Biuro matrymonialne > Aktualności dla singli > Media o MyDwoje > Onet.pl - małżeństwa mieszane, kobiety z Polishharmony.de - 03.2014

Onet.pl - małżeństwa mieszane, kobiety z Polishharmony.de - 03.2014

  • Podziel się na:
  • Dodaj do facebook.com
  • Dodaj do twitter.com
  • Dodaj do wykop.pl
  • Dodaj do gogole+
  • Dodaj do Linkedin
  • Dodaj do Pinterest

Mąż z Niemiec, Austrii lub Szwajcarii

"Małżeństwa mieszane, czyli nie ma jak mąż lub żona z zagranicy" w onet.pl

Z danych internetowego biura matrymonialnego MyDwoje.pl, które powiązane jest z portalem PolishHarmony, skupiającym mężczyzn z Niemiec, Austrii i Szwajcarii wynika, że partnera za naszą zachodnią granicą często szukają wykształcone rozwódki w wieku od 40 do 60 lat. – Żeby poznać pana z zagranicy, należy swój profil uzupełnić o wersję angielsko- lub niemieckojęzyczną – tłumaczy Magdalena Nahurska z MyDwoje.pl – Do tej pory zrobiło to ponad dziesięć tysięcy naszych użytkowniczek.

Im kobiety starsze i lepiej wykształcone, tym bardziej interesuje je życie z mężczyzną spoza Polski. Tylko 1-4 proc. kobiet w przedziale od 20. do 30. roku życia wypełniło obcojęzyczny profil. Między 30. a 40. rokiem życia już więcej, bo od 5 do 7 proc. Najwięcej profili niemiecko- lub angielskojęzycznych w MyDwoje mają panie po 40. roku życia: od 7 do 9 proc. Kobiety poszukujące partnera z niemieckiego obszaru językowego są generalnie lepiej wykształcone, niż reszta użytkowniczek internetowego biura matrymonialnego. 9 proc. wszystkich zarejestrowanych w MyDwoje.pl pań posiada licencjat, ale wśród szukających męża za granicą, ten wskaźnik wynosi 11 proc.,  proc. kobiet skończyło studia podyplomowe, a wśród zainteresowanych poznaniem Niemca, Austriaka lub Szwajcara –  aż 9 proc. W końcu 27 proc. szukających partnera z Polski posiada wykształcenie wyższe, a jeśli interesuje je mężczyzna z zagranicy – 32 proc. Wśród tych, które chcą się związać z obcokrajowcem, aż 86 proc. preferuje panów z wykształceniem średnim lub wyższym. – 35 procent kobiet szukających obcokrajowca to rozwódki. Wśród szukających Polaka rozwódek jest mniej, bo tylko 26 procent – mówi Magdalena Nahurska. – Polak ma więc duże szanse spotkać w naszym serwisie młodą pannę, studentkę. Obcokrajowiec dużo częściej umawia się z dojrzałymi, wykształconymi rozwódkami.

Rozwódki zza wschodniej granicy?

Rozwódką, chociaż zza wschodniej granicy, jest też Olga. Po studiach z ekonomii pomagała rozliczać polskie firmy robiące interesy na Ukrainie. Zaznacza jednak, że męża nie szukała, więc kiedy starszy od niej o 9 lat Polak zaczął ją zapraszać do restauracji, kupować prezenty, prawić komplementy, nie była zainteresowana. – Ale on wiedział, jak się zdobywa kobietę – twierdzi Olga. Po czterech miesiącach była już w Polsce, po ośmiu kolejnych nosiła na palcu obrączkę. – Jak pierwszy raz powiedział do mnie "ukraińska suko" myślałam, że się przesłyszałam. Bo niby dlaczego miałby mnie tak nazywać? Sprzątałam, prałam, gotowałam. Usprawiedliwiałam go, bo nie wierzyłam, że mógł się tak zmienić. Na początku był przecież dobry. Jak pierwszy raz mnie popchnął tak, że upadłam na zlew, poleciałam pakować walizkę. A on wtedy upadł na kolana i zaczął przepraszać. Mówił, że kocha i z tej miłości jest czasem taki porywczy. Taka szarpanina trwała siedem lat. W końcu zebrałam się w sobie i złożyłam pozew o rozwód. To, że jestem Ukrainką w obcym kraju nie znaczy jeszcze, że ktoś może mnie bić, wyzywać i traktować jak służącą.

Czy jest coś, co można zrobić, by zwiększyć szanse na szczęście w związku mieszanym? – Z pewnością warto mieć w sobie ciekawość, chęć i gotowość poznawania przyszłego partnera – uważa psycholog Justyna Piątkowska. – Pomagają długie rozmowy, opowiadanie sobie historii z dzieciństwa, ulubionych zabaw, sposobów spędzania świąt, najpiękniejszych wspomnień. Zawsze warto też skorzystać z okazji wspólnego wyjazdu do kraju pochodzenia partnera, przyjrzenia się, jak się tam zachowuje i jakimi zasadami rządzi się życie lokalnej społeczności. Bardzo cenne jest poznanie rodziny ukochanego, możliwość zaobserwowania, w jaki sposób bliscy odnoszą się do siebie, jak wyrażają emocje, jaka jest atmosfera domu, jak traktowane są kobiety, dzieci czy seniorzy. Często tematem spornym są też finanse, praca, obowiązki domowe, role płciowe, a także obszar wolności i zazdrości. Jeśli między partnerami jest różnica wyznania, warto poznawać wzajemnie swoje religie i omawiać, w jaki sposób można znaleźć rozwiązanie dla tej sytuacji w przyszłości, np. w jakim obrządku weźmiemy ślub, czy w jakiej wierze będą wychowywały się dzieci.

Czytaj publikację > Kobieta.onet.pl (marzec 2014)

Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
*Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych.
*Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną (powiadomienia dzienne i natychmiastowe). Zgodę można wycofać w każdej chwili.
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register

Administratorem danych osobowych jest Katarzyna Bieber, prowadząca działalność gospodarczą pod firmą "My Dwoje" z siedzibą przy ul. Domaniewskiej nr 37 lok. 2.43, Warszawa 02-672, NIP: 9511875187. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie w celu przesyłania oferty marketingowej. Informacje handlowe są wysyłane drogą elektroniczną w celu realizacji umowy (informacje od administratora danych serwisu, informacje o kompletności profilu oraz kontaktów z innymi użytkownikami portalu). Informujemy, że zebrane dane osobowe nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów uprawnionych do tego na podstawie przepisów prawa. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści oraz poprawiania swoich danych osobowych po zalogowaniu w zakładce Ustawienia/Ustawienia-prywatności. Zgoda na gromadzenie i przetwarzanie danych może być w każdej chwili odwołana. Zgoda może być również odwołana w zakresie przetwarzania danych na cele marketingowe.

Zadzwoń lub napisz do nas
tel: (22) 201 25 89
fax: (22) 201 25 87


codziennie 11.00 - 23.00
MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij