Samotni ojcowie poszukiwani! | Samotni ojcowie szukają miłości w internecie

"Ojciec to mężczyzna, który ma własne dziecko lub dzieci” - taką definicję słowa ojciec daje nam Encyklopedia PWN. W Serwisie MyDwoje.pl również samotni ojcowie poszukują partnerki, co więcej, samotni ojcowie poszukiwani są przez liczne grono naszych Użytkowniczek poszukujących miłości. W dobie rozwodów i rodzin mieszanych przytoczona encyklopedyczna definicja ojca nie oddaje jednak wielu aspektów ojcostwa i potrzeb mężczyzn, którzy będąc ojcami, pragną wychować swoje dzieci otaczając je miłością i opieką, jednocześnie nie chcąc pozostać samotnymi rodzicami, lecz myślą o nowym dobrym harmonijnym związku, który stworzą z kochającą i akceptującą przeszłość partnera kobietą.

Mężczyzna samotnie wychowujący dziecko

W powszechnej opinii samotne ojcostwo wzbudza zaufanie, dlatego samotni ojcowie tak chętnie poszukiwani są przez nasze Użytkowniczki i nie tylko. Kobieta, która spotyka samotnego ojca, dostaje komunikat: stateczny i odpowiedzialny mężczyzna, który pomimo przeciwieństw losu niesie na rękach swoje dziecko. To jasny sygnał - ten mężczyzna jest godny zaufania i bez wątpienia będzie dobrym ojcem także dla moich lub naszych dzieci. Warto więc znaleźć czas na poszukiwanie wymarzonej partnerki. Nie masz pomysłu jak ją znaleźć? Dobra strona dla samotnych to jest to! Wybierz internetowe biuro matrymonialne MyDwoje.pl, a Twoje szanse na znalezienie miłości wzrosną.

Zalety samotnych ojców

W tym miejscu pragniemy przytoczyć fragment opracowania "Ojcowie i Ojcostwo" przygotowany przez prof. dr hab. Ewę Zielińską, w którym nie tylko mężczyźni doceniają zalety ojcostwa, gdzie mężczyzna jest - pierwszym opiekunem, jak również młode kobiety wypowiadają się o nich z podziwem: "(...) Ojcowie opiekujący się dziećmi jak zaletę wymieniają też fakt, że poprzez doświadczenie, które najczęściej jest doświadczeniem kobiet, poprzez częsty kontakt z kobietami opiekującymi się dziećmi, nauczyli się lepiej rozumieć kobiety: Otworzyło mnie to gdzieś na inne kobiety, bo mogę gadać z nimi o dzieciach godzinami. To też dla innych kobiet jest szokiem. A szok jak wiadomo czasami wpływa pozytywnie na relacje. Bo kobieta się pyta, co za gość, co za gość - Leszek

Samotny ojciec szuka partnerki

Społeczeństwo na ogół patrzy na samotnego ojca z podziwem. Samotny ojciec poszukujący partnerki, myśli: "jestem samotny, szukam partnerki", ale jednocześnie potrafi sam zaopiekować się swoim dzieckiem. Ojcostwo nie jest już tematem tabu, a i sami mężczyźni coraz częściej i z dumą przyznają się do pełnienia roli stereotypowo przypisanej wyłącznie kobietom. To samo społeczeństwo wydaje również krzywdzące opinie na temat samotnego ojcostwa, co później skutkuje utrwalaniem się niesprawiedliwych stereotypów. Role społeczne w rodzinie mogą być kwestią umowną i bezsprzecznie mężczyzna podołać trudom macierzyństwa, a raczej ojcostwa. Pozostaje tylko pytanie, czy na pewno chce temu podołać samotnie, skoro samotni ojcowie poszukiwani są przez wiele kobiet pragnących stworzyć stały związek?

Czy mężczyzna samotnie wychowujący dziecko, znajdzie kobietę gotową zaakceptować jego przeszłość? W Serwisie MyDwoje.pl prowadzimy stale analizę potrzeb i oczekiwań wśród poszukujących partnera kobiet i mężczyzn. Oto jak przedstawia się akceptacja mężczyzn z dziećmi wśród pań w Serwisie MyDwoje.pl, które aktywnie szukają miłości. W poniższej statystyce ograniczyliśmy wspomnianą grupę tylko do pań w wieku 23-45 lat, gdzie kwestia wychowania i ewentualnie urodzenia własnych dzieci ma duże znaczenie. Zatem jeśli nasz Użytkownik - samotny ojciec poszukujący partnerki, z pewnością z zainteresowaniem przyjrzy się poniższym wykresom.

Kobiety akceptują samotnych ojców

Statystyki MyDwoje.pl pokazują, że kobiety w wieku 23-45 poszukujące partnera w przeważającej większości (61%) akceptują mężczyzn posiadających już potomstwo. Więcej niż co druga kobieta zdecydowałaby się na związek z mężczyzną z dzieckiem. Wśród kobiet pragnących mieć dziecko z nowym partnerem aż 38% zaakceptowałoby, gdyby partner posiadał już swoje dziecko lub dzieci z wcześniejszego związku. Akceptacja partnera z dzieckiem jest zaś regułą (91%) wsród kobiet w tej samej grupie wiekowej, które nie chcą posiadać własnych dzieci. Zaskakujący jest także wynik, jak wielka jest akceptacja dzieci partnera wśród kobiet niezdecydowanych, czy pragną mieć swoje dzieci. Wśród pań, które decyzję o wspólnych dzieciach uzależniają od woli partnera, aż 77% zaakceptowałoby, gdyby partner posiadał już własne dzieci. A zatem Panowie, tak wiele w Waszych rękach! Dzieci nie są przeszkodą, gdy zechcecie budować  szczęśliwy związek z nową partnerką.

samotni ojcowie poszukiwani statystyka MyDwoje.pl

Statystyka MyDwoje.pl z dnia 7.04.08

       
Kobiety w MyDwoje w zależności od deklarowanej chęci posiadania dzieci

tak - chcę mieć dzieci
nie - nie chcę  mieć dzieci
zależy od partnera (czy będziemy mieć dzieci)
nie wiem (czy chcę mieć dzieci)

Słupki pomarańczowe obrazują panie, które akceptują dzieci u nowo poznanego partnera (słupki szare - brak  akceptacji).

Portal dla Singli MyDwoje dba o potrzeby samotnych matek i ojców, odpowiednio dopasowując dobór ofert. Rodzicom nie proponujemy ofert osób, które wykluczają posiadanie dzieci.

Czytaj także o samotnych ojcach:

Samotny tata wchodzi w nowy związek

Rola mężczyzny a rodzina

Ojciec w domu, czyli o roli mężczyzny w rodzinie


 
Komentarze (28)

Samotni ojcowie poszukiwani! | Samotni ojcowie szukają miłości w internecie - dodaj komentarz
Yo M; 2020-06-17 23:50:54 
Macie chlopy racje.....jesli kobieta dowie sie,ze masz dziecko lub dzieciaki to sprawa sie komplikuje... zaczynaja sie nieodbierane telefony,wymowki ..bo to ..bo tamto..itd.Glownie to tylko teoria,ktora sie ma nijak do rzeczywistosci. Mialem juz kilka takich powiedzmy to dziwacznych sytuacji, ktore nastawiaja mnie samego osobiscie do tego tematu negatywnie...Trafilem na ta stronke przypadkiem.Mieszkam od wielu lat w UK zona zostawila mnie dla innego i nawet nie walczyla o opieke nad dzieciakami...one chcialy ze mna zostac...Nie moglem sie nie zgodzic bo bardzo je kocham.Choc czasem sa niesforne..Mieszkam z dwojka nastolatkow...czasem nie jest nam latwo znalezc czas na wszystko co bysmy chcieli ale nie jest zle.Konczac zatem...po paru takich jednoznacznych sytuacjach ze stron kobiet zrozumialem,ze najlepiej chyba dac sobie z tym wszystkim spokoj..Pozdrawiam wszystkich samotnych ojcow..oni wiedza dlaczego...jestescie silni ..no ale tak to juz jest ze nie sami czasem piszemy sobie scenariusz naszego zycia.
Ojciec; 2020-05-04 13:33:54 
Wszystko pięknie w teorii. 90% kobiet na portalach randkowych kiedy dowiaduje się, że jestem samotnym ojcem urywa kontakt. Wszystko jest ok, dopóki mam dzieci, ale nie w momencie kiedy okazuje się, że to ja je wychowuje. Oczywiście na szczęście jest to 10%, ale to nie jest tak, że jesteśmy super rozchwytywani. Wydaje mi się, że mam gorzej niż samotne matki...
samotna:-(; 2019-09-06 12:40:07 
Poznam samotnego ojca ktòry pragnie na nowo odnales szczescie :-)
Gruxier; 2019-08-19 12:22:04 
komentarz usunięty przez moderatora
Ani; 2018-08-31 13:01:15 
Chętnie poznam samotnego tatę z Poznania. Mam 38 lat. Proszę o emaila. Odpisze.
Mr; 2018-06-25 01:07:35 
Poszukuję faceta z Krakowa samotnego tatę
Jacek sam; 2017-07-16 14:39:09 
komentarz usunięty przez moderatora
facet; 2017-04-16 21:39:54 
te gadki o tym, że samotni ojcowie sa poszukiwanie to mit...kobiety ledwo dowiedzą się, że facet wychowuje dziecko, to zaraz zmykają.
Edward ; 2017-03-28 22:54:42 
Kobiety tylko na pieniadze patrza bo jakby sie nie dziwic to jest najwazniejsza rzecz, glowa mnie boli od tych komentarzy.
Pola; 2015-11-30 00:09:48 
Myślę, że samotny ojciec jest wartościowym mężczyzną. Sam fakt, że wychowuje samotnie dziecko i daje sobie radę, dobrze o nim świadczy. Raczej żaden sąd nie powierzyłby mu opieki nad dzieckiem, gdyby był alkoholikiem, prowadzącym hulaszczy tryb życia. To że mężczyzna ma dziecko nie ma dla mnie żadnego znaczenia, również akceptuje takich mężczyzn, bo z pewnością są odpowiedzialni, mają poukładane w głowach, pragną stałego związku.

1-10 | 11-20 | 21-28 |

Dołącz do nas

* Pola obowiązkowe

Nieprawidłowy adres E-mail
Hasło musi zawierać minimum 6 znaków
Hasło różni się od podanego wcześniej
Podaj datę urodzenia

lub zarejestruj się przez facebooka

Klauzula Informacyjna My Dwoje: 1. Administratorem danych osobowych (ADO), czyli podmiotem decydującym w jaki sposób będą przetwarzane... Twoje dane osobowe jest: Fire Media Interactive Ltd, Kemp House, 152-160 City Road, EC1V 2NX Londyn, Wielka Brytania. 2. ADO wyznaczył Inspektora Danych Osobowych, z którym kontakt jest możliwy pod adresem e-mail [email protected], 3. Twoje dane osobowe są gromadzone i przetwarzane w następujących celach: - realizacji zawartej z Tobą umowy, w tym umożliwienia nam świadczenia usług drogą elektroniczną, - realizowania usług oferowanych przez serwis na podstawie wyrażonej przez ciebie zgody, - w celach podatkowych, rachunkowych i ewentualnych roszczeń i. in.– na podstawie obowiązujących i nałożonych na ADO przepisów prawa oraz do ochrony żywotnych interesów osoby, której danej dotyczą lub innej osoby fizycznej, -celach marketingowych w tym prowadzenie marketingu bezpośredniego, prowadzenia badań i analiz serwisu, między innymi pod kątem jego funkcjonalności, poprawy działania czy też oszacowania głównych zainteresowań i potrzeb użytkowników - na podstawie prawnie uzasadnionego interesu ADO, 4. Twoje dane są przekazywane do zaufanych podmiotów współpracujących z serwisem w ściśle określonych celach. 5. Dane osobowe będą przechowywane przez czas obowiązywania zawartej umowy, a po tym czasie przez okres wymagany obowiązkami nałożonymi na ADO przepisami prawa, tj. obsługi po usługowej, dochodzenia ew. roszczeń w związku z wykonywaniem umowy, w celu wykonania obowiązków wynikających z przepisów prawa, w tym w szczególności podatkowych i rachunkowych oraz w celach prawnie uzasadnionego interesu ADO maksymalnie przez okres 30 lat. 5. Osoba, której dane są przetwarzane w granicach określonych w RODO ma prawo do żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, a także przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa, a w przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody na przetwarzanie danych osobowych – prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie, co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, 6. Dane będą wykorzystywane do automatycznego podejmowania decyzji w celu przygotowania wyboru ofert matrymonialnych dopasowanych do kandydata, 7. Dodatkowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności Serwisu.

Napisz do nas

Konsultacje telefoniczne są dostępne w abonamentach +

Pomoc

Kobiece twarze MyDwoje

Zarejestruj się za darmo i przeglądaj dalej

Zarejestruj się

Ogłoszenia matrymonialne - Kobiety:

Ogłoszenia matrymonialne - Mężczyźni:

MyDwoje - krok po kroku

1. Zarejestruj się i wypełnij profil
2. Wypełnij test partnerski
3. Obejrzyj propozycje partnerów
4. Napisz wiadomość
5. Zakochaj się!


Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku!

Nasza strona używa plików cookie w celu personalizowania treści i reklam, zapewnienia funkcji mediów społecznościowych i analizy ruchu na naszej stronie. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej strony internetowej naszym zaufanym partnerom. Dzięki cookies możemy dopasować wyświetlaną treść do Twoich preferencji.

Zaakceptuj wszystkie stosowane przez nas pliki cookie lub dokonaj własnych ustawień i zmieniając zakres swojej zgody w ustawienia zaawansowane. Czytaj więcej o ciasteczkach w Polityce prywatności.  Jeżeli korzystasz ze strony, wyrażasz zgodę na stosowanie przez nas plików cookie.


 
zamknij