Trudna singielka - nie możesz znaleźć partnera?

 • Podziel się na:
 • Dodaj do facebook.com
 • Dodaj do twitter.com
 • Dodaj do wykop.pl
 • Dodaj do gogole+
 • Dodaj do Linkedin
 • Dodaj do Pinterest

Masz trudny charakter? Czym samotna kobieta może zniechęcić mężczyznę?

Trudna singielka

Mówi się, że nie ma ideałów, każdy człowiek ma wady. To bez wątpienia prawda. Z drugiej strony nie można zaprzeczyć, że istnieją wady mniejsze… i większe. Internetowe biuro matrymonialne MyDwoje.pl porusza temat: "Trudna singielka - nie możesz znaleźć partnera?". Jeśli wciąż jesteś samotną kobietą i poszukujesz partnera, dowiedz się, czy przypadkiem nie posiadasz wad, które mogą w pewnym stopniu zniechęcać mężczyzn do bliższej znajomości.

Singielka grzeszna czy grzeczna? Aspekty związane z zachowaniem

Każdy z nas jest inny, jednak nie można zaprzeczyć, że istnieją pewne uniwersalne cechy, które są pożądane zawsze – jak na przykład uroda. Są też i takie, które zazwyczaj nie są mile widziane.

Czasem nie zdajemy sobie sprawy z tego, że pewne nasze zachowania mogą być rażące dla płci przeciwnej. Informacji o tym zwykle też nie uzyskamy od bliskich nam osób, które po prostu akceptują nas takimi, jakimi jesteśmy albo nie mają śmiałości zwracać nam uwagi. Zatem jakie nasze zachowania mogą pozbawiać nas szans na to, by zainteresował się nami ciekawy i samotny mężczyzna? Warto im się przyjrzeć.

 • Używanie wulgaryzmów

Współczesne kobiety przeklinają znacznie „chętniej”, niż jeszcze kilkanaście lat temu. Nie mamy oporów, by podkreślić nasze emocje czy wzburzenie wulgarnym słowem. Niestety, jeśli tego nadużywamy, możemy same nie zauważyć, kiedy dany wulgaryzm staje się powszechnie używanym przez nas słowem.

W kontekście świeżej znajomości ma to ogromne znaczenie. Przekleństwo w ustach pięknej, stylowej kobiety bardzo negatywnie zaskakuje. Dla zainteresowanego Tobą mężczyzny może być to pierwszy sygnał, że nie jesteś kimś, na kogo wyglądasz. Warto też dodać, że wielu mężczyzn podkreśla, że ich ideałem jest kobieta z klasą. A ta nie używa wulgaryzmów, ponieważ jest to niegrzeczne i w złym tonie.

 • Szykanowanie innych

Czyli, mówiąc kolokwialnie - plotkowanie. Z punktu widzenia psychologii niemal każdy lubi tę czynność, podnosi ona bowiem własną wartość w oczach samego siebie.

Jednak w przypadku nawiązywania świeżej znajomości naprawdę warto powstrzymać się od krytykowania i oczerniania innych. Wyraźny entuzjazm w związku z szydzeniem z nieobecnych i skupienie się na życiu innej osoby tworzy nasz bardzo niekorzystny wizerunek. A to nie sprzyja romantycznemu wieczorowi i dalszej znajomości.

 • Kłótliwość

Już na pierwszej randce można dostrzec u partnera czy partnerki tak niekorzystną cechę, jaką jest kłótliwość. Najczęściej przejawia się ona w stosunku do otoczenia. Pełne złości pretensje do kelnera, ironiczne i złośliwe uwagi do pani w kasie biletowej czy wściekłość na innego kierowcę auta – takie zachowania świadczą o braku tolerancji wobec innych oraz problemach z kontrolą emocji. I nawet, jeśli w stosunku do danego mężczyzny będziemy prezentować cieplejsze uczucia, to wrażenie kłótliwego charakteru pozostanie.

 • Kompleksy i niskie poczucie własnej wartości

Niemalże każda singielka ma bardziej lub mniej nasilone kompleksy, większość z nas boryka się też z obniżonym poczuciem własnej wartości. Na późniejszych etapach związku partner może pomóc nam pokonać takie problemy. Jednak podczas pierwszej randki czy na początku znajomości warto skoncentrować się na swoim zaletach i mocnych punktach. Dzięki temu nasz partner skupi się na postrzeganiu tych właśnie cech, a to sprawi, że nasza atrakcyjność wzrośnie.

Gdy singiel z kompleksami szuka miłości, niska samoocena powoduje, że jego atrakcyjność spada. Skupienie się na swoich wadach czy kompleksach, mówienie o nich i ich podkreślanie sprawi, że w oczach potencjalnego partnera staniemy się kimś nieatrakcyjnym i niewartym uwagi. Z punktu widzenia psychologii bardziej pociąga nas bowiem samotna osoba pewna siebie i swojej atrakcyjności.

Warto też zwrócić uwagę na przyjmowanie komplementów. Zamiast odpowiadać: „No co ty, przesadzasz”, lepiej powiedzieć z uśmiechem „Dziękuję bardzo”. To wiele mówi o nas i naszym stosunku do samych siebie.

 • Potok słów

Niektórzy twierdzą, że „słodkie gaduły” są bardzo interesujące. Jednak w rzeczywistości ciągłe mówienie do partnera i nie dopuszczenie go do głosu nie jest odbierane jako coś przyjemnego i nie świadczy to o naszej wysokiej kulturze. Warto też zauważyć, że zawsze dużą sympatią cieszą się osoby, które potrafią słuchać.

 • Nadużywanie alkoholu

W komediach romantycznych upijająca się na randce singielka i tak zdobywa serce wyrozumiałego i troskliwego mężczyzny. W prawdziwym życiu – niekoniecznie. Nadużywanie alkoholu nie jest mile widziane w oczach nowopoznanego partnera, rodzi wątpliwości co do braku nałogów i jest powodem poczucia zażenowania, jeśli spotkanie odbyło się w miejscu publicznym. Trzeba też wspomnieć o braku elegancji. Istnieje bowiem duża różnica między rozluźnieniem się i wesołym szczebiotem a kompromitującym upiciem i bełkotaniem.

Samotna kobieta z klasą? Aspekty fizyczne

Nie tylko nasze zachowanie jest istotne dla powodzenia związku, duże znaczenie ma także nasz wygląd zewnętrzny. Które z jego cech mogą sprawić, że partner odbierze negatywne wrażenie na nasz temat?

 • Zbyt duża ilość makijażu

W sieci pojawiają się czasem dowody na to, jak bardzo może zmienić się wygląd kobiety, która sięgnie po profesjonalny makijaż. A czasem, jeśli zmiana jest kuriozalna, pod takimi filmami/zdjęciami pojawiają się komentarze w stylu: „To przerażające” czy „Jak tu ufać kobietom?”. Choć takie komentarze mają raczej humorystyczny wydźwięk, to faktem jest, że zbyt duża ilość makijażu działa zdecydowanie na niekorzyść samotnej kobiety – nawet, jeśli wydaje się jej inaczej.

Warto pamiętać, że piękno twarzy powinno być podkreślone, a nie „zakryte” czy zmienione. Niektóre panie sądzą, że tak naprawdę mężczyźni nie zauważają sporych ilości makijażu – to jednak zdecydowanie nieprawda. Trzeba tu jednak podkreślić, że „zauważają” nie znaczy „komentują”. Takt nie pozwoli partnerowi na skomentowanie tak osobistej i delikatnej kwestii, jaką jest makijaż. Ale nie uniemożliwi wyciągnięcia wniosków.

 • Niewłaściwy ubiór podkreślający wady sylwetki

Czyli między innymi… nadwagę. Obecnie coraz częściej panie potrafią umiejętnie zatuszować swoje niedoskonałości, przeglądają modowe stylizacje dla singielek na randkę, czytają wiele na temat stosownych technik odwracania uwagi od zbędnych kilogramów, dobierają korygującą bieliznę i odpowiednie rozmiary ubrań.

Jednocześnie niektóre panie wciąż uważają, że „schudnąć” można poprzez założenie mniejszego rozmiaru spódnicy, spodni czy sukienki. Efekt jest niestety – w każdym przypadku – zniechęcający. Dobierając kreację, warto zatem zapytać jak ubrać się na randkę kogoś, kogo podziwiamy za świetny wygląd i dobry gust.

 • Tipsy

Bardzo długie, sztuczne paznokcie były modne jeszcze kilka lat temu. Obecnie raczej odchodzą w zapomnienie, choć wiele kobiet wciąż je nosi i co więcej – eksperymentuje z szokującymi długościami. MyDwoje zapytało dziesięciu mężczyzn, co sądzą o tipsach. Wszyscy stwierdzili, że jest to jeden z najbardziej odpychających aspektów damskiego wyglądu. Sztuczne paznokcie kojarzą się z infantylnością – jeśli więc chcesz przyciągać mężczyzn albo po prostu ich nie zniechęcać, to nie decyduj się na taką formę „uatrakcyjnienia” wyglądu.

Aby mężczyzna mniej zniechęcony był…

Oczywiście nie chodzi o to, aby w celu poznania drugiej połówki udawać kogoś, kim nie jesteśmy. Ale z drugiej strony, warto się dobrze zastanowić, czy czasem nie rzucamy zbyt dużo "pikantnych słówek" w towarzystwie mężczyzny albo czy potrafimy z klasą przyjmować komplementy. Czy dobieramy ubiór tak, by wydobyć atuty urody. Zmiana jednego czy dwóch punktów z powyższej listy może być bowiem początkiem zmiany... całego życia.

Czytaj także: single na randce

Mowa ciała na pierwszej randce

Stres na pierwszej randce

Ucieczka z pierwszej randki

Single w portalach randkowych 
Komentarze (3)

Trudna singielka - nie możesz znaleźć partnera? - dodaj komentarz
Weronika; 2015-11-21 18:06:02 
Agnieszko, może Ty nie potrzebujesz takich porad, bo jesteś kobietą, która potrafi odpowiednio się zachować i ubrać, ale są też kobiety, które tego nie potrafią. Słusznie została zwrócona uwaga na ubiór. Baaardzo często spotykam panie, które wciskają się w za małe bluzeczki - nie wiem, czy wychodząc z domu nie spoglądają w lustro czy po prostu są przekonane, że to jest seksi. Tipsy niestety nadal można spotkać w grupie kobiet, które dodatkowo często używają wulgaryzmów, dlatego myślę że to do nich głównie adresowany jest ten artykuł.
zwykła wiejska kobieta; 2014-11-16 18:17:10 
jestem kobietą która wyzbyła się tych rzeczy i cech lecz mimo to nadal żaden facet i cisza w eterze(czasem mam wrażenie że najlepiej mają panie letkich obyczajów)po za tym w mojej okolicy sami nie do żywota faceci,a także masę rozwodzących się małżeństw od młodych po wieloletnie z powodu zbyt dużych okazjonalnie pijących itd złych rzeczy oraz cechach,(znęcających się psychicznie i fizycznie nad nami kobietami),nawet tutaj pisząc to nie mam pojęcia co już pisać ponieważ cały czas cisza w eterze,bo żaden po przeczytaniu profila(co go zmieniłam podchodząc pod gust każdego z połci przeciwnej) to się nie odzywa nawet zarywani na ulicy mówią że nie w ich typie(nawet seksu-holiki ) itd,czy serio wszystkim obojgu połci już nie idzie nikomu dogodzić żadnej z stron ,gdy człowiek nawet dba o siebie to i w tedy pies z kulawą się nie zainteresuje,a gdy się nie zadba to pies z kulawą nogą wieje tym bardziej,więc co końcu robić aby było dobrze to w tych czasach to naprawdę nie mam pojęcia(próbowałam już serio wszystkiego)jedyną moją desperacją na te niestabilne finansowo i życiowo sytuacje to najprawdopodobniej być albo samotną singielką bez perspektyw na utrzymanie się jakieś pod mostem do końca żywota albo jakimś cudem jeżeli da dobry Bóg narodzić zdrowe potomstwo ,być samotną matką jakimś cudem jakoś się utrzymać bez pomocy nie poczuwających się do alimentacji i pomocy z strony naszego kochanego państwa ,ja czarno widzę inne perspektywy aby dzisiejszych czasach my single i singielki,miały możliwość jak coraz trudniej na tym świecie godnie żyć oraz przeżyci (ludzie w starość jednego naj bardziej żałują z całego swego żywota tego że nie mieli potomstwa i nikogo bliskiego,pies czy kot czy inne zwierzę nie zastąpi ,nowego żywota nawet w samotnym życiu)w tych czasach naprawdę za prawdę nikomu nie idzie spełniać swych normalnych perspektyw oraz planów na życie(może nie licznym się uda lub udało tego nie wiem)lecz wierzę że dobry Bóg daje nam zawsze to czego potrzebujemy w danym czasie i miejscu,choć trudno czasami iść tą drogą i rzuci się na żywioł aby żyć tak żeby niczego nie żałować w życiu,pozdrwaiam i życzę wam powodzenia moi drodzy co przeczytaliście komentarz zwyczajnej kobiety
agnieszka; 2014-10-24 20:53:57 
Jestem zażenowana tym,że przeczytałam artykuł o tak elementarnych sprawach i że został napisany, bo może przydać się kobietom. Co ja tu robię?!

Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
*Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych.
*Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną (powiadomienia dzienne i natychmiastowe). Zgodę można wycofać w każdej chwili.
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register
Zadzwoń lub napisz do nas
tel: (22) 201 25 89
fax: (22) 201 25 87


codziennie 11.00 - 23.00
MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij