Sztuka przepraszania - tak przeprasza idealny mężczyzna | Jak przepraszać pięknie i skutecznie?

Każdy potrafi powiedzieć „przepraszam”, ale nie każdy umie zrobić to dobrze i skutecznie, zwłaszcza jeśli osobą obrażoną lub rozgniewaną jest kobieta. Sztuka przepraszania nie jest łatwa, dlatego internetowe biuro matrymonialne MyDwoje.pl radzi, jak przepraszać pięknie i skutecznie.

Gdy kobieta czuje się urażona

Przeskrobałeś coś, uraziłeś swoją kobietę i nie wiesz, jak się z tego wyplątać. Próbowałeś już zwykłego „przepraszam”, ale ona twoich przeprosin nie przyjęła. Co gorsza, nie chce w ogóle z tobą rozmawiać. Myślisz już, że wasz związek jest zagrożony. Bez paniki! Jeszcze nie wszystko stracone, musisz po prostu posiąść ową tajemną sztukę przepraszania.

Na początek powinieneś poznać koronną zasadę: samo słowo „przepraszam” nie wystarczy! Dobrze zapamiętaj tę regułę i wprowadź ją na zawsze do swego męskiego kodeksu, bo to nie pierwszy i nie ostatni raz, kiedy widzisz przed sobą śmiertelnie obrażoną kobietę.

One po prostu lubią być przepraszane. Z tym, że nieudolne przeprosiny mogą tylko pogorszyć sytuację. Kobiety doceniają pełnych skruchy mężczyzn, którzy wiedzą, jak sprawić przyjemność kobiecie, potrafią zrozumieć ich zachowanie i uczucia, którzy posiadają wyczucie sytuacji i są zaopatrzeni w jakiś ładny, najlepiej połyskujący atrybut.

Sztuka przepraszania jest tak samo trudna jak sztuka wybaczania w związku, dlatego pamiętaj, że tylko praktyka czyni mistrza. Jeśli przyswoisz sobie kilka prostych sposobów i zaczniesz je wprowadzać w życie, szybko nauczysz się robić to perfekcyjnie – a przecież większe czy mniejsze grzeszki leżą w męskiej naturze i jeszcze nie raz będziesz musiał posypać głowę popiołem by ratować wasz związek. Jak zatem skutecznie przepraszać?

Sztuka przepraszania na różne sposoby

Sztuka przepraszania  - poznaj sposoby przepraszania idealnego mężczyzny. Czego pragną kobiety? Kobiety lubią być obdarowywane, wiemy o tym nie od dziś. Zatem nie ma prostszego sposobu niż przepraszanie z dobrym fantem w ręku. A zatem:

 • Sposób na kwiatka – to chyba najstarszy i pozornie idealny sposób – kupujesz kobiecie ładny bukiet kwiatów i masz święty spokój. Ale czy na pewno? Przecież nie wszystkie kobiety lubią róże (a po te mężczyźni sięgają najczęściej, w końcu czerwone róże są symbolem miłości, oddania i pożądania, więc pasują do tej sytuacji jak ulał), ba nie wszystkie kobiety lubią prezenty w postaci kwiatów! W związku z tym przed wręczeniem w ramach przeprosin swojej ukochanej bukietu, powinieneś zorientować się, czy ona np. nie ma na nie alergii, czy je lubi i czy nie uważa ich przypadkiem za stratę pieniędzy. Następnie musisz dowiedzieć się, jakie kwiaty są jej ulubionymi, a których widoku nie może znieść. Może okazać się także, że od bukietu wolałaby kwiatki doniczkowe. Najlepiej o te preferencje zapytaj jej matkę albo przyjaciółkę.
 • Sposób na czekoladki – to również chętnie wykorzystywany przez mężczyzn sposób, jednak pamiętaj, że za nim kryje się pewna pułapka. Pomijając fakt, że nie wszystkie kobiety lubią słodycze, a jak lubią, to trzeba wiedzieć, jakie konkretnie – musisz zorientować się, czy twoja ukochana przypadkiem nie jest na diecie. Jeśli jest i odmawia sobie z trudem słodyczy, a ty wręczysz jej pudełko czekoladek, to popełnisz najgorsze z możliwych faux pas, a zamiast buziaka na zgodę, dostaniesz po prostu z liścia. Ale też pod żadnym pozorem nie mów jej, że nie kupiłeś czekoladek, bo jest na diecie. Inaczej wydasz na siebie wyrok, bo ona niechybnie uzna, że uważasz ją za grubą. Musisz do sprawy podejść bardzo delikatnie i z ogromnym wyczuciem.
 • Sposób na misia – kobiety zazwyczaj uwielbiają pluszaki, wynika to częściowo z ich instynktu macierzyńskiego, a częściowo z wrodzonej delikatności. Ponadto lubią mieć w zasięgu ręki jakąś rzecz, która będzie im bezpośrednio kojarzyć się z tobą, a do misia mogą dodatkowo się przytulić. Niestety, i tu grunt jest dość grząski, bo to, że kobiety uwielbiają pluszaki, nie stanowi żadnej reguły. Wręcz przeciwnie niektóre mogą uznać takie prezenty za niezwykle infantylne, dlatego przed wręczeniem ukochanej misia, zastanów się, czy doceni taki gest.
 • Sposób na kolację – kobiety są z natury romantyczkami i nic nie działa na nie równie łagodząco jak randki we dwoje w otoczeniu świec i kadzidełek (uwaga nie przesadź z nimi, bo ból głowy i zaduch może ją tylko jeszcze bardziej rozdrażnić). Zadbaj o to, żeby na stole znalazły się jej ulubione potrawy, nie zaszkodzą także jakieś afrodyzjaki na wypadek, gdyby poszło ci z przeprosinami nadspodziewanie dobrze.
 • Sposób na romantyczny wyjazd – w ramach przeprosin możesz zabrać ją w romantyczne miejsca w Polsce lub na romantyczny weekend np. w Paryżu – stolicy zakochanych. Na pewno doceni taki gest, ale uważaj – jeśli wasza sytuacja finansowa nie jest w najlepszym stanie, to ona może wpaść w furię, że przepuszczasz ostatnie pieniądze na niepotrzebne bzdety.
 • Sposób na SPA – SPA to najlepsze miejsce na wypoczynek, a prezent w postaci karnetu do tego przybytku da jej pewność, że jak nikt zasłużyła sobie na relaks. Uważaj jednak, żeby nie zrozumiała tego opacznie: „masz kobieto karnet i daj mi święty spokój, niech inni zajmą się tobą”.
 • Sposób na błyskotki – i w końcu rzecz najważniejsza: nic na kobietę nie działa tak jak biżuteria, najlepiej droga i z porządnym brylantem. Tutaj jednak powinieneś także zachować pełną czujność – dowiedz się, jakie kamienie lubi najbardziej, czy woli złoto czy srebro (a może białe złoto). I pamiętaj, lepiej nie kupuj jej pierścionka, jeśli nie masz zamiaru jej się oświadczyć!

Nie zawsze jest ten moment, kiedy stać cię na godne prezenty dla kobiety. Spróbuj wtedy innego sposobu:

Zadbaj o wasz związek

 • Sposób na seks – zgodnie ze starą zasadą: na kłótnie najlepszy jest seks. Sporo w tym racji, jednak musisz odpowiednio przygotować się do niego, bo kobieta obrażona zwyczajnie nie ma ochoty na szaleństwa w łóżku. Powiedz jej, że od teraz jesteś jej uniżonym sługą lub niewolnikiem i może zrobić z tobą wszystko, co zechce. Potraktuj ją jak królową, jak tylko wróci z pracy zdejmij jej płaszcz, następnie buty, weź ją na ręce i zapytaj, gdzie chce, żebyś ją zaniósł. Pamiętaj, że każda stara zasada wymaga pewnej modyfikacji i nie sam seks okazuje się najlepszym sposobem na kłótnie, ale rewelacyjna gra wstępna!
 • Sposób na masaż – obrażona kobieta to zdenerwowana kobieta, a na nerwy doskonały jest umiejętnie zrobiony masaż. Przygotuj olejki lub oliwki specjalnie przeznaczone do masażu, zrób odpowiedni nastrój – zapal świeczki, podpal jedno kadzidełko, rozsyp dookoła łóżka płatki róż, spraw, by twoja ukochana poczuła się zrelaksowana. Pamiętaj, że po dobrym masażu człowiek zrelaksowany ma ochotę na… sen. Więc nie próbuj łączyć tego punktu z poprzednim i pozwól jej spokojnie zasnąć.
 • Sposób na wysprzątane mieszkanie – wiele kobiet z natury jest pedantkami. Lubią, gdy wszystko wokół lśni i pięknie pachnie. Dlatego idealnym sposobem na przeprosiny może okazać się wysprzątane mieszkanie. Zanim ona wróci z pracy, ty zrób jej niespodziankę i uprzątnij mieszkanie. Na pewno doceni ten gest. Jeśli jednak nie masz zdolności porządkowych, możesz wynająć do tego odpowiednią osobę, jednak pod żadnym pozorem nie zdradź się, powiedz, że sam posprzątałeś!
Jeśli nie lubisz przemęczać się fizycznie, postaraj się popracować duchowo. Podziałaj z poświęceniem, postaraj się jak nigdy:

Bądź idealnym mężczyzną

 • Sposób na oddanie pilota – to dość niekonwencjonalna metoda, ale może kobietę wzruszyć. Oddaj jej w posiadanie wszystkie przedmioty najbliższe twemu sercu: ulubione płyty, mp3, książki, a nawet pilota do telewizora. Taki gest da jej do zrozumienia, że nie ma nic ważniejszego od niej, że ty możesz jej oddać wszystko, co dla ciebie cenne, byleby ci wybaczyła.
 • Sposób na poprawę – obiecaj jej, że przestaniesz palić, że nie będziesz obgryzać już paznokci, że zaczniesz opuszczać deskę sedesową i będziesz zmywać po sobie. Stań się idealny! W ten sposób kobieta nabierze pewności, że jesteś w stanie naprawdę wiele dla niej poświęcić i zrezygnować ze swoich nawyków.

Sposobów na przepraszanie jest wiele, jednak żaden z nich nie będzie skuteczny, jeśli nie będzie mu towarzyszyła… szczera rozmowa. Powiedz jej, jak bardzo ci przykro, wytłumacz, dlaczego doszło do takiej sytuacji i przyznaj się do winy, potem zapewnij ją, że to się więcej nie powtórzy. Spróbuj zrozumieć jej uczucia, postaw się w jej sytuacji. Daj jej do rozumienia, że w pełni zgadzasz się z jej oburzeniem, że rozumiesz, że ją zraniłeś. Przyrzeknij, że jeśli ci wybaczy, to ty na pewno jej to wynagrodzisz, a moment, w którym przyjmie twoje przeprosiny, będzie najpiękniejszym momentem w twoim życiu.


Na podstawie artykułu Agnieszki Vincenc ze strony:

Sztuka przepraszania


 
Komentarze (3)

Sztuka przepraszania - tak przeprasza idealny mężczyzna | Jak przepraszać pięknie i skutecznie? - dodaj komentarz
Dtg; 2020-12-15 09:16:16 
Facet nigdy nie przeprasza kobiety. Nieważne w jakiej sprawie.
jeanette; 2019-07-08 19:49:25 
komentarz usunięty przez moderatora
Irma; 2015-10-13 09:18:05 
Wszystko zależy od tego jak bardzo kobieta czuje się urażona ;) Jeśli poszło o coś poważnego to wręczenie kwiatka czy czekoladek nie załatwi sprawy. Mężczyzna powinien przede wszystkim wiedzieć co jego kobiecie sprawi największą przyjemność. Sposób na poprawę, może dobry o ile mężczyzna wykazuje szczerą chęć zmiany, co z tego, że obieca – „nie będę chodził z kolegami na piwo”, skoro przy najbliższej okazji znów pójdzie. Poza tym przepraszanie nie powinno polegać tylko na wręczeniu prezentu, najważniejsza jest szczera, spokojna rozmowa.

Dołącz do nas

* Pola obowiązkowe

Nieprawidłowy adres E-mail
Hasło musi zawierać minimum 6 znaków
Hasło różni się od podanego wcześniej
Podaj datę urodzenia

lub zarejestruj się przez facebooka

Klauzula Informacyjna My Dwoje: 1. Administratorem danych osobowych (ADO), czyli podmiotem decydującym w jaki sposób będą przetwarzane... Twoje dane osobowe jest: Fire Media Interactive Ltd, Kemp House, 152-160 City Road, EC1V 2NX Londyn, Wielka Brytania. 2. ADO wyznaczył Inspektora Danych Osobowych, z którym kontakt jest możliwy pod adresem e-mail [email protected], 3. Twoje dane osobowe są gromadzone i przetwarzane w następujących celach: - realizacji zawartej z Tobą umowy, w tym umożliwienia nam świadczenia usług drogą elektroniczną, - realizowania usług oferowanych przez serwis na podstawie wyrażonej przez ciebie zgody, - w celach podatkowych, rachunkowych i ewentualnych roszczeń i. in.– na podstawie obowiązujących i nałożonych na ADO przepisów prawa oraz do ochrony żywotnych interesów osoby, której danej dotyczą lub innej osoby fizycznej, -celach marketingowych w tym prowadzenie marketingu bezpośredniego, prowadzenia badań i analiz serwisu, między innymi pod kątem jego funkcjonalności, poprawy działania czy też oszacowania głównych zainteresowań i potrzeb użytkowników - na podstawie prawnie uzasadnionego interesu ADO, 4. Twoje dane są przekazywane do zaufanych podmiotów współpracujących z serwisem w ściśle określonych celach. 5. Dane osobowe będą przechowywane przez czas obowiązywania zawartej umowy, a po tym czasie przez okres wymagany obowiązkami nałożonymi na ADO przepisami prawa, tj. obsługi po usługowej, dochodzenia ew. roszczeń w związku z wykonywaniem umowy, w celu wykonania obowiązków wynikających z przepisów prawa, w tym w szczególności podatkowych i rachunkowych oraz w celach prawnie uzasadnionego interesu ADO maksymalnie przez okres 30 lat. 5. Osoba, której dane są przetwarzane w granicach określonych w RODO ma prawo do żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, a także przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa, a w przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody na przetwarzanie danych osobowych – prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie, co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, 6. Dane będą wykorzystywane do automatycznego podejmowania decyzji w celu przygotowania wyboru ofert matrymonialnych dopasowanych do kandydata, 7. Dodatkowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności Serwisu.

Napisz do nas

Konsultacje telefoniczne są dostępne w abonamentach +

Pomoc

Kobiece twarze MyDwoje

Zarejestruj się za darmo i przeglądaj dalej

Zarejestruj się

Ogłoszenia matrymonialne - Kobiety:

Ogłoszenia matrymonialne - Mężczyźni:

MyDwoje - krok po kroku

1. Zarejestruj się i wypełnij profil
2. Wypełnij test partnerski
3. Obejrzyj propozycje partnerów
4. Napisz wiadomość
5. Zakochaj się!


Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku!

Nasza strona używa plików cookie w celu personalizowania treści i reklam, zapewnienia funkcji mediów społecznościowych i analizy ruchu na naszej stronie. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej strony internetowej naszym zaufanym partnerom. Dzięki cookies możemy dopasować wyświetlaną treść do Twoich preferencji.

Zaakceptuj wszystkie stosowane przez nas pliki cookie lub dokonaj własnych ustawień i zmieniając zakres swojej zgody w ustawienia zaawansowane. Czytaj więcej o ciasteczkach w Polityce prywatności.  Jeżeli korzystasz ze strony, wyrażasz zgodę na stosowanie przez nas plików cookie.


 
zamknij