strona główna Strona główna     mapa serwisu Mapa serwisu     kanały RSS RSS     kontakt Kontakt     wersja mobilna Wersja mobilna
Jesteś tutaj: MyDwoje.pl > Poradnik > Randki > Zakochanie > Zakochanie - różowy początek

Zakochanie - różowy początek

Podziel się na:
Dodaj do gogole+
linkedin
pinterest

Czy warto szukać miłości przez Internet (i nie tylko)?

Zakochanie różowy pocztek
Podobne artykuły
 Jacy jesteśmy? Jakimi chcą nas nasi partnerzy?
 Jak ubrać się na randkę?
 Pieniądze w związku
 Dlaczego warto szukać partnera w Internecie?
 Miłość wydłuża życie

Portal randkowy, któremu zaufamy.

Silne, szalone i płomienne zakochanie - różowy początek nie gwarantuje trwałego szczęścia parze, może jednak być początkiem pięknej, wspólnej drogi. Dlatego warto odwiedzić nasz portal randkowy i poznać kogoś ciekawego. Ale jak wybrać dobry portal randkowy? Czy w ogóle szukać miłości przez Internet? Dlaczego warto szukać miłości przez Internet? Czy szczęśliwe historie par, które spotkały się w sieci, z niewielką pomocą, jaką udzielił im nasz portal randkowy MyDwoje.pl zdarzają się naprawdę? Co decyduje o tym, że Wynik Kojarzenia jest udany? Jak szukać, aby znaleźć partnera, jakie są kryteria wyszukiwaniaJak wybrać Serwis dla wymagających, któremu zaufamy?

Zakochani na co dzień

Spada nagle, jak grom z jasnego nieba. Oddziałuje na każdego z nas w prawie taki sam sposób. Zachodzi ogromna zmiana w świadomości, obiekt miłości nabiera szczególnego znaczenia mimo pozornie dużych różnic. Ukochana osoba staje się wyjątkowa i bardzo ważna. Inni, nawet jeszcze niedawne sympatie, przestają się liczyć. Nie jesteśmy w stanie odczuwać namiętności do więcej niż jednej osoby naraz. Powstaje nienormalny stan uwagi. Zakochani na co dzień skupiają prawie całą swoją uwagę na ukochanym (-ej), często ze szkodą dla wszystkich i wszystkiego wokół siebie. Zakochani na co dzień koncentrują się nawet na drobiazgach, które łączą z ukochana osobą. Pamiętają banalne rzeczy, które robiła czy mówiła ukochana osoba. Myśląc o wspólnie spędzonych chwilach, odczuwają przypływ miłości (słabość w dołku, motylki w żołądku). Przydają blasku ukochanej osobie, wyolbrzymiają, nawet idealizują cechy, którymi obiekt miłości nie odznacza się w żaden szczególny sposób. Zakochani na co dzień wielbią rzekomo dodatnie cechy osób, w których się zadurzyli, jawnie lekceważąc rzeczywistość (efekt różowych okularów).


Dalszym objawem zakochania jest obsesyjne rozmyślanie o ukochanej osobie - do „natręctwa myśli” włącznie. Nie pozwala to myśleć o nauce, pracy, codziennych obowiązkach. Przez zakochanych przebiega strumień intensywnych emocji, wywołując reakcje wegetatywne (jedni chcą skakać, inni bledną, pocą się, przyśpieszają oddech, odczuwają zawroty głowy, skurcze żołądka, w sercu żar,  innym drżą kolana). Przeżywają taką euforię, że trudno im jeść i spać. Pomimo tego odczuwają ogromny przypływ energii, czasem ekstazę. A gdy obiekt uczuć spóźnia się na spotkanie, nie odpowiada na listy, wpadamy w rozpacz, cierpimy, bywa, że wpadamy we wściekłość. I to co najważniejsze – zakochanie to ciągłe pragnienie stopienia się z ukochaną osobą. Zakochani doświadczają żarliwego pragnienia zespolenia seksualnego, pragną też wyłączności seksualnej. Ich pragnienie bywa niepohamowane, obsesyjne, pozornie niezależne od woli i rozsądku. Stapiają się też empatycznie, współodczuwają, nawet na odległość. Zanim doznajemy olśnienia, że jesteśmy zakochani z wzajemnością jesteśmy niezwykle wrażliwi na sygnały płynące od ukochanej. Analizujemy słowa i gesty, szukamy wskazówek, znaków, sygnałów, symptomów. W stanie zakochania możemy się zmienić, bywa, że zmieniamy styl ubierania, maniery, nawyki, zainteresowania, czasem przekonania, wartości. Oczywiście zmieniamy się, aby zrobić przyjemność ukochanej osobie, aby się do niej dostosować.Chcemy razem tworzyć wspólne szczęśliwe historie.

Stały związek - szczęśliwe historie

Gdy zakochanie - różowy początek trwa, przeciwności, np. w postaci barier społecznych czy fizycznych potęgują namiętność. Zakochanie wywołuje zazdrość, i to nie tylko o wierność seksualną, ale może nawet bardziej o wierność emocjonalną. Zakochanie - różowy początek jest widoczne w chemii naszego mózgu. Aktywizuje się układ nagrody*, wytwarzane jest więcej dopaminy, uaktywnia się jądro ogoniaste. Niestety, zakochanie tak jak nagle przyszło, tak nagle może się ulotnić. Z badań neurobiologów wynika, że średnio może trwać około siedemnastu miesięcy. Obserwacja rzeczywistości to potwierdza. Oczywiście zakochanie to początek wspólnej drogi danej pary. Może przerodzić się w stały związek oparty już na innych więzach, takich jak wzajemna akceptacja, wspólnota celów, interesów, poczucie zjednoczenia, poczucie odpowiedzialności. Pary mogą tworzyć swoje szczęśliwe historie. Warto więc szukać miłości przez Internet, i nie tylko.   


Polecamy również > filmowe porady psychologów i inne

Życzymy wszystkim Użytkownikom płomiennego zakochania i wspaniałej, wiecznej miłości znalezionej na łamach naszego Serwisu!

Serwis MyDwoje.pl

 


* W mózgu znajduje się „układ nagrody”, odpowiedzialny za ogólne pobudzenie, za doznania przyjemności i wzrost motywacji do zdobywania nagrody. Jądro ogoniaste pomaga nam odkryć i spostrzec nagrodę, przedkładać jakąś nagrodę nad inne, przewidywać nagrodę i spodziewać się nagrody. U osób zakochanych już widok zdjęć obiektów ich miłości wywołuje aktywność jądra ogoniastego i to tym większą, im większa namiętność je ogarnia. Dopamina to nasz, naturalny środek pobudzający, którego mózg zakochanych wytwarza więcej. Podobnie jak noradrenaliny (substancja poprawiająca zapamiętywanie). Za to zakochani mają niższy poziom serotoniny, która utrzymuje nasze poczucie rzeczywistości (co tłumaczy oderwanie od rzeczywistości zakochanych, co ilustruje powiedzenie „amantes amentes” czyli zakochani bezrozumni). Zob. Helen Fisher – Dlaczego kochamy, Jacek Santorski poleca, wyd. Świat Książki, W-wa, 2005.

 

 

Serwis MyDwoje.pl zgadza się na przedruk tego artykułu w innych serwisach. Warunkiem publikacji jest umieszczenie pod artykułem następującej informacji wraz z linkiem do MyDwoje.pl:

Artykuł pochodzi z Poradnika w Serwisie Doboru Partnerskiego dla wymagających www.MyDwoje.pl

 


 

 

oceń artykuł:
[ 5.8 / 6 z 4 oddanych głosów ]
 

Komentarze (1)


dodaj komentarz
 Felicitas 2015-03-17 22:05:52 
filmik swietny, kazdy ma swoj sposob na wybor partnera, trzeba sluchac serca po prostu i intuicji, ci co jej nie maja niech robia checklisty.

Darmowa rejestracja

e-mail
hasło
minimum 6 znaków
Jesteś
kobietą mężczyzną
Data urodzenia
Skąd nas znasz?
Akceptuje Regulamin i Politykę prywatności
Twarze MyDwoje
nauczyciel, Szczecin, 51 lat, KC2D1129
KC2D1129, 51 lat
nauczyciel, Szczecin
teechnik, Osjaków, 22 lata, M3132C58
M3132C58, 22 lata
teechnik, Osjaków
 
 więcej Twarzy  więcej Twarzy
Informatiker, Igis, 56 lat, M8C75EE1
M8C75EE1, 56 lat
Informatiker, Igis
Softwareentwickler, Reutlingen, 44 lata, MAF68F8B
MAF68F8B, 44 lata
Softwareentwickler, Reutlingen
 więcej ofert zagranicznych
| Praca | Pomoc | Regulamin | Polityka prywatności | Usługi i cennik | Kontakt dla mediów | Partnerzy | Reklama | Mapa Serwisu |

2007 - 2015 © MyDwoje.pl ® ; Wszelkie prawa zastrzeżone

Biuro matrymonialne MyDwoje stosuje metodę kojarzenia partnerów według ich zgodności osobowości opartą na psychologicznym Teście Doboru Partnerskiego MyDwoje, stworzonym przez znanego, polskiego psychologa Andrzeja Rutowskiego. Test bazuje na wieloletniej praktyce terapeutycznej par małżeńskich naszego psychologa oraz na pracach naukowych z zakresu psychologii humanistycznej Fromma, psycholanalizy Junga i teorii testów psychologicznych Cattella, Eysencka, Gougha i Heilbruna.

CMS, WEB interface

Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Serwisu MyDwoje.pl
zamknij