Przeprowadzka do Niemiec - jak się przygotować? | Przeprowadzka z Polski do Niemiec, formalności w Niemczech

Czeka Cię przeprowadzka do Niemiec i związane z nią formalności? Żaden problem dla Polki! Jeśli Twoje serce mocniej zabiło, gdy przeglądałaś nasze zagraniczne oferty panów lub poznałaś już np. przez biuro matrymonialne Niemcy, Austria, Szwajcaria mężczyznę swoich marzeń i planujesz wyjazd do Niemiec, by osiedlić się w Niemczech, przeczytaj kilka naszych wskazówek, dzięki którym oswoisz się z Niemcami, a Twój wyjazd z Polski za miłością okaże się błahostką.

Zaplanuj swój wyjazd do Niemiec

Aby wyjazd z Polski się udał, musisz dokładnie zaplanować kolejne kroki, tworząc listę rzeczy koniecznych do zrobienia. Ponad wszelką wątpliwość, lepiej jest dowiedzieć się wcześniej, z jakimi formalnościami trzeba się liczyć. Nie bój się przeprowadzki do Niemiec, gdyż nie jesteś sama. Co rok tysiące ludzi decydują się rozpocząć nowe życie w Niemczech. Są nawet sławne Polki w Niemczech. Często jest to jednak wyjazd do Niemiec za miłością - coraz więcej kobiet wybiera na męża Niemca. Innym razem o wyjeździe decydują lepsze możliwości i warunki pracy w Niemczech. Obecnie żyje tam ok. 400 000 Polaków i ok. 1,5 milionów Niemców polskiego pochodzenia, którzy przybyli do Niemiec jako przesiedleńcy. Przeprowadzka do Niemiec nie jest skomplikowana, ale jest kilka rzeczy, które muszą zostać załatwione. Pozytywne nastawianie w tej kwestii pomoże Ci przewalczyć wszelkie trudności. Przeczytaj nasze wskazówki, niech Twój związek z obcokrajowcem wejdzie w kolejną fazę.

Formalności - przeprowadzka z Polski do Niemiec:

1. Dokumenty potrzebne przy przeprowadzce do Niemiec

Kilka miesięcy przed planowaną przeprowadzką do Niemiec, powinno się sprawdzić, czy dowód osobisty jest nadal ważny. Inne dokumenty, jak np.: akt urodzenia, dyplomy i zaświadczenia powinny zostać przetłumaczone na język niemiecki i poświadczone przez tłumacza przysięgłego. Dobrą wiadomością jest to, że jako obywatele Unii Europejskiej, Polacy mogą bez problemów rozpocząć pracę w Niemczech, gdyż nie jest wymagane żadne specjalne pozwolenie na pracę. Warto zauważyć, że są duże możliwości pracy w Niemczech. Jeśli ktoś planuje pozostać tam dłużej niż 3 miesiące, potrzebuje jednak pozwolenia na pobyt, które będzie ważne przez minimum 5 lat. Jeśli nie okaże wspomnianego dokumentu, podczas ewentualnej kontroli, zostanie ukarany. Jeśli chodzi o prawo jazdy, będzie ono oczywiście uznawane na terenie Niemiec, aż do momentu upłynięcia termin jego ważności ponieważ jesteśmy członkami UE.

Zagraniczne ofertz matrymonialne panów

2. Zameldowanie w Niemczech

Obywatelka Polski, która zamierza zamieszkać w Niemczech zobowiązana jest do zgłoszenia tego faktu w urzędzie. Jeśli obcokrajowiec planuje wprowadzić się do domu lub mieszkania w Niemczech ma obowiązek zameldowania się w w/w urzędzie. Procedura ta w prawie każdym landzie jest bezpłatna, tylko w Hamburgu kosztuje ok. 6 Euro. Przed wizytą w urzędzie należy przygotować sobie następujące dokumenty: dowód osobisty lub paszport, wypełniony formularz meldunkowy, umowę najmu lub kupna, paszport dziecięcy czy też akt urodzenia dziecka (jeśli partnerka przeprowadza się do nowego kraju wraz z dzieckiem). Formularz meldunkowy jest do pobrania w urzędzie meldunkowym. Obecnie, istnieje także możliwość wypełnienia i wydrukowania go drogą elektroniczną. Pamiętajcie, że nie w każdym landzie wymagane są w urzędach te wszystkie dokumenty. Najlepiej dokładnie sprawdzić, które potrzebne są w danym landzie lub mieć je wszystkie przygotowane, by oszczędzić sobie niepotrzebnego stresu. Wielu obcokrajowców pyta, czy w w/w urzędzie trzeba koniecznie stawić się osobiście. Odpowiedź brzmi: Tak. Niestety obecność jest w tym przypadku obowiązkowa. W większości landów nie ma możliwości przesłania formularza meldunkowego mailem. Jeśli, jednak z przyczyn niezależnych, nie ma możliwości stawienia się osobiście, potrzebna będzie osoba, której udzielimy formalnego pełnomocnictwa i przekażemy niezbędne dokumenty. W Hesji i Bawarii owe pełnomocnictwo musi zostać uwierzytelnione. W nowym miejscu zamieszkania należy zgłosić się nie później niż tydzień od przeprowadzki. W przypadku zaniedbania tego obowiązku, musimy liczyć się z poważnymi problemami np. podczas ubiegania się o prawo jazdy. Poza tym można zostać ukaranym grzywną w wysokości ok. 2000 Euro lub roczną karą pozbawienia wolności.

3. Podatki w Niemczech - wniosek o zastępcze zaświadczenie podatkowe

Karta podatkowa jest rodzajem mostu pomiędzy pracodawcą i urzędem skarbowym. Przy jej pomocy, szef otrzymuje informację, do którego urzędu skarbowego ma odprowadzić podatki. Poza tym, może w ten sposób sprawdzić „sytuację podatkową” swojego pracownika. Jeśli Twoja partnerka planuje szukać pracy w Niemczech, ma obowiązek złożyć wniosek o wydanie tego zaświadczenia. Wszystko załatwia się we właściwym urzędzie skarbowym. Ponieważ Niemcy idą z technicznym duchem czasu, już wkrótce można będzie załatwiać takie sprawy przez Internet.

Jeśli partnerka planuje być czynna zawodowo w Niemczech, potrzebuje konto, by pracodawca mógł przelewać na nie jej pensje. Dobrym rozwiązaniem jest w tym wypadku rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy.

Praca i zarobki w Niemczech

W Niemczech umowy o pracę między przedsiębiorcą a pracownikami, mogą być konstruowane według uznania. Taka umowa w końcu zawiera istotne informacje typu czas trwania zawodowych relacji, opis czynności do wykonania, miejsce wykonywania pracy, godziny pracy, długość urlopu, okres wypowiedzenia i wysokość wynagrodzenia.

Szanujcie się w pracy! Nie należy zapominać, że w Niemczech zarabia się względnie dużo. Istnieją jednak różnice w wynagrodzeniach między wschodnią a zachodnią częścią tego kraju, które sięgnąć mogą nawet 40%. Generalnie zarobki miesięczne brutto wyglądają następująco:

Klasa zarobkowa od 1300 do 1800 Euro: Sprzedawczyni -1700 Euro, sprzątaczka - 1750 Euro, kucharz - 1800 Euro

Klasa zarobkowa od 1800 do 2000 Euro : taksówkarz - 1800 Euro, pasterz- 1850 Euro, leśniczy - 1950 Euro, piekarz - 2000 Euro ( praca 6 dni w tygodniu), kelner - 2000 Euro, starszy sierżant BW - 2135 Euro, górnik 1600 - 1700 Euro

Klasa zarobkowa od 2000 do 2300 Euro : hydraulik - 2150 Euro, malarz, cukiernik, śmieciarz - 2100 Euro, plutonowy- 2500 Euro, pielęgniarz, prywatny ochroniarz - 2100 Euro (początkujący), sprzedawca - 2150 Euro , policjant - 1800 - 2000 Euro, proboszcz/pastor -2800 Euro, striptizerka/showgirl - 3000 Euro

Klasa zarobkowa od 2500 bis 3500 Euro: rzeźnik - 2350 Euro, stażysta 1700 - 1800 Euro, motorniczy - 2400 Euro, glazurnik - 2500 Euro, instruktor nauki jazdy - 2600 Euro, administrator systemowy - 3300 Euro

Klasa zarobkowa od 3300 do 6000 Euro: strażak- 3350 Euro, nauczyciel- 3650 Euro, sędzia - 4800 Euro, inżynier - 5200 Euro, pilot - 9000 Euro, kapitan lotu- 12000 - 15000 Euro (Koszt dwuletniego kursu 120000 Euro)

Klasa zarobkowa 6000 Euro i więcej: minister pracy - 13000 Euro, szef Porsche - 80000000 Euro Bonus, zastępca ordynatora - 6000 Euro, chemik (badacz) - 6300 Euro, polityk/poseł - 7700 Euro + dodatki, Profesjonalny piłkarz - 100000 Euro + premie, top manager - 1,5 Miliona Euro + premie

źródło: http://arbeits-abc.de

Transport z Polski do Niemiec

Jeśli skrupulatnie planujecie przeprowadzkę partnerki, potrzebujecie odpowiedniego samochodu do przeprowadzki. Jest naprawdę wiele firm, które świadczą takie usługi. Nie wszyscy jednak wiedzą, ze przy rezerwacji drogą elektroniczną ceny są z reguły dużo niższe niż na miejscu. W firmie Hertz można wykorzystać transporter lub ciężarówkę w korzystnych cenach zawierających ochronę przed kradzieżą podczas przeprowadzki. Inną firmą, która ma dobrą opinię w Niemczech jest Sixt. Klienci korzystający z jej usług są zwykle bardzo zadowoleni, gdyż firma ta stara się dopasować samochód do indywidualnych potrzeb klienta informując go o wszelkich istotnych szczegółach. Kolejną firmą, która specjalizuje się w przeprowadzkach jest Moving Express. Obsługuje ona klientów z całego świata. Jej pomocni przedstawiciele  niemal zawsze są do waszej dyspozycji. Odwiedźcie strony internetowe powyższych firm i wybierzcie najkorzystniejszą ofertę. Jeśli szukacie firmy, która jest w stanie przekazać wam wszelkie informacje w w języku polskim, nawiążcie kontakt z Lehnert & Co.

Doskonalenie języka niemieckiego

Jeśli chcesz szybko znaleźć pracę i czuć się pewniej w nowym środowisku, powinnaś doskonalić swoje umiejętności językowe. W gruncie rzeczy na początek potrzeba kilku prostych zwrotów do codziennej komunikacji i słów, które ułatwią zrozumienie rozmówcy. W nowym kraju nie jest trudno się zgubić, dlatego powinnaś być w stanie zapytać o drogę i zrozumieć odpowiedź. Przydatną byłaby także znajomość zwrotów do robienia zakupów. Jest wiele stron internetowych, które można bezpłatnie wykorzystać do nauki. Znajdziecie tam nawet kursy języka niemieckiego dla początkujących i zaawansowanych. Ciekawostką jest to, że urzędy migracyjne w Niemczech organizują kursy językowe dla obcokrajowców. Wszelkie informacje uzyskać można pod numerem +49 911 943-6390.


Singielki w Niemczech

Czytaj również:


 
Komentarze (14)

Przeprowadzka do Niemiec - jak się przygotować? | Przeprowadzka z Polski do Niemiec, formalności w Niemczech - dodaj komentarz
Andrzej; 2020-03-27 07:26:20 
komentarz usunięty przez moderatora
Klinda; 2019-10-31 10:31:34 
Bzdury z ta klasą zarobkową, Sprzataczka zarabia 500-600euro,wogole nikt nie zarabia tyle
Żaneta; 2018-05-14 12:51:06 
komentarz usunięty przez moderatora
basmar; 2017-12-14 13:35:58 
Organizujemy regularne przeprowadzki do/z Niemiec. Zapraszamy.

firmabasmar.pl
K1 Przeprowadzki ; 2017-02-09 12:12:10 
komentarz usunięty przez moderatora
gość44; 2016-07-13 11:50:22 
komentarz usunięty przez moderatora
vinnnnan; 2016-04-19 13:27:08 
komentarz usunięty przez moderatora
Krysia; 2015-12-07 11:42:42 
komentarz usunięty przez moderatora
Fortis Przeprowadzki; 2015-05-06 10:08:06 
komentarz usunięty przez moderatora
Malgorzata; 2015-03-17 15:26:50 
bardzo przydatne rady zwiazane z przeprowadzką do Niemic, dzieki

Dołącz do nas

* Pola obowiązkowe

Nieprawidłowy adres E-mail
Hasło musi zawierać minimum 6 znaków
Hasło różni się od podanego wcześniej
Podaj datę urodzenia

lub zarejestruj się przez facebooka

Klauzula Informacyjna My Dwoje: 1. Administratorem danych osobowych (ADO), czyli podmiotem decydującym w jaki sposób będą przetwarzane... Twoje dane osobowe jest: Fire Media Interactive Ltd, Kemp House, 152-160 City Road, EC1V 2NX Londyn, Wielka Brytania. 2. ADO wyznaczył Inspektora Danych Osobowych, z którym kontakt jest możliwy pod adresem e-mail [email protected], 3. Twoje dane osobowe są gromadzone i przetwarzane w następujących celach: - realizacji zawartej z Tobą umowy, w tym umożliwienia nam świadczenia usług drogą elektroniczną, - realizowania usług oferowanych przez serwis na podstawie wyrażonej przez ciebie zgody, - w celach podatkowych, rachunkowych i ewentualnych roszczeń i. in.– na podstawie obowiązujących i nałożonych na ADO przepisów prawa oraz do ochrony żywotnych interesów osoby, której danej dotyczą lub innej osoby fizycznej, -celach marketingowych w tym prowadzenie marketingu bezpośredniego, prowadzenia badań i analiz serwisu, między innymi pod kątem jego funkcjonalności, poprawy działania czy też oszacowania głównych zainteresowań i potrzeb użytkowników - na podstawie prawnie uzasadnionego interesu ADO, 4. Twoje dane są przekazywane do zaufanych podmiotów współpracujących z serwisem w ściśle określonych celach. 5. Dane osobowe będą przechowywane przez czas obowiązywania zawartej umowy, a po tym czasie przez okres wymagany obowiązkami nałożonymi na ADO przepisami prawa, tj. obsługi po usługowej, dochodzenia ew. roszczeń w związku z wykonywaniem umowy, w celu wykonania obowiązków wynikających z przepisów prawa, w tym w szczególności podatkowych i rachunkowych oraz w celach prawnie uzasadnionego interesu ADO maksymalnie przez okres 30 lat. 5. Osoba, której dane są przetwarzane w granicach określonych w RODO ma prawo do żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, a także przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa, a w przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody na przetwarzanie danych osobowych – prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie, co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, 6. Dane będą wykorzystywane do automatycznego podejmowania decyzji w celu przygotowania wyboru ofert matrymonialnych dopasowanych do kandydata, 7. Dodatkowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności Serwisu.

Napisz do nas

Konsultacje telefoniczne są dostępne w abonamentach +

Pomoc

Kobiece twarze MyDwoje

Zarejestruj się za darmo i przeglądaj dalej

Zarejestruj się

Ogłoszenia matrymonialne - Kobiety:

Ogłoszenia matrymonialne - Mężczyźni:

MyDwoje - krok po kroku

1. Zarejestruj się i wypełnij profil
2. Wypełnij test partnerski
3. Obejrzyj propozycje partnerów
4. Napisz wiadomość
5. Zakochaj się!


Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku!

Nasza strona używa plików cookie w celu personalizowania treści i reklam, zapewnienia funkcji mediów społecznościowych i analizy ruchu na naszej stronie. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej strony internetowej naszym zaufanym partnerom. Dzięki cookies możemy dopasować wyświetlaną treść do Twoich preferencji.

Zaakceptuj wszystkie stosowane przez nas pliki cookie lub dokonaj własnych ustawień i zmieniając zakres swojej zgody w ustawienia zaawansowane. Czytaj więcej o ciasteczkach w Polityce prywatności.  Jeżeli korzystasz ze strony, wyrażasz zgodę na stosowanie przez nas plików cookie.


 
zamknij