Wielkanocne Zaloty - Konkurs - rozstrzygnięcie

Wielkanocne Zaloty Konkurs

Smaganie witkami, Śmigus Dyngus, Śmiergust i co jeszcze?

Podziwiamy Wasze ulubione wspomnienia świątecznego flirtu i pomysły na zwrócenie na siebie uwagi

Wielkanoc to wspaniałe święto, najważniejsze dla chrześcijan, ale obok aspektu wiary pojawia się w nim również aspekt świecki, powiązany z rodzącym się życiem, łączeniem w pary i miłością. Dlatego też mamy całe mnóstwo tradycji z nimi związanych, które służą zwróceniu na siebie uwagi płci przeciwnej.

Wystarczy wspomnieć Śmigus - Dyngus, czyli smaganie witkami wierzbowymi po nogach wybranych panien i oblewanie ich zimną wodą oraz obdarowywaniu wybranków przez panny chcące wykupić się od tego specyficznego flirtu lub Śmiergust w wykonaniu młodzieńców przystrojonych w pstrokate stroje, kapelusze zdobione kolorową bibułą i własnoręcznie wykonane maski. 

Świetnie pasuje tu stwierdzenie "co kraj, to obyczaj". Dlatego zgłoście nam znane świąteczne tradycje - Wielkanocne Zaloty z Twojego regionu.

Znasz podobne zwyczaje mieszkańców różnych regionów Polski i innych krajów, ludowe obyczaje, których doświadczyliście na własnej skórze lub tylko podpatrzyliście w Polsce i na całym świecie? Czekamy na Wasze wspomnienia z dzieciństwa i te zupełnie świeże. A może masz pomysł na zupełnie nową tradycję?

Rozstrzygnięcie - gratulujemy Zwycięzcom!

 1. miejsce - voucher na kolację o wartości 200 PLN od DIFFERENT – restauracji w ciemności, obsługiwanej przez niewidomych kelnerów oraz abonament na 6 miesięcy w MyDwoje wygrywa M22DD1B7.
 2. miejsce - voucher na kolację o wartości 200 PLN od DIFFERENT – restauracji w ciemności, obsługiwanej przez niewidomych kelnerów oraz abonament na 3 miesiące w MyDwoje wygrywa KFE8E1C9
 3. miejsce - abonament na 3 miesiące w MyDwoje otrzymują K8CDA93F  MA217857 K683E689

Warunki udziału singli w konkursie "Wielkanoc Singla":


 • Zadanie: wyślij opis oryginalnych świątecznych tradycji, ludowych obyczajów lub Twoich pomysłów na Świąteczne Zaloty.
  Koniecznie załącz oświadczenie: "Oświadczam, że jestem autorem tekstu i zgadzam się na jego nieodpłatne wykorzystanie przez Serwis MyDwoje"

 • Odbierz Gratis: 7 dni w MyDwoje gratis (również jako przedłużenie dotychczas posiadanego abonamentu) dla każdego uczestnika, którego pełne zgłoszenie zostanie zaakceptowane*

 • Nagroda dla zwycięzców: po zakończeniu konkursu Zwycięzcy zostaną poinformowani indywidualnie.
 • Zgłoszenie wyślij na adres: biuro@mydwoje.pl

 • Kto może wziąć udział: w konkursie udział mogą wziąć zarejestrowani Użytkownicy MyDwoje.pl 

 • Termin nadsyłania zgłoszeń:  do 14.04.2019

 • Wybór zwycięzców: w dniu 16.04.2019 Komisja MyDwoje wybierze najciekawsze propozycje

* 1 Użytkownik może otrzymać abonament 7 dni gratis 1 raz w każdym konkursie - jako nowy abonament lub dodatkowy, przedłużenie dotychczasowego.


Fundatorem nagród jest Restauracja DIFFERENT.  

Zastanawiasz się, czym zaskoczyć nową znajomość? A może randka w całkowitej ciemności? Spotkanie we dwoje w ciemności – to alternatywa dla osób szukających czegoś specjalnego, oryginalnego. Przewodnikami w Restauracji Different są osoby świetnie obeznane na co dzień z ciemnością. To jedyna w Polsce restauracja obsługiwana przez niewidomych kelnerów. Zapraszamy!


Wasze odpowiedzi w Konkursie Wielkanocne Zaloty:

*****

M22DD1B72019-04-01 

Pochwalę się wielkanocnym zwyczajem, który można było spotkać w północnej części Polski jeszcze na początku lat 90-tych, a który obecnie zanikł całkowicie, przynajmniej w stronach, z których pochodzę. Nie przedłużając, ów zwyczaj wyglądał tak, że w Wielką Sobotę po tradycyjnym święceniu pokarmów My (bardzo młodsza młodzież na tamte czasy) przygotowywaliśmy specjalnie zdobione gniazdka w ogrodzie po cichu licząc na wyjątkowe prezenty (początek lat 90-tych, każdy prezent był wyjątkowy). Gniazdko było wygniatane w budzącej się do życia trawie, przyozdabiane kolorowymi wstążeczkami i własnoręcznie malowanymi pisankami tak, by zajączek mógł je łatwo namierzyć. W niedzielny poranek po przebudzeniu w piżamach biegiem do ogrodu pędziliśmy sprawdzić co zajączek przyniósł tym razem specjalnego. Oprócz klasyki w postaci figurki czekoladowego zajączka (który to na zachodzie za marki został zakupiony) były jeszcze lizaki z czekolady z wizerunkiem zajączka i cukrowe jajeczka. Te wszystkie słodycze następnie trafiały na stół i były pochłaniane przez nas po wielkanocnym śniadaniu. Niby niewiele, ale owe gniazdko sprawiało, że święta były jeszcze bardzie wyraźne dla ówczesnej dziatwy. Teraz można tylko powspominać budowanie gniazdek.

*****

KFE8E1C9 -  2019-04-01 

Część z Wielkanocnych zwyczajów, która zachowała się do dziś to Śmigus-Dyngus. Popularne polewanie się wodą w Wielkanocny Poniedziałek to nic innego jak dawne zaloty.Kiedyś uznawano, że dziewczyna w dyngusa oblana przez chłopaków wodą będzie miała powodzenie i szybko wyjdzie za mąż. Nie każdy wie ,że w zamian dziewczyny obdarowywały kawalerów pisankami.Wśród wielkanocnych obrzędów popularne były bicie palmami oraz połykanie bazi, które miały zapewnić energię i ochronę przed chorobami.  Oświadczam , że jestem autorem tekstu i zgadzam się na jego nieodpłatne wykorzystanie przez Serwis Mydwoje.

*****

MA217857 -  2019-04-09 

Lany poniedziałek tak się zawsze mówiło u nas w domu rodzinnym. Pamiętam jak babcia opowiadała że kiedyś to mężczyźni biegali po ich miejscowości z wiadrami wody prosto ze studni. Wiadomo woda była lodowata a oni nie oszczędzali żadnej dziewczyny. To miało podtekst erotyczny sukienki zmoczone do suchej nitki ściśle przylegające do ciała. Jak mały byłem to u babci jeździli strażacy i oblewali wszystkich prosto z wozu. Potem z kolegami biegaliśmy i się polewaliśmy woda. Sami siebie i dziewczyny.

Ale najlepszy Lany poniedziałek to miałem z dziś była dziewczyna. Otóż ona spała ale już się przebudziła ja się skradłem po pistolet na wodę . Chciałem lekko oblać jej nogi ale trafiłem w pośladki pod kołdrą wyskoczyła jak poparzona. Pobiegła po swój pistolet na wodę o czym nie miałem bladego pojęcia. Zaczęła się istna batalia niczym jak w filmie "Pan i Pani Smith" było dużo śmiechu i zabawy meble służyły do chowania i ataku. Biegaliśmy po całym mieszkaniu świetnie się bawiąc jak dzieci strzelając z pistoletów na wodę. Skończyliśmy cali mokrzy. Wycierając podłogę droczyliśmy się kto wygrał i wyszło na remis. Pościel suszyła się na balkonie a my wtuleni słuchaliśmy muzyki. To był najpiękniejszy Lany poniedziałek w moim życiu.

*****

K683E689 - 2019-04-14

Ergo tematem konkursu są Wielkanocne zaloty. Jeśli była bym mężczyzną a kobieta by mnie zaintrygowała -  zaprosiłbym ją na wiosenną randkę,... wiosenne ksiuty. Sam przywdziałbym wiosenny garnitur w jasnym kolorze ...........lekki błękit, delikatna zieleń a może i róż....do tego wiosenne obuwie równie wyrafinowane. Na powitanie wręczyłbym kobiecie duży  bukiet wiosennych kwiatów,wybierając menu w restauracji  poprosiłbym,aby kobieta wybrała potrawy kolorowe jak wiosna.Jeśli randka byłaby udana - zaprosiłbym kobietę na kolejną. Potem ...........może i kolejną , na kolejnej wręczyłbym kobiecie wiosenne perfumy . Ponieważ nie jestem mężczyzną a kobietą pozostaje mi tylko czekać,że zostanę zaproszona na intrygującą wiosenną randkę przez wiosennego mężczyznę.

*****

K8CDA93F - 2019-04-14

Do niedawna święta wielkanocne nie wydawały się dla mnie niezwykłe, czy specjalnie radosne. Dopiero obecne rekolekcje oraz konkurs w MyDwoje „wielkanocne zaloty" sprawił, że zmieniłam zdanie. A wszystko to m.in. pod wpływem wspomnień, opowieści drogich memu sercu osób, śp. dziadków, którzy mnie wychowali i w dzieciństwie zastępowali rodziców. Dzięki Nim nauczyłam się, m.in szanować i pielęgnować tradycję, cieszyć się drobiazgami. 
Dziadkowie pochodzili z Podlasia. Jak wyglądały tam kiedyś zaloty wielkanocne? 
W wielkanocną sobotę lub nawet parę dni przed robiono pisanki, róże rodzaje: kraszanki, naklejanki etc. Organizowano zabawy tj. bitki, wybijanie. Chodzono od domu do domu (tzw.wiosenne kolędowanie), śpiewano romantyczne piosenki np. opowiadające o miłości, zalotach i przyszłym ślubie, obdarowywano się pisankami (panny dawały pisanki swym wybrankom albo kawalerowie pannom), składano życzenia. Parzysta liczba święconych jajek na stole w domu panny była obietnicą na szybkie zamążpójście, natomiast podarowanie ukochanemu pisanki wróżyło pomyślność w związku. W Niedzielę Palmową  święcono własnoręcznie robione palmy, po poświęceniu -jeśli chodzi o zaloty-chłopcy uderzali po nogach dziewczęta na znak zainteresowania nimi. W „lany poniedziałek" oblewano się wodą na znak oczyszczenia, ale i też symbolu płodności. Mężczyźni z „dobrych, zamożnych" domów polewali swe wybranki kilkoma kroplami wody różanej. Z kolei na wsiach goniono panny i polewano wiaderkiem z wodą ze studni. Oblana wodą panna miała mieć powodzenie i szybko wyjść za mąż. Za oblanie wodą młodzi mężczyźni otrzymywali pisanki. 
Dziadkowie często mówili, że święta zarówno Wielkanocne, jak i Bożonarodzeniowe pomimo tego, iż czasem były ciężkie pod względem finansowym, to były o wiele bardziej radosne niż współczesne. Dlaczego? bo spędzano je w większym gronie (rodzina, sąsiedzi, znajomi). Poza tym ludzie umieli cieszyć się drobiazgami, wzajemnie sobie pomagali i nikt nie czuł się samotny jak często ma miejsce w obecnych czasach.

*****

MB8CAF26 - 2019-04-14

O tradycjach wielkanocnych już tu kilka osób napisało, ale brakuje tzw dopełnienia w postaci upragnionej osoby u boku, by móc z kim dzielić swoje życie jak i wszelkie tradycje związane np ze Świętami WIELKANOCNYMI. Przecież jesteśmy tu w Serwisie My-Dwoje WSZYSCY po to, aby kogoś poznać NA DOBĘ I NA ZAWSZE a Serwis ten daje nam taką szansę by odmienić własne życie z wybraną osobą.
Życzę wszystkim poszukującym spełnienia i wytrwałości w poszukiwaniu KOGOŚ dla siebie.


*****

M2D7F18A - 2019-04-14

Lata 60 ubiegłego wieku, wszyscy 7-8 letni chłopcy w Szczecinie, od rana po pierwszej mszy, stawaliśmy w zwartym szeregu, wyposażeni w różnoraki sprzęt do "polewania", czekając na przedstawicielki płci pięknej i nie szczędząc Im wyrazów wodnego uwielbienia. Wszystko odbywało się jednak w atmosferze wspaniałej zabawy, która trwała cały "lany poniedziałek". Tęsknię za tamtymi czasami...


*****

KB4D8B9D - 2019-04-14

Warto przywołać tu również dawne zalotne zabawy wielkanocne, np. chodzenie z kurkiem dyngusowym, który miał przypominać chłopaka idącego w „konkury”, gdyż żywy, dorodny kolorowy kogut miał być symbolem urody, męskości, sił witalnych i płodności. Innym zwyczajem były dyngusowe "przywoływki". Chłopcy stawiali majowe słupy pod oknami najpiękniejszych dziewcząt na wydaniu, a dziewczęta odwdzięczały się obdarowując bliskiego sercu chłopca własnoręcznie wykonanymi pisankami. Jeśli któryś z kawalerów zdecydował się w czasie świąt odwiedzić dom, gdzie była panna na wydaniu, jej rodzina przyjmowała to jako deklarację matrymonialnych zamiarów i w ten uroczy i prosty sposób „klamka zapadała”.  Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
*Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną (powiadomienia dzienne i natychmiastowe). Zgodę można wycofać w każdej chwili.
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register

Klauzula Informacyjna My Dwoje: 1. Administratorem danych osobowych (ADO), czyli podmiotem decydującym w jaki sposób będą przetwarzane Twoje dane osobowe jest: Fire Media Interactive Ltd,  Kemp House, 152-160 City Road, EC1V 2NX Londyn, Wielka Brytania. 2. ADO wyznaczył Inspektora Danych Osobowych, z którym kontakt jest możliwy pod adresem e-mail iod@mydwoje.pl, 3. Twoje dane osobowe są gromadzone i przetwarzane w następujących celach: - realizacji zawartej z Tobą umowy, w tym umożliwienia nam świadczenia usług drogą elektroniczną, - realizowania usług oferowanych przez serwis na podstawie wyrażonej przez ciebie zgody, - w celach podatkowych, rachunkowych i ewentualnych roszczeń i. in.– na podstawie obowiązujących i nałożonych na ADO przepisów prawa oraz do ochrony żywotnych interesów osoby, której danej dotyczą lub innej osoby fizycznej, -celach marketingowych w tym prowadzenie marketingu bezpośredniego, prowadzenia badań i analiz serwisu, między innymi pod kątem jego funkcjonalności, poprawy działania czy też oszacowania głównych zainteresowań i potrzeb użytkowników - na podstawie prawnie uzasadnionego interesu ADO, 4. Twoje dane są przekazywane do zaufanych podmiotów współpracujących z serwisem w ściśle określonych celach. 5. Dane osobowe będą przechowywane przez czas obowiązywania zawartej umowy, a po tym czasie przez okres wymagany obowiązkami nałożonymi na ADO przepisami prawa, tj. obsługi po usługowej, dochodzenia ew. roszczeń w związku z wykonywaniem umowy, w celu wykonania obowiązków wynikających z przepisów prawa, w tym w szczególności podatkowych i rachunkowych oraz w celach prawnie uzasadnionego interesu ADO maksymalnie przez okres 30 lat. 5. Osoba, której dane są przetwarzane w granicach określonych w RODO ma prawo do żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, a także przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa, a w przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody na przetwarzanie danych osobowych – prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie, co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, 6. Dane będą wykorzystywane do automatycznego podejmowania decyzji w celu przygotowania wyboru ofert matrymonialnych dopasowanych do kandydata, 7. Dodatkowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności Serwisu. 

Napisz do nasKonsultacje telefoniczne
są dostępne w abonamentach VIP


MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface


Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku!

Nasza strona używa plików cookie w celu personalizowania treści i reklam, zapewnienia funkcji mediów społecznościowych i analizy ruchu na naszej stronie. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej strony internetowej naszym zaufanym partnerom. Dzięki cookies możemy dopasować wyświetlaną treść do Twoich preferencji.

Zaakceptuj wszystkie stosowane przez nas pliki cookie lub dokonaj własnych ustawień i zmieniając zakres swojej zgody w ustawienia zaawansowane. Czytaj więcej o ciasteczkach w Polityce prywatności.  Jeżeli korzystasz ze strony, wyrażasz zgodę na stosowanie przez nas plików cookie.


  Akceptuję
zamknij