Zwierzęta dla Singli - pupil domowy i przyjaciel

  • Podziel się na:
  • Dodaj do facebook.com
  • Dodaj do twitter.com
  • Dodaj do wykop.pl
  • Dodaj do gogole+
  • Dodaj do Linkedin
  • Dodaj do Pinterest

Zwierzęta są często jedynym przyjacielem singla

Zwierzęta dla singli

Osoby mieszkające w pojedynkę - Samotne Serca - często skarżą się na brak w swoim przytulnym lokum obecności innej żywej istoty. Czasem nie jesteś jeszcze gotów, by zamieszkał z Tobą inny, bliski człowiek. Czasem jest to niemożliwe – z różnych przyczyn. Na przeciw Twej samotności może wyjść inna istota: ZWIERZĘ. Portal dla Singli MyDwoje.pl doradza, które ze zwierząt jest idealne dla Singla.

Towarzysz na samotne wieczory

Piętaszek nie zawsze musi być człowiekiem... Na Twojej Samotnej Wyspie, którą czasem wybrałeś sam, a czasem rzuciło Cię na nią życie, może zamieszkać ktoś jeszcze i być Twoim wiernym towarzyszem i przyjacielem w długie samotne wieczory. Choć nie potrafi czytać i nie zachwycają go utwory muzyki poważnej, jego obecność w Twojej przestrzeni życiowej zapewni stałe poczucie, za którym tęsknią osoby prowadzące życie w pojedynkę, że oprócz Ciebie w domu ktoś jeszcze jest. Zwłaszcza, gdy zostałeś porzucony i nie wiesz jak się pozbierać po rozstaniu. Zatem jeśli samotne wieczory przygnębiają Cię, może to właśnie zwierzak sprawi, że przestaniesz odczuwać samotność? O żywą istotę musisz się troszczyć, a jest to przede wszystkim nie tyle przykry obowiązek, co wartość bycia komuś potrzebnym. Większość istot, które mogą z Tobą zamieszkać, potrafi swoim zachowanie wyrazić Ci za to wdzięczność. Jakże uroczo czasami... 


Zabierz swojego pupila na wakacje dla Singli

O swoim zwierzaku możesz rozmawiać ze znajomymi, którzy (czasem nietaktownie) epatują Cię tematami niemowlęco-dziecięcymi, a czasami doradzają Ci jak się pozbierać po rozstaniu. Możesz wtedy szybko zmienić temat i opowiadać o wyczynach swojego ulubieńca. Swojego pupila możesz opisać facetowi/dziewczynie na pierwszej randce. To temat bardzo bezpieczny, czasem – w zależności od dokonań Twego zwierzaka – również zabawny i ocieplający atmosferę spotkania. Możesz go zabrać na wyjazdy dla Singla. Możesz też rozmawiać z NIM. Przecież, gdy jesteś sam, nikt nie narysuje wymownie na czole kółka, słysząc jak opowiadasz kameleonowi Stasiowi, co słychać u Ciebie w biurze. Pupil domowy to lekarstwo na wiele problemów, które dręczą Samotne Serca. Obecność większości zwierzaków ma niezmiernie pozytywny wpływ na kondycję i zdrowie fizyczne ich właścicieli. Pisano o tym w wielu miejscach wielokrotnie, przypominam więc jedynie, że np.: piesek zmusza do spacerów, ptak zapewnia obecność ciekawych, relaksujących dźwięków, kot jest odstresowujący, a rybki dają piękne chwile wypoczynku podczas obserwacji ich estetycznych kształtów, kolorów i harmonijnego ruchu.

Najprostszy i najtrudniejszy: PIES

Większość z nas, myśląc: zwierzęta dla Singli, na ogół właśnie psa jako pierwszego zobaczy oczami wyobraźni. Kiedy nie wiesz jak pozbierać się po rozstaniu, a Twoim "współlokatorem" jest pies, czujesz, że masz w swoim otoczeniu kogoś, kto patrzy na Ciebie inteligentnym spojrzeniem, jakby rozumiał, co czujesz... Bo faktycznie, pies to zwierzę, będące kwintesencją wiernej obecności innego bytu żywego w Twoim domu. Jest łatwy w kontakcie, nietrudny w wychowaniu, komunikatywny, a przede wszystkim szczerze oddany. Z psem można pojechać na wakacje dla Singli, bo wtedy czujesz, że masz przy sobie prawdziwego przyjaciela. Mając psa, nie będziesz miał wątpliwości: on pokochał Cię na dobre i złe, będzie z Tobą, jak długo będziesz tego chciał. Swoją radość z Twego powrotu do domu wyrazi tańcem, a często i śpiewem. Będzie machał ogonem, lizał Cię po twarzy. Jednych Twoich znajomych pokocha, na innych będzie powarkiwał. Bo ma swój charakter i styl, jest inteligentny i bardzo wrażliwy. Gdy postanowisz, że na Waszej Wyspie zamieszka Ktoś jeszcze – prawie zawsze zaakceptuje go chętnie i pokocha tak mocno jak Ty.

W przypadku psa trudność stanowi na pewno wybór rasy; ich wielkość, faktura sierści (czasem trudna dla odkurzacza), charakter, częstotliwość „zabierania głosu”, a więc szczekania i warczenia, w przypadku wielu ras może się znacznie różnić. Wyboru dokonaj po szczegółowej i wnikliwej analizie danych od innych właścicieli i hodowców.

Głównym mankamentem hodowania psa przez Singla jest psia potrzeba spacerów. Jeśli Twoja praca wymaga spędzania poza domem wielu godzin, raczej go nie zapraszaj do siebie. Będzie smutny, będzie tęsknił i czasem nawet wył czy szczekał. Czasem z rozpaczy zrobi demolkę lub w akcie desperacji załatwi się na dywan. No, bo jest żywy, czuje i ma swoje potrzeby. W tej sytuacji zdecyduj się raczej na...

Gryzonie – nie zawsze gryzą wszystko

Tak, mały kochany gryzoń, gdy go dobrze wychowasz, nie musi być niszczycielem, niosącym ciągłe utrapienia. Jeżeli wciąż zastanawiasz się jak się pozbierać po rozstaniu, może obecność gryzonia będzie pomocna.

Mamy ich szeroką gamę: miniaturowe króliki o wielu kolorach i skrętach futerka, chomiki długo- i krótkowłose, różne rasy świnek morskich, wielkouche szynszyle, ruchliwe myszoskoczki, inteligentne szczury, łaciate myszki japońskie... Ich wspólną, ogromną zaletą jest niewielki rozmiar ciała, co procentuje oszczędnymi nakładami na żywność i sprzęty, możliwością zabierania ich ze sobą na wakacje dla Singli i rzadkie konflikty z otoczeniem na tle ich zachowań. 

Choć gryzoń rzadko wykazuje wielką interaktywność, czasem potrafi reagować na swe imię i nauczyć się kilku innych cennych sztuczek, może być zabawnie spędzać z nim samotne wieczory. Dzięki temu, że jest mały, możesz mieć pokusę – słuszną – hodować kilku osobników razem. Są w swoim towarzystwie, gdy Ciebie nie ma, a gdy jesteś możesz obserwować ich zabawy, harce i zaloty, a nawet dochować się potomstwa (choć pewnie ta perspektywa nie do końca Cię zachwyca...). 

Mnogość gatunków, ras i odmian gryzoni może w Tobie wywołać potrzeby kolekcjonerskie. Nie ma w nich nic złego, a może sprawić, że znaczna część Twego życia Singla będzie Życiem Singla Zwierzoluba. Główną wadą gryzoni jest – właśnie – gryzienie, a także, u niektórych gatunków, jak np. chomik, niepowściągnięta potrzeba ucieczki na swobodę, często kończąca się dla zwierzątka tragicznie. 
Komentarze (2)

Zwierzęta dla Singli - pupil domowy i przyjaciel   - dodaj komentarz
lusi; 2015-12-08 11:06:21 
Są jeszcze koty. Nie każdy przepada za psem, ja akurat jestem miłośniczką kotów. Kota nie trzeba wyprowadzać na spacery, nie narzuca się, tak jak robi to pies. Głaskanie kociego futra odstresuje, a jeśli ktoś cierpi na reumatyzm, niech położy sobie kota na sobie, a dolegliwości związane z chorobą miną. No i przede wszystkim kot nie śmierdzi, nie szczeka, nie wydaje żadnych głośnych dźwięków, co dla osób ceniących spokój jest ważne.
hrabina; 2015-06-17 22:56:59 
Przyjaciółki są jeszcze lepszym sposobem na pozbieranie się po rozstaniu. Ale zwierzaczki faktycznie też mogą pomóc. Do gryzonia na pewno nie przekonałabym się, strasznie się ich boję:) Ale polecam każdej psa, moim zdaniem najlepsze są niewielkie kundelki, mądre, posłuszne, wierne. Takiego kundelka przygarnęliśmy sobie ze schroniska z facetem, z którym mieszkałam. Szybko się zadomowił, widać, że był wdzięczny, że zabraliśmy go z tego schroniska i przygarnęliśmy do siebie.

Ja natomiast do tej pory jestem mu wdzięczna za to, że był przy mnie, jak facet mnie zostawił dla innej. Gdyby nie on i moje przyjaciółki nie wiem, jak dałabym sobie radę. Psiaki to jednak mądre zwierzaki, dobre i potrafią się odwdzięczać za okazaną im dobroć.

Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
*Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych.
*Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną (powiadomienia dzienne i natychmiastowe). Zgodę można wycofać w każdej chwili.
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register

Administratorem danych osobowych jest Katarzyna Bieber, prowadząca działalność gospodarczą pod firmą "My Dwoje" z siedzibą przy ul. Domaniewskiej nr 37 lok. 2.43, Warszawa 02-672, NIP: 9511875187. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie w celu przesyłania oferty marketingowej. Informacje handlowe są wysyłane drogą elektroniczną w celu realizacji umowy (informacje od administratora danych serwisu, informacje o kompletności profilu oraz kontaktów z innymi użytkownikami portalu). Informujemy, że zebrane dane osobowe nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów uprawnionych do tego na podstawie przepisów prawa. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści oraz poprawiania swoich danych osobowych po zalogowaniu w zakładce Ustawienia/Ustawienia-prywatności. Zgoda na gromadzenie i przetwarzanie danych może być w każdej chwili odwołana. Zgoda może być również odwołana w zakresie przetwarzania danych na cele marketingowe.

Zadzwoń lub napisz do nas
tel: (22) 201 25 89
fax: (22) 201 25 87


codziennie 11.00 - 23.00
MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij