Czy palenie jest jeszcze sexy?

 • Podziel się na:
 • Dodaj do facebook.com
 • Dodaj do twitter.com
 • Dodaj do wykop.pl
 • Dodaj do gogole+
 • Dodaj do Linkedin
 • Dodaj do Pinterest

31. maja – Światowy Dzień Bez Papierosa


Wszyscy pamiętamy kultowe sceny z filmów sprzed kilkudziesięciu lub nawet kilkunastu lat, gdzie główny bohater i piękna bohaterka seksownie „puszczają dymka”, a papieros ma dodać im atrakcyjności i seksapilu. Wystarczy spojrzeć na ostatnie filmy, opowiadające o współczesności, by zobaczyć, że rola, jaką otrzymuje papieros w produkcjach kinowych jest już nieco inna. Ma on podkreślać zepsucie lub dekadentyzm postaci, której towarzyszy. Ale co sądzi na ten temat każdy z nas? Czy uważamy, że palenie może sprawić, że będziemy chętniej wybierani przez potencjalnych partnerów? A może wręcz przeciwnie: nie chcemy wiązać się z osobami pachnącymi popielniczką. Razem z MyDwoje.pl przyjrzymy się akceptacji palenia i palaczy wśród poszukujących miłości singli. 

Czy palenie ma znaczenie?


Coraz częściej krzywimy się widząc osobę, która idzie ulicą beztrosko zaciągając się papierosem. Okazujemy swoje zniecierpliwienie i brak akceptacji, gdy pali ktoś w naszym otoczeniu. Nie chcemy wdychać dodatkowego zanieczyszczenia, będąc świadomymi tego, jak wielkie spustoszenie w naszym organizmie sieje brudne powietrze. Papierosy – zwłaszcza w ustach kobiet – głośno krytykujemy, a w stosunku do rodziców palących w towarzystwie dzieci słychać uwagi wypowiadane wprost. Czy wybierając partnera na życie kierujemy się również tym kryterium? Okazuje się, że spora grupa, bo około połowa zapytanych singli nie chce wiązać się z osobą, która pali regularnie: 25% kobiet i aż 32% mężczyzn kategorycznie się na to nie zgodzi, a 27% pań i 11% panów uważa, że ich partner nie powinien palić wcale, ale wybaczy jeśli zrobi to okazjonalnie. 44% kobiet i 53% mężczyzn wciąż uznaje, że ten nałóg nie jest aż tak bardzo istotny i nie powinien decydować w momencie zawierania znajomości. Czyżby panie mocniej wierzyły w swoje możliwości skłonienia partnera do rzucenia nałogu niż panowie?


Czy palenie jest sexy?


Kto zaakceptuje przy swoim boku „popielniczkę”?


W oczy rzuca fakt, że osób, które świadomie wybierze na towarzysza życia osobę w nałogu nikotynowym jest naprawdę tylko garstka. 4% kobiet i 5% mężczyzn nie będzie zupełnie przeszkadzało to, że ich partner będzie palił okazjonalnie lub nawet regularnie, ale najbardziej optymistycznie brzmi wynik wskazań dla osób, które oczekują, że ich wybranka/wybranek będzie palił regularnie: jest to 0%. A przecież w ankiecie brały udział również osoby palące. Czyżby dotarły do nas wreszcie antynikotynowe ostrzeżenia? Nie chcemy wiązać się z osobą, przez która nasz nałóg będzie się jeszcze pogłębiał, więc nie szukamy tak zwanego „kompana do dymka”, ale raczej kogoś, kto będzie motywował nas do zerwania z tym bardzo wyniszczającym nałogiem.

Palenie - sonda


Palenie to rak, choroby serca i impotencja


Czy zdajemy sobie sprawę z konsekwencji palenia tytoniu? Aż 62% kobiet i 51% mężczyzn papierosom mówi stanowczo NIE! Tylko 12% kobiet i 22% mężczyzn przyznaje się do nałogu i regularnego palenia papierosów. 18% pań i 20% panów twierdzi, że zdarza im się zapalić od czasu do czasu – być może brak im silnej woli do całkowitego odejścia od nałogu. 
7% zapytanych wstydzi się odpowiedzieć na to pytanie szczerze.


A takie są skutki nikotynizmu:

 • choroby układu oddechowego, jak astma, gruźlica, grypa, przewlekłe zapalenie oskrzeli; choroby układu pokarmowego, jak wrzody żołądka i dwunastnicy, przepuklina jelitowa, zmniejszona odporność i łatwość zapadania na infekcje,

 • poszarzała cera i szybsze starzenie skóry i organizmu,

 • mniejsza wydolność fizyczna, szybkie męczenie, brak kondycji, przewlekłe zmęczenie

 • cuchnący oddech, porównywany do odoru popielniczki,

 • zżółknięte dłonie i paznokcie, matowe, słabe włosy,

 • brak przyjemności z seksu, impotencja, szybsza menopauza,

 • niekorzystne zmiany w materiale genetycznym, spadek liczby plemników, bezpłodność, wady płodu,

 • wysuszenie błon śluzowych, pogorszenie zapachu, smaku i węchu,

 • zatruwanie innych, swoich najbliższych, dzieci - biernie wdychany dym papierosowy ma czterokrotnie (4x!) więcej nikotyny i aż trzydziestopięciokrotnie (35x!) więcej dwutlenku węgla niż dym, który wdycha sam palący. 
Komentarze (0)

Czy palenie jest jeszcze sexy? - dodaj komentarz

Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
*Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną (powiadomienia dzienne i natychmiastowe). Zgodę można wycofać w każdej chwili.
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register

Administratorem podanych danych osobowych jest: Katarzyna Bieber reprezentująca Serwis Doboru Partnerskiego z siedzibą przy ul. Domaniewskiej nr 37 lok. 2.43, Warszawa 02-672, NIP: 9511875187. Administrator wyznaczył IOD, jest nią Małgorzata Lewandowska, z którą kontakt jest pod adresem e-mail iod@mydwoje.pl. Kategorie danych jak: e-mail, data urodzenia, fotografia, wiek, zawód, miasto, charakterystyka, poglądy oraz dane dotyczące preferencji tzw. dane szczególnej kategorii zostają przekazane dobrowolnie w celu realizacji usługi i przesyłania oferty marketingowej zgodnie z Regulaminem Serwisu. Podstawa prawna: Serwis Internetowy przetwarza dane osobowe na podstawie wyrażonej zgody, jest to niezbędne do wykonania umowy, do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze, na podstawie prawnie uzasadnionych interesów administratora i jest niezbędne do ochrony żywotnych interesów osoby, której danej dotyczą lub innej osoby fizycznej. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres obowiązywania Umowy lub wniesienia uzasadnionego sprzeciwu. Użytkownik ma prawo poprawiania danych, usuwania, ograniczenia przetwarzania a także wniesienia sprzeciwu, oraz przeniesienia ich do innego administratora. Podanie danych nie jest wymogiem ustawowym lecz umownym i jest dobrowolne jednak niezbędne do wypełnienia umowy. Dane będą wykorzystywane do automatycznego podejmowania decyzji w celu przygotowania wyboru ofert matrymonialnych dopasowanych do kandydata. Użytkownik ma prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego na adres Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Serwisu.

Napisz do nasKonsultacje telefoniczne
są dostępne w abonamentach VIP


MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij