Jak napisać pierwszy SMS do dziewczyny?

  • Podziel się na:
  • Dodaj do facebook.com
  • Dodaj do twitter.com
  • Dodaj do wykop.pl
  • Dodaj do gogole+
  • Dodaj do Linkedin
  • Dodaj do Pinterest

Zanim wyślesz pierwszy SMS - czego unikać, jak postępować?

Pierwszy SMS
Pierwszy e-mail, pierwsza wiadomość przez sieć już za Wami, wymieniliście się numerami telefonów – to świetna wiadomość, bo nawiązała się między Wami bliższa więź. Być może to początek Waszego związku. Może Cię jednak najść cała masa wątpliwości. Uściślając, chodzi o… smsy. Wiele ułatwiają, są bardzo wygodne i często darmowe, ale czasem mogą wiele zepsuć. Zwykle Marsjanie i Wenusjanki w pierwszej fazie znajomości chcą się zaprezentować z jak najlepszej strony, dlatego pierwszy sms powinien stworzyć miłe wrażenie. Podpowiadamy czego unikać podczas pisania smsów.

Gdy związek zaczyna się od smsów

Wiadomości tekstowe są niezwykle ważne na początku znajomości. Nieumiejętny dobór treści, pory czy formy zwłaszcza w pierwszym smsie może nas przedstawić w świetle, w jakim zdecydowanie nie chcielibyśmy się pojawić. Warto też podkreślić, że fakt braku kontaktu „twarzą w twarz” powoduje, że stajemy się odważniejsi – czasem jednak może to zadziałać na naszą niekorzyść. Dlatego właśnie warto zapoznać się z kilkoma najważniejszymi zasadami smsowego randkowania, przed wysłaniem pierwszej wiadomości do dziewczyny lub chłopaka.

Nie przesadź z żartami

Oczywiście to wspaniale, że masz poczucie humoru – wiele badań dowodzi, że jest to cecha najbardziej pożądana wśród potencjalnych, przyszłych partnerów. Jeśli jednak preferujesz specyficzne żarty – np. czarny humor, zachowaj dowcipy na później, kiedy będziecie już znali się znacznie lepiej. Pamiętaj, że to dopiero początek znajomości i w pierwszym smsie jest to niestosowne, bo łatwo zranić uczucia ukochanej. Pamiętaj też, że pisząc coś, co ma być odebrane jako żart, powinnaś/powinieneś wstawić odpowiednie Emotikony, Emoty, Buźki, Uśmieszki – czyli charakterystyczne uśmieszki stworzone ze znaków interpunkcyjnych. Zupełnie inaczej będzie wyglądała wiadomość: „Zaczynam się ciebie bać” niż „Zaczynam się ciebie bać ;-)”.

Uważaj na ortografię

Jeśli ortografia nie stanowi dla Ciebie żadnego problemu, automatycznie będziesz pisał/pisała dobrze. Gdy jednak wiesz, że czasem popełniasz błędy – lepiej użyj innego słowa niż to, do którego masz wątpliwości. Nawet, jeśli wszyscy Twoi znajomi wiedzą, że piszesz z błędami i dla wszystkich jest to zabawne, Twoja sympatia z Internetu może uznać, iż nie jest to wcale śmieszne, a wręcz znacznie obniżające opinię o Twoim intelekcie. Poza tym, nawet najbardziej wzruszający, romantyczny pierwszy sms, pierwsza wiadomość bardzo tracą na swojej wartości, gdy w ich treści znajdziemy „kwiatek” typu: „jesteś przesłotka”. Pisz do partnera poprawnie i uwierz, że to ma duże znaczenie.

Wysyłanie smsów to nie rozmowa 

Komunikacja smsowa jest zupełnie inna, niż prowadzenie rozmowy telefonicznej. Po pierwsze, pozbawiona jest tonu, emocjonalnego zabarwienia płynącego z naszego głosu – można zatem pewne rzeczy odczytać inaczej, niż rozmówca. Jeśli on/ona zapyta Cię, czy „nie przeszkadza”, odpowiedź „nie” to za mało – choć w „zwykłej rozmowie” wystarczyłaby. Tutaj zostanie odebrana raczej jako brak chęci do podtrzymania dialogu, zdawkowe odpowiadanie „dla konieczności” – nawet, jeśli tak nie jest. Oczywiście działa to inaczej, gdy pyta nas o to samo brat czy siostra bądź już dłużej znasz ukochaną. Ale w przypadku pierwszych smsów potencjalnej pary trzeba pamiętać, że takie pytania to raczej „zaczepka” do rozmowy. I zwykłe „nie” to naprawdę za mało.

Nie zasypuj smsami

O przewadze jakości nad ilością można mówić w wielu aspektach – ten nie jest wyjątkiem. Na szczególną uwagę zasługuje „zasypywanie” drugiej osoby smsami. To nie jest nie tylko niewygodne (w adresacie pojawiają się uczucia chęci odwzajemnienia wiadomości, ale nie zawsze ma na to czas), co dodatkowo – stawiające nas w świetle osoby trochę… zdesperowanej. Należy zatem zwyczajnie poczekać na odpowiedź, a jeśli nie przyjdzie – to weźmy pod uwagę fakt, że może nasz potencjalny partner nie wziął telefonu/prowadzi samochód/rozmawia z kimś itp. Opcja, że nie ma ochoty odpowiedzieć, jest najmniej prawdopodobna – przecież właśnie po to wymieniliście się numerami, by się z sobą kontaktować i zapewne wkrótce dostaniesz wyczekaną pierwszą wiadomość.

Ceń samego siebie

Jednym z często popełnianych błędów, jakich dopuszczamy się w smsowej korespondencji, jest umniejszanie swojej wartości. Przejawia się to w niepozornych wypowiedziach, „Przepraszam, że zawracam ci głowę” albo „Pewnie masz mnie już dość albo jesteś zajęta” – jeśli zależy nam na postawieniu się w dobrym świetle, musimy unikać takich wyrażeń. W przeciwnym ta druga osoba uzna nas za zakompleksioną, spragnioną pocieszenia, dobrych słów. A to przecież nie o to chodzi. Jeśli zastanawiasz się, czy przypadkiem nie przeszkadzasz, bo na przykład przychodzące smsy są zdawkowe i inne, niż zawsze, spytaj wprost: „Może jesteś zajęty/a? Jeśli tak, to śmiało powiedz, nie urazisz mnie”. Podobne słowa, ale stwarzają zupełnie inne wrażenie o nas samych.

Uczucia wyznawaj osobiście

Dlaczego coraz częściej dochodzi do tak kontrowersyjnych sytuacji, jak zerwanie znajomości przez sms? Albo wyznanie swojego uczucia w ten sposób? Z punktu widzenia psychologii powód jest dosyć prosty. Kontakt bezpośredni jest w tym kontekście bardzo trudny. Konieczność wypowiedzenia wartościowych dla nas (albo trudnych) słów jest dużym wyzwaniem. Reakcja jest natychmiastowa, musimy się z nią zmierzyć „twarzą w twarz”, wypowiedzieć na głos poważne słowa – co nie jest proste. Wiadomości tekstowe czyli smsy zwalniają z tych wszystkich psychicznych obciążeń. Możemy się przygotować, dobrać słowa, nie musimy patrzeć w oczy rozmówcy – ot, kliknięcie i jest po sprawie. Niestety, wyznawanie uczucia przez smsy to wielki błąd, nie należy tego napisać w takiej formie. Czym innym jest stwierdzenie: „Świetnie się dzisiaj bawiłam/bawiłem. Tak zapowiada się cudowna znajomość” – co oczywiście jest jak najbardziej pożądane, a czym innymi: „Muszę ci coś wyznać. Chyba się w tobie zakochuję…”. Takie słowa mówimy tylko i wyłącznie osobiście. Po pierwsze – wynika to z szacunku do drugiej osoby, po drugie – unikniemy sytuacji, gdy druga osoba czyta tę wiadomość w zupełnie innych okolicznościach i nastroju, niż my.

 

 

 
Komentarze (2)

Jak napisać pierwszy SMS do dziewczyny?  - dodaj komentarz
Prawda; 2015-11-09 09:13:37 
komentarz usunięty przez moderatora
mania; 2015-09-10 23:18:42 
Bardzo dobre porady. Denerwuje mnie jak ludzie piszą z błędami ortograficznymi. Jeśli nowo poznany mężczyzna robi w smsach potworne błędy to już na samym początku jest u mnie skreślony. To samo tyczy się „zasypywania” smsami. Poznałam kiedyś mężczyznę, który dosłownie co pół godziny wypytywał mnie - co robie, oczekując szczegółowej relacji. Rzecz jasna, szybko mu podziękowałam z obawy o to co będzie później, gdy znajomość się zacieśni.

Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
*Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych.
*Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną (powiadomienia dzienne i natychmiastowe). Zgodę można wycofać w każdej chwili.
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register

Administratorem danych osobowych jest Katarzyna Bieber, prowadząca działalność gospodarczą pod firmą "My Dwoje" z siedzibą przy ul. Domaniewskiej nr 37 lok. 2.43, Warszawa 02-672, NIP: 9511875187. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie w celu przesyłania oferty marketingowej przez (za uprzednią zgodą) Katarzynę Bieber, prowadząca działalność gospodarczą pod firmą "My Dwoje" z siedzibą przy ul. Domaniewskiej nr 37 lok. 2.43, Warszawa 02-672, NIP: 9511875187. Informacje handlowe są wysyłane drogą elektroniczną w celu realizacji umowy (informacje od administratora danych serwisu, informacje o kompletności profilu oraz kontaktów z innymi użytkownikami portalu). Informujemy, że zebrane dane osobowe nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów uprawnionych do tego na podstawie przepisów prawa. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści oraz poprawiania swoich danych osobowych. Zgoda na gromadzenie i przetwarzanie danych może być w każdej chwili odwołana. Zgoda może być również odwołana w zakresie przetwarzania danych na cele marketingowe.

Zadzwoń lub napisz do nas
tel: (22) 201 25 89
fax: (22) 201 25 87


codziennie 11.00 - 23.00
MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij