiowych single uznają obecnie za najistotniejsze. Za absolutnie najważniejsze wartości w związku i w życiu, zarówno kobiety jak i mężczyźni, uważają wierność małżeńską.

Inne wysoko cenione priorytety to życie, zdrowie, rodzina i uczciwość, a nieco tylko mniej przyjaźń, lojalność i radość życia. Jako najmniej ważne Polacy i Polki stawiają w związku dostatnie życie, elegancję i wygodę. Średnią ocenę uzyskały pozostałe wartości, a są to (w kolejności alfabetycznej): czas, honor, inteligencja, logiczność, mądrość, miłość erotyczna, patriotyzm, przyjemność zmysłowa, wiara, wiedza, wolność, zaradność i zbawienie.

Najważniejsze wartości według kobiet i mężczyzn

Dla mężczyzn wierność małżeńska jako lider wyborów deklasuje inne priorytety. Pozostałe istotne dla nich wartości mężczyźni ustawiają w następującej kolejności: życie, rodzina, zdrowie, uczciwość, lojalność i przyjaźń. Mężczyźni wyżej (w porównaniu z kobietami) cenią honor, patriotyzm, miłość erotyczną, przyjemności zmysłowe i wolność.

Kobiety prawie na równi z wiernością cenią życie, rodzinę i zdrowie (wszystkie w granicach 9% - największa w badaniu popularność odpowiedzi), a nieco mniej uczciwość, lojalność, przyjaźń i radość życia. Mało ważne są dla kobiet podobnie jak dla panów: dostatnie życie, elegancja i wygoda. Najmniejszy priorytet kobiety przypisują wartości cenionej wyżej przez panów, patriotyzmowi.

Wspólnota wartości gwarantuje szczęśliwy związek

Wspólnota wartości to zdaniem Andrzeja Rutowskiego, psychologa i autora Testu MyDwoje dominujący wspólny mianownik każdej dobrze dobranej pary, który gwarantuje szczęśliwy związek. Obok temperamentu i innych cech osobowości, jak dojrzałość oraz stopień dominacji czy wrażliwości, wartości i cele życiowe partnerów determinują losy każdej pary.

Zachęcamy do przeczytania: Raport MyDwoje: Najważniejsze wartości w związku i życiu

Najważniejsze wartości w związku

 
Komentarze (2)

Najważniejsze wartości w związku  - dodaj komentarz
antyk; 2016-04-24 05:07:59 
„Kochać kogoś to nie znaczy przede wszystkim robić coś dla niego,
ale pomóc mu odkryć jego piękno, jego niepowtarzalność, światło ukryte w jego wnętrzu”

Jean Vanie
wera; 2015-10-19 02:00:55 
Oczywiście, wierność to postawa. Bez tej wartości związek raczej nie powinien istnieć. Zdarza się, że mąż przez lata prowadzi podwójne życie, a żona nawet niczego nie podejrzewa, tylko to już nie jest udany związek, skoro jedna ze stron oszukuje i kłamie. Rodzina tak samo jest ważna, zapewnia poczucie bezpieczeństwa, daje oparcie w trudnych chwilach, sprawia, że czujemy się potrzebni, kochani. No a zdrowie to chyba wiadomo, bez zdrowia nie wiele zdziałamy. Patriotyzm w związku chyba najmniej jest istotny, to samo tyczy się elegancji, nie dziwię się więc, że te wartości zajęły ostatnie pozycje.

Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
*Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych.
*Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną (powiadomienia dzienne i natychmiastowe). Zgodę można wycofać w każdej chwili.
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register

Administratorem danych osobowych jest Katarzyna Bieber, prowadząca działalność gospodarczą pod firmą "My Dwoje" z siedzibą przy ul. Domaniewskiej nr 37 lok. 2.43, Warszawa 02-672, NIP: 9511875187. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie w celu przesyłania oferty marketingowej. Informacje handlowe są wysyłane drogą elektroniczną w celu realizacji umowy (informacje od administratora danych serwisu, informacje o kompletności profilu oraz kontaktów z innymi użytkownikami portalu). Informujemy, że zebrane dane osobowe nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów uprawnionych do tego na podstawie przepisów prawa. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści oraz poprawiania swoich danych osobowych po zalogowaniu w zakładce Ustawienia/Ustawienia-prywatności. Zgoda na gromadzenie i przetwarzanie danych może być w każdej chwili odwołana. Zgoda może być również odwołana w zakresie przetwarzania danych na cele marketingowe.

Zadzwoń lub napisz do nas
tel: (22) 201 25 89
fax: (22) 201 25 87


codziennie 11.00 - 23.00
MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij