Biuro matrymonialne > Aktualności dla singli > Zdaniem singli - badania > Pierwszy raz, randka, pocałunek, seks czy wyznanie, który najważniejszy?

Pierwszy raz, randka, pocałunek, seks czy wyznanie, który najważniejszy?

  • Podziel się na:
  • Dodaj do facebook.com
  • Dodaj do twitter.com
  • Dodaj do wykop.pl
  • Dodaj do gogole+
  • Dodaj do Linkedin
  • Dodaj do Pinterest

Najważniejszy pierwszy raz - IP 22.08.2017

Które wspomnienia z pierwszego razu są najsilniejsze? Romantyczne, fizyczne czy emocjonalne zbliżenie zostaje najdłużej w pamięci? Randka (randki24), pocałunek czy pierwsze "kocham Cię" są źródłem najmocniejszych damsko-męskich wrażeń?  Czy mówiąc o „tym pierwszym razie” każdy z nas ma na myśli to samo? Jak rozumiemy tę intymność i który jej poziom jest dla nas tak wyjątkowy, że uznajemy go za specjalne wydarzenie, od którego liczymy początek związku? Czy jedno wydarzenie może tak znacząco wpływać na nasze wybory, podejście do związku? Portal randkowy MyDwoje przebadał ponad 700 odpowiedzi udzielonych przez kobiety i mężczyzn w badaniu "Który pierwszy raz jest dla Ciebie najważniejszy?". Zobacz wskazania singli i poznaj najbardziej wyjątkowe momenty w ich życiu.


Najważniejszy pierwszy raz_Infografika

Co czwarta kobieta pamięta swoje pierwsze „Kocham Cię”


Który z „pierwszych razów” jest dla nas najważniejszy? 26% zapytanych singielek twierdzi zgodnie, że najmocniej w pamięci pozostaje im pierwsze „kocham Cię” - wyznanie miłości. Dla wielu pań istotne znaczenie ma również pierwsze spotkanie z ewentualnym partnerem. To właśnie do niego przygotowuje się starannie 22% pań, które potem przechowuje wspomnienie tego szczególnego pierwszego razu w pamięci do końca życia. Za najważniejsze wydarzenie w relacjach damsko-męskich 15% kobiet uznaje moment pierwszego pocałunku. Według badaczy z uniwersytetu w Teksasie wspomnienie pierwszego romantycznego pocałunku pozostaje na zawsze w pamięci każdego z nas. Możemy przywołać aż 90% szczegółów dotyczących okoliczności tej sytuacji. 18% pań za najważniejszy uznaje pierwszy dotyk lub pierwszy spacer za rękę, który może być odczytywany jako publiczna deklaracja zawarcia związku. Tylko 5% pań najstaranniej w swoich wspomnieniach przechowuje detale związane z pierwszym kontaktem seksualnym, a 6% kobiet pierwszą rozmowę o przyszłości, rodzinie, ślubie.


Najważniejszy pierwszy raz_sonda

Mężczyźni zapamiętają pierwszą randkę i kontakt fizyczny


Okazuje się, że panowie do tematów damsko-męskich podchodzą bardzo romantycznie, szczególnie mocno wspominając pierwszą randkę, aż 24% panów deklaruje ją jako najważniejszy pierwszy raz z ukochaną. Mężczyźni uważają również, że znaczące jest pierwsze wyznanie miłości (16%). Panowie z przyjemnością wspominają także kontakt fizyczny – pierwszy pocałunek (19%), pierwszy seks (12%). Na długo w myślach co dziesiątego pozostaje również moment pierwszego dotyku. Dla 7% z nich dużym wydarzeniem jest pierwszy publiczny spacer za rękę ze swoją wybranką. Widać, również panowie przywiązują dużą wagę do publicznych deklaracji. Niesamowitym wydarzeniem jest pogłębienie tej deklaracji i obietnica wspólnej przyszłości pojawiająca się w trakcie pierwszej rozmowy o przyszłości i rodzinie.

Urlop we dwoje, flirt online czy wspólne zamieszkanie nie pozostają w pamięci na długo


Co ciekawe najmniej kobiet i mężczyzn przywiązuje wagę do wspólnie spędzonych wakacji. Jedynie 3% z nich stwierdza, że tego typu przeżycie jest na tyle spajające, że powinno być wspominane szczególnie. Podobna sytuacja dotyczy początków wspólnego życia, jakim jest pierwszy dzień wspólnego mieszkania. Tylko 1% celebruje go w sposób wyjątkowy. Za wydarzenia mniej godne uwagi respondenci uznali także początki relacji. Tylko 3% zapytanych jako znaczący wymienia pierwszy flirt online, a mniej niż 1% pierwszy wspólne selfie i post.

Pierwszy raz to początek fascynującej drogi


Okazuje się, że niezależnie od płci przywiązujemy największą wagę do sytuacji w realu, które spowodowały wzrost bliskości między nami a partnerem, pierwszej randki. Czy tylko pierwszy raz jest w tym przypadku ważny? Na pewno emocje pierwszego razu się nie powtórzą. Między dwojgiem partnerów jest to sytuacja wyjątkowa i niezależnie czy chodzi o dotyk, rozmowę, seks czy pocałunek wyjątkowość pierwszego razu będzie trudna do podrobienia. Nie znaczy to jednak, że kolejne podejścia będą mniej ekscytujące. Wszystko zależy od nas i ważne, byśmy pamiętając o tym celebrowali każdy moment intymnej bliskości. Potwierdza to opinia Andrzeja Rutowskiego, psychologa i terapeuty małżeńskiego: Intymność najbardziej cementuje związek. Stopniowe wzajemne odkrywanie ciała i psychiki najsilniej pogłębia wzajemną więź i jest podstawą tego, by kochać trwale. Poznawanie kształtów, reakcji, uczenie się ciała na pamięć, nigdy nie może się znudzić, jeśli tylko te ciała połączyła wzajemna fascynacja. W psychice człowieka jest tyle piękna, tyle głębi, nasze uczucia, doznania, są tak fascynujące, że można się nimi zachwycać w nieskończoność. Drugiego człowieka nigdy nie jesteśmy w stanie poznać do końca, dlatego proces wzajemnego poznawania nigdy nie może się znudzić. Potrzebny jest jeden warunek – wzajemne otwarcie, czy wzajemne otwieranie się, wzajemne dawanie siebie całego/całej.


 
Komentarze (0)

Pierwszy raz, randka, pocałunek, seks czy wyznanie, który najważniejszy? - dodaj komentarz

Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
*Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych.
*Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną (powiadomienia dzienne i natychmiastowe). Zgodę można wycofać w każdej chwili.
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register

Administratorem danych osobowych jest Katarzyna Bieber, prowadząca działalność gospodarczą pod firmą "My Dwoje" z siedzibą przy ul. Domaniewskiej nr 37 lok. 2.43, Warszawa 02-672, NIP: 9511875187. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie w celu przesyłania oferty marketingowej przez (za uprzednią zgodą) Katarzynę Bieber, prowadząca działalność gospodarczą pod firmą "My Dwoje" z siedzibą przy ul. Domaniewskiej nr 37 lok. 2.43, Warszawa 02-672, NIP: 9511875187. Informacje handlowe są wysyłane drogą elektroniczną w celu realizacji umowy (informacje od administratora danych serwisu, informacje o kompletności profilu oraz kontaktów z innymi użytkownikami portalu). Informujemy, że zebrane dane osobowe nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów uprawnionych do tego na podstawie przepisów prawa. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści oraz poprawiania swoich danych osobowych. Zgoda na gromadzenie i przetwarzanie danych może być w każdej chwili odwołana. Zgoda może być również odwołana w zakresie przetwarzania danych na cele marketingowe.

Zadzwoń lub napisz do nas
tel: (22) 201 25 89
fax: (22) 201 25 87


codziennie 11.00 - 23.00
MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij