Biuro matrymonialne > Poradnik > Randki w sieci > Randka idealna > Pierwsza randka. Bądź sobą.

Jak być sobą na pierwszej randce

  • Podziel się na:
  • Dodaj do facebook.com
  • Dodaj do twitter.com
  • Dodaj do wykop.pl
  • Dodaj do gogole+
  • Dodaj do Linkedin
  • Dodaj do Pinterest

Zaprezentuj pozytywny obraz własnej osoby

Pierwsza randka
Tygodniami przeglądałaś oferty matrymonialne? W końcu nawiązałaś kontakt z interesującym mężczyzną, czeka Cię teraz randka w realu? Oto kilka porad - jak zachować się na pierwszym spotkaniu. Stosuj sztukę pięknej konwersacji. Radzimy, nie opowiadaj tylko suchych faktów. Powiedz coś o sobie i od siebie, bądź sobą, np. że zaproponowałaś tę restauracje, bo często tu przychodzisz i lubisz włoską kuchnię. Zainteresowany partner od razu podchwyci włoskie klimaty. Mimochodem odkryjesz, co wspólnego Was łączy, czy macie podobne zainteresowania lub hobby, słowem zapoznanie będzie pełniejsze i ciekawsze. Gdy chcesz wzbudzić zaufanie i więcej się o Twoim rozmówcy dowiedzieć, przytakuj, potwierdź, że masz takie same doświadczenia (oczywiście tylko, gdy jest to prawdą, nie udawaj) i zapytaj o więcej. Zatem jeśli jest to pierwsza randka - Oczaruj Go.

Wykaż zainteresowanie i zrozumienie rozmówcą

Jeżeli czujesz, że zapadła niezręczna cisza, zachęć rozmówcę, by opowiedział coś o sobie. Zapytaj o niego samego, jego zajęcia, pracę, hobby, sport. Każdy czeka, by móc opowiedzieć o sobie. Jeżeli okażesz mu zainteresowanie, odbierze Cię od razu jako osobę sympatyczną. W trakcie jego opowiadania daj mu znać, że uważnie słuchasz np. kiwając głową i patrząc od czasu do czasu prosto w oczy. Bądź przyjazna i ciekawa, a zaciekawisz. Twój partner w rozmowie może być mile zaskoczony Twoim zainteresowaniem i chętnie opowie więcej o sobie, być może, po randce przestanie przeglądać oferty ze zdjęciem, jak to często robią single w portalach randkowych, gdyż będzie chciał spotykać się tylko z Tobą. Uważne słuchanie to wielka sztuka. Musisz bowiem skoncentrować całą swoją uwagę na Twoim rozmówcy. Słuchanie daje Ci też ogromną przewagę. Co możesz powiedzieć o sobie, już wiesz, co możesz usłyszeć, będzie dla Ciebie nowe i staniesz się dzięki temu bogatsza. Jeżeli Twój rozmówca bardzo dużo mówi i właściwie nie dopuszcza Cię do głosu, zalecamy baczną obserwację. Może masz właśnie do czynienia z Narcyzem? Najlepiej zrób mu test „A Ty, co na to?”. Policz minuty, gdy pierwszy raz on szczerze i z zainteresowaniem zapyta Cię: a Ty? Czyli okaże także Tobie zainteresowanie i pozwoli Ci opowiedzieć o sobie. Ważne by Wasza relacja była wyważona i by obydwie strony czuły się docenione w rozmowie, aby przez wzajemną wymianę udało się Wam określić podobieństwa, które Was zafascynują.

Na randce nie poruszaj tematów zbyt osobistych

Pierwsza randka? Nie daj się zdyskwalifikować! Na pierwszym spotkaniu unikaj rozmów o problemach i głębokich wynurzeń. Starannie dobieraj tematy rozmowy, zapoznanie powinno dokonywać się powoli i naturalnie, bez niedyskretnych uwag. Nie wypytuj o sprawy bolesne lub trudne jak dramaty rodzinne, rozstanie, upodobania seksualne lub sytuację finansową. Wiele osób musi nabrać zaufania by takie kwestie poruszać w rozmowie. Wypytując możesz zostać uznana za osobę wścibską i bez wyczucia i taktu. Wasza rozmowa i znajomość powinna rozwijać się swobodnie i nierozsądnie jest tu cokolwiek przyspieszać. Nie bez powodu przeglądając oferty ze zdjęciem w portalach randkowych zwróciłaś uwagę właśnie na tę osobę. Daj Wam szansę na dokładne zapoznanie. Jednocześnie zwróć uwagę na to, jak się zachowuje Twój partner w rozmowie. Czy nie mówi za dużo  o sobie samym, czy interesują go Twoje zainteresowanie i opinie.

Rozmawiaj na tematy miłe i bezpieczne

Jeśli chcesz, była była to udana pierwsza randka, poruszaj tylko tematy bezpieczne i miłe, takie jak: hobby, podróżeupodobania muzyczne, moda, styl mieszkania i inne podobne. O sobie mów pozytywnie. Nie bój się autoreklamy, choć jeśli masz skłonność do przechwałek, miej się na baczności. Nie ma też nic bardziej zniechęcającego niż marudzenie i narzekanie na siebie i cały świat. Twoje promienne spojrzenie na partnera i w przyszłość zapewne pomoże Wam miło spędzić razem czas. Jeżeli jesteś sama zbyt mocno wypytywana, będzie naturalne jeżeli nabierzesz dystansu. Pamiętaj nie musisz odpowiadać na wszystkie pytania. Powinniście obydwoje respektować swoje granice prywatności i powinnaś uszanować jeżeli Twój partner w rozmowie woli mniejsze tempo wzajemnego poznawania się. Sama także nie daj się wypytywać. Jeżeli jakiś temat Ci nie odpowiada, powiedz po prostu, że nie chcesz o tym mówić lub spróbuj zmienić temat. 

Każda nowo poznana osoba nas wzbogaca

Single w portalach randkowych nie zawsze od razu potrafią swobodnie ze sobą rozmawiać. Pamiętasz jak z jaką trudnością przychodziło Ci napisanie pierwszej wiadomości? A teraz nie masz z tym najmniejszego problemu, prawda? Tak samo będzie z umawianiem się na randki. Zatem nie czekaj, zrób pierwszy krok w znajomości i zaproponuj spotkanie. Gdy będziesz się często spotykać, nabierzesz rutyny i swobody w konwersacji. Wtedy pojedyncze spotkanie nie będzie miało tak dużego znaczenia jak dziś Twoja pierwsza randka. W końcu nawet gdy nie od razu poznasz tego właściwego mężczyznę, to masz możliwość poznania przy tej okazji wiele ciekawych osób i wzbogacić swoje życie i wiedzę  o ludziach. I najważniejsza zasada - "Bądź sobą. Świat uwielbia autentyczność" - Ingrid Bergman.

Czytaj również:
 
Komentarze (1)

Jak być sobą na pierwszej randce  - dodaj komentarz
Nina; 2015-09-17 11:04:56 
Bądź sobą, ale nie przesadź. Inaczej, co niektórzy mogą zbyt dosłownie zrozumieć te słowa ;) Jeśli ktoś na co dzień używa wulgaryzmów jak przecinków, to pokazanie swojego prawdziwego „ja” na randce będzie bardzo złym pomysłem ;) Randka powinna być miłym spotkaniem, dlatego jak zostało tu napisane, lepiej nie wchodzić w tematy bardzo osobiste, to nie spotkanie terapeutyczne. Nikt nie ma ochoty wysłuchiwać traumatycznych wspomnień z dzieciństwa lub użalania się nad sobą.

Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Akceptuję Regulamin oraz Politykę prywatności Serwisu
Tak, chcę być informowany o w trendach i ofertach specjalnych dla Singli. Rezygnacja jest możliwa w każdej chwili.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register
Zadzwoń lub napisz do nas
tel: (22) 201 25 89
fax: (22) 201 25 87


codziennie 11.00 - 23.00
MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij