Biuro matrymonialne > Poradnik > Życie Singla > Singlem być > Dobre strony samotności

Dobre strony samotności, wykorzystaj czas samotności dla siebie.

 • Podziel się na:
 • Dodaj do facebook.com
 • Dodaj do twitter.com
 • Dodaj do wykop.pl
 • Dodaj do gogole+
 • Dodaj do Linkedin
 • Dodaj do Pinterest

Wykorzystaj bycie singlem i poznaj dobrodziejstwo samotności

Dobre strony bycia singlem

Zazwyczaj samotność traktujemy jako coś negatywnego, niepożądanego. Często używamy zwrotów typu „doskwiera mi samotność” czy też „cierpię na samotność.” Takie podejście powoduje, że życie w pojedynkę postrzegamy w kategoriach negatywnych, co sprawia, iż odczuwane przez nas emocje również mają taki wydźwięk. Wtedy rzeczywiście owa samotność jest doskwierająca i powoduje cierpienie. Nie popełniajmy zatem tego błędu. Negatywne emocje i nastawienie do samotności nie daje żadnych korzyści. Wprost przeciwnie – odbiera dobrą energię i chęci do działania, powoduje, że pogrążamy się w smutku i żalu. Tak być nie musi. Portal dla Singli MyDwoje.pl wymienia dobre strony samotności. Dostrzeż zalety bycia singlem, czerp z nich siłę, byś z radością witał każdy dzień.

A może miłość, związek i szczęście we dwoje?

Trudno odmówić racji tym, którzy mówią o szczęściu i spełnieniu we dwoje. Satysfakcjonujący i pełen miłości związek, to jedna z lepszych stron życia. Niejednokrotnie jednak związek i relacja miłosna pochłaniają wiele czasu i energii, których nie starcza już na inne sprawy. Często słyszymy, iż ludzie decydują się na rezygnację z pracy czy awansu zawodowego, swoich pasji i marzeń na rzecz czasu, który wolą spędzić we dwoje z ukochanym/ukochaną.

Dlatego wiedz, że bycie singlem to dla Ciebie doskonała okazja do realizacji wielu planów i celów życiowych. To, że jesteś samotny daje możliwość osobistego rozwoju, czas na doskonalenie się i możliwość odniesienia wielu sukcesów.
Brzmi dobrze, prawda? Na pewno zdecydowanie lepiej niż przeżywanie smutku i pogrążanie się w negatywnych emocjach związanych z samotnością. Dlatego też warto zmienić optykę jej postrzegania i powiedzieć sobie „Teraz moja kolej!".

Pomyśl pozytywnie o sobie. Uświadom sobie, że bycie singlem to tylko stan – ze swej natury nie musi on trwać wiecznie. Nie wiesz, jak długo może on trwać. Życie jest pełne niespodzianek – skąd wiesz, co stanie się jutro? Może właśnie jutro odnajdziesz swoją miłość wpadając na nią w supermarkecie, a może ktoś napisze lub zadzwoni? Bądź człowiekiem nadziei i nie zamartwiaj się! Zamartwianie nic Ci nie da, nadzieja natomiast zawsze wiąże się z radością i motywacją do życia!
Masz wybór – to Ty decydujesz, czy Twoja samotność wpłynie na Twoje życie pozytywnie, czy podziała na nie destrukcyjnie. Dokonaj wyboru teraz!

Wykorzystaj to, że jesteś samotny i wzbogać życie singla!

Wykorzystaj czas, który masz TYLKO dla siebie! Wbrew pozorom samotność daje wiele czasu, którego brakuje ludziom, którzy żyją w związkach. Nie zmarnuj go i pomyśl, jak możesz go spędzić!

 • Rozwijaj swoje pasje – czytaj, oglądaj filmy, jeździj na rowerze, chodź na imprezy dla singli. Nie wiesz, czy przyszły partner będzie dzielił z Tobą Twoje hobby i czy nie pochłoną Cię inne sprawy. Póki masz czas, rozwijaj swoje zainteresowania.
 • Zadbaj o siebie. Fryzjer, kosmetyczka, fitness, siłownia, gry zespołowe – zależnie od tego, co lubisz lub potrafisz. Polepszysz swoje zdrowie i kondycję fizyczną. Aktywni Single postrzegani są jako osoby atrakcyjne. A to przecież jeden z powodów, dla których przestajemy być samotni:)
 • Kształć się. Samotne wieczory i weekendy możesz spędzać na kursach, szkoleniach czy studiach podyplomowych. To świetna okazja do doskonalenia się i samorozwoju. W sprzyjających okolicznościach właśnie tam możesz spotkać swoją drugą połówkę.
 • Pracuj. Będąc singlem, nie musisz wybierać lub godzić z trudem ról zawodowych i osobistych. Teraz jest więc dobry czas na poświęcenie się pracy. Możesz być wyjątkowo skuteczny, dyspozycyjny i odnieść wiele sukcesów.
 • Bierz udział w imprezach i wydarzeniach kulturalnych – w ten sposób również możesz wzbogacać swoją wiedzę i osobowość, poznawać ciekawych ludzi. Zorientuj się, czy są organizowane imprezy dla samotnych w Twoim mieście.
 • Spotykaj się z przyjaciółmi – bardzo często związki powodują rozluźnianie się innych relacji – z przyjaciółmi, znajomymi. Zatem teraz, kiedy nie masz partnera, staraj się pielęgnować swoje przyjaźnie w sposób szczególny.
 • Pomagaj innym – samotne dusze często są pełne miłości, którą chcą obdarzyć innych. Ludzi, którzy potrzebują tej miłości jest bardzo wiele. Poszukaj wokół siebie osób potrzebujących i podaruj im te uczucia. To jeden z lepszych sposobów na doskwierającą samotność.
 • Sprzątaj, gotuj, piecz, prasuj– staraj się doskonalić te umiejętności, które choć momentami przyziemne, niesłychanie ułatwiają życie we dwoje. To, czego nauczysz się teraz, pozwoli Ci w przyszłości uszczęśliwić ukochanego/ukochaną.
 • Snuj marzenia – szczególnie te o życiu we dwoje. Niech będą kolorowe:)
 • Poznawaj siebie, analizuj, podejmuj codzienne refleksje nad sobą – w ten sposób masz szansę wyciągnąć wnioski na temat siebie, swojego życia, być może uda Ci się zmierzyć z przyczynami Twojej samotności. W ten sposób również się doskonalimy, i co najważniejsze, zmieniamy na lepsze.
 • Nie przestawaj szukać partnera/partnerki. Działaj, bądź aktywny i pełen nadziei. Pamiętaj, że możesz wykorzystać wiele ścieżek do odnalezienia swojej drugiej połówki, w realu, jak i w internecie.

Widać wyraźnie, jak możesz nadać blasku swojemu samotnemu życiu. Postrzeganie bycia singlem, jako szansę do samodoskonalenia się i osobistego rozwoju, jest najlepszym lekarstwem na wszelkie negatywne myśli i emocje związane z samotnością.

Czytaj również:


 
Komentarze (3)

Dobre strony samotności, wykorzystaj czas samotności dla siebie.  - dodaj komentarz
aga; 2016-04-26 13:36:45 
Jestem singielką od zawsze i zwykle mi to nie przeszkadza,czyli w 99 %.Mam spokój potrzebny mi do życia.Tylko praca mnie dobija,męcze się w niej z ludźmi niemiłymi,zazwyczaj nachalnymi podpitymi zbokami.
Maya; 2015-12-03 12:15:26 
Samotność jest fajna, ale do pewnego czasu. Jeśli zbyt długo jesteśmy sami, samotność zaczyna doskwierać. Najlepiej zająć się sobą, zapisać na jakiś kurs, rozwijać swoje pasje. Miłość pojawia się zwykle w najmniej spodziewanym momencie. Znalazłam nawet taki oto cytat: „Nie ganiaj za ludźmi, bądź sobą, rób swoje i pracuj ciężko. Odpowiedni ludzie – ci którzy pasują do twojego życia pojawią się sami i zostaną”.
sewa mobil surabaya; 2015-03-13 09:05:40 
komentarz usunięty przez moderatora

Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
*Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych.
*Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną (powiadomienia dzienne i natychmiastowe). Zgodę można wycofać w każdej chwili.
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register

Administratorem danych osobowych jest Katarzyna Bieber, prowadząca działalność gospodarczą pod firmą "My Dwoje" z siedzibą przy ul. Domaniewskiej nr 37 lok. 2.43, Warszawa 02-672, NIP: 9511875187. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie w celu przesyłania oferty marketingowej. Informacje handlowe są wysyłane drogą elektroniczną w celu realizacji umowy (informacje od administratora danych serwisu, informacje o kompletności profilu oraz kontaktów z innymi użytkownikami portalu). Informujemy, że zebrane dane osobowe nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów uprawnionych do tego na podstawie przepisów prawa. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści oraz poprawiania swoich danych osobowych po zalogowaniu w zakładce Ustawienia/Ustawienia-prywatności. Zgoda na gromadzenie i przetwarzanie danych może być w każdej chwili odwołana. Zgoda może być również odwołana w zakresie przetwarzania danych na cele marketingowe.

Zadzwoń lub napisz do nas
tel: (22) 201 25 89
fax: (22) 201 25 87


codziennie 11.00 - 23.00
MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij