Jak rozmawiać z chłopem?

  • Podziel się na:
  • Dodaj do facebook.com
  • Dodaj do twitter.com
  • Dodaj do wykop.pl
  • Dodaj do gogole+
  • Dodaj do Linkedin
  • Dodaj do Pinterest

Wywiad z coachem singli Grzegorzem Kordkiem.

Jak rozmawiać z Chłopem Jełopem
Internetowe biuro matrymonialne MyDwoje.pl przeprowadziło wywiad z Grzegorzem Kordkiem, ekspertem w zakresie Psychologi Płci.

Różnice w myśleniu kobiet i mężczyzn

Jestem młodą, pełną energii kobietą, która uwielbia robić mnóstwo rzeczy: tańczyć, śpiewać, wychodzić, bawić się, komunikować i wyrażać uczucia... w przeciwieństwie do mojego faceta, który pomimo swego młodego wieku, najszczęśliwszy jest na kanapie przed telewizorem, przełączając z "Kiepskich" na Discovery Channel i na zmianę. Moje pytanie brzmi: dlaczego coraz więcej coraz młodszych mężczyzn w ogóle nie uznaje innej formy interaktywnej rozrywki poza telewizorem, np. takiej typu wyjście z domu na cokolwiek/gdziekolwiek (nie muszą to być bardzo eleganckie randki we dwoje) i od razu umiera na samą myśl o zwleczeniu się z kanapy? Jak rozmawiać z Chłopem Jełopem?

Frapująca kwestia! W opisanej przez Panią sytuacji są aż trzy aspekty, na które warto zwrócić uwagę. Pierwszy aspekt - jeśli mężczyzna wraca do domu po pracy ma po prostu obniżony poziom testosteronu i choć te  męskie cechy drażnią kobiety to takie zachowania, wydające się być bez sensu, jak skakanie po kanałach, to nic nie robienie, regenerują testosteron mężczyzny. Im bardziej kobieta przeszkadza, odwraca jego uwagę, tym trudniej mężczyźnie zregenerować testosteron. Z atawistycznego punktu widzenia, telewizja w dzisiejszych

jak rozmawiać z chłopem jełopem?

czasach jest substytutem ogniska – kiedyś ci co wracali z wojny czy polowania do domu, siadali przy ognisku i też nic nie robili. Druga istotna kwestia, która tłumaczy tego typu zachowania to syndrom, który miewają panowie. Jeśli kobieta daje dużo dla związku, okazuje miłość, to mężczyzna ma przeświadczenie, że on dał z siebie już wystarczająco dużo i nic więcej robić nie musi. W takiej sytuacji po prostu przestaje dawać i nic nie robi. Kobiety działają odwrotnie - im mniej dostają, tym więcej dają z siebie. Trzeci aspekt to brak wiedzy i świadomości mężczyzny na temat tego jak sprawić przyjemność kobiecie oraz co powinien zrobić, jak się zachować, aby kobieta była szczęśliwa. Mężczyźni bardzo szybko się uczą i jeśli mężczyźnie brakuje chęci do wychodzenia, nie jest aktywny w tym temacie, należy postarać się stworzyć sytuację, w której mężczyzna zobaczy, że wspólne wyjścia uszczęśliwiają kobietę.

Dlaczego kobiety nie rozumieją mężczyzn?

Mężczyźni są prości, ale kobiety nie rozumieją mężczyzn. Jeśli mężczyźni wychodzą z kobietą do restauracji i widzą, że sprawia jej to radość, zabierają ją do tej samej restauracji przy następnym wyjściu - chcą żeby była szczęśliwa, myślą, że to idealny sposób, by okazać jej swoją miłość. Chcą żeby była szczęśliwa, więc zapraszają ją do tej samej restauracji po raz trzeci – kobieta nie jest szczęśliwa, jest zła. To są te różnice w myśleniu kobiet i mężczyzn. Mężczyzna tego nie rozumie, ale tworzy się połączenie – wyjścia równają się kobieta, która nie jest szczęśliwa i nie robią nic. Zdarza się, że kobieta nauczyła mężczyznę, że nie musi nic robić, starać się. Coś zostało przegapione, dlatego warto dać mężczyźnie szansę żeby się wykazał. Zorganizować wyjście i pokazać jaką radość to nam sprawia. Seans „Jak rozmawiać z Chłopem Jełopem?” szerzej porusza te kwestie.

Mężczyźni określają się przez kompetencje do zrobienia czegoś. Jeśli mężczyzna zapyta o drogę to w swojej ocenie przyznaje się do błędu. Na tym między innymi polegają różnice w myśleniu kobiet i mężczyzn. To jak Mars i Wenus - damsko męska gra. Ten mechanizm działa podświadomie i w pewnym sensie jest zaprzeczeniem tezy, która mówi, że mężczyźni są prości. Mężczyzna owszem w końcu zapyta o drogę, ale osoby kompetentnej, będzie szukał taksówkarza, policjanta. Oczywiście jest to generalizacja, ale mechanizm jest taki, że jeśli zapyta o drogę to znaczy dla niego, że popełnił błąd, czegoś nie potrafi zrobić, z czymś nie daje sobie rady. Kobiety nie rozumieją mężczyzn, bo same postąpiłyby zupełnie inaczej.

Idealny moment na pierwszy pocałunek

W którym etapie spotykania się, jest najlepszy moment na pocałunek kobiety? Czy to zależy od jej temperamentu czy też od tego, która to wspólna randka (jaki konkretnie to czas lub po czym to poznać)?

To bardzo męskie pytanie i bardzo męski sposób myślenia. Czas i miejsce na pocałunek zależą od wszystkiego – i od temperamentu osób, długości znajomości, miejsca, stanu emocjonalnego w danym momencie. Od wszystkiego. Nie ma konkretnej odpowiedzi czy powinna to być druga, trzecia czy dziesiąta randka. To co na pewno warto zrobić to mieć uwagę skierowana na kobietę, a nie szukać odpowiedzi na zewnątrz. Kobieta sama da sygnał, że jest gotowa na pierwszy pocałunek, jednak każda kobieta jest inna, znajduje się w innym momencie życia, wiec kwestia pierwszego pocałunku jest bardzo indywidualna. Natomiast prawdą jest, że jeśli mężczyzna będzie się koncentrował na pocałunku, to będzie jego celem, to może przegapić ten idealny moment i przyjdzie on później. Najlepiej skoncentrować się na kobiecie, na tym co mówi, co jest w niej fajnego.

W jaki sposób mężczyźni okazują miłość?

Dlaczego mężczyznom tak trudno powiedzieć kobiecie po prostu : KOCHAM CIĘ?

Dzieje się tak dlatego, ze mężczyzna i kobieta w różny sposób okazują sobie miłość, wynika to z tego, że istnieją różnice w myśleniu kobiet i mężczyzn. Kobieta okazuje uczucie wszystkimi drobnymi rzeczami, które robi dla związku, dla mężczyzny, a których to mężczyzna najczęściej nie zauważa. Mężczyzna okazuje uczucie wielkimi rzeczami czyli np. tym, ze chodzi do pracy i zarabia, że kupi samochód, że kupi mieszkanie, weźmie kobietę na urlop, kupi dużo kwiatów i prezenty dla kobiety. Mężczyzna myśli sobie, że jak coś takiego zrobi to już nie musi robić nic więcej, że to starcza na długi czas. On nie chce się kompromitować dając kobiecie drobne rzeczy. A kobiety nie rozumieją mężczyzn, którzy tak postępują. W męskiej ocenie drobnostki to kompromitacja. Mężczyźni są prości. Uważają, że jak raz powiedzą kobiecie kocham to znaczy, że kochają, a jak się coś zmieni to kobieta się o tym dowie i nie ma sensu o tym mówić. Tutaj odpowiedzią powinno być pytanie zadane sobie przez kobietę – czy to, ze mężczyzna będzie mówił, że kocha to wystarczy, czy lepiej by było nauczyć mężczyznę okazywać miłość drobnymi rzeczami.

 

 

 
Komentarze (2)

Jak rozmawiać z chłopem?  - dodaj komentarz
Ala; 2015-10-12 19:30:52 
Jesteśmy różni, dlatego należy się komunikować, dużo rozmawiać. Żaden związek nie będzie udany jeśli nie potrafimy wyrażać tego co czujemy i czego pragniemy. Zdarza się, że kobiety przekazują swoje informacje „między wierszami”, licząc, że mężczyzna domyśli się, o co nam – kobietom chodzi, tylko, że mężczyźni rzadko te informacje potrafią wyłapać. Dlatego jeśli kobieta chce mieć pewność, że informacja, którą przekazuje dotrze do mężczyzny powinna jasno przekazać swój komunikat bez zbędnego owijania w bawełnę.
błażej; 2015-03-17 21:00:27 
To fakt, że jesteśmy dość prości:) I rzeczywiście najwięcej nieporozumień wynika z tego, że my myślimy inaczej i kobiety inaczej. Dlatego ze swoją partnerką ustaliliśmy, że za każdym razem jak coś nam nie pasuje, nie podoba się w zachowaniu drugiej strony czy po prostu pojawił się jakiś problem, to mówimy o tym sobie, bez żadnych ogródek, nie ma co milczeć, zastanawiać się czemu on/ona to zrobił/a, a czemu nie inaczej itd. I to wychodzi nam na dobre. Na początku mieliśmy podobną sytuację do tej opisanej tutaj, odnośnie kawiarni. Na pierwsza randkę przyniosłem jej żółtą różę. Bardzo się ucieszyła i powiedziała, że bardzo jej się podoba ten kwiat. I tak przez długi czas na każdą okazję dawałem jej żółtą różę, nie rozumiejąc, czemu już nie cieszy się tak bardzo jak wcześniej:p Ja naprawdę tego nie rozumiałem, bo skoro coś mi się podoba czy lubię to, to nie czuję uczucia nadmiaru. Na przykład na śniadanie już ładnych kilka lat jadam praktycznie codziennie serek wiejski. Smakuje mi, więc jem, nie mam czegoś takiego, że znudzi mi się, przynajmniej na razie tak nie mam:) Dlatego uważam, że ze względu na te różnice w myśleniu, rozmowa jest kluczowa.

Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
*Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną (powiadomienia dzienne i natychmiastowe). Zgodę można wycofać w każdej chwili.
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register

Administratorem podanych danych osobowych jest: Katarzyna Bieber reprezentująca Serwis Doboru Partnerskiego z siedzibą przy ul. Domaniewskiej nr 37 lok. 2.43, Warszawa 02-672, NIP: 9511875187. Administrator wyznaczył IOD, jest nią Małgorzata Lewandowska, z którą kontakt jest pod adresem e-mail iod@mydwoje.pl. Kategorie danych jak: e-mail, data urodzenia, fotografia, wiek, zawód, miasto, charakterystyka, poglądy oraz dane dotyczące preferencji tzw. dane szczególnej kategorii zostają przekazane dobrowolnie w celu realizacji usługi i przesyłania oferty marketingowej zgodnie z Regulaminem Serwisu. Podstawa prawna: Serwis Internetowy przetwarza dane osobowe na podstawie wyrażonej zgody, jest to niezbędne do wykonania umowy, do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze, na podstawie prawnie uzasadnionych interesów administratora i jest niezbędne do ochrony żywotnych interesów osoby, której danej dotyczą lub innej osoby fizycznej. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres obowiązywania Umowy lub wniesienia uzasadnionego sprzeciwu. Użytkownik ma prawo poprawiania danych, usuwania, ograniczenia przetwarzania a także wniesienia sprzeciwu, oraz przeniesienia ich do innego administratora. Podanie danych nie jest wymogiem ustawowym lecz umownym i jest dobrowolne jednak niezbędne do wypełnienia umowy. Dane będą wykorzystywane do automatycznego podejmowania decyzji w celu przygotowania wyboru ofert matrymonialnych dopasowanych do kandydata. Użytkownik ma prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego na adres Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Serwisu.

Napisz lub zadzwoń do nas
Tel: (22) 201 25 89
w dni powszednie 11:00-16:00Fax: (22) 201 25 87


MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij