strona główna Strona główna     mapa serwisu Mapa serwisu     kanały RSS RSS     kontakt Kontakt     wersja mobilna Wersja mobilna
Biuro matrymonialne > Poradnik > Randki > Bezpieczna randka > Związek bez zobowiązań

Związek bez zobowiązań

Podziel się na:
Dodaj do gogole+
linkedin
pinterest

Czym jest dla Ciebie pełny związek uczuciowy?

Związek bez zobowiązań
Podobne artykuły
 Kochanka, ta trzecia - jak żyć w Trójkącie
 Związek bez zobowiązań: szanse i ograniczenia.
 Przyjaciel od seksu

Zobowiązania czy imprezy dla Samotnych?

Zobowiązania: to słowo nie kojarzy się pozytywnie. Łączy się zazwyczaj z myślą o obowiązkach, które niekoniecznie lubimy wykonywać lub które wręcz nam ciążą. Brak zobowiązań to natomiast lekkość, beztroska, możliwość wybrania dowolnej drogi. Coraz częściej można usłyszeć zwrot „związek bez zobowiązań”.  Pierwszą myślą, jaka się tutaj nasuwa jest pytanie o to, czy związek z drugim człowiekiem stał się już dla nas aż tak wielkim ciężarem, iż wolimy wziąć tylko tę jego część, która stanowi zmysłową przyjemność? Jeżeli tak lubimy zabawę i brak zobowiązań, to czy nie lepiej pozostać Singlem i chodzić na imprezy dla Samotnych? Związek bez zobowiązań ma swoich obrońców i przeciwników. Ci pierwsi mówią o możliwości zachowania poczucia wolności, zabezpieczeniu przed skrzywdzeniem siebie lub innej osoby, czerpaniu z życia przyjemności, która w istocie nam się należy. Przeciwnicy natomiast zadają pytanie, czy tak jest naprawdę: czy wchodząc w związek bez zobowiązań, rzeczywiście nikogo nie krzywdzimy i czy nie jest to po prostu ucieczka przed największym szczęściem, czyli bliskością z drugim człowiekiem. Jeżeli tak podoba nam się życie bez zobowiązań, to może lepiej pozostać samemu, chodzić na imprezy dla Samotnych i jeździć na wycieczki dla Singli? Czy powinniśmy skorzystać z porady psychologa? Jedni zastanawiają się: dlaczego się zakochujemy, inni nie rozumieją dlaczego nie mogą się zakochać, za to wolą związek bez zobowiązań. Czy podejście na serio nie jest lepsze? Przyjrzyjmy się uważniej, jakie szanse i zagrożenia niesie ze sobą ten popularny dziś układ.

Dlaczego się zakochujemy?

  
Wiele zależy od tego, jak dana osoba interpretuje słowo „związek” i jego znaczenie dla swojego życia. Dlaczego się zakochujemy? Dla niektórych związek uczuciowy z drugim człowiekiem to podstawa, na której opierają wszystkie inne wartości. Osoby takie dążą do zbudowania pełnego związku i cel ten jest dla nich nadrzędny wobec innych, np. kariery czy dobrej zabawy. Są w stanie uczynić wiele, zrezygnować z wygód, aby kochaną osobę uczynić szczęśliwą we wszystkich możliwych sferach. Wiąże się to również z głębokim przekonaniem, iż obie strony relacji posiadają siebie na wyłączność: mają poczucie, iż są dla siebie najbardziej wyjątkowymi osobami na świecie i w związku z tym wręcz oczywista staje się zupełna wierność i lojalność drugiej strony.


Wycieczki dla Singli i jednocześnie związek


Nieco inaczej jest w tzw. „związku bez zobowiązań”. Motywy budowania tego typu relacji są różne. Czasami dane osoby po prostu przyznają się same przed sobą, że na tym etapie życia najważniejszy jest dla nich rozwój kariery lub innych, nie związanych z uczuciem sfer życia, że chcą chodzić na imprezy dla Samotnych, jeździć na wycieczki dla Singli, ale jednocześnie być w związku. Nie są w stanie oddać partnerowi całego swojego zaangażowania ani uczynić tej relacji nadrzędną wartością w swoim życiu. Innym powodem mogą być poprzednie, nieudane związki uczuciowe i związany z tym strach przed pełnym zaangażowaniem i doznaniem kolejnego zawodu. Jeżeli osoby takie spotykają kogoś, kto z tych samych lub innych powodów chce zawrzeć układ bez czynnika implikującego wierność oraz wyłączność, jak i zakładający możliwość zerwania go w każdej chwili bez wzajemnych pretensji, wówczas powstaje związek bez zobowiązań. Warto podkreślić, iż ważne jest, aby obie strony znały swoje wzajemne oczekiwania. Nietrudno domyślać się, jak raniąca może być sytuacja, w której jedna osoba liczy na związek z pełnym zaangażowaniem, druga natomiast świadomie bierze pod uwagę jedynie relację niepełną.

 

Chcesz skorzystać z porady psychologa?


Skoro związki bez zobowiązań stają się coraz częstszą formą budowania relacji, pojawia się pytanie, jakie korzyści wyciągają zaangażowane w nie osoby? Czy odejście od tradycyjnego modelu związku niesie ze sobą zagrożenia? Zapewne osoby tkwiące w takim układzie czasem zadają sobie pytanie: "czy wszystko ze mną w porządku? a może potrzebuję porady psychologa? Tylu Singli na świecie marzy o stałym związku, małżeństwie, a ja wolę żyć bez zobowiązań...". Trudno jednoznacznie rozwiać te wątpliwości. Jeżeli obie osoby w związku są świadome, ze jest to związek bez zobowiązań, a nie jest to układ, w którym jedna z osób wymyka się potajemnie na wycieczki dla Singli i imprezy dla Samotnych, to wydaje się, że jest to szczery układ. Jeżeli jednak masz wątpliwości czy taki związek Ci odpowiada, czy nie, skorzystanie z porady psychologa może być dobrym pomysłem. Na pewno nikomu nie zaszkodzi, a może okazać się pomocne. Najważniejsze to, żebyś żył w zgodzie ze sobą, ale jednocześnie nie ranił innych.
Serwis MyDwoje.pl zgadza się na przedruk tego artykułu w innych serwisach. Warunkiem publikacji jest umieszczenie pod artykułem następującej informacji wraz z linkiem do MyDwoje.pl:

Artykuł pochodzi z Poradnika w Serwisie Doboru Partnerskiego dla wymagających www.MyDwoje.pl

 


 

 

oceń artykuł:
[ 6 / 6 z 2 oddanych głosów ]
 

Komentarze (1)


dodaj komentarz
dodaj komentarz
 lucyna. 2013-09-20 21:54:52 
bardzo zle się czuję w związku.ajednak tkwię wnim .mamy w dorobku mieszkanie, i35 lat życia uwżam ,że jestem przez męża wykorzystywana

Darmowa rejestracja

e-mail
hasło
minimum 6 znaków
Jesteś
kobietą mężczyzną
Data urodzenia
Skąd nas znasz?
Akceptuje Regulamin i Politykę prywatności
Kontakt z biurem
Test Doboru Partnerskiego
Twarze MyDwoje
wolny zawód, Szczecin, 48 lat, K8E7E237
K8E7E237, 48 lat
wolny zawód, Szczecin
Key Account Manager w firmie IT, Warszawa, 21 lat, M972316B
M972316B, 21 lat
Key Account Manager w firmie IT, Warszawa
 
 więcej mężczyzn  więcej kobiet
Opinie Użytkowników MyDwoje.pl
Qualitätsmanagement, Berlin, 42 lata, M48AAD67
M48AAD67, 42 lata
Qualitätsmanagement, Berlin
Geschäftsführer (Managing Director), Leipzig, 39 lat, M8142CFA
M8142CFA, 39 lat
Geschäftsführer (Managing Director), Leipzig
 więcej ofert zagranicznych
Wydarzenia dla singli
Wydarzenia dla Singli
 więcej wydarzeń
| Praca | Pomoc | Regulamin | Polityka prywatności | Usługi i cennik | Kontakt dla mediów | Partnerzy | Reklama | Mapa Serwisu |

2007 - 2015 © MyDwoje.pl ® ; Wszelkie prawa zastrzeżone

CMS, WEB interface

Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Serwisu MyDwoje.pl
zamknij