Biuro matrymonialne > Aktualności dla singli > Media o MyDwoje > TVP Pytanie na śniadanie: Mąż/ żona z zagranicy

TVP Pytanie na śniadanie: Mąż/ żona z zagranicy

  • Podziel się na:
  • Dodaj do facebook.com
  • Dodaj do twitter.com
  • Dodaj do wykop.pl
  • Dodaj do gogole+
  • Dodaj do Linkedin
  • Dodaj do Pinterest

Czy Polki szukają męża za granicami Polski? (temat TVP 20.05.2016)

20 maja 2016 MyDwoje otrzymało zaproszenie do programu TVP2 „Pytanie na śniadanie”, aby uczestniczyć w dyskusji na temat związków mieszanych oraz tego dlaczego Polki szukają męża za zachodnią granicą, podczas gdy Polacy szukają żon na Wchodzie. Wprowadzenie do programu brzmiało:

"Dlaczego Polki szukają mężów na Zachodzie, a Polacy żon na Wschodzie. Jak znaleźć męża za granicą? Coraz częściej podejmujemy decyzję o ślubie z osobą z innego kraju. Pod tym względem odważniejsze są Polki, które wychodzą za obcokrajowców 3 razy częściej niż Polacy biorą ślub z kobietą innej narodowości. Ci ostatni, jeśli już decydują się na taki krok, wybierają Ukrainki, Rosjanki lub Białorusinki. Polki natomiast gustują w Brytyjczykach, Niemcach i Włochach. "
Poznaj historie szczęśliwych par z MyDwoje, które żyją za granicą: z zagranicy.

Dlaczego polskie kobiety wybierają mężczyzn z Zachodu?

Bez wątpienia różnice kulturowe dodają pikanterii w związku. Bycie częścią innej kultury wzbogaca charakter, daje możliwość częstszych wyjazdów za granicę lub życia w innym kraju. Jest to także sposób na uniknięcie rutyny. Jednak warto zauważyć, iż Polacy ogólnie są mniej otwarci na związki mieszane niż nasi zachodni sąsiedzi. Zaledwie 2% wszystkich małżeństw zawartych w 2014 w Polsce, były to małżeństwa pomiędzy Polakami i obcokrajowcami. Dla porównania w Niemczech to aż 11%. Wśród naszych użytkowniczek, które utworzyły profil na naszym zagranicznym portalu (Zagraniczne oferty panów), niemal połowa przyznała w sondzie, że partnera szuka zarówno w Polsce jak i za granicą. To raczej mężczyźni z Zachodu szukają kontaktu z kobietami z Polski, ze względu na liczne atuty, które Polki mają do zaoferowania.

Jeżeli wybieramy partnera z zagranicy, to z reguły kierujemy się takim może wyobrażeniem o tej osobie. I na pewno Polki słyną z tego że jesteśmy ciepłe i serdeczne, zorientowane na rodzinę. Słyniemy również z tego, że jesteśmy religijne. Ale oczywiście nasi partnerzy z zachodu i wschodu cenią nas za temperament i spontaniczność, To dlaczego tak bardzo chcą Polki, jako żony jest to, że jesteśmy kombinacją bardzo różnych cech - od tej uległości do temperamentu.

Szukasz partnera z Niemiec, Austrii, Szwajcarii?
Czy trudno jest żyć z partnerem z zagranicy? Czytaj nasz poradnik dla singli szukających miłości poza granicami kraju: Partner z zagranicy. Oglądaj całość programu Mąż/ żona z zagranicy

Mąż z zachodu, Pytanie na śniadanie, TVP 20.05.2016
 

Polki szukają męża na Zachodzie a Polacy na Wschodzie – mit czy rzeczywistość?

Jak pokazują dane Urzędu Stanu Cywilnego Polki rzeczywiście chętnie wybierają mężczyzn z Zachodniej Europy. Najczęściej są to Brytyjczycy (23% wszystkich małżeństw zawartych w 2014 pomiędzy Polkami a obcokrajowcami), Niemcy (14%), Włosi (7%), Irlandczycy (4%) oraz Francuzi (4%). Zainteresowanie to potwierdzają wyniki serwisu MyDwoje. Już ponad 5% naszych singielek wyraziło chęć stworzenia związku z partnerem z krajów niemieckojęzycznych. Największe zainteresowanie widoczne jest wśród wykształconych rozwódek w wieku 35+.

Panowie są wierni Słowiankom

Polacy są bardzo, lojalni wobec Polek i pokazują to statystyki. Na wszystkie małżeństwa, które są zawierane w Polsce, procent małżeństw mieszanych jest bardzo niski: jest to niecałe 2%. Z tego 4/5 takich małżeństw zawieranych jest przez kobiety z mężczyznami z zagranicy i zaledwie 1/5 to są mężczyźni. Polscy mężczyźni znacznie rzadziej decydują się na związek z kobietą zza granicy. Zaledwie 20% wszystkich małżeństw mieszanych to takie, gdzie żona jest z zagranicy. Jeśli już tak, to są to głównie Ukrainki (aż 78% wszystkich tego typu małżeństw) oraz Rosjanki (12%). Polacy, podobnie jak mężczyźni z Zachodu, cenią sobie Polki, jak również Słowianki za urodę, atrakcyjność fizyczną, inteligencję, lojalność, czy zorientowanie na rodzinę. W serwisie MyDwoje mężczyżni z Polski żyjący za granicą także szukają żony Polki, czego dowodem jest widoczne zainteresowanie kobietami z Polonii.


Sprawdź: Zagraniczne oferty matrymonialne Polaków

Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
*Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych.
*Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną (powiadomienia dzienne i natychmiastowe). Zgodę można wycofać w każdej chwili.
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register

Administratorem danych osobowych jest Katarzyna Bieber, prowadząca działalność gospodarczą pod firmą "My Dwoje" z siedzibą przy ul. Domaniewskiej nr 37 lok. 2.43, Warszawa 02-672, NIP: 9511875187. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie w celu przesyłania oferty marketingowej. Informacje handlowe są wysyłane drogą elektroniczną w celu realizacji umowy (informacje od administratora danych serwisu, informacje o kompletności profilu oraz kontaktów z innymi użytkownikami portalu). Informujemy, że zebrane dane osobowe nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów uprawnionych do tego na podstawie przepisów prawa. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści oraz poprawiania swoich danych osobowych po zalogowaniu w zakładce Ustawienia/Ustawienia-prywatności. Zgoda na gromadzenie i przetwarzanie danych może być w każdej chwili odwołana. Zgoda może być również odwołana w zakresie przetwarzania danych na cele marketingowe.

Zadzwoń lub napisz do nas
tel: (22) 201 25 89
fax: (22) 201 25 87


codziennie 11.00 - 23.00
MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij