Najpiękniejsze cytaty o miłości

Przeczytaj najpiękniejsze cytaty o miłości 

O miłości można mówić bez końca...

Najpiękniejsze cytaty o miłości lub cytaty o małżeństwie czerpać możemy zarówno od ludzi wielkich, jak i od ludzi zwykłych, jak wielu z nas. Można powiedzieć, że każdy z nas ma swoje sentencje na temat Miłości. Przed miłością jesteśmy równi. Ogień obustronnej miłości czy też ból odrzucenia może stać się udziałem każdego,  bez względu na wiek, zawód, pozycję społeczną. Jeśli znacie wspaniałe cytaty o miłości  lub chcielibyście opublikować swoje własne piszcie do nas przez Kontakt, a my opublikujemy je w naszym Serwisie.


Przeżyj miłość prawdziwą, zakochaj się przez MyDwoje.pl


W arytmetyce miłość jeden i jeden to wszystko, zaś dwa minus jeden to nic.

Mignon McLaughlin

Kiedy naprawdę zapragniesz miłości, będzie ona czekać na Ciebie

Oskar Wilde

Szczęście to jedyna wartość, która się mnoży, jeśli się ją dzieli

Albert Schwieter

Pierwsze westchnienie miłości, to ostatnie westchnienie rozumu!

Kornel Makuszyński

Miłość nie polega na wzajemnym wpatrywaniu się w siebie,
ale wspólnym patrzeniu w tym samym kierunku

Antoine de Saint-Exupery

Motyw miłości pojawia się niemal w każdym dziele literackim

O miłości powiedziano już wszystko. Pisano dobrze i źle, o miłości spełnionej, skrytej, wyznanej i zatajonej. Motyw miłości pojawia się w zasadzie w każdym dziele literackim, była opisywana w każdych czasach i okolicznościach - począwszy od najdawniejszych do współczesnych.

Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą; nie dopuszcza się bezwstydu, nie szuka swego, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego; nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz wpół weseli się z prawdą. Wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, we wszystkim pokłada nadzieję, wszystko przetrzyma. Miłość nigdy nie ustaje

Nowy Testament - Pierwszy List do Koryntian

Kochanie to niedola ciężka, bo przez nie człek wolny niewolnikiem się staje. ... Kochanie to kalectwo, bo człek jak ślepy, świata za swoim kochaniem nie widzi... Kochanie to smutek, bo kiedyż więcej łez płynie, kiedyż więcej wzdychań boki wydają? .... Kochanie to choroba, gdyż w nim jako w chorobie twarz bieleje, oczy wpadają, ręce się trzęsą i palce chudną, a człowiek o śmierci rozmyśla albo jak w obłąkaniu za zjeżoną głową chodzi, z miesiącem gada, rad miłe imię na piasku pisze. .... Jeśli miłować ciężko, to nie miłować ciężej jeszcze, bo kogóż bez kochania nasyci rozkosz, sława, bogactwa, wonności lub klejnoty?

Henryk Sienkiewicz – Pan Wołodyjowski

Jednak w całej tej wielości znaczeń, miłość między mężczyzną i kobietą, w której ciało i dusza uczestniczą w sposób nierozerwalny i w której przed istotą ludzką otwiera się obietnica szczęścia, pozornie nie do odparcia, wyłania się jako wzór miłości w całym tego słowa znaczeniu, w porównaniu z którym ... każdy inny rodzaj miłości blednie”. .... „Tak więc staje się ewidentnym, że eros potrzebuje dyscypliny, oczyszczenia, aby dać człowiekowi nie chwilową przyjemność, ale pewien przedsmak szczytu istnienia, tej szczęśliwości, do której dąży całe nasze istnienie”. .... „Kocha jednak nie sama dusza ani nie samo ciało: kocha człowiek, osoba, która kocha jako stworzenie jednostkowe, złożone z ciała i duszy. Jedynie wówczas, kiedy obydwa wymiary stapiają się naprawdę w jedną całość, człowiek staje się w pełni sobą. Tylko w ten sposób miłość – eros – może dojrzewać, osiągając swoją prawdziwą wielkość.

                         Benedykt XVI  - Encyklika  Deus caritas est

Omnia vincit amor et nos cedamus amori” - Miłość wszystko zwycięża i my ulegamy 

  Wergiliusz - Bukoliki

Miłość jest jak nar­ko­tyk. Na początku od­czu­wasz eufo­rię, pod­da­jesz się całko­wicie no­wemu uczu­ciu. A następne­go dnia chcesz więcej. I choć jeszcze nie wpadłeś w nałóg, to jed­nak poczułeś już jej smak i wie­rzysz, że będziesz mógł nad nią pa­nować. Myślisz o ukocha­nej oso­bie przez dwie mi­nuty, a za­pomi­nasz o niej na trzy godzi­ny. Ale z wol­na przyz­wycza­jasz się do niej i sta­jesz się całko­wicie za­leżny. Wte­dy myślisz o niej trzy godzi­ny, a za­pomi­nasz na dwie mi­nuty. Gdy nie ma jej w pob­liżu - czu­jesz to sa­mo co nar­ko­mani, kiedy nie mogą zdo­być nar­ko­tyku. Oni kradną i po­niżają się, by za wszelką cenę dos­tać to, cze­go tak bar­dzo im brak. A Ty jes­teś gotów na wszys­tko, by zdo­być miłość.

"Na brzegu rzeki Piedry usiadłam i płakałam" - Paulo Coelho

Wiersze, miłość, romantyzm - czym jest uczucie silne, niezłomne i trwałe

Przed miłością jesteśmy równi. Romantyzm, ogień obustronnej miłości, czy też ból odrzucenia mogą stać się udziałem każdego,  bez względu na wiek, zawód, pozycje społeczną. Z nich rodzą się wiersze o miłości. Jeśli chcesz opublikować swoje własne wiersze o miłości - napisz do nas na adres [email protected]. Takie wiersze to często sam ból, a często wielka radość! Jeśli jednak chcesz nie tylko pisać i czytać o miłości, ale ją również przeżyć, otrząsnąć się z nieodwzajemnionego uczucia, albo po prostu poznać kogoś nowego i  wyjątkowego, kogoś, kto do Ciebie pasuje, z kim posiadasz wspólne pasje, ale także czujesz, że zgadzają się Wasze osobowości, mamy na to sposób! Zapoznajcie się w Serwisie MyDwoje.pl.


Aby znaleźć miłość, nie pukaj do każdych drzwi. Gdy przyjdzie twoja godzina, sama wejdzie do twego domu, w twe życie, do twego serca.

Bob Dylan

Miłość kpi sobie z rozsądku. I w tym jej urok i piękno.

"Pani Jeziora" - Andrzej Sapkowski

Wskrzesiła ich miłość, serce każdego z nich miało w sobie niewyczerpalne źródło życia dla serca drugiego.

"Zbrodnia i kara" - Fiodor Dostojewski

Ludzka miłość zawiera się w tym, że dwie samotności nawzajem opiekują się sobą, łączą i żyją dla siebie.

Rainer Maria Rilke

Miłość to partia kart, w której wszyscy oszukują- mężczyźni, by wygrać, kobiety, by nie przegrać.

Alfred Hitchcock

- A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? - spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. - Co wtedy? - Nic wielkiego. - zapewnił go Puchatek. - Posiedzę tu sobie i na Ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika...

"Kubuś Puchatek" - Milne Alan Alexander

Gdybyś kiedy we śnie poczuła, że oczy mo­je już nie pat­rzą na ciebie z miłością, wiedz, żem żyć przes­tał

Stefan Żeromski

Być zakochanym, to być szalonym przy zdrowych zmysłach.

Owidiusz

Literatura miłosna

Poznaj najpiękniejsze historie miłosne. Jeśli chcesz przypomnieć sobie ulubione lektury lub poznać klasykę literatury miłosnej, zapoznaj się z pozycjami z poniższej listy:

Ballady i romanse

Ballady i romanse 
Adam Mickiewicz

"Zdaje mi się, że widzę... gdzie? Przed oczyma duszy mojej......" 


Między nami nic nie było

Między nami nic nie było
Adam Asnyk

"Między nami nic nie było!
Żadnych zwierzeń, wyznań żadnych!
Nic nas z sobą nie łączyło - 
Prócz wiosennych marzeń zdradnych"


Hymn do miłości

Hymn do miłości
Kazimierz Przerwa-Tetmajer

"Tyś jest najwyższą z sił, wszystko ulega tobie,
Miłości.
Życie jest żądzą, a tyś z żądz największą,
Prócz samej żądzy życia; duszą duszy."


O miłości

O miłości
Stendhal

"Największym szczęściem, jakie może dać miłość, to pierwszy uścisk dłoni ukochanej kobiety."


Cierpienia młodego Wertera

Cierpienia młodego Wertera
Johann Wolfgang von Goethe

"Jest to pewnikiem, że tylko miłość czyni człowieka potrzebnym na świecie. Czuję, że Lota nie chciałaby mnie utracić, a dzieci nie mają innej myśli ponad tę, że będę przychodził codziennie."


Dzieje Tristana i Izoldy

Dzieje Tristana i Izoldy
Odtworzone wedle dawnych legend i poematów
Autor nieznany. Tłumaczenie: Tadeusz Boy-Żeleński

"Było na dworze króla Marka czterech baronów, najbardziej zdradzieckich spomiędzy ludzi, nienawidzących Tristana srogą nienawiścią za jego męstwo i za tkliwą miłość, którą król dlań żywił."


Romeo i Julia

Romeo i Julia
William Shakespeare

"Bo moja miłość równie jest głęboka
Jak morze, równie jak ono bez końca;
Im więcej ci jej udzielam, tym więcej
Czuję jej w sercu."


* Udostępniane książki nie są chronione prawami autorskimi i znajdują się w domenie publicznej.

 
Komentarze (5)

Najpiękniejsze cytaty o miłości - dodaj komentarz
Marta Delig lat 32; 2018-07-25 03:25:18 
komentarz usunięty przez moderatora
Marta Delig; 2018-07-24 05:33:09 
komentarz usunięty przez moderatora
Marta Delig 32 lata Wilczak Bydgoszcz; 2018-07-24 02:56:26 
Nie wiem, jak zerwać z moim obecnym Sewerynem, z którym niestety jestem bez sensu od ponad 7 lat. Kocham innego.
Marcin z Piły; 2017-06-20 18:12:35 
Dziś byliśmy z Agnieszką, moją dziewczyną właśnie z MyDwoje na wycieczce w Danii w zamku Kronborg, gdzie wielokrotnie kręcono Hamleta. Sam Szekspir tu osadził dzieje tego dzieła. https://de.wikipedia.org/wiki/Schloss_Kronborg#/media/File:Helsingoer_Kronborg_Castle.jpg. Ostatni z tych miłosnych cytowanych cytatów zacytowałem dziś Agnieszce "Bo moja miłość równie jest głęboka... po czym zapytałem ją czy zostanie Moją Żoną. Zgodziła się! To najpiękniejsze wakacje mojego życia! musiałem dziś do Was napisać.
tomek; 2015-07-04 10:19:01 
dzięki, skorzystałem, zrobiłem wrażenie na kobiecie ;)

Dołącz do nas

* Pola obowiązkowe

Nieprawidłowy adres E-mail
Hasło musi zawierać minimum 6 znaków
Hasło różni się od podanego wcześniej
Podaj datę urodzenia

lub zarejestruj się przez facebooka

Klauzula Informacyjna My Dwoje: 1. Administratorem danych osobowych (ADO), czyli podmiotem decydującym w jaki sposób będą przetwarzane... Twoje dane osobowe jest: Fire Media Interactive Ltd, Kemp House, 152-160 City Road, EC1V 2NX Londyn, Wielka Brytania. 2. ADO wyznaczył Inspektora Danych Osobowych, z którym kontakt jest możliwy pod adresem e-mail [email protected], 3. Twoje dane osobowe są gromadzone i przetwarzane w następujących celach: - realizacji zawartej z Tobą umowy, w tym umożliwienia nam świadczenia usług drogą elektroniczną, - realizowania usług oferowanych przez serwis na podstawie wyrażonej przez ciebie zgody, - w celach podatkowych, rachunkowych i ewentualnych roszczeń i. in.– na podstawie obowiązujących i nałożonych na ADO przepisów prawa oraz do ochrony żywotnych interesów osoby, której danej dotyczą lub innej osoby fizycznej, -celach marketingowych w tym prowadzenie marketingu bezpośredniego, prowadzenia badań i analiz serwisu, między innymi pod kątem jego funkcjonalności, poprawy działania czy też oszacowania głównych zainteresowań i potrzeb użytkowników - na podstawie prawnie uzasadnionego interesu ADO, 4. Twoje dane są przekazywane do zaufanych podmiotów współpracujących z serwisem w ściśle określonych celach. 5. Dane osobowe będą przechowywane przez czas obowiązywania zawartej umowy, a po tym czasie przez okres wymagany obowiązkami nałożonymi na ADO przepisami prawa, tj. obsługi po usługowej, dochodzenia ew. roszczeń w związku z wykonywaniem umowy, w celu wykonania obowiązków wynikających z przepisów prawa, w tym w szczególności podatkowych i rachunkowych oraz w celach prawnie uzasadnionego interesu ADO maksymalnie przez okres 30 lat. 5. Osoba, której dane są przetwarzane w granicach określonych w RODO ma prawo do żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, a także przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa, a w przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody na przetwarzanie danych osobowych – prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie, co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, 6. Dane będą wykorzystywane do automatycznego podejmowania decyzji w celu przygotowania wyboru ofert matrymonialnych dopasowanych do kandydata, 7. Dodatkowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności Serwisu.

Napisz do nas

Konsultacje telefoniczne są dostępne w abonamentach +

Pomoc

Kobiece twarze MyDwoje

Zarejestruj się za darmo i przeglądaj dalej

Zarejestruj się

Ogłoszenia matrymonialne - Kobiety:

Ogłoszenia matrymonialne - Mężczyźni:

MyDwoje - krok po kroku

1. Zarejestruj się i wypełnij profil
2. Wypełnij test partnerski
3. Obejrzyj propozycje partnerów
4. Napisz wiadomość
5. Zakochaj się!


Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku!

Nasza strona używa plików cookie w celu personalizowania treści i reklam, zapewnienia funkcji mediów społecznościowych i analizy ruchu na naszej stronie. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej strony internetowej naszym zaufanym partnerom. Dzięki cookies możemy dopasować wyświetlaną treść do Twoich preferencji.

Zaakceptuj wszystkie stosowane przez nas pliki cookie lub dokonaj własnych ustawień i zmieniając zakres swojej zgody w ustawienia zaawansowane. Czytaj więcej o ciasteczkach w Polityce prywatności.  Jeżeli korzystasz ze strony, wyrażasz zgodę na stosowanie przez nas plików cookie.


 
zamknij