Biuro matrymonialne > Aktualności dla singli > Media o MyDwoje > TVP Pytanie na śniadanie: Mąż/ żona z zagranicy

TVP Pytanie na śniadanie: Mąż/ żona z zagranicy

  • Podziel się na:
  • Dodaj do facebook.com
  • Dodaj do twitter.com
  • Dodaj do wykop.pl
  • Dodaj do Linkedin
  • Dodaj do Pinterest

Czy Polki szukają męża za granicami Polski? (temat TVP 20.05.2016)

20 maja 2016 MyDwoje otrzymało zaproszenie do programu TVP2 „Pytanie na śniadanie”, aby uczestniczyć w dyskusji na temat związków mieszanych oraz tego dlaczego Polki szukają męża za zachodnią granicą, podczas gdy Polacy szukają żon na Wchodzie. Wprowadzenie do programu brzmiało:

"Dlaczego Polki szukają mężów na Zachodzie, a Polacy żon na Wschodzie. Jak znaleźć męża za granicą? Coraz częściej podejmujemy decyzję o ślubie z osobą z innego kraju. Pod tym względem odważniejsze są Polki, które wychodzą za obcokrajowców 3 razy częściej niż Polacy biorą ślub z kobietą innej narodowości. Ci ostatni, jeśli już decydują się na taki krok, wybierają Ukrainki, Rosjanki lub Białorusinki. Polki natomiast gustują w Brytyjczykach, Niemcach i Włochach. "
Poznaj historie szczęśliwych par z MyDwoje, które żyją za granicą: z zagranicy.

Dlaczego polskie kobiety wybierają mężczyzn z Zachodu?

Bez wątpienia różnice kulturowe dodają pikanterii w związku. Bycie częścią innej kultury wzbogaca charakter, daje możliwość częstszych wyjazdów za granicę lub życia w innym kraju. Jest to także sposób na uniknięcie rutyny. Jednak warto zauważyć, iż Polacy ogólnie są mniej otwarci na związki mieszane niż nasi zachodni sąsiedzi. Zaledwie 2% wszystkich małżeństw zawartych w 2014 w Polsce, były to małżeństwa pomiędzy Polakami i obcokrajowcami. Dla porównania w Niemczech to aż 11%. Wśród naszych użytkowniczek, które utworzyły profil na naszym zagranicznym portalu (Zagraniczne oferty panów), niemal połowa przyznała w sondzie, że partnera szuka zarówno w Polsce jak i za granicą. To raczej mężczyźni z Zachodu szukają kontaktu z kobietami z Polski, ze względu na liczne atuty, które Polki mają do zaoferowania.

Jeżeli wybieramy partnera z zagranicy, to z reguły kierujemy się takim może wyobrażeniem o tej osobie. I na pewno Polki słyną z tego że jesteśmy ciepłe i serdeczne, zorientowane na rodzinę. Słyniemy również z tego, że jesteśmy religijne. Ale oczywiście nasi partnerzy z zachodu i wschodu cenią nas za temperament i spontaniczność, To dlaczego tak bardzo chcą Polki, jako żony jest to, że jesteśmy kombinacją bardzo różnych cech - od tej uległości do temperamentu.

Szukasz partnera z Niemiec, Austrii, Szwajcarii?
Czy trudno jest żyć z partnerem z zagranicy? Czytaj nasz poradnik dla singli szukających miłości poza granicami kraju: Partner z zagranicy. Oglądaj całość programu Mąż/ żona z zagranicy

Mąż z zachodu, Pytanie na śniadanie, TVP 20.05.2016
 

Polki szukają męża na Zachodzie a Polacy na Wschodzie – mit czy rzeczywistość?

Jak pokazują dane Urzędu Stanu Cywilnego Polki rzeczywiście chętnie wybierają mężczyzn z Zachodniej Europy. Najczęściej są to Brytyjczycy (23% wszystkich małżeństw zawartych w 2014 pomiędzy Polkami a obcokrajowcami), Niemcy (14%), Włosi (7%), Irlandczycy (4%) oraz Francuzi (4%). Zainteresowanie to potwierdzają wyniki serwisu MyDwoje. Już ponad 5% naszych singielek wyraziło chęć stworzenia związku z partnerem z krajów niemieckojęzycznych. Największe zainteresowanie widoczne jest wśród wykształconych rozwódek w wieku 35+.

Panowie są wierni Słowiankom

Polacy są bardzo, lojalni wobec Polek i pokazują to statystyki. Na wszystkie małżeństwa, które są zawierane w Polsce, procent małżeństw mieszanych jest bardzo niski: jest to niecałe 2%. Z tego 4/5 takich małżeństw zawieranych jest przez kobiety z mężczyznami z zagranicy i zaledwie 1/5 to są mężczyźni. Polscy mężczyźni znacznie rzadziej decydują się na związek z kobietą zza granicy. Zaledwie 20% wszystkich małżeństw mieszanych to takie, gdzie żona jest z zagranicy. Jeśli już tak, to są to głównie Ukrainki (aż 78% wszystkich tego typu małżeństw) oraz Rosjanki (12%). Polacy, podobnie jak mężczyźni z Zachodu, cenią sobie Polki, jak również Słowianki za urodę, atrakcyjność fizyczną, inteligencję, lojalność, czy zorientowanie na rodzinę. W serwisie MyDwoje mężczyżni z Polski żyjący za granicą także szukają żony Polki, czego dowodem jest widoczne zainteresowanie kobietami z Polonii.


Sprawdź: Zagraniczne oferty matrymonialne Polaków

Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
*Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną (powiadomienia dzienne i natychmiastowe). Zgodę można wycofać w każdej chwili.
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register

Administratorem podanych danych osobowych jest: Katarzyna Bieber reprezentująca Serwis Doboru Partnerskiego z siedzibą przy ul. Domaniewskiej nr 37 lok. 2.43, Warszawa 02-672, NIP: 9511875187. Administrator wyznaczył IOD, jest nią Małgorzata Lewandowska, z którą kontakt jest pod adresem e-mail iod@mydwoje.pl. Kategorie danych jak: e-mail, data urodzenia, fotografia, wiek, zawód, miasto, charakterystyka, poglądy oraz dane dotyczące preferencji tzw. dane szczególnej kategorii zostają przekazane dobrowolnie w celu realizacji usługi i przesyłania oferty marketingowej zgodnie z Regulaminem Serwisu. Podstawa prawna: Serwis Internetowy przetwarza dane osobowe na podstawie wyrażonej zgody, jest to niezbędne do wykonania umowy, do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze, na podstawie prawnie uzasadnionych interesów administratora i jest niezbędne do ochrony żywotnych interesów osoby, której danej dotyczą lub innej osoby fizycznej. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres obowiązywania Umowy lub wniesienia uzasadnionego sprzeciwu. Użytkownik ma prawo poprawiania danych, usuwania, ograniczenia przetwarzania a także wniesienia sprzeciwu, oraz przeniesienia ich do innego administratora. Podanie danych nie jest wymogiem ustawowym lecz umownym i jest dobrowolne jednak niezbędne do wypełnienia umowy. Dane będą wykorzystywane do automatycznego podejmowania decyzji w celu przygotowania wyboru ofert matrymonialnych dopasowanych do kandydata. Użytkownik ma prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego na adres Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Serwisu.

Napisz do nasKonsultacje telefoniczne
są dostępne w abonamentach VIP


MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij