Biuro matrymonialne > Poradnik > Miłość i związek > Rozwód > Nieporozumienia finansowe przyczyną rozwodów

Nieporozumienia finansowe przyczyną rozwodów

  • Podziel się na:
  • Dodaj do facebook.com
  • Dodaj do twitter.com
  • Dodaj do wykop.pl
  • Dodaj do Linkedin
  • Dodaj do Pinterest

Problemy finansowe to częsta przyczyna rozwodów.

Problemy finansowe to częsta przyczyna rozwodów.
Nieporozumienia finansowe przyczyną rozwodów w Polsce - choć intuicyjnie rozumiemy, że pieniądze w związku, mogą stać się przyczyną rozwodów, często nie zdajemy sobie sprawy, że źródłem problemów nie są właściwie pieniądze, ale różnice między partnerami. Portal dla Singli MyDwoje.pl przygotował wskazówki, kiedy warto walczyć o małżeństwo, a kiedy rozważyć decyzję o rozwodzie.

Kłótnie o pieniądze ujawniają ukryte różnice między partnerami

P { margin-bottom: 0.08in; }

Nieporozumienia na tle finansowym w pewien sposób uwypuklają inne problemy w związku, wychodzi przy okazji zgodność charakterów w praktyce – istnieją bowiem takie różnice między małżonkami, które objawiają się w ich stosunku do kwestii związanych z pieniędzmi. Należą do nich m.in. odmienne oczekiwania dotyczące określonego poziomu życia. Niejednokrotnie jedno z partnerów ma w tym zakresie wyższe wymagania np. chcieliby mieszkać w większym domu, mieć lepszy samochód, kupować markowe towary i gadżety, podczas gdy małżonek nie ma takich potrzeb i odpowiada mu obecny status quo. W grę mogą wchodzić także odmienne ambicje małżonków, najczęściej objawiające się chęcią gromadzenia możliwie większej puli różnego rodzaju dóbr przez jednego z partnerów. Idąc tym tropem napotkamy nie na problemy finansowe, ale na problemy życiowych wartości, jakimi mogą różnić się małżonkowie, u których dochodzi do nieporozumień na tle finansowych. Kwestia finansów może znajdować się na różnych szczeblach w hierarchiach wartości partnerów, co bezpośrednio generuje częste kłótnie o pieniądze.

Rola żony i męża często jest inna w kwestii zarobków

P { margin-bottom: 0.08in; }

Nieporozumienia na tle finansowym mogą wynikać również z różnic między małżonkami dotyczących rozumienia ról społecznych mężczyzny i kobiety. Mogą pojawiać się różnice między partnerami w opiniach na temat tego, jaka jest rola żony i męża w aspekcie zarabiania bądź niezarabiania pieniędzy. Zdarza się wcale nierzadko, że od kobiety oczekuje się zajmowania się tylko i wyłącznie sprawami domu i dzieci lub pracy zawodowej w małym wymiarze godzin. Często wprost przeciwnie kobiety pracują zawodowo na równi ze swoimi mężami lub pracują bardzo dużo. Każda przytoczona sytuacja, o ile różni się od oczekiwań męża, może stać się źródłem jego niezadowolenia i prowadzić do problemów związanych ze sprawami finansowymi. Podobnie mężczyzna pracujący vs niepracujący, pracujący dużo vs pracujący mało, bezrobotny – każdy z tych wariantów może być problemowy, jeżeli stanie w konflikcie z rozumieniem - rola mężczyzny a rodzina. Wady i ułomności charakterów ludzkich wpływają również bezpośrednio na nieporozumienia na tle finansowym i powodują problemy w związku. Związek z pracoholikiem, nieuczciwość, zła komunikacja, rozrzutność, skąpstwo, brak odpowiedzialności i poczucia obowiązku to cechy, które sprzyjają w małżeństwie konfliktom w sferze finansowej. Jeżeli dojdą do tego złe, destrukcyjne nawyki związane z gospodarowaniem pieniędzmi np. nieumiejętność oszczędzania, podejmowania decyzji finansowych, łatwo o małżeńskie nieporozumienia.

Finansowe problemy w związku pogłębia zła komunikacja

P { margin-bottom: 0.08in; }

Niemal zawsze problemom finansowym towarzyszy zła komunikacja między małżonkami. Jeżeli nie potrafią oni wypracować adekwatnych sposobów porozumiewania się, brak im empatii i umiejętności wsłuchania się w potrzeby drugiej strony, jest im zdecydowanie trudniej poradzić sobie z wieloma problemami, zwłaszcza w sferze finansowej. Radzeniu z problemami finansowymi nie sprzyja ponadto sytuacja społeczno – ekonomiczna kraju. Duże bezrobocie, niskie płace, niestabilność zatrudnienia, są to problemy, które dotykają bezpośrednio polskie małżeństwa i nierzadko stanowią źródło nieporozumień na tle finansowym. ...

 
Komentarze (3)

Nieporozumienia finansowe przyczyną rozwodów  - dodaj komentarz
Marika; 2015-11-08 19:39:41 
Prawda, do nieporozumień finansowych dochodzi najczęściej dlatego, że pary nie potrafią się komunikować, rozmawiać na temat finansów. Znaczenie może mieć również to z jakich domów pochodzimy, jakie rodzice mieli podejście do pieniędzy. Jeśli pod tym względem małżonkowie znacznie różnią się między sobą, to nic dziwnego, że dochodzi później na tym tle do kłótni i nieporozumień. Poza tym zazwyczaj ten z małżonków, który prowadzi budżet domowy zdaje sobie sprawę, jak wygląda rzeczywistość - co ile kosztuje, jakie są najpilniejsze wydatki.
Roco; 2014-12-30 08:16:24 
Eh skoro mówię do żony że nie stać nas na utrzymywanie 2 samochodów, a mieszkanie które wynajmujemy musimy opuścić w ciągu kilku miesięcy ona ma to gdzieś do tego ciągle robi awantury bez powodu. Nie mamy biedy, żyjemy na dobrym poziomie, ale mamy dziecko i musimy myśleć o przyszłości w sposób bardziej wyważony... Sytuacja patowa, rozwód tylko pogorszy sytuację córki kiedy ta zostanie z lajtową matką!!!
ja; 2014-01-08 18:34:23 
związek dwojga ludzi to bardzo trudna układ..czasami trudno wytrzymać z samym sobą a wiadomo , że dwoje ludzi trudności razy dwa, najlepiej gdyby dwoje ludzi było dojrzałych, nie neurotycznych ale wiadomo, że ludzie pochodzą z toksycznych , patologicznych rodzin gdzie są kolejnymi ofiarami..do tego dochodzi kompletny brak stabilizacji w Polsce i to od samej wojny gdzie albo jest przegięcie w jedną albo w drugą stronę , brak zdrowej rywalizacji, prestiżu zawodowego, stabilnej pracy i przy tym zdrowego klimatu.
Ostatnio dużo pracowałam w Niemczech, ludzie tam, mam na myśli pielęgniarki i opiekunki w domach opieki są to ludzie docenieni, dobrze opłaceni, wyluzowani, których stać na pójście na basen( 2 euro za nieograniczony czas pobytu), na zakupy, do kosmetyczki, do restauracji, czy kawiarni-to widać ! nie martwią się , że nie mają benzyny, karty telefonicznej nie muszą brac kredytów na naprawę samochodu, instalacji gazowej( ostatnio płaciłam -1000 zł) , nie sa po uszy w długach..bo dzieci jada na kolonię, chcą lepsze komórki czy jakieś wycieczki !!!
co się w Polsce dzieje to jest obłęd !
jak tu się może ostać małżeństwo gdy ciagle są kłopoty !!!
ja na widok męża mam mdłości ..kojarzy mi się z ratami, z głodem z długami z prozą z WALKĄ ! tylko z walką, jesteśmiy małżeństwem ponad trzydzieści lat, od lat nie mam ochoty na igraszki seksualne ani nie jestem rozluźniona w jego towarzystwie, jego obecność przypomina mi o stanach w jakich bywałam kiedy stracił pracę i byliśmy głodni, biedni, smutni i obrzydliwie przerażeni przyszłoscią..jestem świadoma , że mnie też tak odbiera, ja też nie miałam kilka lat pracy i było to samo..to nie było śmieszne i to nas nie scaliło ..nie ma czegoś takiego jak scalenie w kłopotach, przecież nawet wieźniowie z jednej celi nie chcą razem zamieszakć tylko chcą o tym zapomnieć..żyjemy razem ale małżeństwo jest bardzo trudnym zadaniem dla ludzi, wręcz niemożliwym przy różnicach płciowych, osobniczych i środowiskowych a w tym kraju to jest gwóżdź do trumny !! dlatego są rozwody ..tylko na początku się bardzo chce a potem już te bardzo słabnie w konfrontacji z życiem

Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
*Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną (powiadomienia dzienne i natychmiastowe). Zgodę można wycofać w każdej chwili.
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register

Administratorem podanych danych osobowych jest: Katarzyna Bieber reprezentująca Serwis Doboru Partnerskiego z siedzibą przy ul. Domaniewskiej nr 37 lok. 2.43, Warszawa 02-672, NIP: 9511875187. Administrator wyznaczył IOD, jest nią Małgorzata Lewandowska, z którą kontakt jest pod adresem e-mail iod@mydwoje.pl. Kategorie danych jak: e-mail, data urodzenia, fotografia, wiek, zawód, miasto, charakterystyka, poglądy oraz dane dotyczące preferencji tzw. dane szczególnej kategorii zostają przekazane dobrowolnie w celu realizacji usługi i przesyłania oferty marketingowej zgodnie z Regulaminem Serwisu. Podstawa prawna: Serwis Internetowy przetwarza dane osobowe na podstawie wyrażonej zgody, jest to niezbędne do wykonania umowy, do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze, na podstawie prawnie uzasadnionych interesów administratora i jest niezbędne do ochrony żywotnych interesów osoby, której danej dotyczą lub innej osoby fizycznej. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres obowiązywania Umowy lub wniesienia uzasadnionego sprzeciwu. Użytkownik ma prawo poprawiania danych, usuwania, ograniczenia przetwarzania a także wniesienia sprzeciwu, oraz przeniesienia ich do innego administratora. Podanie danych nie jest wymogiem ustawowym lecz umownym i jest dobrowolne jednak niezbędne do wypełnienia umowy. Dane będą wykorzystywane do automatycznego podejmowania decyzji w celu przygotowania wyboru ofert matrymonialnych dopasowanych do kandydata. Użytkownik ma prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego na adres Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Serwisu.

Napisz do nasKonsultacje telefoniczne
są dostępne w abonamentach VIP


MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij