Biuro matrymonialne > Poradnik > Samotność > Sposób na samotność > Wakacyjne felietony o samotności

Samotna w wielkim mieście

  • Podziel się na:
  • Dodaj do facebook.com
  • Dodaj do twitter.com
  • Dodaj do wykop.pl
  • Dodaj do gogole+
  • Dodaj do Linkedin
  • Dodaj do Pinterest

Felietony Antoniny Kostrzewy dla Użytkowników MyDwoje.pl.

Wakacyjne felietony o samotności
Internetowe biuro matrymonialne MyDwoje.pl poleca blog pisarki i felietonistki Antoniny Kostrzewy -  "Samotna w wielkim mieście". Blog jest opowieścią o życiu samotnych i chorobliwie nieśmiałych.

Wakacyjne felietony z "Samotna w wielkim mieście"

Życie w pojedynkę, nieśmiałość, jest problemem wielu osób. Na blogu znajdują się porady i opis życia osób samotnych - zawartych w formie felietonów "Samotność, a..". Poznacie problemy każdego dnia nieśmiałych, a także sposoby pomocy takim osobom. Na stronie znajdują się także informacje o książkach i e-book'ach napisanych przez dziennikarkę. Blog "Samotna w wielkim mieście" jest Partnerem naszego serwisu.

"Wakacyjne wymówki – spędzanie samotne wakacji”

Czy jest coś złego w samotnym spędzaniu wakacji? A może nie przystoi w czasie upałów siedzieć w domu z książką lub przed komputerem? Któż to ułożył takie zasady? Widocznie komuś zależało, by dopiec samotnym. Poprzez poczucie obowiązku wakacyjnego urlopu, nikt nie zostawi ich w spokoju.  By uniknąć wspólnego wyjazdu ze znajomymi, single muszą szukać coraz to wymyślniejszych wymówek, byleby zostać w domu. Samotnych nie obchodzi zabawa, kąpiele w morzu czy opalenizna, lecz ich argumenty często trafiają do znajomych, jak kulą w płot.

„Wakacyjne wymówki – samotność boli”

Nie od dziś wiadomo, że „Kłamstwo ma krótkie nogi”. Udało nam się przekonać znajomych, by z nimi nie pojechać na wakacje i samotnie spędzić czas. Teraz jednak przychodzi chwila prawdy, by odpowiedzieć, co się robiło w wolnym czasie? Czy pamiętamy nasze poprzednie kłamstwo, a może nasza wymówka stała się mało prawdopodobna? A może lepiej przyznać się, że nie mieliśmy żadnej choroby, a leniuchowanie w łóżku nie jest niczym złym, gdy na dworze jest ponad trzydzieści stopni? Myślę, że nie zrozumieją, chociaż...

"Narzekanie i marudzenie, jako sport narodowy"

Czy można powiedzieć o Polakach coś, do czego nie będą się chcieli przyznać, a później i tak to będą robić? Jeśli nie wiecie, o czym mowa, to wam podpowiem:
„O narzekaniu”. Chyba żaden naród na świecie nie potrafi tak narzekać, jak My. I nie ważne są już przyczyny, ani miejsce, bo narzekać potrafimy o wszystkim i wszędzie. Jeśli nie wierzycie, to sami posłuchajcie otaczających was ludzi w domu i w pracy, w sklepie osiedlowym i markecie, a nawet w tramwaju i autobusie. Gdy już zrozumiecie, to popatrzcie na siebie!

Czytaj także:

Singiel na wakacjach
Rozstanie - znowu jesteś sam
Gdy zostałeś porzucony
Jesteś chronicznym Singlem?
Pożegnaj swoją samotność
Życie w samotności - jak pokonać lęk i bezradność


 
Komentarze (2)

Samotna w wielkim mieście  - dodaj komentarz
Karolina; 2015-11-16 09:01:56 
Jeśli osoba samotna, woli wakacje spędzać sama w domu, choć ma okazję wyjechać ze znajomymi np. nad morze, to nie sądzę, aby dokuczała tej osobie samotność. To że ktoś prowadzi życie w pojedynkę nie oznacza, że jest osobą samotną. Niektórzy celowo nie chcą wchodzić w żadne związki, bo tak jest im po prostu wygodniej. Wolą być singlami, bo nie ciążą nad nimi żadne zobowiązania wobec drugiej osoby. Jeśli ktoś czuje się naprawdę samotny to stara się raczej swoją sytuację zmienić.
sewa mobil surabaya; 2015-03-13 08:56:40 
komentarz usunięty przez moderatora

Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
*Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną (powiadomienia dzienne i natychmiastowe). Zgodę można wycofać w każdej chwili.
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register

Administratorem podanych danych osobowych jest: Katarzyna Bieber reprezentująca Serwis Doboru Partnerskiego z siedzibą przy ul. Domaniewskiej nr 37 lok. 2.43, Warszawa 02-672, NIP: 9511875187. Administrator wyznaczył IOD, jest nią Małgorzata Lewandowska, z którą kontakt jest pod adresem e-mail iod@mydwoje.pl. Kategorie danych jak: e-mail, data urodzenia, fotografia, wiek, zawód, miasto, charakterystyka, poglądy oraz dane dotyczące preferencji tzw. dane szczególnej kategorii zostają przekazane dobrowolnie w celu realizacji usługi i przesyłania oferty marketingowej zgodnie z Regulaminem Serwisu. Podstawa prawna: Serwis Internetowy przetwarza dane osobowe na podstawie wyrażonej zgody, jest to niezbędne do wykonania umowy, do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze, na podstawie prawnie uzasadnionych interesów administratora i jest niezbędne do ochrony żywotnych interesów osoby, której danej dotyczą lub innej osoby fizycznej. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres obowiązywania Umowy lub wniesienia uzasadnionego sprzeciwu. Użytkownik ma prawo poprawiania danych, usuwania, ograniczenia przetwarzania a także wniesienia sprzeciwu, oraz przeniesienia ich do innego administratora. Podanie danych nie jest wymogiem ustawowym lecz umownym i jest dobrowolne jednak niezbędne do wypełnienia umowy. Dane będą wykorzystywane do automatycznego podejmowania decyzji w celu przygotowania wyboru ofert matrymonialnych dopasowanych do kandydata. Użytkownik ma prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego na adres Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Serwisu.

Napisz lub zadzwoń do nas
Tel: (22) 201 25 89
w dni powszednie 11:00-16:00Fax: (22) 201 25 87


MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij