Biuro matrymonialne > Poradnik > Poszukiwanie partnera > Partner z zagranicy > Zwyczaje i tradycje weselne w Niemczech

Zwyczaje i tradycje weselne w Niemczech

  • Podziel się na:
  • Dodaj do facebook.com
  • Dodaj do twitter.com
  • Dodaj do wykop.pl
  • Dodaj do gogole+
  • Dodaj do Linkedin
  • Dodaj do Pinterest

Zawarcie związku małżeńskiego w Niemczech

Ślub w Niemczech
Twoje serce zaczęło bić mocniej, gdy zobaczyłaś nasze zagraniczne oferty panów? A może Twój partner jest Niemcem, czeka Cię przeprowadzka do Niemiec, a następnie ślub - powinnaś wiedzieć jakie są zwyczaje i tradycje weselne w Niemczech. Ponieważ jest to najważniejszy dzień w życiu, wszystko powinno być perfekcyjne i absolutnie wyjątkowe. Przygotowania potrafią trwać nawet ponad rok. Wiele osób testuje restauracje, orkiestry, degustuje potrawy w różnych lokalach, odwiedza dziesiątki sklepów odzieżowych, fryzjerów, kosmetyczki, stylistów i organizatorów wesel. To wszystko wymaga dużego zaangażowania, czasu i wytrwałości, lecz naprawdę jest potem co wspominać.

Niemieckie zwyczaje ślubne

Ślub, zawierany jest zwykle w kościele panny młodej. Aby małżeństwo miało szansę przetrwania, panna młoda przynosi  sól i chleb w celu zapewnienia pomyślności i dobrobytu, a jej wybranek zboże na szczęście. Ślub jest wielkim wydarzeniem rodzinnym i trwa aż 3 dni.

Zwykle w czwartek Para Młoda udaje się wraz z rodziną i  przyjaciółmi do Urzędu Stanu Cywilnego, by małżeństwo w świetle prawa zostało zawarte. Według tradycji Młodzi powinni przepiłować pień drzewa, jako symbol wspólnego zmagania się z problemami, które przynosi życie. Jest on ustawiany na specjalnym rusztowaniu przy wyjściu z Urzędu Stanu Cywilnego, lub przed wejściem do lokalu, który został wynajęty na wesele. Po zaślubinach wszyscy zostają zaproszeni na uroczysty obiad.

W piątek zaczyna się prawdziwe szaleństwo i szampańska zabawa. Przyszli małżonkowie wraz z przyjaciółmi i znajomymi urządzają świetną imprezę. Podczas licznych zabaw zwykle już tydzień przed weselem Młodzi w Niemczech urządzają Polterabend dla przyjaciół i znajomych, gdzie tłucze się talerze i szkło na szczęście młodej pary.

Zagraniczne ofertz matrymonialne panów

Przebieg ceremonii ślubnej

Po hucznym piątku nadchodzi sobota, czyli dzień ślubu kościelnego. Przed tą podniosłą uroczystością, znajomi przyszłych małżonków rozwieszają kwiaty i wstążki przy wejściu, a pan młody zobowiązany jest dać im trochę pieniędzy i zaprosić na wesele. Podczas uroczystości kościelnej młoda para podąża do ołtarza bez świadków, ponieważ w świetle prawa są już małżeństwem. Msza trwa około godziny. Wszyscy ubrani są bardzo elegancko. Suknia panny młodej jest biała i bogato ozdobiona. Może ona również założyć welon, który zdejmie dopiero po pierwszym tańcu. Wszystko jest skrupulatnie zaplanowane i dobrze zorganizowane. Zdarza się nawet, że goście dostają szczegółowy plan mszy, sporządzony przez parę młodą i księdza, w którym znaleźć można teksty pieśni, piosenek, ewangelii i modlitw. Po wyjściu z kościoła para obsypywana jest ryżem, czyli symbolem płodności. Jeśli jakieś ziarenko utkwi we włosach świeżo upieczonej żony, szybko zostanie mamą. Nowożeńcom nie wręcza się kwiatów, lecz kładzie prezenty na specjalnie przygotowanym stole. Najpopularniejszym prezentem jest po prostu gotówka. Następnie małżonkowie wsiadają do ozdobionego samochodu i zmierzają do lokalu na wesele. 

Wesele po niemiecku

W Niemczech bardzo często wesela odbywają się w ciekawych miejscach np. na zamku, nad jeziorem, w ekskluzywnych restauracjach z możliwością noclegu, za który goście płacą sami. Goście weselni jadący tuż za nimi, trąbią ile sił, co powoduje lekką irytację policji drogowej. Wesele trwa całą noc. Po południu goście piją kawę i degustują ciasta. W tym samym czasie para młoda uczestniczy w sesji zdjęciowej. Zdjęcia robione są w plenerze i na miejscu. Potem organizuje się tańce, serwuje obiad i znów szaleństwo na parkiecie. Pierwszym tańcem powinien być walc. Toastom na cześć małżonków nie ma końca. Alkohol płynie strumieniami i wszyscy są w świetnych nastrojach. Małżonkowie muszą stawić czoła jeszcze jednemu wyzwaniu. Trzeba bowiem sprawdzić, jaką niespodziankę naszykowali im świadkowie w apartamencie, w którym spędzą noc poślubną. Przed upojną nocą, trzeba czasem złożyć rozebrane na części łóżko lub usunąć setki balonów. Czasami zdarza się, że para decyduje się na sfilmowanie nocy poślubnej. Jest to często żartobliwa scena pełna pocałunków i blasku świec. Fabuła prezentuje się zazwyczaj następująco: mężczyzna i kobieta wybiegają z wesela do apartamentu nowożeńców, pan młody przenosi pannę młodą przez próg delikatnie całując ją w usta, kładzie ją na łóżku, czasem prowadzone są rozmówki o miłości po niemiecku, w kulminacyjnym momencie marynarka pana młodego ląduje na obiektywie kamery. Reszta odbywa się bez udziału osób trzecich. Niektóre całkowicie bezpruderyjne pary, chcą upamiętnić swoje igraszki ze wszystkimi szczegółami. Zapraszają do pokoju dyskretnego kamerzystę, który uwiecznia ich miłosne uniesienia lub stawiają własną kamerę i statyw obok łóżka ;) Współczesne pary są niezwykle kreatywne.

Po trzech dniach pełnych wrażeń, przychodzi czas wytchnienia - miesiąc miodowy, jest to pierwszy wspólny wyjazd jako para. Najczęściej wybierane są ciepłe kraje. Wiele par spędza kilka dni w Grecji, Hiszpanii lub we Francji. Młodzi planują taką podróż z dużym wyprzedzeniem, dzięki czemu mogą liczyć na spory upust cenowy. Wielu Niemców wybiera się do Paryża, gdzie w romantycznej scenerii zwiedza to miasto zakochanych. Nie brakuje także małżonków, którzy decydują się na wyjazd w dalsze zakątki świata.


Singielki w Niemczech

Czytaj również:

 
Komentarze (3)

Zwyczaje i tradycje weselne w Niemczech  - dodaj komentarz
Gośka; 2017-12-06 12:37:35 
komentarz usunięty przez moderatora
Grazia; 2017-04-01 18:46:25 
komentarz usunięty przez moderatora
Beata; 2015-09-10 16:25:01 
Do takiego ślubu należy się odpowiednio wcześnie przygotować, co niektórzy przygotowują się już dwa lata na przód. Gościom przybyłym z daleka powinno się zapewnić nocleg.Z tradycjami bywa różnie, nie wszystkie tradycje musimy kultywować. Jeśli ktoś wybiera się na takie wesele powinien liczyć się z tym, że nie będzie tu zbyt wiele jedzenia, w Polsce jak wiadomo stoły uginają się od jego nadmiaru.

Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
*Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych.
*Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną (powiadomienia dzienne i natychmiastowe). Zgodę można wycofać w każdej chwili.
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register

Administratorem danych osobowych jest Katarzyna Bieber, prowadząca działalność gospodarczą pod firmą "My Dwoje" z siedzibą przy ul. Domaniewskiej nr 37 lok. 2.43, Warszawa 02-672, NIP: 9511875187. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie w celu przesyłania oferty marketingowej. Informacje handlowe są wysyłane drogą elektroniczną w celu realizacji umowy (informacje od administratora danych serwisu, informacje o kompletności profilu oraz kontaktów z innymi użytkownikami portalu). Informujemy, że zebrane dane osobowe nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów uprawnionych do tego na podstawie przepisów prawa. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści oraz poprawiania swoich danych osobowych po zalogowaniu w zakładce Ustawienia/Ustawienia-prywatności. Zgoda na gromadzenie i przetwarzanie danych może być w każdej chwili odwołana. Zgoda może być również odwołana w zakresie przetwarzania danych na cele marketingowe.

Zadzwoń lub napisz do nas
tel: (22) 201 25 89
fax: (22) 201 25 87


codziennie 11.00 - 23.00
MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij