Nigdy nie mów nigdy! Miłość pisana ze słownikiem

Beata i Andreas
quote

Miłość, jak z filmu....

 • Beata, 32 lataterapeuta zajęciowy, Strzegom
 • Andreas, 36 latIndukstriekaufman, Aachen, Niemcy
(wiek w momencie poznania się)
 
 • 2011-08-11
  Pierwsza wiadomość
  Pierwsza wiadomość
 • 2011-09-29
  Pierwsze spotkanie
  Pierwsze spotkanie
 •  
  Zaręczyny
  Zaręczyny
 •  
  Ślub
  Ślub
Beata i Andreas zdjęcie 1
Beata i Andreas zdjęcie 2
Beata i Andreas zdjęcie 3
Beata i Andreas zdjęcie 3

Nazywam się Beata. Jestem tu od kilku krótkich miesięcy. Zarejestrowałam się tutaj z... pewnie z samotności, ale  i z pewnej ciekawości. Zmęczyło mnie już życie w pojedynkę... Zastanawiałam się czy mam szanse na miłość, czy jeszcze ktoś pokocha mnie i moje dzieci. Jako dziecko marzyłam o aktorstwie. Życie jednak zweryfikowało to i napisało mi inny scenariusz. Reżyser i scenarzysta dał mi wiele smutnych ról, ale czy postanowił zakończyć już teraz szczęśliwie??? Jeśli tak, to i jemu dziękuję i wiem, że nie tylko w filmach takie rzeczy się dzieją. Że miłość jest prawdziwa! Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za miłość jak z filmu - Beata i Andreas.

Mieliśmy 83 % punkty dopasowania:) NASZA HISTORIA - JEST BARDZO KRÓTKA. Nigdy nie mów nigdy! Miłość pisana ze słownikiem. Najważniejsze, aby ta miłość już trwała całe nasze życie :)

Singielka poszukująca miłości

Otóż pewnego słonecznego dnia (daty dokładnie nie pamiętam) zalogowałam się na portalu eDarling. Byłam tam około miesiąca, kiedy to, zupełnie przypadkowo, kliknęłam na Państwa profil w portalu matrymonialnym MyDwoje. Tak, na pewno: poczułam "martwą samotność", skoro zaczęłam szukać partnerów??? - na pewno - przyjaźni, koleżeństwa, wymiany zdań, itp. Przecież w moim życiu miało już nie być żadnych partnerów!!! Przecież w moim życiu nie mogło zdarzyć się nic przyjemnie  pięknego. Przecież miłość nie istnieje. Przecież... i przecież... i przecież.... Ona pojawia się w najmniej oczekiwanym momencie  (gdzieś już to słyszałam…:)) Poznałam tutaj "pierwszego" mężczyznę, z którym zaczęłam pisać. Na imię miał Andrzej (imię Andrzej jest odpowiednikiem niemieckiego imienia Andreas:) Przykro mi Andrzeju, ale za szybko chciałeś wszystko, to jest: spotkań, wspólnego życia, wyjazdu do Ciebie oraz, pewnie, po 2 tygodniach małżeństwa? Przykro mi także, że nie lubisz ambitnych kobiet i brak ci cierpliwości, co do toku wydarzeń. A przecież kobiety lubią być zdobywane? Niemniej jednak pozdrawiam i Ciebie.:) 

Po kolejnym kapryśnym liście z "MyDwoje" - od Andrzeja - straciłam wiarę w miłość, a nawet w samą siebie. Miałam dość, dość poszukiwań! Zaczęło mnie już to serdecznie męczyć!! Wyłączyłam komputer. Poszłam położyć się koło mojej młodszej córeczki spać. Na drugi dzień, kiedy to emocje opadły - włączyłam ponownie komputer i.... i włączyłam z ciekawości znów portal randkowy  - z jabłuszkiem :). Myślałam, że kapryśny pan “A” po raz kolejny mnie przeprosi i z powrotem się zaloguje. Tym razem wylogował się na dobre.

Miłość pisana ze słownikiem polsko - niemieckim

Właściwie to nigdy dokładnie nie czytałam tej Państwa strony. Postanowiłam ją przeczytać ewidentnie od deski do deski. Nie wiedziałam wcześniej, że istnieje jeszcze dodatkowa możliwość, czyli dodatkowy portal polnische Frauen PolishHarmony.de, na którym znalazłam zagraniczne oferty panów. Logowałam się tam - czyli pisałam i pisałam - bodajże kilka dni. Robiłam to z "przymrużeniem oka". Przecież: ja i obcokrajowiec? To niemożliwe! Tyle barier! Pierwsza i najważniejsza - tradycyjnie przecież :) -  to komunikacja. O nie, a na pewno żaden niemiecki pan - chociaż nie wiem, jaki byłby przystojny i w ogóle! Nigdy!! Nie ma mowy! Tak naprawdę mój związek z obcokrajowcem wydawał mi się absolutnie niemożliwy. Zatem, Moi Drodzy, dziś właściwie wiem, co znaczy przysłowie: "Nigdy nie mów nigdy!" :) Kiedy już zostałam zalogowana - chciałam sprawdzić, czy jeszcze ktokolwiek się mną zainteresuje. Profil na PolishHarmony.de wypełniłam wybiórczo i zbytnio się nie starałam. Zaczęłam szybko przeglądać oferty z tej "działki" i kliknęłam na oferty dwóch panów: “w moich ulubionych" i co się stało? Dosłownie niechcący kliknęłam także przesuwając bardzo szybko myszką po ekranie - w profil kolejnego pana z PolishHarmony.de :) Może brzmi to śmiesznie, a może dziwnie, ale naprawdę: tak właśnie było.

Nigdy nie mów nigdy

Już następnego dnia  MOJA DRUGA POŁÓWKA napisała do mnie list. List był długi, a ja przerażona (oprócz słowa HELLO) nie rozumiałam nic. Początkowo znajomość traktowałam bardzo sceptycznie. Nie tłumaczyłam w ogóle albo wcale kolejnych i kolejnych listów. Odpisywałam zdawkowo i często odpisywałam: "to nie ma sensu... nie lubię języka niemieckiego..., i tak nigdy nie wyjadę..., mentalność niemieckich panów mi się nie podoba..." (oceniając raczej stereotypowo), nie i nie, i nie! Wszystko zawsze było u mnie na nie. Bardzo krytykowałam! Och bardzo... Nie zależało mi na tej znajomości, ponieważ nie wierzyłam w nią i panicznie się bałam (tyle różnych przypadków i… i nawet z takich znajomości wynikają). Ale on ciągle w sposób subtelny do mnie pisał i ciągle powtarzał, że on czuję, że jestem dobrą i właściwą partnerką dla niego. Byłam zła, bo przecież to ja zawsze kierowałam się intuicją i to ja zawsze wiedziałam, co jest dla mnie dobre. Zatem gdzie tym razem była MOJA kobieca INTUICJA? Ona podświadomie była, ale to ten strach przed miłością ją blokował. Oszukiwałam samą siebie, że jej nie ma. Ale ona istniała, ponieważ nie odpisywałam nawet niektórym panom także z PolishHarmony.de. ......
To był początek lipca, kiedy to Andreas pierwszy raz do mnie napisał. Przepiękny, słoneczny dzień. Byłam taka podekscytowana i wystraszona. Dopiero na późniejsze listy odpisywałam z większą chęcią. Do niedawna miałam 3 zeszyty 60 kartkowe - wszystkie listy przepisywałam na kartki papieru. Następnie wychodząc z dziećmi na spacer do parku - brałam słowniczek polsko - niemiecki i tłumaczyłam słowo po słowie :). Tak rodziła się nasza miłość pisana ze słownikiem. Dzięki takiemu systemowi tłumaczeniowym nauczyłam się kilka słów po niemiecku. Kiedy robimy to na zasadzie translatora internetowego i kopiuj wklej to... to nie ma takiej magii. Nie ma śpiewających ptaków w parku, ani powiewu ciepłego wiatru. :)

Niestety zeszytów już nie mam, bo Andreas uczył się u mnie rozpalać w piecu i zabrakło mi już papieru :) - Natomiast dziś pozostaną w naszej pamięci, nie potrzebujemy już ich, ponieważ rozumiemy się bez słów:) Nasze pierwsze spotkanie: 29 września we Wrocławiu. Potem drugie i szybko trzecie. I potem czwarte... Umawialiśmy się na randki we Wrocławiu, bo ponoć Wrocław to miasto miłości :) O, i cała ta fajna procedura poznawania mojej rodziny. Oczywiście wszyscy go kochają :) Dziś znów go żegnałam, a moja młodsza córeczka za nim płakała, po kolejnej wizycie u mnie.
Przeczytałam o upływie terminu na opisywanie swoich miłosnych przygód. Piszę, bo bardzo dziś chciałam podzielić się moją krótka historią. Dziś, ponieważ poczułam pustkę w moim domu. Panowała tu taka wielka radość, kiedy był 2 tygodnie. Wygłupiał się z moją młodsza córeczką i nauczył ją wierszy po niemiecku (a jeden z nich to nawet powiedziała na Mikołaja u nas w miejscowości - było bardzo zabawnie). Z kolei wczoraj moja córka powiedziała, że ma najfajniejszego tatusia na świecie. To takie słodkie :)

Mam wielką nadzieję, że mój termin ważności na tę miłość się nie skończy. Mamy wobec siebie poważne plany. Pierścionek zaręczynowy także, a w grudniu na święta planujemy ślub. Jak myślicie gdzie? Przecież we Wrocławiu :)! Chciałabym także zaapelować do innych osób, które być może czasem też się zniechęcają na portalach.

Trzeba wierzyć i próbować, bo przecież: ile ludzi, tyle charakterów! Każdy znajdzie tu swoją drugą połówkę jabłka - z odrobiną cierpliwości. Z kolei dziękuję także Tobie Andreasie za Twoją cierpliwość do mnie i tym razem moje kaprysy. Kocham Cię i bardzo za Tobą tęsknię. Dziękuję MyDwoje.pl! Dziękujemy we dwoje: Beata i Andreas.

Czytaj także historię pary na naszym siostrznym portalu matrymonialnym w Niemczech:  Liebe von Beata und Andreas

 
życzenia
Podobne pary: 30+

Podobne pary: z dziećmi

Podobne pary z dolnośląskie / Wrocław

Dołącz do nas

* Pola obowiązkowe

Nieprawidłowy adres E-mail
Hasło musi zawierać minimum 6 znaków
Hasło różni się od podanego wcześniej
Podaj datę urodzenia

lub zarejestruj się przez facebooka

Klauzula Informacyjna My Dwoje: 1. Administratorem danych osobowych (ADO), czyli podmiotem decydującym w jaki sposób będą przetwarzane... Twoje dane osobowe jest: Fire Media Interactive Ltd, Kemp House, 152-160 City Road, EC1V 2NX Londyn, Wielka Brytania. 2. ADO wyznaczył Inspektora Danych Osobowych, z którym kontakt jest możliwy pod adresem e-mail [email protected], 3. Twoje dane osobowe są gromadzone i przetwarzane w następujących celach: - realizacji zawartej z Tobą umowy, w tym umożliwienia nam świadczenia usług drogą elektroniczną, - realizowania usług oferowanych przez serwis na podstawie wyrażonej przez ciebie zgody, - w celach podatkowych, rachunkowych i ewentualnych roszczeń i. in.– na podstawie obowiązujących i nałożonych na ADO przepisów prawa oraz do ochrony żywotnych interesów osoby, której danej dotyczą lub innej osoby fizycznej, -celach marketingowych w tym prowadzenie marketingu bezpośredniego, prowadzenia badań i analiz serwisu, między innymi pod kątem jego funkcjonalności, poprawy działania czy też oszacowania głównych zainteresowań i potrzeb użytkowników - na podstawie prawnie uzasadnionego interesu ADO, 4. Twoje dane są przekazywane do zaufanych podmiotów współpracujących z serwisem w ściśle określonych celach. 5. Dane osobowe będą przechowywane przez czas obowiązywania zawartej umowy, a po tym czasie przez okres wymagany obowiązkami nałożonymi na ADO przepisami prawa, tj. obsługi po usługowej, dochodzenia ew. roszczeń w związku z wykonywaniem umowy, w celu wykonania obowiązków wynikających z przepisów prawa, w tym w szczególności podatkowych i rachunkowych oraz w celach prawnie uzasadnionego interesu ADO maksymalnie przez okres 30 lat. 5. Osoba, której dane są przetwarzane w granicach określonych w RODO ma prawo do żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, a także przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa, a w przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody na przetwarzanie danych osobowych – prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie, co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, 6. Dane będą wykorzystywane do automatycznego podejmowania decyzji w celu przygotowania wyboru ofert matrymonialnych dopasowanych do kandydata, 7. Dodatkowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności Serwisu.

Napisz do nas

Konsultacje telefoniczne są dostępne w abonamentach +

Pomoc

Kobiece twarze MyDwoje

Zarejestruj się za darmo i przeglądaj dalej

Zarejestruj się

Ogłoszenia matrymonialne - Kobiety:

Ogłoszenia matrymonialne - Mężczyźni:

MyDwoje - krok po kroku

1. Zarejestruj się i wypełnij profil
2. Wypełnij test partnerski
3. Obejrzyj propozycje partnerów
4. Napisz wiadomość
5. Zakochaj się!


Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku!

Nasza strona używa plików cookie w celu personalizowania treści i reklam, zapewnienia funkcji mediów społecznościowych i analizy ruchu na naszej stronie. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej strony internetowej naszym zaufanym partnerom. Dzięki cookies możemy dopasować wyświetlaną treść do Twoich preferencji.

Zaakceptuj wszystkie stosowane przez nas pliki cookie lub dokonaj własnych ustawień i zmieniając zakres swojej zgody w ustawienia zaawansowane. Czytaj więcej o ciasteczkach w Polityce prywatności.  Jeżeli korzystasz ze strony, wyrażasz zgodę na stosowanie przez nas plików cookie.


 
zamknij