Biuro matrymonialne > Aktualności dla singli > Wiadomości > Konkurs: Jacy są mężczyźni z Niemiec? - rozstrzygnięcie

Konkurs: Jacy są mężczyźni z Niemiec? - rozstrzygnięcie

 • Podziel się na:
 • Dodaj do facebook.com
 • Dodaj do twitter.com
 • Dodaj do wykop.pl
 • Dodaj do gogole+
 • Dodaj do Linkedin
 • Dodaj do Pinterest

Wanda co (nie) chciała Niemca

Polki coraz częściej szukają partnera z zagranicy. Ich serca mocniej biją zwłaszcza dla Niemców. Zastanawiasz się dlaczego? Masz doświadczenie w takim związku? A może po prostu miałaś styczność z kulturą sąsiadów choćby w pracy czy na wakacjach? Opisz swoje refleksje. Napisz, jakie zauważasz różnice w mentalności, światopoglądzie, kulturze? Czego spodziewasz się po relacji z Niemcem, czego obawiasz? O relacjach Wandy z Rydigierem (Rüdiger) i Polki z Niemcem piszą głośno już nie tylko legendy ale także poważna prasa (dw.com), gdyż Polki są najchętniej ze wszystkich kobiet z zagranicy wybierane przez Niemców na żonę. "Niemcy chętnie żenią się z Polkami, bo te: posiadają umiejętność brania spraw w swoje ręce, lubią być czynne zawodowo i nie przeszkadza im to w oddawaniu się rodzinie, a opuszczone potrafią być samowystarczalne." A co o tym myślą Polki?
Sprawdź oferty matrymonialne Niemcy.

Rozstrzygnięcie konkursu: Mamy już zwycięzców konkursu Jacy są mężczyźni z Niemiec

Rozstrzygnięcie konkursu: Gratulujemy Wygranej w Konkursie! Najciekawsze odpowiedzi nadesłały:

 • K1FA89A2  - 1. miejsce
 • KF1FADC2 - 2. miejsce
 • KCFF1CFE i KDE12FB3 -  3. miejsce

Wkrótce przekażemy informacje dotyczące odbioru nagrody.


Zagraniczne oferty matrymonialne panów

Konkurs dla pań - jacy są mężczyźni z Niemiec


Konkurs Jacy są mężczyźni z Niemiec?

Warunki udziału singli w konkursie dla pań MyDwoje:

 • Zadanie: wyślij odpowiedź na zadanie konkursowe. W mailu dopisz oświadczenie. "Oświadczam, że jestem autorem tekstu i zgadzam się na jego nieodpłatne wykorzystanie przez Serwis MyDwoje"
  Opisz swoje doświadczenie lub czego oczekujesz od związku z obcokrajowcem, jakie masz spostrzeżenia o mentalności i kulturze niemieckiej lub mężczyznach z Niemiec, Austrii lub Szwajcarii. Czego oczekujesz po wyjeździe do Partnera do Niemiec. Czy mieszkałaś już z partnerem w Niemczech? Jakie miałaś doświadczenia z codzienności w Niemczech?

 • Nagroda dla zwycięzców: pierwsze miejsce - abonament na 6 miesięcy w MyDwoje, 2 i 3 miejsce abonamenty na 3 miesiące

 • Gratis: 7 dni dla każdej zgłaszającej, gdy zgłoszenie zostanie zaakceptowane

 • Zgłoszenie wyślij na adres: biuro@mydwoje.pl

 • Kto może wziąć udział: konkurs jest dla wszystkich zarejestrowanych Użytkowniczek MyDwoje.pl

 • Termin nadsyłania zgłoszeń: do 25.11.2016

 • Wybór zwycięzców: spośród nadesłanych propozycji, w dniu 29.11.2016, Komisja MyDwoje wybierze najciekawsze

   * 1 Użytkownik może otrzymać abonament 7 dni gratis 1 raz w każdym konkursie


Sprawdź także:


K1B11B26

Moje doświadczenie z mężczyznami z Niemiec nie jest tak  duże spotkałam się z paroma którzy byli bardzo mili rozmowni a także nie którzy bardzo oszczędni nawet na kawę nie zaprosili  (chytrzy) no ale trudno się mówi.
Oczekuję od mężczyzny, ciepła rodzinnego, miłości ,szczerości, no i żeby mnie szanował
Miłość i zrozumienie w związku jest bardzo ważne.
Nie znoszę kłamców a mężczyźni w Niemczech nie bardzo chcą mówić prawdę  nie (wszyscy).
To tyle.
Pozdrawiam  MyDwoje

KDE12FB3

Witam, mieszkałam 15lat w  Niemczech (Monachium) i moje zdanie na temat mężczyzn...Są kulturalni,tolerancyjni, inteligentni, chętnie proponują kafejkę, dobrą kawę restauracje, urlop. Są mili, schludni zadbani.  Gdyby nie konieczny powrót do Polski chętnie poznałaby pana Niemca na dobre i złe, poznani panowie nie byli zainteresowani  zamieszkać w Polsce.
Niemcy mają na ogół życzliwą powierzchowność, są bardzo pomocni. Jeśli poprosisz na ulicy o wskazanie drogi, w zdecydowanej większości przypadków zostaniesz zaprowadzony do celu. Do Polaków Niemcy nastawieni są na ogół również życzliwie.Niemcy faktycznie bardziej są za dziećmi, opiekuńczy niż Polacy, i w razie rozwodu i po nim nalegają na kontakty, itp. Tych im nie można zabronić. Dziecko nawet po rozwodzie ma matkę i ojca!  Kultura i zwyczaje różnią się znacznie od naszych.
Pozdrawiam
Elżbieta


***

M2D7F18A

Witajcie Kochani...
U mnie sytuacja była odwrotna, to ja poznałem kobietę z Niemiec /dawne NRD - Berlin Wschodni/.
Poznaliśmy się w 1986 roku, jeszcze w dawnym Berlinie Wschodnim. Byłem na zakupach w Berlinie, a Emma pracowała na kasie w sklepie ALDI. Była to już moja druga wizyta w tym sklepie i uśmiechnęliśmy się do siebie, jak "starzy znajomi". Podchodząc do kasy, dałem Jej dyskretnie karteczkę z informacją, że będę na Nią czekał po zamknięciu sklepu. O 20 byliśmy już razem, całą noc snuliśmy się po Berlinie, okolicznych knajpkach na Alexander Platz. Zawiązała się nić emocjonalnego porozumienia i nasza znajomość trwała ok. 2 lat. Z tym, że Ona nie chciała przyjeżdżać do Polski, więc ja podróżowałem ze Szczecina do Berlina. z perspektywy czasu mogę napisać, ze byłą bardzo ciepła, zadbaną i namiętną kobietą. Otwarta intelektualnie na świat i ... na mnie.
Ja niestety nie mogłem zostać na stałe w NRD i nasza znajomość wygasła. Wspominam Ją z rozrzewnieniem.

Pozdrawiam Andrzej.


***

K1FA89A2

Witam serdecznie!
Poznałam kilku Niemców za pośrednictwem portalu partnerskiego. Z przyjemnością stwierdziłam, że są o wiele bardziej szarmanccy wobec kobiet niż Polacy. Okazują uwagę i zainteresowanie. Nie wiem, czy to kwestia, iż poznani mężczyźni byli kulturalni i wykształceni, czy też akurat ja miałam takie szczęście. Z jednym z nich utrzymywałam kilkuletnią przyjaźń. Zawsze dobrze się czułam w jego towarzystwie. Szkoda, że zerwaliśmy kontakt. Rozmawialiśmy na wiele tematów, także tych bardzo trudnych, jak np. stosunek Polaków do imigrantów czy o Nazistach, ale rozmowy zawsze były prowadzone w sposób kulturalny, nigdy się nie obrażaliśmy. Spostrzegłam, że Niemcy nie są tak irytująco zapalczywi w przekonywani do swoich racji jak Polacy. Dbają także o siebie bardziej niż nasi rodacy. Są lepiej ubrani, zwracają uwagę na prowadzenie zdrowego trybu życia, po prostu zadbani. I nie narzekają jak nasi rodacy. Podobał mi się także stosunek Niemców do byłych partnerek.Nie słyszałam, by w sposób obraźliwy i nerwowy się o nich wyrażali. Są też na pewno bardziej odpowiedzialni. Nie chciałabym obrazić Polaków, ale niestety miałam do czynienia z wieloma "leserami". I jeszcze jedno. Polacy często deklarują, że interesują się sztuką czy muzyka klasyczną. Ale tak naprawdę nie jest. Wykształceni Niemcy lubią chodzić na wystawy, do galerii i muzeum, chodzą na spektakle teatralne i koncerty muzyczne.
Dlatego bardzo chciałabym znaleźć jako partnera życiowego Niemca. Pod warunkiem oczywiście, że będzie z zachowania podobny do znanych mi wcześniej mężczyzn.

Anita

KCFF1CFE

Mam częsty kontakt z mężczyznami z Niemiec z racji wykonywanego zawodu. Zawsze rozmawiają w sposób kulturalny i mniej zarozumiały niż wielu Polaków. Są po prostu uprzejmi wobec pracowników sklepów, restauracji czy hoteli. Wydaje mi się więc, że kobietę też zawsze będą traktować z szacunkiem. Niemieckie małżeństwa zawsze wydają mi się bardzo zgodne, a panowie troskliwi wobec swoich partnerek. Myślę, że warto nawiązywać  znajomości z Niemcami, jeśli tylko nie ma zbyt dużej bariery językowej.


KF1FADC2

Ja miałam śp. pod każdym względem wspaniałego męża, ale za sprawą mojego męża miałam okazję gościć i poznać kilku panów z Niemiec. I odwrotnie, byliśmy goszczeni w Niemczech. Moim zdaniem, to byli mężczyźni bardzo dobrze wychowani, kulturalni,taktowni, życzliwi, odnoszący się do naszego Kraju z szacunkiem i pokorą. Interesowali się historią, wojną, naszą odbudową Polski. Służyli nam pomocą gdy spotkała nas mala awaria na trasie do Niemiec. Uważam, że mogłabym znaleźć swoje miejsce u boku mężczyzny z Niemiec, bo dużo z ich cech mi odpowiada.K96B8B5B


Moje skromne doświadczenia z panami z Niemiec zawsze kończyły się rozstaniem.Pomimo tego nie przestaje szukać partnera z tego kraju.Bardzo podoba mi się sposób w jaki traktują kobietę ich kultura osobista ,sposób bycia,zamiłowanie do czystości i porządku bardzo mi odpowiada.Można by było wymieniać bardzo wiele wspaniałych cech ,których próżno szukać w "naszych panach". Jedynie nie akceptuję ich skąpstwa, które potrafi zniszczyć każdą znajomość.

Pozdrawiam K96B8B5B
 
Komentarze (1)

Konkurs: Jacy są mężczyźni z Niemiec? - rozstrzygnięcie - dodaj komentarz
KDE12FB3; 2016-11-06 15:54:41 
Wiam, mieszkałam 15lat w Monachium i moje zdanie na temat mężczyzn...Sa kulturalni, inteligentni, chętnie proponują kafejke i dobra kawusie, restauracje, urlop. Sa schludni zadbani. Gdybe nie powrot do Polski chętnie poznalaby pana Niemca na dobre i zle, poznani panowie nie byli zainteresowani oby zamieszkac w Polsce. Paniom które znaja jezyk niemiecki proponuje aby skorzystaly z tego portalu, ja wlasie to zrobiłam i będę szukala mężczyzny, partnera, przyjaciela ktory jest zainteresowany zamieszkac u nas. Pozostale panie zachęcam do nauki j niemieckiego. Mezczyzni z Niemiec sa godni UWAGI
Zycze powodzenia.Pozdrawiam cieplutko Ela

Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
*Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych.
*Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną (powiadomienia dzienne i natychmiastowe). Zgodę można wycofać w każdej chwili.
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register

Administratorem danych osobowych jest Katarzyna Bieber, prowadząca działalność gospodarczą pod firmą "My Dwoje" z siedzibą przy ul. Domaniewskiej nr 37 lok. 2.43, Warszawa 02-672, NIP: 9511875187. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie w celu przesyłania oferty marketingowej. Informacje handlowe są wysyłane drogą elektroniczną w celu realizacji umowy (informacje od administratora danych serwisu, informacje o kompletności profilu oraz kontaktów z innymi użytkownikami portalu). Informujemy, że zebrane dane osobowe nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów uprawnionych do tego na podstawie przepisów prawa. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści oraz poprawiania swoich danych osobowych po zalogowaniu w zakładce Ustawienia/Ustawienia-prywatności. Zgoda na gromadzenie i przetwarzanie danych może być w każdej chwili odwołana. Zgoda może być również odwołana w zakresie przetwarzania danych na cele marketingowe.

Zadzwoń lub napisz do nas
tel: (22) 201 25 89
fax: (22) 201 25 87


codziennie 11.00 - 23.00
MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij