Biuro matrymonialne > Poradnik > Miłość i związek > Problemy w związkach > Kochanka, ta trzecia - jak żyć w Trójkącie

Kochanka, ta trzecia - jak żyć w Trójkącie

  • Podziel się na:
  • Dodaj do facebook.com
  • Dodaj do twitter.com
  • Dodaj do wykop.pl
  • Dodaj do gogole+
  • Dodaj do Linkedin
  • Dodaj do Pinterest

Nie chcesz być tą trzecią, ale nie potrafisz inaczej?

Chcesz być tą trzecią? Zmień podejście na: szukam partnera - wolnego.
Wieloletnia rola kochanki żonatego mężczyzny z pewnością nie jest łatwą drogą, to ogromny ciężar. Jeżeli taki typ relacji przynosi cierpienie, z pewnością nie można nazwać jej miłością. Każda z nas zasługuje na to, by mieć mężczyznę na wyłączność. Ty także masz szansę, by zagrać w swoim życiu rolę Szczęśliwej Partnerki. Portal dla Singli MyDwoje.pl wyjaśnia, co znaczy być kochanką, tą trzecią - jak żyć w trójkącie? Dlaczego się zakochujemy, skoro wiemy, że związek z żonatym mężczyzną jest relacją bez przyszłości?

Czy trójkąt małżeński jest tym, czego pragniesz?

Rządzi nami alchemia miłości, więc czasem wydaje Ci się, że wszystko jest w porządku. Nie jesteś singielką, masz przy sobie mężczyznę, który obsypuje Cię komplementami i mówi, jak bardzo Cię kocha. Spędzacie razem romantyczne wieczory, czeka Cię weekendowa ucieczka dla zakochanych. Pomijając kilka „szczegółów” powinnaś czuć się najszczęśliwszą kobietą na świecie. Jednak trójkąt małżeński, to nie różowe okulary. To ból samotności - tych szczegółów, które nie pasują do waszego "nieba na ziemi". Samotność kobiety uwikłanej w taką relację jest tak naprawdę ogromna.

 

Te „szczegóły” to osobne święta, które on spędza ze swoją rodziną, nagle i chłodno urwana rozmowa telefoniczna, gdy do pokoju wchodzi jego żona lub Twój numer w jego komórce, zapisany pod nazwą „Piotr”. Zgadzasz się na te wszystkie „drobne przykrości” myśląc, że w ten sposób, walczysz o Wasz związek. I tylko czasami nachodzą Cię myśli, że prawdziwa miłość ma zupełnie inne barwy. Nie wiesz nawet, kiedy TO się stało: kiedy stałaś się kochanką żonatego mężczyzny. Nie radzisz sobie, nie wiesz jak żyć w trójkącie - czy to ma sens? Kochać, jak to łatwo powiedzieć zwłaszcza, gdy słowa żonatego mężczyzny, nie idą w parze z jego czynami.


Rola kochanki to nie przypadek


Richard Tuch, znany psycholog i psychiatra uznaje sytuację, w której wolna kobieta wiąże się z żonatym mężczyzną za syndrom, mający głębokie podłoże. Oznacza to, że niektóre kobiety mogą posiadać predyspozycje, ukształtowane na podstawie wcześniejszych życiowych doświadczeń, do trwania w relacji, którą uznają za miłość, ale która jednocześnie przynosi im cierpienie. Mimo, że same decydują, że chcą być tą trzecią, zazwyczaj towarzyszy im poczucie pewnego rodzaju „braku mocy”, które nie pozwala postępować zgodnie z wewnętrznym pragnieniem dawania i otrzymywania miłości w pełni. Wolą zastanawiać się jak żyć w trójkącie i trwać w tym związku niż stworzyć nowy związek z wolnym mężczyzną. Takiej relacji towarzyszy ogromna samotność kobiety - kochanki.


Tylko niektóre związki samotnych kobiet z żonatymi mężczyznami kończą się szczęśliwie, tzn. mężczyzna kończy swoje naprawdę nieszczęśliwe małżeństwo i jest na wyłączność nowej partnerki. Częściej jednak dochodzi do sytuacji,...
 
Komentarze (425)

Kochanka, ta trzecia - jak żyć  w Trójkącie  - dodaj komentarz
Hesia; 2017-08-16 17:45:32 
Bo my żyć bez siebie nie potrafimy. Tak jak Ty z Mela. No i nikt nas nie rozumie i jesteśmy obrazone na cały świat.
Klara; 2017-08-16 13:42:36 
Melania Hesia dlaczego sie tak przepychacie?Dziwie sie ,że moderator tego nie usunał,bo łagodniejsze teksty zostały pousuwane!!!!
Hesia; 2017-08-13 11:43:26 
Jeszcze wredna, złośliwa dziwaczka... Ale nauczyłam się czegoś od Ciebie za co Ci dziękuję. A mianowicie rozmawiać z pokretami. Tak jak Ci wcześniej mówiłam lubię łysych grubasow. Są to ludzie z charakterem. Może nie jesteś taka stara? Może to tylko Twoje wyobrażenie tak jak to wszystko.
Melania; 2017-08-13 08:43:45 
Jednak potrafisz zaskoczyć. Tyle o Bogu ? jednak boisz się rozliczenia przed nim?
Co do mnie to jestem stara,gruba,ślepa i głucha tak , że mogłaś mi dołożyć- gratuluję radochy. No to jednak prawda tak mocno cię zabolała. Trzeba było myśleć jak pakowałaś się ,, między wódkę a zakąskę". Nie chce mi się dalej czytać twojego pitu ,pitu, pierdu ,pieru
Hesia; 2017-08-13 08:16:11 
A to droga Melanio piekne i zyciowe słowa zapozyczone od Bridget Jones: ,,Największym zagrożeniem ludzkości są ludzie dobrzy, których korumpuje wiara we własną dobroć, Jak już zwalczysz wszystkie swoje grzechy, zostaje duma, A ona Cię zgubi. Człowiek dochodzi do wniosku, że jest dobry ponieważ podejmuje dobre decyzje. Następnie zaczyna wierzyć, że każda decyzja, którą podejmuje musi być dobra, bo jest przecież dobrym człowiekiem. I tak dochodzimy do Bin Ladena i ataku na Twin Towers i do Tonny'ego Blaira i jego najazdu na Bagdad. Większość wojen na świecie wywołują ludzie, którzy wierzą, że mają Boga po swojej stronie. Zawsze trzymaj z ludźmi, którzy wiedzą, że mają wady i bywają śmieszni ".
Ps. Dziękuję, że bylyście w najtrudniejszym momencie mojego życia.
Hesia; 2017-08-12 22:13:34 
Ale poczucie humoru masz the best. Najlepsze to było z tą przejechana żaba. Też musisz być paskudna skoro się tak uparcie ukrywasz. Może jesteś gruba i łysa? Może Ci te wstrętne baby nadokuczaly w życiu. Trzymaj tak dalej. One są wszystkie takie same.
Hesia; 2017-08-12 21:48:16 
Widzę, że przeprowadzilas psychoanalize godną Freuda. Nigdy nie dowiesz się jak było naprawdę. Sory ale to już ostatni odcinek ,,Mody na sukces".
Melania; 2017-08-12 08:44:39 
Witaj hesiu. To na temat.
Pamiętasz jak życzyłam ci żebyś spotkała godnego siebie ? ?
No to życzenia się spełniły. Koleżanki cyt.,,zaniemówiły z wrażenia na widok twojego wybranka". One wiedzą, że twój luby pierwsze szlify zdobywał u mężatek. Twoje doświadczenie jakie zdobyłaś u żonatych tez zasługuje na medal dlatego reasumując: ,,jakie jechało takiego zdybało”. pasuje jak ulał. Trzeba się zastanowić, czy jest się czym chwalić na forum ? ? ?
Melania; 2017-08-11 14:10:22 
Zero wulgaryzmów, zero kłamstw. Jak tragicznie boli cię hesiu PRAWDA.
Trzeba było być szanującą się panienką to i taka byłaby opinia o tobie.
~~Yyy; 2017-08-11 13:01:46 
komentarz usunięty przez moderatora

Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Akceptuję Regulamin oraz Politykę prywatności Serwisu
Tak, chcę być informowany o w trendach i ofertach specjalnych dla Singli. Rezygnacja jest możliwa w każdej chwili.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register
Zadzwoń lub napisz do nas
tel: (22) 201 25 89
fax: (22) 201 25 87


codziennie 11.00 - 23.00
MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij