Tak kulturalnie zakończysz znajomość

  • Podziel się na:
  • Dodaj do facebook.com
  • Dodaj do twitter.com
  • Dodaj do wykop.pl
  • Dodaj do gogole+
  • Dodaj do Linkedin
  • Dodaj do Pinterest

Netykieta w odmawianiu - rady Użytkowników

Kulturanle zakończenie znajomości

Jak odmawiać, nie raniąc innych?

W serwisach randkowych sposobem na znalezienie tej jedynej, czy tego jedynego jest nawiązywanie dużej ilości kontaktów z osobami, których profil wzbudził nasze szczególne zainteresowanie. Zwiększa to prawdopodobieństwo poznania przyszłego partnera. Zatem jeśli posiadasz ciekawy profil randkowy z pewnością otrzymasz dużą liczbę zaproszeń. Pamiętaj, że osoba która wysłała do Ciebie wiadomość czeka na Twoją odpowiedź. Z kolei jeśli jest to niechciany adorator i nie jesteś zainteresowany podjęciem kontaktu z tą osobą, odmawiaj grzecznie lecz asertywnie.

W życiu bardzo często znajdujemy się w sytuacji, w której musimy odmówić. Portal randkowy MyDwoje zapytał Użytkowników, jak w relacjach damsko-męskich powinna wyglądać netykieta w odmawianiu, czyli kulturalne zakończenie znajomości. Oto ich propozycje:

***

Witaj. Jest mi bardzo miło, że zauważyłaś mnie w Serwisie MyDwoje, ale uważam, że nie jesteśmy tymi samymi "połówkami jabłka", gdyż zbyt wiele NAS różni (...). Dlatego też nie chcę stawać na drodze do Twojego upragnionego szczęścia. Bardzo dziękuję za zainteresowanie i życzę powodzenia w poszukiwaniu UCZUCIA. Pozdrawiam.

***

Witaj! Jest piosenka w której padają takie słowa " są dwa światy i nas jest dwoje ". Myślę, że to niestety prawda o nas. Poruszamy się w innej rzeczywistości, inne rzeczy nas bawią i smucą. Życzę Ci spotkania ze swojej galaktyki. Żegnaj.

***

Dziękuję za zainteresowanie i odwiedziny na moim profilu. Niestety obecnie nie mogę nawiązać kolejnego kontaktu. Pozdrawiam serdecznie.

***

Dziękuję za zainteresowanie moją osobą. Miło się nam rozmawiało do pewnego czasu...... Jednak zauważyłam że "idziemy nie w tym samym kierunku". Dziękuję Ci za poświęcony mi czas. Pozdrawiam i życzę szczęścia

Tak odmówisz z uśmiechem na niezręczne zaproszenie do kontaktu

Odmowa na zaproszenie do kontaktu stanie się łatwiejsza do przyjęcia i pozostawi uczucie sympatii, gdy będziesz odmawiać z uśmiechem. Szczególnie ważna jest również uprzejmość w korespondencji z innym Użytkownikami, czyli netykieta w Internecie. Zatem jak odmawiać z uśmiechem? Zobacz, co proponują Użytkownicy:

***

Dziękuję za kontakt i za zainteresowanie.
Sporo nas łączy, lecz chyba więcej dzieli
I mamy odmienne zdanie...
Ja biegam po lesie
ty leżysz na kanapie
Ja czytam kryminały
Tobie wciąż czasu braknie...
Choleryk i flegmatyk
To chyba nie pasuje
Życzę Ci szczęścia w przyszłości
Pozwól, ze teraz spasuję...

***
Tak wiele wspólnie przeżyliśmy chwil, które tak miło ....wspominasz. Zastanawiam się, jak to tobie powiedzieć. Wiesz,  ....może jednak zmienimy temat....Nie wiem, czego się spodziewasz... Trudno mi to powiedzieć, i wiesz chyba nie potrafię stanąć na wysokości zadania w twoim śnie. To już .... nie jest twoja wina... Tak na pewno... , to nie już jest twoja wina.... Nie wiem ... dlaczego ..., ale ... ja to już muszę to zrobić.... Nie zasługujesz .... na taką zdrajczynię jak ja. Proszę nie płacz..... Przepraszam ....ciebie bardzo.....  Nie chciałam ciebie zranić... Przepraszam... To nie jest koniec... nie..., to ja się tylko pomyliłam... Wiesz poznałam innego mężczyznę... Wiesz, zakochałam się w nim... Przepraszam.....,  ja ciebie kocham... chyba obłąkałam... Musisz mi pomóc wyjść z tej całej sytuacji... Ale to już chyba koniec... Z pewnością znajdziesz wartościową dziewczynę, która naprawdę na ciebie zasługuje.... Ja na ciebie nie zasługuję..., i dlatego muszę to napisać... Nie przejmuj się, to nie koniec ....świata, jutro też jest dzień, Tak....  na pewno ....jutro .... poznasz dziewczynę, która na ciebie zasługuje... Tak... na pewno.... Proszę tylko nie dzwoń...  już do nie mnie. Potraktuj ... jakbym nie nigdy ... nie istniała. Cześć ! Wszystkiego dobrego, dobrego humoru i poznania ciekawych ludzi.. Ha ha ha....


***
O panie witaj!!! 
lecz o względy mnie nie pytaj, 
bowiem jestem zakochana, 
Wybrałam już innego pana.

***
Nie potrafię dziś powiedzieć
że będziemy razem siedzieć
czy to w parku, czy w kawiarni
czy na balu czy w kręglarni.
Jedno wiem na pewno,że
nie do pary nam w tej grze,
choć my dwoje dzisiaj jeszcze
jutro inne już piszemy wiersze
Szczęścia, zdrowia Tobie życzę
niechaj będą to słodycze,
kiedy kawkę będziesz pić,
gdy beze mnie będziesz żyć.

Kulturalne zakończenie znajomości na poważnie

Nie zawsze mamy ochotę odpowiedzieć na wiadomość. Warto jednak postarać się o to aby zareagować, gdy pojawia się zaproszenie do kontaktu. Jeżeli nie jesteś zainteresowany tą znajomością, potraktuj zaproszenie jako komplement ale wyślij uprzejmą wiadomość odmowną. Nie pozostawiaj zapraszającego w przedłużającym się uczuciu niepewności. W MyDwoje zależy nam, by żadna propozycja nie została bez odpowiedzi. Świadczy to o naszej kulturze i wynika z szacunku do innych Użytkowników. Nasi Użytkownicy proponują:

***

Bardzo mi przykro,że muszę się z Tobą pożegnać w ten sposób. Dziękuje za kontakt i za zainteresowanie. Nie żałuje żadnej chwili straconej, żadnej minuty- żałuje tylko ,że tak nie jest. Ale trudno się mówi,   różnice   naszych zainteresowań są kolosalne -  więc   nic na się.  Bo skutek i tak byłby odwrotny. Na koniec napisze Ci coś pięknego , a mianowicie" Warto całego siebie dać, jak bukiet polnych kwiatów. I chociaż trudno potem trwać- uśmiech darować światu"   Mimo wszystko życzę Ci szczęścia, jestem pewna, że kiedyś na swoje połówki trafimy. Bo jak to mówią   miłość ślepa jest, dopadnie Cię wtedy, gdy się jej najmniej spodziewasz. Więc, powodzenia!!!

***

Witaj XXXX. Tak jak mówiłem wcześniej, jestem osobą szczerą, otwartą i traktuję innych z szacunkiem. Chociaż nie jest mi o tym łatwo pisać, sam niejednokrotnie zetknąłem się w tym miejscu z całkowitą ignorancją, pożegnaniem słowa. Powiem wprost - myślę, że zbyt wiele nas dzieli w niektórych sprawach, a mianowicie .... i ...., dlatego chciałem się pożegnać i życzyć Ci szczęścia. Z szacunku dla Twojej osoby zdecydowałem się na takie pożegnanie. Mam nadzieję, że odnajdziemy kiedyś swoje szczęście. Jeżeli z jakichś przyczyn jestem w całkowitym błędzie, proszę napisz, w jakim, jeżeli nie, proszę uszanuj moją decyzję. YYYYY

Grzeczna odmowa dobrze o Tobie świadczy

Uprzejmość w kontaktach z ludźmi - również w Serwisie internetowym - jest Twoim atutem i pomoże Ci wzbudzić sympatię. Ogromne znaczenie ma odmawianie grzecznie. Nie rań uczuć innych. Przedstaw jasno swoją decyzję, ale postaraj się zrobić to w miły sposób. Możesz skorzystać z gotowego szablonu odmowy, lub z propozycji nadesłanych przez naszych Użytkowników:

***

Witaj. Miło mi, że odwiedziłeś mój profil. Tym bardziej, że coś pozytywnego zwróciło Twoją uwagę i chciałbyś mnie poznać. Z Twojego profilu wynika, że jesteś wartościowym człowiekiem. Jeśli chodzi Ci o korespondencję, wyminę poglądów nie mam nic przeciwko temu, ale jeśli chodzi o coś więcej to nie chcę Ci robić nadziei. Przede wszystkim ze względu na odległość, ale również Twój bagaż doświadczeń. Jestem jeszcze zbyt niedojrzała by im podołać. Lubię jasne sytuacje dlatego mam nadzieję, że mi wybaczysz, a nawet zrozumiesz moją szczerość. Nie chciałabym, żeby mnie ktoś zwodził i dlatego nie chcę tego robić w stosunku do Ciebie. Z serdecznymi pozdrowieniami

***
Witaj, Pozwól, że na początku zacytuję Stephanie Meyer: Przez wszys­tkie te ty­siącle­cia ludziom nie udało się roz­gryźć za­gad­ki, jaką jest miłość. Na ile jest sprawą ciała, a na ile umysłu? Ile w niej przy­pad­ku, a ile przez­nacze­nia? Dlacze­go związki dos­ko­nałe się roz­pa­dają, a te po­zor­nie niemożli­wie trwają w najlepsze? Ludzie nie zna­leźli od­po­wie­dzi na te py­tania i ja też ich nie znam. Miłość po pros­tu jest al­bo jej nie ma. Przykro mi bardzo, ale wydaje mi się, że my wspólnie zagadki, jaką jest miłość nie rozgryziemy. Obydwoje powinniśmy szukać dalej. Może szczęście się do nas uśmiechnie. Powodzenia w poszukiwaniach!

***
Cześć Piotrze :) Wczoraj zastanawiałam się nad sobą, nad moją sytuacją i życiem. Myślałam czego chcę, czego pragnę. Myślałam o Tobie i naszej znajomości. Już wiem dlaczego tak zwlekałam z odpowiedzią do Ciebie, wiem, że czegoś mi brakuje między nami. Jest miło, grzecznie, fajnie ale nie ma iskry, pazura, tęsknoty za Tobą Piotruś. Nie potrafię tego nazwać, opisać pięknymi słowami a  tak wprost:  wiem czego i kogo chcę. Chcę zwariować na czyimś punkcie. Nie potrafię na Twoim. Przepraszam. I.

Po spotkaniu odmów uprzejmie, lecz stanowczo

Kulturalne zakończenie znajomości jest szczególnie ważne po spotkaniu na żywo, lub rozmowie telefonicznej. Kiedy zdecydowanie czujemy że "to  nie to", zadbajmy o to, aby niechciany adorator został poinformowany o tym w taki sposób, w jaki sami chcielibyśmy spotkać się z odmową w takiej sytuacji.

***

Witaj, Dziękuję za miłe spotkanie i rozmowę. Co do dalszego poznawania się, jak sam zauważyłeś najpierw trzeba zdefiniować to pojęcie, żeby obydwie strony rozumiały je tak samo. Uważam, że jestem osobą otwartą i lubię poznawać nowych ludzi, słuchać co mają do powiedzenia, bez względu na to czy podzielam ich zdanie czy nie. Jesteś interesującym człowiekiem, masz ukształtowane poglądy, które szanuję. Jednak mój stosunek do życia i moje poglądy są odmienne, dlatego wydaje mi się, że trudno byłoby nam "nadawać na tej samej fali". Lubię stawiać sprawy uczciwie, to co mogę zaproponować w kwestii dalszego poznawania się to koleżeńska znajomość. Z pozdrowieniami 
Komentarze (2)

Tak kulturalnie zakończysz znajomość  - dodaj komentarz
lilka; 2015-08-11 15:37:39 
Super, że podaliście przykłady w jaki sposób można kulturalnie odmówić. Po co komuś robić nadzieje, jeśli wiemy, że i tak nic z tego nie będzie. Lepiej od razu zakończyć znajomość. Grzecznie się pożegnać i przejść do następnych kontaktów. Na pewno nie ma niczego gorszego od zablokowania niechcianego kontaktu, bez podania przyczyny. Tak jak wspomniała minia najciekawsze są te wersje na wesoło :)
minia; 2015-06-10 21:01:31 
Nareszcie ktoś zwrócił na to uwagę - można i trzeba umieć odmówić z sympatią, kulturalnie, grzecznie. Nie ma co kręcić i kłamać, albo wodzić za nos, jeżeli wiadomo, że nic z tego nie będzie. Mnie najbardziej podobają się te wersje na wesoło ;)

Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
*Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną (powiadomienia dzienne i natychmiastowe). Zgodę można wycofać w każdej chwili.
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register

Administratorem podanych danych osobowych jest: Katarzyna Bieber reprezentująca Serwis Doboru Partnerskiego z siedzibą przy ul. Domaniewskiej nr 37 lok. 2.43, Warszawa 02-672, NIP: 9511875187. Administrator wyznaczył IOD, jest nią Małgorzata Lewandowska, z którą kontakt jest pod adresem e-mail iod@mydwoje.pl. Kategorie danych jak: e-mail, data urodzenia, fotografia, wiek, zawód, miasto, charakterystyka, poglądy oraz dane dotyczące preferencji tzw. dane szczególnej kategorii zostają przekazane dobrowolnie w celu realizacji usługi i przesyłania oferty marketingowej zgodnie z Regulaminem Serwisu. Podstawa prawna: Serwis Internetowy przetwarza dane osobowe na podstawie wyrażonej zgody, jest to niezbędne do wykonania umowy, do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze, na podstawie prawnie uzasadnionych interesów administratora i jest niezbędne do ochrony żywotnych interesów osoby, której danej dotyczą lub innej osoby fizycznej. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres obowiązywania Umowy lub wniesienia uzasadnionego sprzeciwu. Użytkownik ma prawo poprawiania danych, usuwania, ograniczenia przetwarzania a także wniesienia sprzeciwu, oraz przeniesienia ich do innego administratora. Podanie danych nie jest wymogiem ustawowym lecz umownym i jest dobrowolne jednak niezbędne do wypełnienia umowy. Dane będą wykorzystywane do automatycznego podejmowania decyzji w celu przygotowania wyboru ofert matrymonialnych dopasowanych do kandydata. Użytkownik ma prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego na adres Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Serwisu.

Napisz lub zadzwoń do nas
Tel: (22) 201 25 89
w dni powszednie 11:00-16:00Fax: (22) 201 25 87


MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij