Małżeństwa Polek z obcokrajowcami | Za kogo wychodzą Polki?

Poznaj obcokrajowców przez biuro matrymonialne

Związek z obcokrajowcem, np. z Niemcem, już nie dziwi. Małżeństwa z obcokrajowcami stały się nawet modne. Dostęp do Internetu, otwarcie granic, znajomość języków, większa świadomość - to wszystko sprawia, że coraz więcej Polek i Polaków decyduje się na związek z obcokrajowcem. Różnice kulturowe, jeszcze niedawno stanowiące poważny problem przy tego typu związkach, ulegają zatarciu. Powoli stajemy się obywatelami Europy, świata.

Jeśli zainteresowały Cię zagraniczne oferty matrymonialne, zapraszamy do skorzystania z propozycji siostrzanego portalu Serwisu MyDwoje.pl - PolishHarmony.de! Jego celem jest kojarzenie par polsko-niemieckich, polsko-austriackich oraz polsko-szwajcarskich. Znajdują sie tam tylko wartościowe oferty. Zatem jeśli jesteś gotowa na miłość i związek z obcokrajowcem stwórz swoją angielską lub niemiecką Wizytówkę w MyDwoje.pl już dziś i kontaktuj się z Niemcami, Austriakami i Szwajcarami! Twoja oferta zostanie dodana bezpłatnie do katalogu ofert.

Pociągające różnice czyli małżeństwa mieszane

Tylko w 2012 roku zostało zawartych ponad 3400 małżeństw, w których jedna ze stron posiadała obywatelstwo inne niż polskie. Największą grupę stanowią oczywiście małżeństwa polsko - europejskie, następnie te, zawarte z przedstawicielami krajów Azji i Afryki oraz obu Ameryk.

W małżeństwach polsko - europejskich zdecydowany prym wiodą te, zawarte z przedstawicielami Wielkiej Brytanii, Ukrainy i Niemiec. Przeprowadzka do Niemiec, nie stanowi dużego problemu, dlatego Polki coraz częściej decydują się właśnie na związek z Niemcem lub Brytyjczykiem. Panowie z tych krajów również zdecydowanie deklarują zainteresowanie poślubieniem Polki, które postrzegane są, jako idealne kandydatki na żony. Polacy natomiast chętnie wiążą się z Ukrainkami, Azjatkami i Rosjankami, które są znacznie mniej wyemancypowane niż Polki.

Zagraniczne biuro matrymonialne PolishHarmony.de


Cudzoziemki - żony Polaków, Polacy w 2012 wybierali na żony Ukrainki, Rosjanki i Azjatki.

Polki i Polacy oczami obcokrajowców

Polki są postrzegane przez większość nacji, jako jedne z najatrakcyjniejszych kobiet. Są przy tym inteligentne, wykształcone, gospodarne, rodzinne, zawsze zadbane i kulturalne. Również Polacy znani są ze swej charyzmy i atrakcyjności fizycznej. Polki i Polacy również bardzo chwalą sobie zagraniczne związki, wskazując na cechy partnerów, które są dla nich atrakcyjne, a których nie znajdowali do tej pory u przedstawicieli tej samej nacji.

Cudzoziemcy - mężowie Polek. Polki najczęściej wybierały Brytyjczyka lub Niemca w 2012 roku.

Wykształcone rozwódki szukają obcokrajowców

Cytat z artykułu z kobieta.onet.pl Małżeństwa mieszane, czyli nie ma jak mąż lub żona z zagranicy":

"Z danych internetowego biura matrymonialnego MyDwoje.pl, które powiązane jest z portalem PolishHarmony, skupiającym mężczyzn z Niemiec, Austrii i Szwajcarii wynika, że partnera za naszą zachodnią granicą często szukają wykształcone rozwódki w wieku od 40 do 60 lat. – Żeby poznać pana z zagranicy, należy swój profil uzupełnić o wersję angielsko- lub niemieckojęzyczną – tłumaczy Magdalena Nahurska z MyDwoje.pl – Do tej pory zrobiło to ponad dziesięć tysięcy naszych użytkowniczek.

Im kobiety starsze i lepiej wykształcone, tym bardziej interesuje je życie z mężczyzną spoza Polski. Tylko 1-4 proc. kobiet w przedziale od 20. do 30. roku życia wypełniło obcojęzyczny profil. Między 30. a 40. rokiem życia już więcej, bo od 5 do 7 proc. Najwięcej profili niemiecko- lub angielskojęzycznych w MyDwoje mają panie po 40. roku życia: od 7 do 9 proc. Kobiety poszukujące partnera z niemieckiego obszaru językowego są generalnie lepiej wykształcone, niż reszta użytkowniczek internetowego biura matrymonialnego. 9 proc. wszystkich zarejestrowanych w MyDwoje.pl pań posiada licencjat, ale wśród szukających męża za granicą, ten wskaźnik wynosi 11 proc., 4 proc. kobiet skończyło studia podyplomowe, a wśród zainteresowanych poznaniem Niemca, Austriaka lub Szwajcara –  aż 9 proc. W końcu 27 proc. szukających partnera z Polski posiada wykształcenie wyższe, a jeśli interesuje je mężczyzna z zagranicy – 32 proc. Wśród tych, które chcą się związać z obcokrajowcem, aż 86 proc. preferuje panów z wykształceniem średnim lub wyższym. – 35 procent kobiet szukających obcokrajowca to rozwódki. Wśród szukających Polaka rozwódek jest mniej, bo tylko 26 procent – mówi Magdalena Nahurska. – Polak ma więc duże szanse spotkać w naszym serwisie młodą pannę, studentkę. Obcokrajowiec dużo częściej umawia się z dojrzałymi, wykształconymi rozwódkami."

Sposób na szczęśliwe życie z obcokrajowcem

"Czy jest coś, co można zrobić, by zwiększyć szanse na szczęście w związku mieszanym? – Z pewnością warto mieć w sobie ciekawość, chęć i gotowość poznawania przyszłego partnera – uważa psycholog Justyna Piątkowska. – Pomagają długie rozmowy, opowiadanie sobie historii z dzieciństwa, ulubionych zabaw, sposobów spędzania świąt, najpiękniejszych wspomnień. Zawsze warto też skorzystać z okazji wspólnego wyjazdu do kraju pochodzenia partnera, przyjrzenia się, jak się tam zachowuje i jakimi zasadami rządzi się życie lokalnej społeczności. Bardzo cenne jest poznanie rodziny ukochanego, możliwość zaobserwowania, w jaki sposób bliscy odnoszą się do siebie, jak wyrażają emocje, jaka jest atmosfera domu, jak traktowane są kobiety, dzieci czy seniorzy. Często tematem spornym są też finanse, praca, obowiązki domowe, role płciowe, a także obszar wolności i zazdrości. Jeśli między partnerami jest różnica wyznania, warto poznawać wzajemnie swoje religie i omawiać, w jaki sposób można znaleźć rozwiązanie dla tej sytuacji w przyszłości, np. w jakim obrządku weźmiemy ślub, czy w jakiej wierze będą wychowywały się dzieci.'' Cytat z artykułu z kobieta.onet.pl "Małżeństwa mieszane, czyli nie ma jak mąż lub żona z zagranicy".

 
Komentarze (6)

Małżeństwa Polek z obcokrajowcami | Za kogo wychodzą Polki?  - dodaj komentarz
yxy; 2017-11-18 20:37:38 
Im bardziej kobieta wykształcona tym częściej szuka cudzoziemca - może dlatego, że wielu Polakom nie chce się iść na studia, rzadko kiedy mają wyższe wykształcenie, a kobiety nie chcą obniżać standardów. A dlaczego rozwódki ? bo się przejechały na małżeństwie z Polakiem.
Emi; 2017-09-21 17:13:13 
Polski muszą zacząć bardzo uważać. Do Polski przeniknęly tysiące agentów izraelskich, przeważnie osobników po wyrokach, warunkowo dopuszczonych na przeszkolenia Mosadu. Są to ludzie mający wprowadzać destabilizacje, są już u nas w odpowiedniej ilości. Wlaśnie po to tyle lat media niszczyły w świadomości Polek słowiańskość. Niestety wiele kobiet już dało się nabrać. Uważajcie bardzo, oni posługują się dobrze językiem polskim i posiadają podrobione polskie dokumenty.
Marta; 2015-09-05 20:54:49 
Niemcy chętnie żenią się z Polkami, bo są one ładniejsze, szczuplejsze od Niemek. Poza tym dobrze ugotują, posprzątają, wychowają dzieci. A dlaczego Polka tak chętnie wchodzi w związek z Niemcem? Bo Niemiec jest w stanie zapewnić jej ekonomiczne zabezpieczenie. W takim związku Polka nie musi pracować, może zajmować się domem, dziećmi, to mąż Niemiec będzie zapewniał jej byt finansowy. Taka jest prawda.
Z autopsji.; 2014-04-02 22:54:39 
Zdecydowanie nie "Zawsze warto też skorzystać z okazji wspólnego wyjazdu do kraju pochodzenia partnera".
Tak, ale tylko wtedy kiedy macie jakąś formę pewności, że będziecie bezpieczne. Wtedy jak najbardziej taka okazja będzie niezwykle cenna z punktu związku, w celu "przyjrzenia się, jak partner się tam zachowuje i jakimi zasadami rządzi się życie lokalnej społeczności."
Tylko, jeżeli jesteś pewna swojego bezpieczeństwa i w pewien sposób swojego partnera. Należy pamiętać, że nawet mieszkając razem w Polsce przez wiele miesięcy, być może nawet lat, nie da rady znać go "do końca", gdyż tutaj w Polsce, jego zachowania sa zniekształcone przez pryzmat Polski. Pamiętajcie proszę, że osoba z bardzo różnym od nas temperamentem i charakterem w swoim ojczystym kraju będzie zachowywała się zupełnie inaczej. Powracając do rodzinnego kraju partner otwiera skrypty zachowania, do których przywykł wtedy, kiedy tam przebywał, jest to swojego rodzaju ulga i takie rozchamowanie tych zachowań, od których musiał się powstrzymywac będąc "nie u siebie", w tym wypadku w Polsce. Bardzo na to uważajcie. Mówię nie tylko jako psycholog międzykulturowy, ale także ponieważ mam za sobą kilka międzykulturowych związków.
Pozdrawiam serdecznie.
Żenada; 2014-02-17 03:19:07 
komentarz usunięty przez moderatora
Żenada; 2014-02-17 03:16:39 
komentarz usunięty przez moderatora

Dołącz do nas

* Pola obowiązkowe

Nieprawidłowy adres E-mail
Hasło musi zawierać minimum 6 znaków
Hasło różni się od podanego wcześniej
Podaj datę urodzenia

lub zarejestruj się przez facebooka

Klauzula Informacyjna My Dwoje: 1. Administratorem danych osobowych (ADO), czyli podmiotem decydującym w jaki sposób będą przetwarzane... Twoje dane osobowe jest: Fire Media Interactive Ltd, Kemp House, 152-160 City Road, EC1V 2NX Londyn, Wielka Brytania. 2. ADO wyznaczył Inspektora Danych Osobowych, z którym kontakt jest możliwy pod adresem e-mail [email protected], 3. Twoje dane osobowe są gromadzone i przetwarzane w następujących celach: - realizacji zawartej z Tobą umowy, w tym umożliwienia nam świadczenia usług drogą elektroniczną, - realizowania usług oferowanych przez serwis na podstawie wyrażonej przez ciebie zgody, - w celach podatkowych, rachunkowych i ewentualnych roszczeń i. in.– na podstawie obowiązujących i nałożonych na ADO przepisów prawa oraz do ochrony żywotnych interesów osoby, której danej dotyczą lub innej osoby fizycznej, -celach marketingowych w tym prowadzenie marketingu bezpośredniego, prowadzenia badań i analiz serwisu, między innymi pod kątem jego funkcjonalności, poprawy działania czy też oszacowania głównych zainteresowań i potrzeb użytkowników - na podstawie prawnie uzasadnionego interesu ADO, 4. Twoje dane są przekazywane do zaufanych podmiotów współpracujących z serwisem w ściśle określonych celach. 5. Dane osobowe będą przechowywane przez czas obowiązywania zawartej umowy, a po tym czasie przez okres wymagany obowiązkami nałożonymi na ADO przepisami prawa, tj. obsługi po usługowej, dochodzenia ew. roszczeń w związku z wykonywaniem umowy, w celu wykonania obowiązków wynikających z przepisów prawa, w tym w szczególności podatkowych i rachunkowych oraz w celach prawnie uzasadnionego interesu ADO maksymalnie przez okres 30 lat. 5. Osoba, której dane są przetwarzane w granicach określonych w RODO ma prawo do żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, a także przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa, a w przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody na przetwarzanie danych osobowych – prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie, co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, 6. Dane będą wykorzystywane do automatycznego podejmowania decyzji w celu przygotowania wyboru ofert matrymonialnych dopasowanych do kandydata, 7. Dodatkowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności Serwisu.

Napisz do nas

Konsultacje telefoniczne są dostępne w abonamentach +

Pomoc

Kobiece twarze MyDwoje

Zarejestruj się za darmo i przeglądaj dalej

Zarejestruj się

Ogłoszenia matrymonialne - Kobiety:

Ogłoszenia matrymonialne - Mężczyźni:

MyDwoje - krok po kroku

1. Zarejestruj się i wypełnij profil
2. Wypełnij test partnerski
3. Obejrzyj propozycje partnerów
4. Napisz wiadomość
5. Zakochaj się!


Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku!

Nasza strona używa plików cookie w celu personalizowania treści i reklam, zapewnienia funkcji mediów społecznościowych i analizy ruchu na naszej stronie. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej strony internetowej naszym zaufanym partnerom. Dzięki cookies możemy dopasować wyświetlaną treść do Twoich preferencji.

Zaakceptuj wszystkie stosowane przez nas pliki cookie lub dokonaj własnych ustawień i zmieniając zakres swojej zgody w ustawienia zaawansowane. Czytaj więcej o ciasteczkach w Polityce prywatności.  Jeżeli korzystasz ze strony, wyrażasz zgodę na stosowanie przez nas plików cookie.


 
zamknij