Biuro matrymonialne > Poradnik > Miłość i związek > Problemy w związkach > Kochanka, ta trzecia - jak żyć w Trójkącie

Kochanka, ta trzecia - jak żyć w Trójkącie

  • Podziel się na:
  • Dodaj do facebook.com
  • Dodaj do twitter.com
  • Dodaj do wykop.pl
  • Dodaj do gogole+
  • Dodaj do Linkedin
  • Dodaj do Pinterest

Nie chcesz być tą trzecią, ale nie potrafisz inaczej?

Chcesz być tą trzecią? Zmień podejście na: szukam partnera - wolnego.
Wieloletnia rola kochanki żonatego mężczyzny z pewnością nie jest łatwą drogą, to ogromny ciężar. Jeżeli taki typ relacji przynosi cierpienie, z pewnością nie można nazwać jej miłością. Każda z nas zasługuje na to, by mieć mężczyznę na wyłączność. Ty także masz szansę, by zagrać w swoim życiu rolę Szczęśliwej Partnerki. Portal dla Singli MyDwoje.pl wyjaśnia, co znaczy być kochanką, tą trzecią - jak żyć w trójkącie? Dlaczego się zakochujemy, skoro wiemy, że związek z żonatym mężczyzną jest relacją bez przyszłości?

Czy trójkąt małżeński jest tym, czego pragniesz?

Rządzi nami alchemia miłości, więc czasem wydaje Ci się, że wszystko jest w porządku. Nie jesteś singielką, masz przy sobie mężczyznę, który obsypuje Cię komplementami i mówi, jak bardzo Cię kocha. Spędzacie razem romantyczne wieczory, czeka Cię weekendowa ucieczka dla zakochanych. Pomijając kilka „szczegółów” powinnaś czuć się najszczęśliwszą kobietą na świecie. Jednak trójkąt małżeński, to nie różowe okulary. To ból samotności - tych szczegółów, które nie pasują do waszego "nieba na ziemi". Samotność kobiety uwikłanej w taką relację jest tak naprawdę ogromna.

 

Te „szczegóły” to osobne święta, które on spędza ze swoją rodziną, nagle i chłodno urwana rozmowa telefoniczna, gdy do pokoju wchodzi jego żona lub Twój numer w jego komórce, zapisany pod nazwą „Piotr”. Zgadzasz się na te wszystkie „drobne przykrości” myśląc, że w ten sposób, walczysz o Wasz związek. I tylko czasami nachodzą Cię myśli, że prawdziwa miłość ma zupełnie inne barwy. Nie wiesz nawet, kiedy TO się stało: kiedy stałaś się kochanką żonatego mężczyzny. Nie radzisz sobie, nie wiesz jak żyć w trójkącie - czy to ma sens? Kochać, jak to łatwo powiedzieć zwłaszcza, gdy słowa żonatego mężczyzny, nie idą w parze z jego czynami.


Rola kochanki to nie przypadek


Richard Tuch, znany psycholog i psychiatra uznaje sytuację, w której wolna kobieta wiąże się z żonatym mężczyzną za syndrom, mający głębokie podłoże. Oznacza to, że niektóre kobiety mogą posiadać predyspozycje, ukształtowane na podstawie wcześniejszych życiowych doświadczeń, do trwania w relacji, którą uznają za miłość, ale która jednocześnie przynosi im cierpienie. Mimo, że same decydują, że chcą być tą trzecią, zazwyczaj towarzyszy im poczucie pewnego rodzaju „braku mocy”, które nie pozwala postępować zgodnie z wewnętrznym pragnieniem dawania i otrzymywania miłości w pełni. Wolą zastanawiać się jak żyć w trójkącie i trwać w tym związku niż stworzyć nowy związek z wolnym mężczyzną. Takiej relacji towarzyszy ogromna samotność kobiety - kochanki.


Tylko niektóre związki samotnych kobiet z żonatymi mężczyznami kończą się szczęśliwie, tzn. mężczyzna kończy swoje naprawdę nieszczęśliwe małżeństwo i jest na wyłączność nowej partnerki. Częściej jednak dochodzi do sytuacji,...
 
Komentarze (526)

Kochanka, ta trzecia - jak żyć  w Trójkącie  - dodaj komentarz
Mela; 2018-01-18 19:33:15 
Chwała tym kobietom które oficjlnie ''żyją' z tymi dziadziusiami .można w tych jawnych przypadkach mówić o jakich uczuciach i niech biorą te majątki za miłość do grobowej deski.
Ale ogólnie piszemy tu o nie jawnych przypadkach =o własnychh poczuciach wartości o godności kobiety o uszanowaniu męskości ,oo naruszeniu intymności w związku,o naruszeniu zasad moranych i o kłamstwie które niszczy wszystko to co wyżej wymieniłam.
Naukowiec; 2018-01-17 12:12:35 
Hej ,, Xyz" to nie są cyt. ,, pierdoły" tylko naukowo potwierdzone fakty. Taka jest rzeczywistość. Potrafimy się wyśmiewać z adorowania seniorów przez młode kobiety a proza życia jest tak prosta - jak budowa cepa.
Do ,,odrobiny empatii"; 2018-01-17 11:10:33 
Jesteś w błędzie człowieku, jeśli interesują cię takie dewiacje to poczytaj więcej.Gerontofil w dzieciństwie rozpieszczany był przez ciotki, babcie, oraz różnych innych ludzi po 50-tce. Jednocześnie, cierpiał na odrzucenie przez rówieśników, ponieważ nie był w ich oczach wystarczająco trendi.
Odbiło się to na jego wrażliwej psychice i zamknął się w sobie, a jedynym miejscem, które kojarzyło mu się z miłością byli starsi ludzie.
Gerontofilkami, wbrew pozorom, nie są młode dziewczyny polujące na wiszący w powietrzu testament panów po 60-tce. Stosunki seksualne takowych par są wynikiem wzmacnianego popędu dziadka do młodej suczki, co nie zakrawa na żadne zboczenie, a wręcz przeciwnie – świadczy o świetnej kondycji delikwenta. Z biegiem czasu, emocje związane z posuwaniem lecącej na kasę foczki mogą okazać się zbyt wymagające dla ciśnienia amatora, w wyniku czego schodzi, a młoda zagarnia hajs rozglądając się już za nowym kandydatem do ukochania go na śmierć.
Klara; 2018-01-15 17:48:07 
Melu czyTy to widzsz?jakieś rozgrywki tu mają miejsce!
Do Xyz;; 2018-01-15 15:52:17 
Prawda boli, strasznie boli. Zapracowałaś swoim postępowaniem na brak szacunku. Dobrze ci się działo i cholera zdechło.
Xyz; 2018-01-14 18:22:29 
komentarz usunięty przez moderatora
Do Xyz;; 2018-01-14 15:54:27 
Uderz w stół a nożyce natychmiast się odzywają.
Xyz; 2018-01-14 15:07:23 
Hej "odrobino empatii" chyba na niewłaśćiwą strone trafiłeś z tymi pierdołami!!!!!!
odrobina empatii; 2018-01-14 06:38:18 
Gerontofilia – poczucie szczególnej bliskości do seniorów, coś pomiędzy pedofilią a nekrofilią. Generalnie jest to pedofilia działająca w drugą stronę. Wbrew powszechnemu przeświadczeniu, jest to dość rzadko spotykana dewiacja. Na ogół spotykani sympatycy babć i dziadków kierują się tak naprawdę czymś innym niż popędem. Nie ma bezwarunkowego, ani nawet śladowego zakazu praktykowania gerontofilii, dlatego przedstawiciele tego hobby znajdują się praktycznie w każdym mieście. Nie należy czuć do nich obrzydzenia ani tym bardziej się ich bać. Dlatego lazarus lecz swoje schorzenie poważne.
Mela; 2018-01-11 21:24:54 
Witaj Klaro wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.
My Sylwestra spędziliśmy w domu z własnego wyboru.
Ja poprostu chciałam spokoju i dużo wcześniej oświadczyłam że w domu .Nie żałuję bo od kilku lat nie byłam na takim jak właśnie ten ostatni.Razem potańczyliśmy porozważaliśmy uśmieliśmy się (z niej)ja w duszy uśmiałam się też z niego. I aż trudno było mi uwieżyć że spędzając tę noc tylko we dwoje w tym wieku(?)poszliśm spać po 4 rano.BYŁO fajnie ale tak naprawdę robię wszystko dla siebie bo tym co zrobił nauczył mnie być egostką.chyba nic nie wybaczyłam i nic nie zapomnę ale przecież mam prawo żeby być adorowaną przez niego.bo to miłe nie zależnie co o nim myślę.chciał być dupkiem=był chce pokazać że tak dużo dla niego znaczę=to popatrzę popławię się w tym.
Nie mam zamiaru przez to chorować myśląc cały czas o tym bo wiem że jest myśl emocja mózg i organ.a ja chcę żyć.
Ona cóż to przykre ale mieszkamy na wprost i nie było słuchać darcia gęby(sory piszę jak było)jak zawsze wyszła strzelac petardy ale jakby jej tam nie było żeby nie żucać się w oczy. Taka gwiazda azgasła jak każda kochanka po robocie .żal.
Nie piszą po kochanki po świętach po Nowym Roku bo jeszcze nie wierzą ze takie nie ważne były w tym czasie.dopiero zaczną pisać bo po tym długim czsie ?postu? Delegacje się zaczną to i one co niektórym będą służyć za bagaż doświadczeń zabrany zabrany ze sobą po wyjściu z domu i wyżucony do śmieci jak podarta koszula po zejściu z placu budowy. Pozdrawiam żony głowa do góry.

Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
*Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych.
*Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną (powiadomienia dzienne i natychmiastowe). Zgodę można wycofać w każdej chwili.
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register
Zadzwoń lub napisz do nas
tel: (22) 201 25 89
fax: (22) 201 25 87


codziennie 11.00 - 23.00
MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij