Biuro matrymonialne > Aktualności dla singli > Wiadomości > Konkurs: Jacy są mężczyźni z Niemiec? - rozstrzygnięcie

Konkurs: Jacy są mężczyźni z Niemiec? - rozstrzygnięcie

 • Podziel się na:
 • Dodaj do facebook.com
 • Dodaj do twitter.com
 • Dodaj do wykop.pl
 • Dodaj do Linkedin
 • Dodaj do Pinterest

Wanda co (nie) chciała Niemca

Polki coraz częściej szukają partnera z zagranicy. Ich serca mocniej biją zwłaszcza dla Niemców. Zastanawiasz się dlaczego? Masz doświadczenie w takim związku? A może po prostu miałaś styczność z kulturą sąsiadów choćby w pracy czy na wakacjach? Opisz swoje refleksje. Napisz, jakie zauważasz różnice w mentalności, światopoglądzie, kulturze? Czego spodziewasz się po relacji z Niemcem, czego obawiasz? O relacjach Wandy z Rydigierem (Rüdiger) i Polki z Niemcem piszą głośno już nie tylko legendy ale także poważna prasa (dw.com), gdyż Polki są najchętniej ze wszystkich kobiet z zagranicy wybierane przez Niemców na żonę. "Niemcy chętnie żenią się z Polkami, bo te: posiadają umiejętność brania spraw w swoje ręce, lubią być czynne zawodowo i nie przeszkadza im to w oddawaniu się rodzinie, a opuszczone potrafią być samowystarczalne." A co o tym myślą Polki?
Sprawdź oferty matrymonialne Niemcy.

Rozstrzygnięcie konkursu: Mamy już zwycięzców konkursu Jacy są mężczyźni z Niemiec

Rozstrzygnięcie konkursu: Gratulujemy Wygranej w Konkursie! Najciekawsze odpowiedzi nadesłały:

 • K1FA89A2  - 1. miejsce
 • KF1FADC2 - 2. miejsce
 • KCFF1CFE i KDE12FB3 -  3. miejsce

Wkrótce przekażemy informacje dotyczące odbioru nagrody.


Zagraniczne oferty matrymonialne panów

Konkurs dla pań - jacy są mężczyźni z Niemiec


Konkurs Jacy są mężczyźni z Niemiec?

Warunki udziału singli w konkursie dla pań MyDwoje:

 • Zadanie: wyślij odpowiedź na zadanie konkursowe. W mailu dopisz oświadczenie. "Oświadczam, że jestem autorem tekstu i zgadzam się na jego nieodpłatne wykorzystanie przez Serwis MyDwoje"
  Opisz swoje doświadczenie lub czego oczekujesz od związku z obcokrajowcem, jakie masz spostrzeżenia o mentalności i kulturze niemieckiej lub mężczyznach z Niemiec, Austrii lub Szwajcarii. Czego oczekujesz po wyjeździe do Partnera do Niemiec. Czy mieszkałaś już z partnerem w Niemczech? Jakie miałaś doświadczenia z codzienności w Niemczech?

 • Nagroda dla zwycięzców: pierwsze miejsce - abonament na 6 miesięcy w MyDwoje, 2 i 3 miejsce abonamenty na 3 miesiące

 • Gratis: 7 dni dla każdej zgłaszającej, gdy zgłoszenie zostanie zaakceptowane

 • Zgłoszenie wyślij na adres: biuro@mydwoje.pl

 • Kto może wziąć udział: konkurs jest dla wszystkich zarejestrowanych Użytkowniczek MyDwoje.pl

 • Termin nadsyłania zgłoszeń: do 25.11.2016

 • Wybór zwycięzców: spośród nadesłanych propozycji, w dniu 29.11.2016, Komisja MyDwoje wybierze najciekawsze

   * 1 Użytkownik może otrzymać abonament 7 dni gratis 1 raz w każdym konkursie


Sprawdź także:


K1B11B26

Moje doświadczenie z mężczyznami z Niemiec nie jest tak  duże spotkałam się z paroma którzy byli bardzo mili rozmowni a także nie którzy bardzo oszczędni nawet na kawę nie zaprosili  (chytrzy) no ale trudno się mówi.
Oczekuję od mężczyzny, ciepła rodzinnego, miłości ,szczerości, no i żeby mnie szanował
Miłość i zrozumienie w związku jest bardzo ważne.
Nie znoszę kłamców a mężczyźni w Niemczech nie bardzo chcą mówić prawdę  nie (wszyscy).
To tyle.
Pozdrawiam  MyDwoje

KDE12FB3

Witam, mieszkałam 15lat w  Niemczech (Monachium) i moje zdanie na temat mężczyzn...Są kulturalni,tolerancyjni, inteligentni, chętnie proponują kafejkę, dobrą kawę restauracje, urlop. Są mili, schludni zadbani.  Gdyby nie konieczny powrót do Polski chętnie poznałaby pana Niemca na dobre i złe, poznani panowie nie byli zainteresowani  zamieszkać w Polsce.
Niemcy mają na ogół życzliwą powierzchowność, są bardzo pomocni. Jeśli poprosisz na ulicy o wskazanie drogi, w zdecydowanej większości przypadków zostaniesz zaprowadzony do celu. Do Polaków Niemcy nastawieni są na ogół również życzliwie.Niemcy faktycznie bardziej są za dziećmi, opiekuńczy niż Polacy, i w razie rozwodu i po nim nalegają na kontakty, itp. Tych im nie można zabronić. Dziecko nawet po rozwodzie ma matkę i ojca!  Kultura i zwyczaje różnią się znacznie od naszych.
Pozdrawiam
Elżbieta


***

M2D7F18A

Witajcie Kochani...
U mnie sytuacja była odwrotna, to ja poznałem kobietę z Niemiec /dawne NRD - Berlin Wschodni/.
Poznaliśmy się w 1986 roku, jeszcze w dawnym Berlinie Wschodnim. Byłem na zakupach w Berlinie, a Emma pracowała na kasie w sklepie ALDI. Była to już moja druga wizyta w tym sklepie i uśmiechnęliśmy się do siebie, jak "starzy znajomi". Podchodząc do kasy, dałem Jej dyskretnie karteczkę z informacją, że będę na Nią czekał po zamknięciu sklepu. O 20 byliśmy już razem, całą noc snuliśmy się po Berlinie, okolicznych knajpkach na Alexander Platz. Zawiązała się nić emocjonalnego porozumienia i nasza znajomość trwała ok. 2 lat. Z tym, że Ona nie chciała przyjeżdżać do Polski, więc ja podróżowałem ze Szczecina do Berlina. z perspektywy czasu mogę napisać, ze byłą bardzo ciepła, zadbaną i namiętną kobietą. Otwarta intelektualnie na świat i ... na mnie.
Ja niestety nie mogłem zostać na stałe w NRD i nasza znajomość wygasła. Wspominam Ją z rozrzewnieniem.

Pozdrawiam Andrzej.


***

K1FA89A2

Witam serdecznie!
Poznałam kilku Niemców za pośrednictwem portalu partnerskiego. Z przyjemnością stwierdziłam, że są o wiele bardziej szarmanccy wobec kobiet niż Polacy. Okazują uwagę i zainteresowanie. Nie wiem, czy to kwestia, iż poznani mężczyźni byli kulturalni i wykształceni, czy też akurat ja miałam takie szczęście. Z jednym z nich utrzymywałam kilkuletnią przyjaźń. Zawsze dobrze się czułam w jego towarzystwie. Szkoda, że zerwaliśmy kontakt. Rozmawialiśmy na wiele tematów, także tych bardzo trudnych, jak np. stosunek Polaków do imigrantów czy o Nazistach, ale rozmowy zawsze były prowadzone w sposób kulturalny, nigdy się nie obrażaliśmy. Spostrzegłam, że Niemcy nie są tak irytująco zapalczywi w przekonywani do swoich racji jak Polacy. Dbają także o siebie bardziej niż nasi rodacy. Są lepiej ubrani, zwracają uwagę na prowadzenie zdrowego trybu życia, po prostu zadbani. I nie narzekają jak nasi rodacy. Podobał mi się także stosunek Niemców do byłych partnerek.Nie słyszałam, by w sposób obraźliwy i nerwowy się o nich wyrażali. Są też na pewno bardziej odpowiedzialni. Nie chciałabym obrazić Polaków, ale niestety miałam do czynienia z wieloma "leserami". I jeszcze jedno. Polacy często deklarują, że interesują się sztuką czy muzyka klasyczną. Ale tak naprawdę nie jest. Wykształceni Niemcy lubią chodzić na wystawy, do galerii i muzeum, chodzą na spektakle teatralne i koncerty muzyczne.
Dlatego bardzo chciałabym znaleźć jako partnera życiowego Niemca. Pod warunkiem oczywiście, że będzie z zachowania podobny do znanych mi wcześniej mężczyzn.

Anita

KCFF1CFE

Mam częsty kontakt z mężczyznami z Niemiec z racji wykonywanego zawodu. Zawsze rozmawiają w sposób kulturalny i mniej zarozumiały niż wielu Polaków. Są po prostu uprzejmi wobec pracowników sklepów, restauracji czy hoteli. Wydaje mi się więc, że kobietę też zawsze będą traktować z szacunkiem. Niemieckie małżeństwa zawsze wydają mi się bardzo zgodne, a panowie troskliwi wobec swoich partnerek. Myślę, że warto nawiązywać  znajomości z Niemcami, jeśli tylko nie ma zbyt dużej bariery językowej.


KF1FADC2

Ja miałam śp. pod każdym względem wspaniałego męża, ale za sprawą mojego męża miałam okazję gościć i poznać kilku panów z Niemiec. I odwrotnie, byliśmy goszczeni w Niemczech. Moim zdaniem, to byli mężczyźni bardzo dobrze wychowani, kulturalni,taktowni, życzliwi, odnoszący się do naszego Kraju z szacunkiem i pokorą. Interesowali się historią, wojną, naszą odbudową Polski. Służyli nam pomocą gdy spotkała nas mala awaria na trasie do Niemiec. Uważam, że mogłabym znaleźć swoje miejsce u boku mężczyzny z Niemiec, bo dużo z ich cech mi odpowiada.K96B8B5B


Moje skromne doświadczenia z panami z Niemiec zawsze kończyły się rozstaniem.Pomimo tego nie przestaje szukać partnera z tego kraju.Bardzo podoba mi się sposób w jaki traktują kobietę ich kultura osobista ,sposób bycia,zamiłowanie do czystości i porządku bardzo mi odpowiada.Można by było wymieniać bardzo wiele wspaniałych cech ,których próżno szukać w "naszych panach". Jedynie nie akceptuję ich skąpstwa, które potrafi zniszczyć każdą znajomość.

Pozdrawiam K96B8B5B
 
Komentarze (1)

Konkurs: Jacy są mężczyźni z Niemiec? - rozstrzygnięcie - dodaj komentarz
KDE12FB3; 2016-11-06 15:54:41 
Wiam, mieszkałam 15lat w Monachium i moje zdanie na temat mężczyzn...Sa kulturalni, inteligentni, chętnie proponują kafejke i dobra kawusie, restauracje, urlop. Sa schludni zadbani. Gdybe nie powrot do Polski chętnie poznalaby pana Niemca na dobre i zle, poznani panowie nie byli zainteresowani oby zamieszkac w Polsce. Paniom które znaja jezyk niemiecki proponuje aby skorzystaly z tego portalu, ja wlasie to zrobiłam i będę szukala mężczyzny, partnera, przyjaciela ktory jest zainteresowany zamieszkac u nas. Pozostale panie zachęcam do nauki j niemieckiego. Mezczyzni z Niemiec sa godni UWAGI
Zycze powodzenia.Pozdrawiam cieplutko Ela

Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
*Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną (powiadomienia dzienne i natychmiastowe). Zgodę można wycofać w każdej chwili.
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register

Administratorem podanych danych osobowych jest: Katarzyna Bieber reprezentująca Serwis Doboru Partnerskiego z siedzibą przy ul. Domaniewskiej nr 37 lok. 2.43, Warszawa 02-672, NIP: 9511875187. Administrator wyznaczył IOD, jest nią Małgorzata Lewandowska, z którą kontakt jest pod adresem e-mail iod@mydwoje.pl. Kategorie danych jak: e-mail, data urodzenia, fotografia, wiek, zawód, miasto, charakterystyka, poglądy oraz dane dotyczące preferencji tzw. dane szczególnej kategorii zostają przekazane dobrowolnie w celu realizacji usługi i przesyłania oferty marketingowej zgodnie z Regulaminem Serwisu. Podstawa prawna: Serwis Internetowy przetwarza dane osobowe na podstawie wyrażonej zgody, jest to niezbędne do wykonania umowy, do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze, na podstawie prawnie uzasadnionych interesów administratora i jest niezbędne do ochrony żywotnych interesów osoby, której danej dotyczą lub innej osoby fizycznej. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres obowiązywania Umowy lub wniesienia uzasadnionego sprzeciwu. Użytkownik ma prawo poprawiania danych, usuwania, ograniczenia przetwarzania a także wniesienia sprzeciwu, oraz przeniesienia ich do innego administratora. Podanie danych nie jest wymogiem ustawowym lecz umownym i jest dobrowolne jednak niezbędne do wypełnienia umowy. Dane będą wykorzystywane do automatycznego podejmowania decyzji w celu przygotowania wyboru ofert matrymonialnych dopasowanych do kandydata. Użytkownik ma prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego na adres Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Serwisu.

Napisz do nasKonsultacje telefoniczne
są dostępne w abonamentach VIP


MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij