Biuro matrymonialne > Szczęśliwe historie > Historia Małgorzaty i Steffena

Historia Małgosi i Steffena - ona Polka, on Niemiec

Małgorzata i Steffen
quote

Jak poznała się i pokochała para polsko - niemiecka

 • Małgorzata, 40 latSpecjalista ds marketingu, Warszawa
 • Steffen, 47 latBankkaufmann, Hamburg
(wiek w momencie poznania się)
arrow down
 
 •  
  Pierwsza wiadomość
  Pierwsza wiadomość
 •  
  Pierwsze spotkanie
  Pierwsze spotkanie
 •  
  Zaręczyny
  Zaręczyny
 •  
  Ślub
  Ślub

Od Biura MyDwoje: Historia została zgłoszona do portalu PolishHarmony telefonicznie i w wolnym tłumaczeniu przedstawiona poniżej.  Polsko-niemiecka para, poznali się przez MyDwoje.pl i PolishHarmony.de: jego zauroczył polski akcent i jej niezwykła życzliwość, dla niej związek z takim Niemcem okazał się na tyle ważny, że nie wahała się dla miłości wyjechać z kraju. Historia Małgosi i Steffena - ona Polka, on Niemiec.

Szczęśliwa para Polka i Niemiec. Ach ten akcent!

Chciałbym podzielić się dzisiaj z Wami moją, a właściwie naszą historią. A zaczęło się to tak... Od trzech lat prowadziłem życie singla i w moich kontaktach z kobietami, tak naprawdę, w ogóle nie iskrzyło. Muszę przyznać, że byłem tym trochę rozczarowany. Pragnąłem do dnia swoich urodzin, poznać kogoś odpowiedniego. Zwykle swoje święto spędzałem w końcu w towarzystwie kumpli, śledząc wydarzenia sportowe. Rok temu spotkałem mojego kolegę ze szkoły - R. Spotkanie bardzo mnie ucieszyło. Zaprosił mnie do swojego domu i przedstawił swoją żonę. Była atrakcyjna i dowcipna, ale mówiła z dziwnym akcentem. Po mile spędzonym dniu, podziękowałem im za zaproszenie i zapytałem, skąd ona właściwie pochodzi. Okazało się, że jest to kobieta z Polski. Zaciekawiła mnie ta polsko - niemiecka para. I właśnie wtedy nastąpił we mnie pewien przełom. Zrozumiałem, że dla takiej kobiety może być atrakcyjny również związek z Niemcem. Zapragnąłem poznać kobietę właśnie z tego kraju, która zdecyduje się na związek z Niemcem, takim jak ja. Chciałem, żeby była to polsko - niemiecka para. Zastanawiałem się jak to zrobić, więc sprawdziłem, jakie możliwości oferuje Internet.

     Doszedłem do wniosku, że skorzystam z usług serwisu doboru partnerskiego. W internecie znalazłem portal randkowy. Wcześniej  starałem się, jak się okazało bezskutecznie, poznać kogoś odpowiedniego na własną rękę. Pewnego razu natknąłem się się na PolishHarmony.de. Ciekawa strona i jeszcze ciekawsze kobiety. Intuicja podpowiedziała mi, żebym dał sobie szansę i zrobił coś ze swoim życiem, że znajdę tu kobietę, dla której związek z Niemcem będzie atrakcyjny. Zarejestrowałem się wypełniając wszystkie niezbędne pola i wstawiłem zdjęcia. Przy pomocy wyszukiwarki wyszukałem odpowiednią kandydatkę podając kryteria wiekowe. Pomyślałem, że mogłaby być właściwie 5 lat młodsza ode mnie. Wykupiłem abonament i zrobiłem absolutnie wszystko, co było w mojej mocy. Napisałem do 10 kobiet. Otrzymałem 7 odpowiedzi, a 3 nie wykazały zainteresowania. Najpierw wysłałem odpowiedzi do potencjalnych kandydatek zadając im kilka podstawowych pytań: czy interesuje je związek z Niemcem? czy chcą wyjechać do Niemiec, czym dokładnie się zajmują i czy mają dzieci? Niestety, nie udało mi się poznać tej właściwej. Dałem sobie na to 3 miesiące.

     Mijał już pierwszy... Każdego dnia odwiedzałem portal, śledząc dokładnie informacje o nowych osobach. Pewnej, czerwcowej niedzieli zobaczyłem zdjęcie intrygującej kobiety i zapoznałem się z jej wizytówką, miała ciekawy profil randkowy. Była idealnie w moim typie, test wykazał, że pasujemy do siebie. Postanowiłem włożyć w to wszystko jeszcze więcej wysiłku. Poszedłem do fotografa i zrobiłem profesjonalne zdjęcia, które natychmiast umieściłem na swoim profilu. Napisałem maila w języku angielskim i niemieckim, a na  odpowiedź czekałem 3 dni. Byłem niezwykle podekscytowany, kiedy wreszcie zobaczyłem odpowiedź w skrzynce. Była krótka: kilka miłych słów. Nie byłem jednak pewien, jak je zinterpretować. Czyżbym nie był w jej typie? Czy partner z Niemiec będzie odpowiedni dla niej? Wziąłem się jeszcze raz do roboty. Pytałem ją jak żyje i jak myśli. Tym razem odpowiedziała już po jednym dniu i to bardzo szczegółowo. Idąc za ciosem wymieniłem się z nią zdjęciami, rozmawialiśmy przez telefon... zupełnie dobrze mówiła po niemiecku... i to z akcentem :)

     W końcu spotkaliśmy się w cztery oczy. Stres na pierwszej randce był tak duży, że z podekscytowania nie rozpakowałem kwiatów, które dla niej przyniosłem. Obróciła to w żart. Zaczęliśmy odwiedzać się regularnie, aż pewnego razu pomyślałem sobie, że takie krótkie wizyty nie są, na dłuższą metę, idealnym rozwiązaniem. Poza tym koszty przelotów nie były niskie.

     Mówiąc w skrócie: moja przyszła żona przeprowadziła się do Niemiec. Dołożyliśmy wszelkich starań, by jak najlepiej przygotować się do tej przeprowadzki. Z jej kwalifikacjami znalazła w mgnieniu oka odpowiednią pracę i wszystko przebiegło o wiele sprawniej niż sądziliśmy. W zeszły weekend urządziliśmy wraz z kolegą R. niemiecko-polską imprezę. Serdecznie dziękujemy Waszemu portalowi, bo właśnie dzięki wam odnaleźliśmy szczęście.

Steffen i Małgosia

 
życzenia
Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
*Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną (powiadomienia dzienne i natychmiastowe). Zgodę można wycofać w każdej chwili.
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register

Administratorem podanych danych osobowych jest: Katarzyna Bieber reprezentująca Serwis Doboru Partnerskiego z siedzibą przy ul. Domaniewskiej nr 37 lok. 2.43, Warszawa 02-672, NIP: 9511875187. Administrator wyznaczył IOD, jest nią Małgorzata Lewandowska, z którą kontakt jest pod adresem e-mail iod@mydwoje.pl. Kategorie danych jak: e-mail, data urodzenia, fotografia, wiek, zawód, miasto, charakterystyka, poglądy oraz dane dotyczące preferencji tzw. dane szczególnej kategorii zostają przekazane dobrowolnie w celu realizacji usługi i przesyłania oferty marketingowej zgodnie z Regulaminem Serwisu. Podstawa prawna: Serwis Internetowy przetwarza dane osobowe na podstawie wyrażonej zgody, jest to niezbędne do wykonania umowy, do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze, na podstawie prawnie uzasadnionych interesów administratora i jest niezbędne do ochrony żywotnych interesów osoby, której danej dotyczą lub innej osoby fizycznej. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres obowiązywania Umowy lub wniesienia uzasadnionego sprzeciwu. Użytkownik ma prawo poprawiania danych, usuwania, ograniczenia przetwarzania a także wniesienia sprzeciwu, oraz przeniesienia ich do innego administratora. Podanie danych nie jest wymogiem ustawowym lecz umownym i jest dobrowolne jednak niezbędne do wypełnienia umowy. Dane będą wykorzystywane do automatycznego podejmowania decyzji w celu przygotowania wyboru ofert matrymonialnych dopasowanych do kandydata. Użytkownik ma prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego na adres Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Serwisu.

Napisz do nasKonsultacje telefoniczne
są dostępne w abonamentach VIP


MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij