Biuro matrymonialne > Poradnik > Psychologia > Dlaczego tworzysz toksyczne związki?

Dlaczego tworzysz toksyczne związki?

  • Podziel się na:
  • Dodaj do facebook.com
  • Dodaj do twitter.com
  • Dodaj do wykop.pl
  • Dodaj do gogole+
  • Dodaj do Linkedin
  • Dodaj do Pinterest

Co zrobić, jeśli często budujesz toksyczne związki?

Co zrobić, jeśli często budujesz toksyczne związki?

Ty także zasługujesz na miłość

Związek toksyczny wyniszcza psychicznie, dlatego jeśli jesteś w takim związku, prawdopodobnie potrzebna Ci będzie pomoc psychologa-terapeuty. Musisz powrócić do tego, czego doświadczyłeś w przeszłości i zrozumieć, że nie było w tym Twojej winy. Jeśli bliskie osoby nie dawały Ci poczucia bycia dla nich ważnym, nie znaczy to, że teraz nie zasługujesz na miłość, na szczęśliwy związek. Pamiętaj także, że to, jak zachowuje się Twój partner nie zależy tylko od ilości uczucia, jakie mu ofiarowujesz. Miłość to zarówno dawanie jak i branie. Relacja z partnerem powinna opierać się na zasadzie - "Daję Ci miłość, ale powinieneś odwzajemnić się w taki sposób, bym poczuł się bezpieczny i szczęśliwy". Ludzie, którzy tworzą toksyczne związki, często panicznie boją się, że będą samotni, dlatego wolą udawać, że nie widzą, że jest źle, są nieszczęśliwi, ale wolą to od samotności. Strona dla samotnych MyDwoje.pl radzi, by zastanowić się, dlaczego tworzysz toksyczne związki.

Między zdrową i toksyczną miłością

Toksyczna miłość. Czy kochasz toksycznie? Przeanalizuj negatywne konsekwencje jakie niosą za sobą toksyczne związki, w których byłeś w przeszłości lub jesteś obecnie. Zapewne myślałeś, że Twoja relacja z partnerem to coś wyjątkowego, o co warto walczyć, mimo ogromnych kosztów emocjonalnych. Zastanów się jednak nad tym, jak często bywałeś smutny lub rozżalony z powodu zachowania Twojego partnera, jak często odczuwałeś/aś samotność w związku. Spróbuj ustalić granicę tego, co jesteś w stanie rzeczywiście znieść dla dobra związku, bez naruszania własnego systemu wartości. Rozpocznij pracę nad wzmocnieniem poczucia własnej wartości. Pamiętaj, że to Ty sam, a nie ktoś inny, jesteś źródłem Twojej własnej integralności i poczucia sensu życia. Zastanów się nad tym, co sprawia Ci rzeczywistą radość i daje poczucie szczęścia. Jesteś w stanie sam pracować nad swoim wewnętrznym rozwojem i osiągnąć pożądane efekty.

Reguły gry partnerskiej

Postaraj się zrozumieć, że dobra relacja z partnerem - szczęśliwy związek nie polega wyłącznie na Twoim wysiłku i poświęcaniu się dla drugiej osoby. Powiedz partnerowi o tym, co rani Cię w jego zachowaniu, staraj się komunikować i wyrażać uczucia. Dobrym sposobem jest także rozmowa z zaufaną osobą, która aktualnie pozostaje w szczęśliwym związku: być może dowiesz się od niej, na czym polegają prawidłowe reguły gry partnerskiej i w jaki sposób możesz zgodzić się na kompromis, by nie oszukiwać samego siebie. Przebaczenie to długi proces i być może na początku nie będziesz miał na to ochoty. By poczuć się naprawdę szczęśliwym, musisz jednak wybaczyć nie tylko osobom, które kiedyś Cię zraniły, ale przede wszystkim sobie: za to, że byłeś czasem słaby, że tak długo pozwalałeś się wykorzystywać partnerowi. To nie była tylko Twoja wina, różne czynniki sprawiły, że zachowałeś się właśnie w taki sposób. Teraz jesteś już bogatszy o nowe doświadczenia i wiesz, co zrobić, by poprzednie sytuacje się nie powtórzyły.

Praca nad toksycznym związkiem

Jedną z najbardziej negatywnych konsekwencji, jakie niosą toksyczne związki jest to, że często trwają one przez długie lata. Ludzie decydują się na nie, bo boją się być samotni. Jedna ze stron może co jakiś czas grozić, że odejdzie, ale jeśli tego nie robi, osoba, która rani, utwierdza się w przekonaniu, że nie ma potrzeby zmieniać swojego zachowania. Jeśli oboje partnerzy w pewnym momencie stwierdzą, że ich relacja nie jest dobra i wynika to z winy obojga, wtedy mają szansę rozpocząć pracę nad swoim związkiem i zbudować szczęśliwy związek. W sytuacji jednak, gdy tylko Ty widzisz negatywne strony, odejście...
 
Komentarze (7)

Dlaczego tworzysz toksyczne związki?  - dodaj komentarz
cebul; 2018-08-17 08:03:42 
Monika czy ucieczka z strachu przed stabilnością, to toksyczny związek, czy raczej Urojona chęć . Korzystania z innych pencin , w kultularny w miarę sposób , przez nawyki i tryb prowadzenia życia, przez swych najbliższych , jak mama , czy ciocia. Straszne slowa , ale moim zdaniem, co nie którzy tłumaczą swą toksczność, brakiem stabilności . Ktora przejawia się w nic zdrowego ;)
Paulina ; 2018-07-24 23:16:04 
Zeeuuss serio? A ja się dziś właśnie zgodziłam aby moj partner niczego juz mi nie mówił bo nie chce już wiedziec jak mnie rani... To moja wina ze mnie rani wiem, bo jestem głupia egoistka i teraz sama dalam mu przyzwolenie na to aby mnie ranil...
Zeeuuss; 2018-06-14 08:53:49 
Wszyscy ciagle piszą o skrzywdzonych kobietach, ze to one są biedne i nieszczęśliwe. Szkoda ze żadna z was nie dostrzega tego ze facet tez ma uczucia. Problemem w związkach jest brak zrozumienia, niesłychanie partnera tylko brnięcie w swoje conajmniej wyimaginowane przeświadczenie rzeczywistości. Pokazywanie na każdym kroku ze to ja jestem najważniejsza, ja mam racje i ciągła walka tylko o co....
ida; 2015-11-13 09:43:31 
Toksyczne relacje można wytłumaczyć w sposób naukowy. Powód zakochiwania się jest tak banalny jak romanse pomiędzy starym facetem a młodą kobitką. Przeczytałam troszkę na ten temat bo pragnęłam zrozumieć Antosię { taka blada zatruta starymi jajami} , że niby taka zakochana w 40-ci lat starszym lowelasie Wszyscy wiemy jak to się kończy gdy podtatusiały gość smali cholewki do młodszej { Kaziu i Isabelle} . Starzejący się panowie to ryzykanci, którzy są bardziej pociągający i ciekawi, dlatego mają większe szanse na krótki kontakt seksualny. Odnośnie niektórych młodych kobitek to są neurotyczki. Jest, to popularny stereotyp, że kobiety są generalnie bardziej neurotyczne od mężczyzn. Być może panowie spotykając niestabilne emocjonalnie partnerki mogą postrzegać je jako bardziej kobiece. To podejście wymaga jednak dodatkowych badań - czytamy w "Scientific American". Jak można wywnioskować to są incydentalne romansiki, związki z góry skazane na tragedię - nawet samobójstwo { Ketling }. Generalnie trzeba przyznać , że mądre młode damy nie wyobrażają sobie bliskości ze starcem bo to zakrawa na nekrofilię.
Monika; 2015-11-12 17:10:18 
Moim zdaniem, jeśli związek jest toksyczny to lepiej z niego wyjść niż tkwić w relacji, która przysparza cierpienia. Wiele osób, zwłaszcza kobiet, żyje w takich związkach, bo boją się, że nie poradzą sobie bez partnera, albo nie mają dokąd odejść. Tak jak zostało tu napisane – każdy ma prawo do miłości i szczęścia. Miłość nie polega na tym, aby jeden z partnerów wyniszczał drugiego i miał z tego satysfakcje, ale na wzajemnym szacunku, akceptacji potrzeb i pragnień, tolerancji. Do wszystkich uwięzionych w toksycznych związkach – walczcie o siebie!
zimny prysznic; 2015-10-27 08:06:44 
komentarz usunięty przez moderatora
Jowita; 2015-10-23 12:36:52 
komentarz usunięty przez moderatora

Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
*Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną (powiadomienia dzienne i natychmiastowe). Zgodę można wycofać w każdej chwili.
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register

Administratorem podanych danych osobowych jest: Katarzyna Bieber reprezentująca Serwis Doboru Partnerskiego z siedzibą przy ul. Domaniewskiej nr 37 lok. 2.43, Warszawa 02-672, NIP: 9511875187. Administrator wyznaczył IOD, jest nią Małgorzata Lewandowska, z którą kontakt jest pod adresem e-mail iod@mydwoje.pl. Kategorie danych jak: e-mail, data urodzenia, fotografia, wiek, zawód, miasto, charakterystyka, poglądy oraz dane dotyczące preferencji tzw. dane szczególnej kategorii zostają przekazane dobrowolnie w celu realizacji usługi i przesyłania oferty marketingowej zgodnie z Regulaminem Serwisu. Podstawa prawna: Serwis Internetowy przetwarza dane osobowe na podstawie wyrażonej zgody, jest to niezbędne do wykonania umowy, do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze, na podstawie prawnie uzasadnionych interesów administratora i jest niezbędne do ochrony żywotnych interesów osoby, której danej dotyczą lub innej osoby fizycznej. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres obowiązywania Umowy lub wniesienia uzasadnionego sprzeciwu. Użytkownik ma prawo poprawiania danych, usuwania, ograniczenia przetwarzania a także wniesienia sprzeciwu, oraz przeniesienia ich do innego administratora. Podanie danych nie jest wymogiem ustawowym lecz umownym i jest dobrowolne jednak niezbędne do wypełnienia umowy. Dane będą wykorzystywane do automatycznego podejmowania decyzji w celu przygotowania wyboru ofert matrymonialnych dopasowanych do kandydata. Użytkownik ma prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego na adres Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Serwisu.

Napisz lub zadzwoń do nas
Tel: (22) 201 25 89
w dni powszednie 11:00-16:00Fax: (22) 201 25 87


MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij