Samotna mama na randce

  • Podziel się na:
  • Dodaj do facebook.com
  • Dodaj do twitter.com
  • Dodaj do wykop.pl
  • Dodaj do gogole+
  • Dodaj do Linkedin
  • Dodaj do Pinterest

Gdy mama idzie na randkę!

Samotna mama na randce
Jeśli jesteś samotną mamą, zapewne rzadko masz czas na myślenie o miłości – jest przecież tyle rzeczy, o których musisz pamiętać. Nie oznacza to jednak, że nie czujesz potrzeby miłości czy chęci dzielenia się z drugą osobą codziennymi troskami i radościami. Kiedy więc zostajesz zaproszona na randkę – w końcu się zgadzasz. I tutaj zaczynają się problemy – bo przecież randka w realu samotnej mamy nie jest tak „lekka”, jak randka singla. Internetowe biuro matrymonialne MyDwoje.pl radzi, jak zachować się na tym ważnym, pierwszym spotkaniu, o czym rozmawiać, a o czym… nie? Samotna mama na randce również może czuć się dobrze.

Idziesz na randkę - zostaw dziecko w dobrych rękach

Byłoby super, gdybyś miała tylko jeden dylemat związany z randką: gdzie mogę znaleźć modowe stylizacje dla singielek na randkę? Samotna mama ma jednak znacznie więcej spraw do załatwienia, zanim w końcu nałoży na siebie elegancką sukienkę. Jedną z najważniejszych kwestii jest ta związana z opieką nad dzieckiem. Kto powinien się nim zająć? Warto wybrać osobę, którą dziecko dobrze zna, a już najlepszym pomysłem jest zorganizowanie maluchowi „zwyczajnej” rozrywki tak, by zaniepokojone nie dzwoniło do ciebie co piętnaście minut. Przykładem może być tu nocleg u dziadków – jeśli twoja pociecha raz na jakiś czas spędza na przykład sobotnią noc z babcią i dziadkiem, nie będzie to dla niej nowość (i prawdopodobnie będzie uszczęśliwione). A ty będziesz spokojna. Jeśli nie ma takiej możliwości, niech do waszego domu przyjdzie ktoś znany dziecku. Może koleżanka z własną pociechą? Kuzynka albo ciocia? Ktoś, kto zapewni maluchowi rozrywkę i zadba, byś mogła spokojnie spędzić czas. Nowa, nieznana dziecku wynajęta opiekunka niestety nie zda rezultatu. Ty będziesz cały czas martwiła się o dziecko (i dom), a twoja pociecha będzie czuła się niepewnie z obcą osobą, która nie zastąpi mamy.

Dokąd wybrać się na randkę?

Gdzie się umówić na randkę? W dobrym tonie leży, by to kobieta wybierała miejsce pierwszego spotkania. O ile dla wielu pań stwarza to pewien problem (co tu wybrać, by wypadło naprawdę miło), o tyle dla ciebie będzie to ułatwienie. Wybierz restaurację, kawiarnię, park które znajdują się stosunkowo blisko twojego domu – dzięki temu nie będziesz martwiła się, że w razie awaryjnej sytuacji, dojazd do dziecka zajmie ci bardzo dużo czasu.

Czy i kiedy powiedzieć mężczyźnie o dziecku?

„Powiedzieć, nie powiedzieć – oto jest pytanie!” – zdecydowana większość randkujących mam zastanawia się nad tym, czy na pierwszym spotkaniu mówić mężczyźnie o swoich dzieciach. Choć może wydawać się to dziwne (a nawet wyglądać tak, jakby dana samotna kobieta wstydziła się tego, że ma dzieci) z punktu widzenia danej samotnej kobiety jest to całkiem zrozumiałe. Nie da się ukryć, że taka informacja jest niezwykle ważna – nagle staje się oczywiste, że ewentualny związek będzie obarczony wieloma komplikacjami. Wyjścia będą ograniczone, wspólne chwile również, wypady na wakacje nabierają zupełnie innego charakteru – tak naprawdę samotny mężczyzna wchodzi w związek nie tylko z daną kobietą, ale z nią i jej dzieckiem. Świadome tego wszystkiego panie obawiają się „spłoszenia” danego mężczyzny. Niektóre planują nawet uświadomić partnera dopiero gdy ten się już zakocha. Czy to jest dobry pomysł?

Psychologowie zgodnie odpowiadają – zdecydowanie nie! Nawet, jeśli wydaje ci się to kuszące – zrezygnuj z tego typu pomysłów. Zatajanie tak ważnej informacji na początku znajomości (albo, co gorsza, skłamanie w tej sprawie), to wystawianie o sobie bardzo złej opinii. Partner może albo pomyśleć, że rzeczywiście wstydzisz się swoich dzieci (dziecka) – co oczywiście będzie miało fatalny wpływ na twój wizerunek, albo poczuje się oszukany. Scenariusz: „rozumiem, że mi tego nie powiedziałaś, ale w ogóle mi to nie przeszkadza, bo już nie mogę bez ciebie żyć” jest zwyczajnie nierealny.

Najlepiej powiedz o dziecku przed randką!

Otwartość już od samego początku ma też inne korzyści – jeśli nowy partner, z którym się spotykasz, nie chce wiązać się z samotną kobietą z dziećmi, oszczędzi to wam obojgu ewentualnych przykrości, gdy już się zaangażujecie. Czy jest tutaj jakiś złoty sposób na to, by ominąć etap pt: „muszę ci coś powiedzieć – mam dziecko”? Oczywiście – wystarczy zgrabnie powiedzieć o tym przed randką. Na przykład w odpowiedzi na zaproszenie partnera, odpowiedzieć: „Nie jestem pewna, czy dam radę zorganizować opiekę nad córką. Zadzwoń wieczorem, będę już wiedziała.” Brak telefonu to jasna informacja.

Czy na pierwszej randce rozmawiać o dzieciach?

Mamy już jasność – ty masz dziecko albo dzieci, on o tym doskonale wie. Czy jednak powinniście o nich rozmawiać? Tutaj już sprawa nie jest taka oczywista. Przede wszystkim, przy całej miłości do swojej pociechy, musisz zrozumieć fakt, że dla mężczyzny, z którym się spotykasz, nie jest to najsłodszy, najcudowniejszy, najpiękniejszy szkrab, ale… jakieś dziecko - którego w dodatku nigdy nie widział. Jeśli randka w realu zmieni się w twoje (długie) opowiadanie o zachowaniach Pawełka i Marysi, będzie to dla niego zwyczajnie nudne – tak, jakby on tobie cały czas opowiadał o swojej siostrzenicy, której nigdy nie widziałaś.

Trochę inaczej jest w sytuacji, w której oboje macie dzieci z poprzednich związków – jeżeli dodatkowo są one w podobnym wieku, rzeczywiście rozmowa na ich temat może sprawiać wam ogromną przyjemność. Warto jednak pamiętać, że przede wszystkim jest to wasze spotkanie. Mów o sobie, o tym, co lubisz, opowiadaj anegdoty dotyczące ciebie – spotykacie się przecież właśnie po to, żeby poznać się bliżej i przekonać się czy jesteście stworzeni dla siebie. Tak postępując zainteresujesz sobą partnera. Może właśnie okaże się, że macie ochotę na dalszą znajomość. Wówczas będzie jeszcze mnóstwo czasu na rozmawianie o rodzinie.

Kiedy przedstawić dziecku nowego partnera?

Wiele samotnych mam zastanawia się, czy zapoznawać dziecko z mężczyzną, z którym się spotykają. Takim myślom towarzyszy strach, że dziecko od razu odrzuci nowego znajomego lub wręcz przeciwnie za bardzo się przywiąże do nowej osoby, nowego partnera, a jeśli coś się nie uda – będzie zawiedzione i zacznie tęsknić. Z drugiej strony, warto by zapoznać dziecko z osobą, z którą spotyka się mama, choćby dla uspokojenia go (jeśli jest wrażliwym, małym człowiekiem obawiającym się o wyjścia mamy). Specjaliści radzą, by nie czekać z zapoznaniem się tych dwóch ważnych osób zbyt długo, ale też nie robić od razu z nowego partnera „nowego tatusia”. Niech nowo poznany mężczyzna przez dłuższy czas pozostaje na stanowisku kolegi. By ten efekt osiągnąć, rzadko umawiajcie się w domu, a częściej poza nim.

Bądź naturalna i baw się dobrze

Jak właściwie samotna mama powinna zachowywać się na randce? Tak, jak każda inna kobieta – naturalnie. Pamiętaj, że nie jesteś tylko „mamą, która chodzi na randki we dwoje”. W tym momencie jesteś przede wszystkim kobietą spędzającą miło czas w towarzystwie mężczyzny. Zostaw zatem w domu myśli o nieodrobionych lekcjach, brakujących butach do przedszkola czy kończącym się dziecięcym szamponie i zwyczajnie… baw się dobrze


 
Komentarze (3)

Samotna mama na randce  - dodaj komentarz
!; 2015-11-25 22:12:08 
Do ; - nikt tobie nie każe umawiać się na randki z samotnymi matkami, poszukaj sobie kobietę o 10-20 lat starszą to może będzie płaciła także za ciebie. Chociaż wątpię, aby z takim podejściem jakakolwiek cię chciała. Od samotnych matek odczep się, bo każdy ma prawo do miłości. Nie zapominaj, że są także samotni ojcowie. Kobieta, która samotnie wychowuje dziecko stara się ze wszystkim sama sobie radzić, ale naturalna jest też potrzeba bliskości z drugą osobą.
Andrzej; 2015-10-18 04:53:12 
Rantkowanie rodzicowi jest wyjątkowo utrudnione. Jestem ojcam samotnie wychowującym dziecko, po chorobie onkologicznej żony. Teściowa zaszczuwa mnie procesami sądowymi Sądu Rodzinnego i chce stać się opiekunką dziecka. Te pozwy sądowe są tak złośliwe (oparte o nieprawdziwe zaznania - bo może na coś przymknę oko) i tak mnie nękające że nie tylko nie mam czasu na życie zawodowe, ale poznawanie nowej osoby i próba zawiązania nowego związku jest niemożliwa. Pisanie odpowiedzi na pozwy stanowi dla mnie ciężar. I chcę się wyżalić na państwo polskie z przepisami Kr.o. i Sąd Rodzinny że to są instytucje antykoncepcyjne uniemożliwiające mi zawiązanie kolejnej rodziny. Może zdaniem Sadu i Państwa Polskiego w Polsce jest za dużo dzieci skoro rodzicom utrudnia się założenie rodziny.
; 2015-03-20 16:48:48 
oczywiście "samotna mama" zapomina, że trzeba zapłacić za siebie w kawiarni

Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
*Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną (powiadomienia dzienne i natychmiastowe). Zgodę można wycofać w każdej chwili.
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register

Administratorem podanych danych osobowych jest: Katarzyna Bieber reprezentująca Serwis Doboru Partnerskiego z siedzibą przy ul. Domaniewskiej nr 37 lok. 2.43, Warszawa 02-672, NIP: 9511875187. Administrator wyznaczył IOD, jest nią Małgorzata Lewandowska, z którą kontakt jest pod adresem e-mail iod@mydwoje.pl. Kategorie danych jak: e-mail, data urodzenia, fotografia, wiek, zawód, miasto, charakterystyka, poglądy oraz dane dotyczące preferencji tzw. dane szczególnej kategorii zostają przekazane dobrowolnie w celu realizacji usługi i przesyłania oferty marketingowej zgodnie z Regulaminem Serwisu. Podstawa prawna: Serwis Internetowy przetwarza dane osobowe na podstawie wyrażonej zgody, jest to niezbędne do wykonania umowy, do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze, na podstawie prawnie uzasadnionych interesów administratora i jest niezbędne do ochrony żywotnych interesów osoby, której danej dotyczą lub innej osoby fizycznej. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres obowiązywania Umowy lub wniesienia uzasadnionego sprzeciwu. Użytkownik ma prawo poprawiania danych, usuwania, ograniczenia przetwarzania a także wniesienia sprzeciwu, oraz przeniesienia ich do innego administratora. Podanie danych nie jest wymogiem ustawowym lecz umownym i jest dobrowolne jednak niezbędne do wypełnienia umowy. Dane będą wykorzystywane do automatycznego podejmowania decyzji w celu przygotowania wyboru ofert matrymonialnych dopasowanych do kandydata. Użytkownik ma prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego na adres Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Serwisu.

Napisz lub zadzwoń do nas
Tel: (22) 201 25 89
w dni powszednie 11:00-16:00Fax: (22) 201 25 87


MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij