Jak napisać pierwszy SMS do dziewczyny?

  • Podziel się na:
  • Dodaj do facebook.com
  • Dodaj do twitter.com
  • Dodaj do wykop.pl
  • Dodaj do gogole+
  • Dodaj do Linkedin
  • Dodaj do Pinterest

Zanim wyślesz pierwszy SMS - czego unikać, jak postępować?

Pierwszy SMS
Pierwszy e-mail, pierwsza wiadomość przez sieć już za Wami, wymieniliście się numerami telefonów – to świetna wiadomość, bo nawiązała się między Wami bliższa więź. Być może to początek Waszego związku. Może Cię jednak najść cała masa wątpliwości. Uściślając, chodzi o… smsy. Wiele ułatwiają, są bardzo wygodne i często darmowe, ale czasem mogą wiele zepsuć. Zwykle Marsjanie i Wenusjanki w pierwszej fazie znajomości chcą się zaprezentować z jak najlepszej strony, dlatego pierwszy sms powinien stworzyć miłe wrażenie. Podpowiadamy czego unikać podczas pisania smsów.

Gdy związek zaczyna się od smsów

Wiadomości tekstowe są niezwykle ważne na początku znajomości. Nieumiejętny dobór treści, pory czy formy zwłaszcza w pierwszym smsie może nas przedstawić w świetle, w jakim zdecydowanie nie chcielibyśmy się pojawić. Warto też podkreślić, że fakt braku kontaktu „twarzą w twarz” powoduje, że stajemy się odważniejsi – czasem jednak może to zadziałać na naszą niekorzyść. Dlatego właśnie warto zapoznać się z kilkoma najważniejszymi zasadami smsowego randkowania, przed wysłaniem pierwszej wiadomości do dziewczyny lub chłopaka.

Nie przesadź z żartami

Oczywiście to wspaniale, że masz poczucie humoru – wiele badań dowodzi, że jest to cecha najbardziej pożądana wśród potencjalnych, przyszłych partnerów. Jeśli jednak preferujesz specyficzne żarty – np. czarny humor, zachowaj dowcipy na później, kiedy będziecie już znali się znacznie lepiej. Pamiętaj, że to dopiero początek znajomości i w pierwszym smsie jest to niestosowne, bo łatwo zranić uczucia ukochanej. Pamiętaj też, że pisząc coś, co ma być odebrane jako żart, powinnaś/powinieneś wstawić odpowiednie Emotikony, Emoty, Buźki, Uśmieszki – czyli charakterystyczne uśmieszki stworzone ze znaków interpunkcyjnych. Zupełnie inaczej będzie wyglądała wiadomość: „Zaczynam się ciebie bać” niż „Zaczynam się ciebie bać ;-)”.

Uważaj na ortografię

Jeśli ortografia nie stanowi dla Ciebie żadnego problemu, automatycznie będziesz pisał/pisała dobrze. Gdy jednak wiesz, że czasem popełniasz błędy – lepiej użyj innego słowa niż to, do którego masz wątpliwości. Nawet, jeśli wszyscy Twoi znajomi wiedzą, że piszesz z błędami i dla wszystkich jest to zabawne, Twoja sympatia z Internetu może uznać, iż nie jest to wcale śmieszne, a wręcz znacznie obniżające opinię o Twoim intelekcie. Poza tym, nawet najbardziej wzruszający, romantyczny pierwszy sms, pierwsza wiadomość bardzo tracą na swojej wartości, gdy w ich treści znajdziemy „kwiatek” typu: „jesteś przesłotka”. Pisz do partnera poprawnie i uwierz, że to ma duże znaczenie.

Wysyłanie smsów to nie rozmowa 

Komunikacja smsowa jest zupełnie inna, niż prowadzenie rozmowy telefonicznej. Po pierwsze, pozbawiona jest tonu, emocjonalnego zabarwienia płynącego z naszego głosu – można zatem pewne rzeczy odczytać inaczej, niż rozmówca. Jeśli on/ona zapyta Cię, czy „nie przeszkadza”, odpowiedź „nie” to za mało – choć w „zwykłej rozmowie” wystarczyłaby. Tutaj zostanie odebrana raczej jako brak chęci do podtrzymania dialogu, zdawkowe odpowiadanie „dla konieczności” – nawet, jeśli tak nie jest. Oczywiście działa to inaczej, gdy pyta nas o to samo brat czy siostra bądź już dłużej znasz ukochaną. Ale w przypadku pierwszych smsów potencjalnej pary trzeba pamiętać, że takie pytania to raczej „zaczepka” do rozmowy. I zwykłe „nie” to naprawdę za mało.

Nie zasypuj smsami

O przewadze jakości nad ilością można mówić w wielu aspektach – ten nie jest wyjątkiem. Na szczególną uwagę zasługuje „zasypywanie” drugiej osoby smsami. To nie jest nie tylko niewygodne (w adresacie pojawiają się uczucia chęci odwzajemnienia wiadomości, ale nie zawsze ma na to czas), co dodatkowo – stawiające nas w świetle osoby trochę… zdesperowanej. Należy...

 
Komentarze (3)

Jak napisać pierwszy SMS do dziewczyny?  - dodaj komentarz
; 2018-05-06 22:02:38 
Pierwszy SMS powinien być taki: "Uprzedzam panią, że nie jestem sponsorem"
Prawda; 2015-11-09 09:13:37 
komentarz usunięty przez moderatora
mania; 2015-09-10 23:18:42 
Bardzo dobre porady. Denerwuje mnie jak ludzie piszą z błędami ortograficznymi. Jeśli nowo poznany mężczyzna robi w smsach potworne błędy to już na samym początku jest u mnie skreślony. To samo tyczy się „zasypywania” smsami. Poznałam kiedyś mężczyznę, który dosłownie co pół godziny wypytywał mnie - co robie, oczekując szczegółowej relacji. Rzecz jasna, szybko mu podziękowałam z obawy o to co będzie później, gdy znajomość się zacieśni.

Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
*Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną (powiadomienia dzienne i natychmiastowe). Zgodę można wycofać w każdej chwili.
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register

Administratorem podanych danych osobowych jest: Katarzyna Bieber reprezentująca Serwis Doboru Partnerskiego z siedzibą przy ul. Domaniewskiej nr 37 lok. 2.43, Warszawa 02-672, NIP: 9511875187. Administrator wyznaczył IOD, jest nią Małgorzata Lewandowska, z którą kontakt jest pod adresem e-mail iod@mydwoje.pl. Kategorie danych jak: e-mail, data urodzenia, fotografia, wiek, zawód, miasto, charakterystyka, poglądy oraz dane dotyczące preferencji tzw. dane szczególnej kategorii zostają przekazane dobrowolnie w celu realizacji usługi i przesyłania oferty marketingowej zgodnie z Regulaminem Serwisu. Podstawa prawna: Serwis Internetowy przetwarza dane osobowe na podstawie wyrażonej zgody, jest to niezbędne do wykonania umowy, do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze, na podstawie prawnie uzasadnionych interesów administratora i jest niezbędne do ochrony żywotnych interesów osoby, której danej dotyczą lub innej osoby fizycznej. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres obowiązywania Umowy lub wniesienia uzasadnionego sprzeciwu. Użytkownik ma prawo poprawiania danych, usuwania, ograniczenia przetwarzania a także wniesienia sprzeciwu, oraz przeniesienia ich do innego administratora. Podanie danych nie jest wymogiem ustawowym lecz umownym i jest dobrowolne jednak niezbędne do wypełnienia umowy. Dane będą wykorzystywane do automatycznego podejmowania decyzji w celu przygotowania wyboru ofert matrymonialnych dopasowanych do kandydata. Użytkownik ma prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego na adres Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Serwisu.

Napisz do nas


Fax: (22) 201 25 87


Konsultacje telefoniczne
są dostępne w abonamentach VIP


MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij