Biuro matrymonialne > Poradnik > Miłość i związek > Małżeństwo > Małżeństwo z wyrachowania - szanse i zagrożenia

Małżeństwo z wyrachowania - szanse i zagrożenia

  • Podziel się na:
  • Dodaj do facebook.com
  • Dodaj do twitter.com
  • Dodaj do wykop.pl
  • Dodaj do gogole+
  • Dodaj do Linkedin
  • Dodaj do Pinterest

Nasz serwis dla wymagających analizuje szanse małżeństwa z wyrachowania

Małżeństwo z wyrachowania
Portal dla Singli MyDwoje.pl przypomina, że decydując się na małżeństwo z wyrachowania, należy pamiętać, iż decyzja ta wpłynie na całe nasze życie, a także na życie najbliższych, w tym szczególnie dzieci. Każda miłość ma inną historię. Jeżeli jednak czujesz, iż z partnerem nigdy nie połączy Cię głęboka więź, najlepsze co możesz zrobić, to poczekać. Unikniesz wówczas wielu bolesnych rozczarowań a zgodnie z tym, co mówi stare porzekadło, że w poszukiwaniu partnera „na prawdziwą miłość zawsze warto poczekać”.

Zagrożenia małżeństwa z wyrachowania

Wydaje się, że małżeństwo z rozsądku to przeszłość, którą odnaleźć można już tylko w książkach lub opowieściach naszych babć. Dzisiaj, kiedy życie w pojedynkę nie kojarzy się z upokorzeniem, ludzie w poszukiwaniu partnera powinni kierować się tylko prawdziwym, głębokim uczuciem i pobierać się, kiedy w ich życiu pojawi się idealny partner.

Małżeństwo - życiowa decyzja, dlatego powinieneś(aś) wiedzieć jakie są zagrożenia wynikające z małżeństwa z wyrachowania. To, między innymi, życie z osobą, z którą łączy nas jedynie płytka relacja i brak głębszych uczuć. Pogłębiając to zagadnienie, może się okazać, że konsekwencje staną się o wiele poważniejsze. Wychodząc poza poziom własnego „ja” można zauważyć, iż pomimo braku własnego zaangażowania w relację, uczucia drugiej strony mogą być zupełnie inne. Jeżeli nie dostanie ona takiej ilości uczucia, jakie sama dała, może poczuć się zraniona. Może pojawić się nawet kryzys małżeński przez oziębłość. Skrzywdzenie drugiej osoby, zranienie to poważniejsze zagrożenia małżeństwa z wyrachowania.

Idealny partner a małżeństwo z rozsądku

Aby małżeństwo miało szansę, potrzebne jest uczucie. Odczuła to 32-letnia Karolina, dzisiaj żona Damiana. „Moje małżeństwo z Damianem to właściwie „drugie podejście”. Pierwszy raz zakończyliśmy nasz związek, kiedy nasz synek miał 2 lata. Damian wyjechał wówczas do Londynu i nasz kontakt urwał się. W międzyczasie poznałam Piotra, który jak nikt inny opiekował się mną i moim synkiem. Wzięliśmy ślub, ciągle jednak tęskniłam za Damianem, czułam, że to dla mnie idealny partner. Pewnego dnia, nie mówiąc nic nikomu, po prostu spakowałam siebie i synka i wyruszyłam do Londynu w poszukiwaniu partnera. Kiedy Piotr wrócił do domu, zastał tylko list ode mnie. Wszystko potoczyło się dobrze, ponieważ jestem z Damianem, a Damian to miłość mojego życia. Wiem jednak, jak bardzo skrzywdziłam Piotra. Myślę, że będę o tym pamiętać już do końca życia”. Jeżeli relacja opiera się wyłącznie na rozsądku, zderzenie z rzeczywistością po zawarciu małżeństwa może być bardzo trudne. Poczucie pustki, braku uczucia a także świadomość, iż zdecydowaliśmy się kontynuować ten związek do końca życia, mogą być nie do zniesienia, a nawet prowadzić do depresji. Są to zagrożenia małżeństwa z wyrachowania, których nie można bagatelizować.

Szanse małżeństwa z wyrachowania

Pomimo iż małżeństwo z rozsądku wiąże się z wieloma problemami, trudno jednoznacznie stwierdzić, iż z pewnością zakończy się ono niepowodzeniem. Równie często rozczarowaniem kończą się związki zawarte na podstawie wielkiej namiętności, która czasem może przysłaniać wady partnera, kiedy namiętność się kończy okazuje się, że nie jest to idealny partner. Czy istnieją idealne wskazówki, którymi należy się kierować? Jakie są szanse małżeństwa z wyrachowania? Większość psychologów twierdzi, iż decydując się na małżeństwo w świetle prawa, trzeba wziąć pod uwagę zarówno rozsądek, jak i uczucie.

Portal dla Singli MyDwoje.pl radzi, by, jeżeli Twój partner to odpowiedzialny człowiek, jednak jesteś absolutnie przekonany(a), iż nigdy nie stanie się dla Ciebie atrakcyjny, co również nie spowoduje pojawienia się uczucia z Twojej strony, decyzję o małżeństwie dobrze przemyśleć. Nie można zacząć kochać drugiej osoby wyłącznie za odpowiedzialne podejście do życia. Potrzeba odrobiny wzajemnej sympatii, niekoniecznie związanej z gwałtownymi porywami, aby uczucie miało podstawę do zakiełkowania. Nieco większe szanse małżeństwa z wyrachowania istnieją, kiedy oprócz rozsądku pojawia się również pewna doza przyjaźni. Poczucie, iż druga osoba nas rozumie, może stanowić mały zalążek uczucia, które przyjdzie z czasem. 
Komentarze (1)

Małżeństwo z wyrachowania - szanse i zagrożenia  - dodaj komentarz
Michał; 2015-10-23 00:54:11 
O tak, szczególnie wyrachowane są niektóre kobiety, kiedy chłodno kalkulują, czy małżeństwo z tym panem (czytaj: czy ma wystarczająco dużo kasy?) im się opłaca czy też nie? Jak się opłaca to nieważne, że nie ma uczucia, grunt, że mogą zyskać dużo więcej, czyli wygodne życie. Może to brutalnie brzmi, ale taka jest prawda – szczególnie, gdy dwudziestolatka wychodzi za mąż za siedemdziesięciolatka, w dodatku milionera. Jednak to jest ich wybór, nie wszyscy kierują się miłością, bo często bywa ona ulotna, a poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji jest równie ważne.

Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
*Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych.
*Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną (powiadomienia dzienne i natychmiastowe). Zgodę można wycofać w każdej chwili.
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register

Administratorem danych osobowych jest Katarzyna Bieber, prowadząca działalność gospodarczą pod firmą "My Dwoje" z siedzibą przy ul. Domaniewskiej nr 37 lok. 2.43, Warszawa 02-672, NIP: 9511875187. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie w celu przesyłania oferty marketingowej. Informacje handlowe są wysyłane drogą elektroniczną w celu realizacji umowy (informacje od administratora danych serwisu, informacje o kompletności profilu oraz kontaktów z innymi użytkownikami portalu). Informujemy, że zebrane dane osobowe nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów uprawnionych do tego na podstawie przepisów prawa. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści oraz poprawiania swoich danych osobowych po zalogowaniu w zakładce Ustawienia/Ustawienia-prywatności. Zgoda na gromadzenie i przetwarzanie danych może być w każdej chwili odwołana. Zgoda może być również odwołana w zakresie przetwarzania danych na cele marketingowe.

Zadzwoń lub napisz do nas
tel: (22) 201 25 89
fax: (22) 201 25 87


codziennie 11.00 - 23.00
MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij