Biuro matrymonialne > Aktualności dla singli > Media o MyDwoje > wp.pl - rozmowa z autorem Testu Doboru Partnerskiego - 03.2010

Wp.pl - rozmowa z autorem Testu Doboru Partnerskiego - 03.2010

  • Podziel się na:
  • Dodaj do facebook.com
  • Dodaj do twitter.com
  • Dodaj do wykop.pl
  • Dodaj do gogole+
  • Dodaj do Linkedin
  • Dodaj do Pinterest

Kiedy zachowanie teściowej może robić małżeństwo?

Rozmowa z psychologiem Andrzejem Rutowskim.

O tym, kiedy zachowanie teściowej może doprowadzić do rozpadu małżeństwa i jak rozwiązywać konflikty, rozmawiamy z Andrzejem Rutowskim, psychologiem i wieloletnim terapeutą par małżeńskich. Autorem Testu Doboru Partnerskiego MyDwoje.pl...

Często spotykam się z przypadkami, kiedy zaborcza i zazdrosna teściowa jest przyczyną poważnych konfliktów w małżeństwie, kończących się nawet rozpadem związku. Podobnych sytuacji można łatwo uniknąć – mówi w rozmowie z Wirtualną Polską Andrzej Rutowski, psycholog i wieloletni terapeuta par małżeńskich. 5 marca obchodziliśmy w Polsce Dzień Teściowej. Błogosławiona czy przeklęta? – mimo wielu stereotypów, aż 59% Internatów biorących udział w sondzie Wirtualnej Polski jest zadowolonych ze swojej relacji z teściową. Przeciwnego zdania jest 41% z 2344 badanych.

Walka z teściową?

Dr Terri Apter, psycholog z Uniwersytetu Cambridge, uważa, że kobiety mają zaprogramowany stereotyp walki ze swoją teściową. Faktycznie tak jest?

– Trudno mi potwierdzić taką opinię. Może tak jest w Anglii, ale jako terapeuta muszę zaprzeczyć, żeby podobne zjawisko zauważalne było w Polsce. Wiele par z którymi rozmawiam – i to jest poważny problem – nie traktuje matki swojego partnera jak każdej innej osoby. Może zabrzmi to banalnie, ale teściowa to nie jest osoba, która pragnie nam zaszkodzić i, jak mówi się w dowcipach, „wcielone zło”.

Owszem, jest bardziej krytyczna w stosunku do nas niż na przykład nasz partner. Przez co dostrzega więcej naszych wad. Z drugiej strony zależy jej na dobru swojego dziecka, przemawia przez nią matczyna miłość, przez co nie zawsze jest obiektywna. Warto więc przynajmniej spróbować zrozumieć jej położenie, zamiast nieustannie doszukiwać się potknięć czy negatywnych zachowań. I przede wszystkim rozmawiać, szczerze i otwarcie. W ten sposób unikniemy wielu konfliktów.

Czytaj całość publikacji > wiadomosci.wp.pl (marzec 2010)
Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Akceptuję Regulamin oraz Politykę prywatności Serwisu
Tak, chcę być informowany o w trendach i ofertach specjalnych dla Singli. Rezygnacja jest możliwa w każdej chwili.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register
Zadzwoń lub napisz do nas
tel: (22) 201 25 89
fax: (22) 201 25 87


codziennie 11.00 - 23.00
MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij