Biuro matrymonialne > Poradnik > Życie Singla > Rozrywka dla Singla > Ranking filmów na samotny wieczór

Ranking filmów na samotny wieczór

  • Podziel się na:
  • Dodaj do facebook.com
  • Dodaj do twitter.com
  • Dodaj do wykop.pl
  • Dodaj do gogole+
  • Dodaj do Linkedin
  • Dodaj do Pinterest

Ranking filmów na samotny singielski, babski wieczór

Ranking filmów

Romantyczne filmy tylko kobiet

Niejedna z nas, Drogie Panie, lubi czasem zorganizować kameralny babski wieczór, a od czasu do czasu spędzić go we własnym jednoosobowym towarzystwie. Żądne rozrywki i wzruszeń zasiadamy przed komediami  i miłosnymi historiami, które mogły wydarzyć się w rzeczywistości. Portal dla Singli MyDwoje.pl poleca dziesięć wyjątkowych filmów, które najlepiej sprawdzą się w damskim gronie i podczas singielskiego wieczorku. 

1. Między piekłem a niebem
2. Pamiętnik
3. Don Juan de Marco
4. Pod słońcem Toskanii
5. Nothing Hill
6. Ze śmiercią jej do twarzy
7. Miłość. Nie przeszkadzać!
8. Dziennik Bridget Jones
9. Diabeł ubiera się u Prady
10. Jak się pozbyć cellulitu?

Nie masz jeszcze partnera na wieczór we dwoje? Szukaj z MyDwoje.pl!

Nowe ogłoszenia matrymonialne panów
Nowe ogłoszenia matrymonialne kobiet

Zarejestruj się w MyDwoje.pl

1. Między piekłem a niebem - wyciskacz łez


rok produkcji: 1998
reżyser: Vincent Ward
obsada: Robin Williams, Annabella Sciorra, Cuba Gooding Jr

Anna i Chris urodzili się, by być razem, są stworzeni dla siebie. Połączeni węzłem małżeńskim, niczym dwie połówki pomarańczy, w zgodzie i miłości wychowują dzieci. Któregoś ranka te giną w wypadku samochodowym, a czwarta rocznica tragedii w bolesny sposób zabiera Annie także i Chrisa.  

Opuszczenie ziemi nie wyklucza jednak spotkania z ukochaną  w zaświatach. Niestety jej samobójstwo, które miało przerwać cierpienie, skłania Chrisa do trudnej, ale dobrowolnej decyzji. Kosztem opuszczenia raju będzie balansował między niebem a piekłem w poszukiwaniu zatraconej Anny. Ale czy miłość bratnich dusz sprawdzi się również po śmierci?

Film dostarcza widzom prawdziwą ucztę niebywale plastycznych, kipiących bogactwem barw obrazów oraz nastrojowej muzyki jak gdyby z pogranicza światów.  „Między piekłem a niebem” — wyciskacz łez — wymaga trzymania na podorędziu kartonika chusteczek. 

Film na singielski wieczór - Między piekłem a niebem

Źródło: film.onet.pl

2. Pamiętnik - wstrząsa uczuciami


rok produkcji: 2004
reżyser: Nick Cassavetes
obsada: Rachel Mc Adams, Ryan Gosling, Virginia Cathryn Rowlands, James Garner

W domu spokojnej starości dwoje bliskich sobie pensjonariuszy odczytuje zapiski pamiętnika. Wzbudza on prawdziwie żywe emocje: nastolatkowie Allie i Noah pewnego wakacyjnego dnia zakochują się w sobie, wytworzyła się alchemia miłości. Jednak obietnica miłości do końca życia, białego domku z tarasem i stworzenia szczęśliwej rodziny zostaje ostudzona przez rodziców dziewczyny i tzw. przeciwności losu, czyli różnice klasowe.

Tęsknota  i wspomnienia są na tyle silne, że spotkanie po latach budzi dawne uczucie. Tym razem jednak zakochani będą musieli podjąć świadomą i samodzielną decyzję: co dalej z ich wspólnym życiem? Czy kierowanie się sercem będzie w ich przypadku odpowiedzialne?

„Pamiętnik” wstrząsa uczuciami, odkrywając najgłębsze pokłady kobiecej wrażliwości. Autentyczna miłość, nawet gdy zmienia się wraz z czasem i wydarzeniami, nigdy nie przestaje być siłą. Film polecany szczególnie dla pań, do  poszlochania, powspominania, wyciśnięcia ostatnich łez.

Film na singielski wieczór - Pamiętnik
Źródło: filmyonlinevideo.com

3. Don Juan de Marco - alegoria miłości


rok produkcji: 1995
reżyser: Jeremy Leven
obsada: Marlon Brando, Johnny Deep, Faye Dunway

Doświadczony psychiatra  przed  odejściem na emeryturę ma rozwiązać problem cierpiącego młodzieńca. Ten, stojąc na dachu w charakterystycznej masce, pragnie popełnić samobójstwo. Przedstawia się jako Don Juan de Marco i decyduje na opowieść o historii wielkiej miłości, po której pustka i samotność pchają  go do czynów ostatecznych.

Dr Jack Mickler nie jest pewien, czy ma do czynienia z chorobą psychiczną. Bez względu na diagnozę i procedurę podania leków postanawia otworzyć swój umysł i serce na subiektywny sposób postrzegania świata przez wrażliwego pacjenta.

Snuta przez Don Juana opowieść inspiruje lekarza do zajrzenia w głąb samego siebie i dostrzeżenia pragnień i marzeń małżonki. Mimo upływu lat nie jest jeszcze za późno, by je wszystkie spełnić. Alegoryczną przypowieść o miłości polecamy przede wszystkim paniom, szczególnie tym chorującym  na nieuleczalny romantyzm.  

Film na singielski wieczór - Don Juan de Marco
Źródło: empireonline.com.au

4. Pod słońcem Toskanii - kipi optymizmem


rok produkcji: 2003
reżyser: Audrey Wells
obsada: Diane Lane, Sandra Oh, Vincent Riotta

Frances jest znaną pisarką. I  w życiu i w recenzowanych książkach zdarza się jej mieć wrażenie nierzeczywistości: romans męża, ciąża kochanki, rozwód, sprzedaż domu, samotność…

Aby odzyskać wewnętrzną stabilność, przyjmuje od przyjaciółki bilet do Toskanii. Spokojnie, to jeszcze nie gwarantuje żadnych miłosnych uniesień — wyjazd organizuje grupa  sympatycznych homoseksualistów.

Na miejscu intuicja Frances skłania ją do zakupu starej willi, w której zamieszka gotowa na przyjęcie drugiej prawdziwej miłości. W jej nowe włoskie życie  wkracza odtąd akcent polskości — trzech robotników pomaga odbudować jej dom i zapuścić korzenie.

Pełną perypetii komedię warto zobaczyć z co najmniej trzech powodów — niebywałych uroków Toskanii, sympatycznej atmosfery, skutecznego zażegnania smutków. Optymizm filmu tkwi także w jego przesłaniu: poza czekaniem na księcia z bajki, zrób pierwszy krok, pomyśl pozytywnie o sobie, zacznij cieszyć się życiem w każdym jego szaro-buro-barwnym aspekcie.

Film na singielski wieczór - Pod słońcem Toskanii
Źródło: tv.gazetaprawna.pl

5. Nothing Hill - klasyka gatunku


rok produkcji: 1999
reżyser: Roger Michell
obsada: Hugh Grant,  Julia Roberts, Rhys Ifans

Anna Scott—aktorka  z Hollywood i William Tracker—mieszkaniec Notting Hill spotykają się w jego księgarni w czysto handlowych celach. Niebawem wpadają na siebie na chodniku z sokiem rozlanym na bluzce gwiazdy. Wkrótce Will otrzymuje zaszyfrowaną wiadomość o zaproszeniu na wizytę.  I tak dzięki łaskawości losu spotykają się już niemalże regularnie.

Oboje znają powody, dla których nie powinni angażować się w tę znajomość, najoczywistszym jest ból przy  zderzeniu z rzeczywistością. Sentymentalny William powściąga uczucia, pozostając anonimowym księgarzem, ale jakaś siła wciąż pcha go ku Annie jeszcze kilka „przypadkowych” razy.

W filmie temat miłości okraszają niezapomniane dialogi, komiczne sceny oraz sylwetki drugoplanowych bohaterów, chociażby postać Spike’a — współlokatora z charakterystycznym akcentem i sposobem bycia. To właśnie on próbuje podbudować przyjaciela w okresie rozłąki snując przybitemu przyjacielowi pocieszająco-pikantne refleksje o „tych sprawach”.

Klasyk, którego można oglądać po wielekroć.

Film na singielski wieczór - Nothing Hill
Źródło: moviefanatic.com

6. Ze śmiercią jej do twarzy - doskonały czarny humor


rok produkcji: 1992
reżyser: Robert Zameckis 
obsada: Meryl Streep, Goldie Hawn, Bruce Willis, 

Zjawiskowa Madeline odbija narzeczonego zakompleksionej koleżance. Po latach stagnacji Helen znajduje sposób, jak dodać sobie wdzięku i odegrać się na znajomej za doznaną krzywdę. Niebawem promuje swoją debiutancką książkę pt. „Wiecznie młoda”.

Spotkanie na przyjęciu odmienionej „przyjaciółki” zaskakuje podstarzałą już nieco Madeline. Zazdrosna i wściekła wpada na sekret nieprzemijającego piękna i wiecznego życia. Jest nim tajemniczy eliksir. Uwaga: skutki wypicia są nieodwracalne! Helen i Madeline skazują siebie na wzajemne towarzystwo przez kolejne stulecia, a ich domniemana uroda zaczyna budzić spore wątpliwości.

Doskonały czarny humor komedii w śmieszny sposób unaocznia nielogiczną pogoń za zewnętrznym pięknem. Genialne sceny i teksty rozbawią niejedną strapioną singielkę. 

Film na singielski wieczór - Ze śmiercią jej do twarzy
Źródło: filmweb.pl

7. Miłość. Nie przeszkadzać! - przyjemna i lekka komedia


rok produkcji: 2006
reżyser: Pierre Salvadori
obsada: Gad Elmaleh, Audrey Tautou

Drobne nieporozumienie sprawia, że olśniewająca Irene poznanego w hotelu  kelnera uznaje za biznesmana. Oszołomiony wspólną nocą Jean zaczyna pałać do kobiety gorącym uczuciem.  Niestety, kiedy prawda wychodzi na jaw, ślicznotka traci zainteresowanie.

Aby zdobyć serce Irene, Jean spełnia każdą jej zachciankę, wydając wszystkie oszczędności (nawet składkę emerytalną). Zbyt kosztowny rachunek za hotel,  na który już go nie stać, i tak będzie musiał jakoś uregulować. Wówczas ratunek proponuje spragniona młodego ciała Madeleine.

Profesjonalny kelner musi stać się zawodowym „panem od towarzystwa”, a nowego fachu nauczyć się właśnie od Irene. Uwodzenie i pozyskiwanie pieniędzy bogatych singli — to jej chleb powszedni. Kapryśna nauczycielka podczas korepetycji z niepokojem zauważa u siebie oznaki zafascynowania uczniem…

Lekka, przyjemna komedyjka dla pań. Delikatna, bez zbędnego dydaktyzmu odpręża i skłania do śmiechu. Serdecznie polecamy.

Film na singielski wieczór - Miłość. Nie przeszkadzać!

Źródło: alekinoplus.pl

8. Dziennik Bridget Jones - rozśmiesza i zaraża optymizmem


rok produkcji: 2001
reżyser: Sharon Maguire
obsada: Renee Zelweger, Colin Firth, Hugh Grant

Bridget Jones jest 32-letnią singielką, którą matka próbuje wyswatać  z jakimś kulturalnym człowiekiem. Do wyboru ma tylko Marka Darcy’ego, rozwodnika z naprzeciwka, do wzięcia od zaraz. Mimo pełnej determinacji i obawy, że któregoś dnia umrze gruba i samotna, Bridget nie zamierza wiązać się z nudziarzem w swetrze w renifery.

Prowadząc dziennik, chce nadać życiu kontrolę i dokonać rewolucyjnych zmian: rzucić palenie, schudnąć, znaleźć odpowiedniego faceta. Postanowienia  dezaktualizują się w obliczu Daniela Cleavera — boga seksu, obiektu fantazji, szefa Bridget. Zauroczona  zapomina, że to  biurowy drań, podrywacz spod ciemnej gwiazdy…

Singielka ze swoimi marzeniami i zmartwieniami podbija świat zdominowany dotychczas przez szczęśliwe małżeństwa i szczuplejszą konkurencję. Zabawne spostrzeżenia bohaterka ubiera w równie zabawną formę, przez co wciąż rozśmiesza i napawa pogodą ducha. 

Film na singielski wieczór - Dziennik Bridget Jones

Źródło: galicjusz.pl

9. Diabeł ubiera się u Prady - zachęca do autorefleksji


rok produkcji: 2006
reżyser: David Frankel
obsada: Meryl Streep, Anne Hathaway, Emily Blunt, Stanley Tucci

Młodziutka Andy stara się o posadę asystentki w markowym czasopiśmie. Żeby przetrwać, powinna zadbać o wygląd i mocne nerwy (będą odtąd stale szargane przez diabelsko wymagającą szefową). Kiedy zawodowe życie Andy zaczyna kwitnąć, prywatne wisi na włosku. Czy zawsze przyjemność i dostatek muszą oznaczać wyrzeczenia i dylematy?  Choć każda kobieta chciałaby znaleźć się na jej miejscu, Andy uświadamia sobie, które miejsce naprawdę jest tym szczęśliwym.

Film w nienarzucający sposób mówi o spójności z samą sobą i pielęgnacji szczerych uczuć. Nie kreuje wizerunku miłości idealnej, ale szczerej i prawdziwej.

Lekka komedia spodoba się młodym dziewczynom, dopiero wchodzącym w świat trudnych wyborów. Z sympatią odbiorą je również doświadczone kobiety, mogąc spojrzeć na przeszłość czyimiś oczami. 

Film na singielski wieczór - Diabeł ubiera się u prady

Źródło: film.onet.pl

10. Jak się pozbyć cellulitu? - zabawna parodia kobiet


rok produkcji: 2011
reżyser: Andrzej Saramonowicz
obsada: Dominika Kluźniak, Maja Hirsch, Magdalena Boczarska

Dwie przyjaciółki postanawiają wyrwać się z codziennych obowiązków i spędzić miły weekend tylko we dwie. Maja chce odpocząć od natrętnego eks, Ewa — od pieluch i domowych obowiązków.

Rozmowy o cellulicie podążają w niebezpiecznym kierunku, a znajomość zawarta z masażystką w spa  rodzi same problemy. Ta odkrywa bowiem tajne informacje o męskim gatunku i własnych niebezpiecznych zainteresowaniach.

Komedia o damskim cellulicie stanowi parodię gatunku. Z przymrużeniem oka traktuje błahostki naszych małych babskich spraw. Charakterystyczne postacie,  cięte dialogi na tle przedziwnych wydarzeń są niezłym pomysłem na film dla kobiet. To zasłużona rozrywka dla (grona) singielek, które potrafią pośmiać się czasem ze swojego „rodu”.

Film na singielski wieczór - Jak się pozbyć cellulitu?

Źródło: filmweb.ploceń artykuł:
[ 4.7 / 6 z 3 oddanych głosów ]
 

Komentarze (3)


dodaj komentarz
dodaj komentarz
 Enya 2015-11-23 00:14:52 
A ja bym jeszcze poleciła „Jeden dzień” (2011). W rolach głównych: Anne Hathaway i Jim Sturgess. Co prawda nie jest to komedia romantyczna, lecz melodramat, ale film idealny na samotny wieczór. Na pewno potrzebna będzie paczka chusteczek ;) Zgodzę się też z Pippi, z komedii romantycznych również polecam „To właśnie miłość”, przyjemnie ogląda się też „To tylko seks” (2011) – świeża i nieszablonowa komedia, bez „ociekającego lukru” i mdławej historyjki.
 sewa mobil surabaya 2015-03-13 09:14:58 
komentarz usunięty przez moderatora
 Pippi 2015-02-23 13:47:21 
Ja dodałabym jeszcze do tej listy "To właśnie miłość", z Hugh Grantem. Zwłaszcza w okresie świątecznym :) Bardzo fajny film, sympatyczny i zawsze wprowadza mnie w dobry nastrój. Już spokojnie więcej niż 5 razy na pewno go oglądałam, ale za każdym razem równie dobrze mi się go ogląda. Oglądałam go już z koleżankami na babskiej posiadówie, sama w samotne grudniowe wieczory, a raz nawet byłam w kinie na tym z facetem, akurat poznanym na mydwoje. W takim mniejszym kinie 2 lata temu grali właśnie ten film w okresie świątecznym i on wiedząc o mojej sympatii do tego filmu, zaprosił mnie na niego:) Też miło się oglądało. Myślę, że śmiało można dopisać "To właśnie miłość" do listy filmów na samotne lub babskie wieczory:)

Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Akceptuję Regulamin oraz Politykę prywatności Serwisu
Tak, chcę być informowany o w trendach i ofertach specjalnych dla Singli. Rezygnacja jest możliwa w każdej chwili.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register
Zadzwoń lub napisz do nas
tel: (22) 201 25 89
fax: (22) 201 25 87


codziennie 11.00 - 23.00
MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij