Biuro matrymonialne > Poradnik > Miłość i związek > Małżeństwo > Małżeństwo - życiowa decyzja

Małżeństwo - życiowa decyzja

 • Podziel się na:
 • Dodaj do facebook.com
 • Dodaj do twitter.com
 • Dodaj do wykop.pl
 • Dodaj do gogole+
 • Dodaj do Linkedin
 • Dodaj do Pinterest

Jak znaleźć partnera na całe życie?

Małżeństwo - życiowa decyzja
Małżeństwo to życiowa decyzja. Jeśli chcesz znaleźć partnera na całe życie, żyć spełnioną miłością, internetowe biuro matrymonialne MyDwoje.pl pomoże znaleźć dla Ciebie właściwą osobę. MyDwoje.pl to serwis dla wymagających, jest adresowany do osób dorosłych, pragnących prawdziwej miłości, stałego związku, zaufania, a nie tylko przelotnego flirtu.

Miłość z portalu matrymonialnego

Zastanawiasz się dlaczego warto szukać partnera w Internecie? Dowodem są szczęśliwe historie par, które spotkały się  z niewielką pomocą, jaką udzielił im portal dla Singli MyDwoje.pl. Pozwól nam działać, a przekonasz się, że  wynik kojarzenia jest udany. Podpowiemy, jak szukać, aby znaleźć partnera, jak określić kryteria wyszukiwania, sprawdzić zgodność osobowości. Skorzystaj z rzetelnej porady doświadczonego psychologa, wieloletniego terapeutę par małżeńskich Andrzeja Rutowskiego. Nasz psycholog radzi, kiedy warto zrobić ten krok. Ponadto oferujemy usługę kojarzenia par w oparciu o rzetelny i miarodajny test psychologiczny - Test Doboru Partnerskiego MyDwoje.pl, także przygotowany przez naszego psychologa.

Zapewnimy Ci absolutną dyskrecję (nikt nie widzi Twoich danych osobowych, a o umieszczonych w Serwisie zdjęciach samodzielnie decydujesz, kto je ogląda - wybrane osoby czy wszyscy zarejestrowani Użytkownicy). Najwyższą jakość Serwisu i zamieszczonych w nim ofert gwarantujemy poprzez ręczne sprawdzanie każdego zakładanego profilu (nie dopuszczamy treści niepoważnych, obraźliwych, wulgarnych, zawierających groźby oraz innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem).

Aby małżeństwo nie okazało się pomyłką

Małżeństwo dla ludzi wierzących jest sakramentem, nierozerwalnym związkiem na całe życie. Dla niewierzących, gdy robią ten krok, jest moralnym zobowiązaniem, wzajemnym przyrzeczeniem trwałości wyboru, trwania razem w radościach i smutkach, w szczęściu i pechu, we wzlotach i upadkach, w dostatku i biedzie, w zdrowiu i chorobie. Między małżeństwem religijnym i świeckim nie ma istotnej różnicy we wzajemnych zobowiązaniach. W obu przypadkach jest to równie ważna życiowa decyzja. Małżeństwo w świetle prawa podkreśla też jego uroczysta oprawa: zapowiedzi lub ustalenie terminu w USC, stroje, ceremonia zaślubin, prezenty, mnóstwo gości, wreszcie wesele. To wszystko ma mówić, jak  ważny, wyjątkowy i niepowtarzalny jest akt zawarcia małżeństwa

Ponieważ małżeństwo jest tak ważne, decyzja o jego zawarciu musi być: 

 • Wolna. Jakiekolwiek naciski ze strony rodziny, przyjaciół, znajomych są niedopuszczalne. Należy też odrzucić wszelkie przymusy wewnętrzne. Ile razy na sprawach rozwodowych słyszy się argumenty typu „byłam w ciąży, wiedziałam, że on nie będzie właściwym człowiekiem, ale co miałam robić, gdy wszyscy namawiali”. Albo „stało się, ona zaszła w ciążę, nie mogłem się wycofać, choć wiedziałem, że nie będziemy ze sobą szczęśliwi”.
 • Świadoma. Musimy wiedzieć, co w niej / nim akceptuje, a czego nie znoszę. Łudzenie się, że ten jedyny po ślubie stanie się inny, lepszy jest dziecinną naiwnością. Musimy wiedzieć, że czekają nas kłótnie (może tylko negocjacje), konieczność ustępstw. Będziemy dopiero tworzyć rodzinę czyli wspólnotę interesów, co będzie niemożliwe bez najróżniejszych kompromisów.
 • Pewna. „Nie miałam wyboru. Wojtek ożenił się, Marek wyjechał, pozostał tylko Tomek”. Musimy być pewni wyboru, pewni swoich uczuć, pewni że właśnie z nim czy z nią, z takim czy z taką jaki / jaka jest dzisiaj, chcemy być razem przez całe życie. Odrzućmy złudną wiarę, że mamy taki urok osobisty, taki przemożny wpływ na niego, że go zmienimy, że go wychowamy, że go wyrzeźbimy. Jedynie możemy sparafrazować Norwida: „nie stargam cię, ja cię uwydatnię!”.  


 
Komentarze (3)

Małżeństwo - życiowa decyzja - dodaj komentarz
Dowcipas; 2017-09-24 06:09:15 
Sukces jest jak ciąża.
Każdy ci tego gratuluje, ale nikt nie wie, ile razy dałaś się wydymać, żeby to osiągnąć.
zamężna; 2016-11-11 11:23:29 
Panna młoda siedzi smutna i nic nie je.
Do pana młodego podchodzi znajomy i pyta:
- Ty stary dlaczego Twoja żona nic nie je?
- Bo się nie składała.! ! !

Marta; 2015-10-22 22:34:59 
To gdzie poznaliśmy partnera chyba nie ma, aż tak istotnego znaczenia, więc dziwią mnie opinie co niektórych ludzi, że pary które poznały się przez portal randkowy szybko się rozejdą. Związek z internetu wcale nie jest mniej wartościowy. Najważniejsze, aby oboje partnerzy pragnęli stworzyć stały związek, oparty na miłości. A jeśli zdecydują się na małżeństwo, to tak jak zostało tu napisane, powinniśmy być przede wszystkim pewni, że to jest ta osoba, z którą chcą spędzić resztę życia.

Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
*Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną (powiadomienia dzienne i natychmiastowe). Zgodę można wycofać w każdej chwili.
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register

Administratorem podanych danych osobowych jest: Katarzyna Bieber reprezentująca Serwis Doboru Partnerskiego z siedzibą przy ul. Domaniewskiej nr 37 lok. 2.43, Warszawa 02-672, NIP: 9511875187. Administrator wyznaczył IOD, jest nią Małgorzata Lewandowska, z którą kontakt jest pod adresem e-mail iod@mydwoje.pl. Kategorie danych jak: e-mail, data urodzenia, fotografia, wiek, zawód, miasto, charakterystyka, poglądy oraz dane dotyczące preferencji tzw. dane szczególnej kategorii zostają przekazane dobrowolnie w celu realizacji usługi i przesyłania oferty marketingowej zgodnie z Regulaminem Serwisu. Podstawa prawna: Serwis Internetowy przetwarza dane osobowe na podstawie wyrażonej zgody, jest to niezbędne do wykonania umowy, do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze, na podstawie prawnie uzasadnionych interesów administratora i jest niezbędne do ochrony żywotnych interesów osoby, której danej dotyczą lub innej osoby fizycznej. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres obowiązywania Umowy lub wniesienia uzasadnionego sprzeciwu. Użytkownik ma prawo poprawiania danych, usuwania, ograniczenia przetwarzania a także wniesienia sprzeciwu, oraz przeniesienia ich do innego administratora. Podanie danych nie jest wymogiem ustawowym lecz umownym i jest dobrowolne jednak niezbędne do wypełnienia umowy. Dane będą wykorzystywane do automatycznego podejmowania decyzji w celu przygotowania wyboru ofert matrymonialnych dopasowanych do kandydata. Użytkownik ma prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego na adres Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Serwisu.

Napisz do nas


Fax: (22) 201 25 87


Konsultacje telefoniczne
są dostępne w abonamentach VIP


MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij