Biuro matrymonialne > Poradnik > Poszukiwanie partnera > Autoprezentacja > Gdy ktoś odkryje twój profil w serwisie randkowym

Gdy ktoś odkryje twój profil w serwisie randkowym

 • Podziel się na:
 • Dodaj do facebook.com
 • Dodaj do twitter.com
 • Dodaj do wykop.pl
 • Dodaj do gogole+
 • Dodaj do Linkedin
 • Dodaj do Pinterest

Czy bać się ujawnienia profilu z internetu

Gdy ktoś niepowołany odkryje twój profil na serwisie randkowym

Nie wstydź się swojego profilu randkowego

Dlaczego warto szukać partnera w Internecie? W erze wszechobecnych komputerów, tabletów, smartfonów korzystanie z serwisu randkowego wydaje się najlepszą drogą do szczęścia, choćby ze względu na fakt, że partnera można dobrać według kryterium wyszukiwania oraz skorzystać z testu doboru partnerskiego.

W fakcie korzystania z serwisów randkowych i posiadania tam profilu nie ma zatem niczego złego czy śmiesznego. Mimo to, niektórzy obawiają się korzystania z tego typu pomocy z uwagi na potencjalne problemy w pracy, docinki czy komentarze znajomych, którzy mogą „odkryć” nasz profil w portalu matrymonialnym. Tylko czy rzeczywiście jest się czego bać?

Po pierwsze, rzadko zdarza się, by ktoś wchodził na serwis randkowy tylko po to, aby przekonać się, czy nie ma tam jego znajomego. Single z kolei doskonale rozumieją, dlaczego randkujemy w internecie?. Być może dzięki swojemu profilowi zmotywujesz kogoś, by też spróbował poszukać w ten sposób miłości. A pozostali – cóż, nawet, jeśli ktoś rzeczywiście odnajdzie Twoje konto na portalu matrymonialnym, istnieje mała szansa, aby uznał, że jest to powód do żartów. Albo w ogóle nie skomentuje tego faktu, albo raczej stwierdzi, że masz ciekawy profil randkowy.

Jak poradzić sobie z wyśmiewaniem w pracy?

Oczywiście wyśmiewanie w pracy czasem się zdarza. Tak było w przypadku 35 – letniej Anny z Warszawy.

- Pewnego dnia jak zwykle przyszłam do pracy. Ku swojemu zdziwieniu od razu zobaczyłam wielki uśmiech na twarzy nielubianego przeze mnie kolegi, Tomka. Kiedy do biura przyszedł drugi kolega, nagle Tomek wypalił – „słuchaj, czy ty masz może kogoś? Bo nasza Ania szuka miłości!” Spytałam, o co chodzi, a on wyjął kartkę, na której miał przepisany mój fragment: „o sobie”, słowo w słowo z serwisu randkowego. Zaczął się śmiać, na szczęście tylko on. Spytałam, czy ma obsesję na moim punkcie, a poparcie mojego drugiego kolegi dodało mi pewności siebie. Skończyło się na tym, że rzeczywiście zaczęłam się umawiać z Pawłem – czyli chłopakiem, który stanął w mojej obronie. Tomek, chcąc mnie upokorzyć, wyświadczył mi wielką przysługę.

Zagrożenia związane z posiadaniem profilu randkowego

Czasem jednak, wyśmiewanie w pracy nie zawsze kończy się aż tak dobrze. Dlatego warto wiedzieć, jak zachować się, gdy stajemy w miejscu Anny, a nie mamy za sobą „poparcia” rozsądnych osób.

 • Zapytaj o powody szpiegostwa. Możesz, jak Anna, spytać, czy dana osoba ma na twoim punkcie obsesję. Zrób to z uśmiechem, pokazując dystans do całej sprawy. Spytaj na przykład: „Muszę ci czymś imponować, skoro poświęcasz swój wolny czas na szukanie informacji na mój temat”. Ta bardzo zgrabne (i trafne!) przerzucenie „piłeczki” i jednoczesne zwrócenie uwagi nie nietakt ze strony tej drugiej osoby.

 • Spytaj o powód obecności na portalu.... zwłaszcza, gdy rozmawiasz z kimś będącym w związku. Krótkie: „A Paulina wie, że tak spędzasz czas na portalach dla singli? Zrobiłoby się jej pewnie przykro..” z pewnością bardzo szybko utnie temat. A ty nie stracisz nic ze swojej klasy.

 • Wyraź niezrozumienie. A dokładniej, niezrozumienie powodu wyśmiania całej sprawy. Chodzi o proste: „No tak, mam konto na portalu matrymonialnym, tak, jak tysiące ludzi, którzy szukają związku. Ale co w tym śmiesznego?” Podejdź do tematu lekko – ten, który go rozpoczął, poczuje się zakłopotany nieudanym żartem i swoim dziwnym zachowaniem. Bo takie ono w istocie jest.

 • Potraktuj sprawę z humorem. Jeśli w gruncie rzeczy lubisz osobę, która dowcipkuje z twojego profilu, podejdź do całej sprawy z humorem. Możesz na przykład stwierdzić: „No wiesz, nie chciałem/łam pisać całej prawdy o sobie, żeby nie wyszło, że jestem zbyt idealny/a. Już wybranie zdjęcia, na których nie wyglądam jak model, było trudne.” Wśród swoich przyjaciół warto pokazać poczucie humoru, zamiast się oburzać – o ile oczywiście rzucane w twoją stronę dowcipy też stoją na przyzwoitym poziomie.

 • Czego nie robić? By wyjść „z twarzą” z tak dziwnej sytuacji, warto unikać pewnych zachowań. Nie zachowuj się tak, jakbyś wstydził/a się czegoś, co nie jest powodem do zawstydzenia. Nie mów więc: „Ee, stare dzieje, nie zdążyłem/łam usunąć tego konta”. Nie wychodź też z pokoju i nie zgadzaj się na żadne publiczne „odczytywanie” zamieszczone przez ciebie treści  - zamiast tego powiedz wyraźnie, że nie życzysz sobie takich  żartów. Twoja pewność siebie i stanowcza postawa z pewnością sprawią, że kpiny zostaną zduszone w zarodku. 
Komentarze (2)

Gdy ktoś odkryje twój profil w serwisie randkowym - dodaj komentarz
; 2015-10-29 17:42:45 
Zupełnie nie rozumiem dlaczego miałabym chwalić się w pracy, że mam konto na takim portalu, a już wyśmiewanie kogoś z powodu, że nie ma konta, jest dla mnie śmieszne. Co autor tego postu miał na myśli, nie wiem, odnoszę wrażenie, że pisze to jakieś dziecko
Marta; 2015-08-03 15:57:51 
Być może jeszcze kilka lat temu poszukiwanie przez serwis randkowy swojej drugiej połówki byłoby czymś dziwnie postrzeganym przez otoczenie, ale w tych czasach, kiedy ludzie są coraz bardziej zapracowani i nie mają czasu na szukanie tego jedynego w kinach, teatrach, klubach itp. miejscach już raczej nikogo nie dziwi. Dlatego dobrze że istnieją takie serwisy jak MyDwoje.

Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
*Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych.
*Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną (powiadomienia dzienne i natychmiastowe). Zgodę można wycofać w każdej chwili.
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register

Administratorem danych osobowych jest Katarzyna Bieber, prowadząca działalność gospodarczą pod firmą "My Dwoje" z siedzibą przy ul. Domaniewskiej nr 37 lok. 2.43, Warszawa 02-672, NIP: 9511875187. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie w celu przesyłania oferty marketingowej. Informacje handlowe są wysyłane drogą elektroniczną w celu realizacji umowy (informacje od administratora danych serwisu, informacje o kompletności profilu oraz kontaktów z innymi użytkownikami portalu). Informujemy, że zebrane dane osobowe nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów uprawnionych do tego na podstawie przepisów prawa. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści oraz poprawiania swoich danych osobowych po zalogowaniu w zakładce Ustawienia/Ustawienia-prywatności. Zgoda na gromadzenie i przetwarzanie danych może być w każdej chwili odwołana. Zgoda może być również odwołana w zakresie przetwarzania danych na cele marketingowe.

Zadzwoń lub napisz do nas
tel: (22) 201 25 89
fax: (22) 201 25 87


codziennie 11.00 - 23.00
MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij