Biuro matrymonialne > Poradnik > Samotność > Samotna kobieta - matka > Twój partner - główny opiekun dziecka

Twój partner - główny opiekun dziecka

  • Podziel się na:
  • Dodaj do facebook.com
  • Dodaj do twitter.com
  • Dodaj do wykop.pl
  • Dodaj do Linkedin
  • Dodaj do Pinterest

Portal dla Singli MyDwoje.pl o sytuacji, w której to tata opiekuje się dzieckiem

Twój partner - główny opiekun dziecka
Kobieta jako głowa rodziny, mężczyzna jako główny opiekun dziecka - różne są tego przyczyny. Czasami dzieje się tak dlatego, że partner zarabia mniej niż żona, więc łatwiej dla rodziny, kiedy to ona wróci do pracy oraz dla dobra związku, w trosce o dobro rodziny i o Waszą miłość, taka właśnie decyzja zapada; czasami mąż może wykonywać swoją pracę z domu lub dorywczo. Współcześni mężczyźni w rodzinnej ofensywie nadal jednak wzbudzają zdziwienie, dlatego pamiętajcie, kiedy podejmiecie decyzję: Twój partner - główny opiekun dziecka, musicie liczyć się z zaskoczeniem ze strony Waszych bliskich, reakcja otoczenia może być różna.

Aby dziecko czuło się kochane i bezpieczne

Sytuacja, w której ojciec to główny opiekun dziecka wynika z tego, iż rodzice podejmowali różne próby rozwiązania swojej sytuacji i wybrali  rozwiązanie, które uznali za najbardziej udane. Kiedyś była taka rozmowa i zastanawialiśmy się, czy lepiej byłoby gdybyśmy obydwoje pracowali, a Franek był z opiekunką zwłaszcza mały Franek (…). Przez jakiś czas mieliśmy opiekunkę (…). I żona i ja uznaliśmy, że gdzieś tam, w tym czasie, kiedy Franek był z opiekunką, nasze myśli krążyły, co tam się dzieje? Czy daje sobie z nim radę? (…) i tak dalej i zrezygnowaliśmy z tego - ojciec Franka. Moje dziecko było w żłobku. Sytuacja była jaka była i myśmy stwierdzili, że ok i jak nie ma wyjścia to puszczamy. (…) kilka dni było w żłobku, a później jest choroba od razu. Po pierwsze łapie od innych dzieci. (…) Stres, który dziecko przechodzi, przynajmniej moja córa, która przeszła kiedy ją oddawałem… Próbowaliśmy tam na tydzień - Leszek. Można wiec powiedzieć, że niejednokrotnie jest to decyzja „wypracowywana”, mająca na celu zapewnić to, co najlepsze Waszemu dziecku, a więc to, aby czuło rodzinne ciepło i miłość.

Ojciec opiekunem dziecka ze względów finansowych

Portal dla Singli MyDwoje.pl zauważa, że najczęściej wymienianym powodem podjęcia decyzji o sprawowaniu opieki przez ojca są względy finansowe. Gdy partner zarabia mniej, partnerzy dla dobra związku podejmują decyzję o tym, że to żona wróci do pracy, a partner zostanie z dzieckiem. To była kwestia czysto finansowa - Piotr. Żona troszeczkę więcej zarabia - Zbyszek. Jak to wszystko wynikło? Też kwestia finansowa. Żona ma dobrą pracę. Po urlopie macierzyńskim wróciła, a ja zostałem - Paweł. Względy czysto finansowe - Marcin. Innym powodem, często towarzyszącym względom dla wyższych zarobków żony, jest rodzaj pracy lub innych czynności zarobkowych wykonywanych  przez ojców (np. jeden z ojców zarabia grą w karty, inny specjalizuje się w wykonywaniu zdjęć ze ślubów i wesel w soboty i niedziele), możliwość wykonywania przez nich pracy w domu albo po południu lub w weekendy: Ja mam o tyle dobrze, że część prac mogę robić w domu – zlecone. Tak, że dodatkowo jeszcze się zarobi. Nie muszę na gwizdek być w pracy - Zbyszek. Na chwilę obecną mam luźną pracę. Na chwile obecną jestem pod telefonem. Jeżeli jest zlecenie (…) wtedy ewentualnie wyskoczę na parę godzin do pracy. I przed północą jestem w domu - Krzysztof. Ja tam sobie dorabiam w domu jeszcze coś - Paweł. Dochód mam też nie gorszy niż gdybym pracował na etacie - Daniel. Tylko w jednym przypadku to, że partner zarabia mniej czy inne względy finansowe nie były decydujące, liczyła się możliwość podjęcia przez żonę atrakcyjnej, pozwalającej na rozwój pracy: u nas to finanse były na końcu (…) żona pracy szukała (…) kiedy...
 
Komentarze (1)

Twój partner - główny opiekun dziecka  - dodaj komentarz
Małgosia; 2015-11-29 14:39:28 
A ja nie widzę w tym niczego dziwnego, że ojciec zostaje z dzieckiem w domu. Znam nawet takie pary. Matka wraca do pracy, a ojciec zajmuje się wychowaniem dziecka. Jeśli ojciec jest odpowiedzialny, czuje się na siłach, jest przekonany, że da sobie radę i jest to decyzja podjęta wraz z matką dziecka to nam nic do tego. W przyszłości ojciec, który był głównym opiekunem na pewno będzie miał świetny kontakt dzieckiem, dobrze będą się dogadywać, a dziecko będzie czuło, że ma w ojcu wsparcie.

Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
*Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną (powiadomienia dzienne i natychmiastowe). Zgodę można wycofać w każdej chwili.
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register

Administratorem podanych danych osobowych jest: Katarzyna Bieber reprezentująca Serwis Doboru Partnerskiego z siedzibą przy ul. Domaniewskiej nr 37 lok. 2.43, Warszawa 02-672, NIP: 9511875187. Administrator wyznaczył IOD, jest nią Małgorzata Lewandowska, z którą kontakt jest pod adresem e-mail iod@mydwoje.pl. Kategorie danych jak: e-mail, data urodzenia, fotografia, wiek, zawód, miasto, charakterystyka, poglądy oraz dane dotyczące preferencji tzw. dane szczególnej kategorii zostają przekazane dobrowolnie w celu realizacji usługi i przesyłania oferty marketingowej zgodnie z Regulaminem Serwisu. Podstawa prawna: Serwis Internetowy przetwarza dane osobowe na podstawie wyrażonej zgody, jest to niezbędne do wykonania umowy, do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze, na podstawie prawnie uzasadnionych interesów administratora i jest niezbędne do ochrony żywotnych interesów osoby, której danej dotyczą lub innej osoby fizycznej. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres obowiązywania Umowy lub wniesienia uzasadnionego sprzeciwu. Użytkownik ma prawo poprawiania danych, usuwania, ograniczenia przetwarzania a także wniesienia sprzeciwu, oraz przeniesienia ich do innego administratora. Podanie danych nie jest wymogiem ustawowym lecz umownym i jest dobrowolne jednak niezbędne do wypełnienia umowy. Dane będą wykorzystywane do automatycznego podejmowania decyzji w celu przygotowania wyboru ofert matrymonialnych dopasowanych do kandydata. Użytkownik ma prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego na adres Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Serwisu.

Napisz do nasKonsultacje telefoniczne
są dostępne w abonamentach VIP


MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij