Biuro matrymonialne > Poradnik > Miłość i związek > Małżeństwo > Najważniejsze wartości w związku

Najważniejsze wartości w związku

  • Podziel się na:
  • Dodaj do facebook.com
  • Dodaj do twitter.com
  • Dodaj do wykop.pl
  • Dodaj do Linkedin
  • Dodaj do Pinterest

Jakie priorytety mają kobiety i mężczyźni?

Wartości w związku
Artykuł cytowany przez:  > wprost.pl  oraz  > Zwierciadło

Jeśli zastanawiasz się jaki jest sposób na długotrwały i szczęśliwy związek powinieneś/ aś wiedzieć, że istotną rolę odkrywają wspólne wartości. Którymi wartościami się kierujemy? Czym różnią się damskie i męskie priorytety? Internetowe biuro matrymonialne MyDwoje.pl przeanalizowało dane z testów psychologicznych 270 tysięcy Użytkowników i już wiemy - tak dobierają się szczęśliwe pary

Wierność małżeńska jako najważniejsza wartość

Portal dla Singli MyDwoje.pl zbadało, które z 24 wymienionych w Teście Doboru Partnerskiego priorytetów życiowych single uznają obecnie za najistotniejsze. Za absolutnie najważniejsze wartości w związku i w życiu, zarówno kobiety jak i mężczyźni, uważają wierność małżeńską.

Inne wysoko cenione priorytety to życie, zdrowie, rodzina i uczciwość, a nieco tylko mniej przyjaźń, lojalność i radość życia. Jako najmniej ważne Polacy i Polki stawiają w związku dostatnie życie, elegancję i wygodę. Średnią ocenę uzyskały pozostałe wartości, a są to (w kolejności alfabetycznej): czas, honor, inteligencja, logiczność, mądrość, miłość erotyczna, patriotyzm, przyjemność zmysłowa, wiara, wiedza, wolność, zaradność i zbawienie.

Najważniejsze wartości według kobiet i mężczyzn

Dla mężczyzn wierność małżeńska jako lider wyborów deklasuje inne priorytety. Pozostałe istotne dla nich wartości mężczyźni ustawiają w następującej kolejności: życie, rodzina, zdrowie, uczciwość, lojalność i przyjaźń. Mężczyźni wyżej (w porównaniu z kobietami) cenią honor, patriotyzm, miłość erotyczną, przyjemności zmysłowe i wolność.

Kobiety prawie na równi z wiernością cenią życie, rodzinę i zdrowie (wszystkie w granicach 9% - największa w badaniu popularność odpowiedzi), a nieco mniej uczciwość, lojalność, przyjaźń i radość życia. Mało ważne są dla kobiet podobnie jak dla panów: dostatnie życie, elegancja i wygoda. Najmniejszy priorytet kobiety przypisują wartości cenionej wyżej przez panów, patriotyzmowi.

Wspólnota wartości gwarantuje szczęśliwy związek

Wspólnota wartości to zdaniem Andrzeja Rutowskiego, psychologa i autora Testu MyDwoje dominujący wspólny mianownik każdej dobrze dobranej pary, który gwarantuje szczęśliwy związek. Obok temperamentu i innych cech osobowości, jak dojrzałość oraz stopień dominacji czy wrażliwości, wartości i cele życiowe partnerów determinują losy każdej pary.

Zachęcamy do przeczytania: Raport MyDwoje: Najważniejsze wartości w związku i życiu

Najważniejsze wartości w związku

 
Komentarze (2)

Najważniejsze wartości w związku  - dodaj komentarz
antyk; 2016-04-24 05:07:59 
„Kochać kogoś to nie znaczy przede wszystkim robić coś dla niego,
ale pomóc mu odkryć jego piękno, jego niepowtarzalność, światło ukryte w jego wnętrzu”

Jean Vanie
wera; 2015-10-19 02:00:55 
Oczywiście, wierność to postawa. Bez tej wartości związek raczej nie powinien istnieć. Zdarza się, że mąż przez lata prowadzi podwójne życie, a żona nawet niczego nie podejrzewa, tylko to już nie jest udany związek, skoro jedna ze stron oszukuje i kłamie. Rodzina tak samo jest ważna, zapewnia poczucie bezpieczeństwa, daje oparcie w trudnych chwilach, sprawia, że czujemy się potrzebni, kochani. No a zdrowie to chyba wiadomo, bez zdrowia nie wiele zdziałamy. Patriotyzm w związku chyba najmniej jest istotny, to samo tyczy się elegancji, nie dziwię się więc, że te wartości zajęły ostatnie pozycje.

Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
*Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną (powiadomienia dzienne i natychmiastowe). Zgodę można wycofać w każdej chwili.
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register

Administratorem podanych danych osobowych jest: Katarzyna Bieber reprezentująca Serwis Doboru Partnerskiego z siedzibą przy ul. Domaniewskiej nr 37 lok. 2.43, Warszawa 02-672, NIP: 9511875187. Administrator wyznaczył IOD, jest nią Małgorzata Lewandowska, z którą kontakt jest pod adresem e-mail iod@mydwoje.pl. Kategorie danych jak: e-mail, data urodzenia, fotografia, wiek, zawód, miasto, charakterystyka, poglądy oraz dane dotyczące preferencji tzw. dane szczególnej kategorii zostają przekazane dobrowolnie w celu realizacji usługi i przesyłania oferty marketingowej zgodnie z Regulaminem Serwisu. Podstawa prawna: Serwis Internetowy przetwarza dane osobowe na podstawie wyrażonej zgody, jest to niezbędne do wykonania umowy, do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze, na podstawie prawnie uzasadnionych interesów administratora i jest niezbędne do ochrony żywotnych interesów osoby, której danej dotyczą lub innej osoby fizycznej. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres obowiązywania Umowy lub wniesienia uzasadnionego sprzeciwu. Użytkownik ma prawo poprawiania danych, usuwania, ograniczenia przetwarzania a także wniesienia sprzeciwu, oraz przeniesienia ich do innego administratora. Podanie danych nie jest wymogiem ustawowym lecz umownym i jest dobrowolne jednak niezbędne do wypełnienia umowy. Dane będą wykorzystywane do automatycznego podejmowania decyzji w celu przygotowania wyboru ofert matrymonialnych dopasowanych do kandydata. Użytkownik ma prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego na adres Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Serwisu.

Napisz do nasKonsultacje telefoniczne
są dostępne w abonamentach VIP


MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij