Miłość przedłuża życie mężczyzn i kobiet

  • Podziel się na:
  • Dodaj do facebook.com
  • Dodaj do twitter.com
  • Dodaj do wykop.pl
  • Dodaj do gogole+
  • Dodaj do Linkedin
  • Dodaj do Pinterest

Szczęśliwy związek receptą na długie życie

Miłość wydłuża życie
Miłość przedłuża życie, dlatego portal dla Singli MyDwoje.pl radzi - jeśli jesteś samotny zarejestruj się w naszym serwisie, stwórz profil, skorzystaj z usług jakie oferujemy i poznaj kogoś z kim być może spędzisz długie lata życia.

Długość życia zależy także od stylu życia

W Polsce średnia długość życia mężczyzn wynosi nieco ponad 70 lat. Polki żyją blisko 9 lat dłużej. Czy to miłość mimo upływu lat przedłuża życie? To, że panie przeżywają swoich mężów, nikogo już nie dziwi, gdyż jest to trend spotykany we wszystkich krajach na świecie - długość życia między kobietą a mężczyzną najmniej różni się w Indiach, tam mężczyźni średnio żyją 60,4 lat a kobiety 61,8. Co więcej, z badań Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) wynika, że aż w 34 krajach średnia długość życia kobiet wynosi więcej niż 80 lat. Niewiarygodne, ale mężczyznom nie udało się nigdzie uzyskać takiego rezultatu!

Wydawać by się zatem mogło, że kobiety są po prostu zdrowsze. Nic bardziej mylnego. Z Polskiego Rocznika Statystycznego wynika, że kobiety częściej odwiedzają gabinety medyczne i placówki służby zdrowia, częściej zażywają stałe lekarstwa i częściej też leżą w szpitalach. Nasuwa się więc inny wniosek - Polki umieją o siebie zadbać lepiej niż mężczyźni. I kolejny raz pudło. Fakt, że kobiety częściej czytają artykuły poświęcone zdrowiu i mają większą wiedzę na temat profilaktyki, nie ma przełożenia w praktyce. To właśnie u kobiet częściej stwierdzano złe nawyki żywieniowe, wysoki poziom cholesterolu, cukrzycę czy nawet otyłość! Co więcej, zaniedbany partner w związku to najczęściej kobieta. Wagę w normie zachowuje, bowiem, ponad 65 proc. mężczyzn powyżej 15-ego roku życia i tylko 57 proc. kobiet!

Stan zdrowia mimo dobrego samopoczucia pozostawia do życzenia

Polki także, niezależnie od wieku, oceniają swój stan zdrowia gorzej niż mężczyźni. Blisko 20 proc. badanych kobiet i tylko 14 proc. mężczyzn ocenia swój stan zdrowia jako zły lub bardzo zły. Z przeprowadzonych podczas Spisu Powszechnego wywiadów wynika, że więcej kobiet niż mężczyzn ocenia swój stan zdrowia jako taki sobie. W efekcie odpowiedź oceniającą samopoczucie jako bardzo dobre lub dobre zdecydowanie częściej wybierali panowie. Choć są ewidentnie bardziej zadowoleni ze swojej kondycji zdrowotnej, umierają szybciej.

Sekret tkwi w ewolucji. Zdaniem wielu ewolucjonistów przez ostatnie tysiące lat organizm kobiety został tak przystosowany, aby mogła ona w ciągu swojego życia urodzić pięcioro lub sześcioro dzieci. W momencie, gdy przeciętna kobieta decyduje się na jedno czy dwoje dzieci lub też całkiem rezygnuje z potomstwa, to jej organizm nie zużywa całej swojej energii. Tym samym siły zaprogramowane na wielokrotne macierzyństwo mogą jej posłużyć przez kilka do kilkunastu lat dłużej. Co ciekawe, nie jest to jedyny prezent, jaki otrzymały kobiety od biologii.

Serca mężczyzn i kobiet

Jako, że choroby układu krążenia stanowią najczęstszą przyczynę zgonów, zaczęto zastanawiać się, jak starzeją się serca mężczyzn i kobiet. Idąc tym tropem grupa brytyjskich badaczy z Uniwersytetu w Liverpoolu odkryła, że 70-letni mężczyźni mają serca 70-latków, podczas gdy serca 70-letnich kobiet biją jak u 20-latek! Szukając przyczyn prof. Goldspink badał 250 osób przez okres dwóch lat. Okazało się, że siła serca nawet zdrowego mężczyzny zmniejsza się nawet o jedną czwartą do 70-ego roku życia, ponieważ panowie tracą jedną trzecią komórek kurczliwych mięśnia sercowego. Siła serca kobiecego pozostaje bez zmian, bo u nich taki zanik nie występuje niezależnie od prowadzonego trybu życia. Na to, co kobiety otrzymały w prezencie od natury, mężczyźni muszą pracować regularną aktywnością fizyczną od najmłodszych lat. Tylko sport bowiem hamuje spadek siły serca.

Choć mężczyźni żyją krócej i rodzą się rzadziej, a w dalekiej przyszłości to im prędzej niż kobietom zagrozi wyginięcie - nic nie wskazuje na to, by mieli stać się chronionym gatunkiem. A już na pewno dyskryminacji biologicznej nie rekompensuje im polskie prawo pracy. To przecież mężczyźni pracują średnio o 5 lat dłużej, mimo iż umierają 9 lat wcześniej. Oznacza to, że przeciętny pan cieszy się emeryturą mniej niż 6 lat, podczas gdy statystyczna kobieta posiada status emerytki przez prawie 19 lat, czyli ponad trzykrotnie dłużej! Może czas przyjąć krótsze życie mężczyzn za fakt i pozwolić im przynajmniej cieszyć się wcześniejszą emeryturą?

Magdalena Szot
Artykuł został grzecznościowo przedrukowany ze strony www.wstroneojca.pl


W imieniu MyDwoje.pl pozwalamy sobie na komentarz do przedstawionych powodów krótkiego okresu życia mężczyzn. Znany jest fakt, że życie w społeczności, aktywne uczestnictwo w grupowych wydarzeniach, a przede wszystkim udane, szczęśliwe partnerstwo, przedłuża życie. Cytujemy wypowiedź Ulricha Schnabla*: "u osób żyjących w bliskim związku rany leczą się szybciej, partnerzy rzadziej chorują, są mniej podatni na depresje i lęki oraz żyją dłużej". Samotnym czytelnikom radzimy, aby wytrwale szukali miłości i drogi z samotności bez względu na wiek i życiowe położenie. "Badania demograficzne podają od dawna, że osoby zamężne średnio żyją dłużej i zdrowiej niż Single". Zapraszamy więc do rejestracji w MyDwoje.pl! Szczęście to nie przypadek. Trzeba mu pomóc!

* 16.04.09 "Die Zeit", nr 17, dodatek "Wissen" str. 31/32: "Wspólnota jako terapia"

 

 
Komentarze (3)

Miłość przedłuża życie mężczyzn i kobiet  - dodaj komentarz
Renia; 2015-10-15 19:49:06 
Być może coś w tym jest, kiedy kochamy z wzajemnością, jesteśmy szczęśliwsi, pełni energii. Czasem miłość mobilizuje nas, aby zacząć dbać o siebie, zdrowiej się odżywiać, ćwiczyć. Poza tym w przypadku, gdy zmagamy się z poważną chorobę, mając przy sobie ukochaną osobę, walczymy, pragniemy żyć jak najdłużej. Osoby samotne takiej motywacji nie mają, dlatego zdarza się, że gdy jeden z małżonków umiera, w niedługim czasie umiera także drugi. Ponadto miłość neutralizuje negatywne emocje, sprawia, że jesteśmy spokojniejsi. Tak, więc warto kochać :)
Andrzej; 2014-12-22 18:57:26 
Nie ważne ile rodzi się chłopców ile dziewczyn. Tylko miłość jest sposobem na życie, bo inne sposoby prowadzą do szaleństwa.
Tylko w miłość warto inwestować, bo tylko taka inwestycja daje przyjemność i wyciszenie emocjonalne i nawet potrafi sie zwracać. :)
misia ; 2014-02-13 17:59:13 
Chlocy rodza sie czesciej (51 chłopcow na 49 dziewczynek)

Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
*Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych.
*Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną (powiadomienia dzienne i natychmiastowe). Zgodę można wycofać w każdej chwili.
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register

Administratorem danych osobowych jest Katarzyna Bieber, prowadząca działalność gospodarczą pod firmą "My Dwoje" z siedzibą przy ul. Domaniewskiej nr 37 lok. 2.43, Warszawa 02-672, NIP: 9511875187. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie w celu przesyłania oferty marketingowej. Informacje handlowe są wysyłane drogą elektroniczną w celu realizacji umowy (informacje od administratora danych serwisu, informacje o kompletności profilu oraz kontaktów z innymi użytkownikami portalu). Informujemy, że zebrane dane osobowe nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów uprawnionych do tego na podstawie przepisów prawa. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści oraz poprawiania swoich danych osobowych po zalogowaniu w zakładce Ustawienia/Ustawienia-prywatności. Zgoda na gromadzenie i przetwarzanie danych może być w każdej chwili odwołana. Zgoda może być również odwołana w zakresie przetwarzania danych na cele marketingowe.

Zadzwoń lub napisz do nas
tel: (22) 201 25 89
fax: (22) 201 25 87


codziennie 11.00 - 23.00
MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij