strona główna Strona główna     mapa serwisu Mapa serwisu     kanały RSS RSS     kontakt Kontakt     wersja mobilna Wersja mobilna
Biuro matrymonialne > Usługi > Co wyróżnia MyDwoje? > Zagraniczne biuro matrymonialne > Wydarzenia kulturalne i rozrywkowe w Polsce i w Niemczech

Wydarzenia kulturalne i rozrywkowe w Polsce i w Niemczech - kalendarium

Podziel się na:
Dodaj do gogole+
linkedin
pinterest

 PolishHarmony.de

Przedstawiamy aktualne imrezy i wydarzenia kulturalne w Polsce w roku 2012

Przy pomocy naszego kalendarza imprez polskich i niemieckich, chcielibyśmy przybliżyć Wam polską i niemiecką kulturę i ludzi. Znajdziecie tutaj informacje na temat imprez, koncertów i festiwali, które odbywają się w Polsce. Poniżej przedstawiamy Wam terminy imprez. Zaproś swojego nowego przyjaciela Niemca, Austriaka, Szwajcara z Polishharmony.de na niezapomnianą imprezę!

Prezentujemy najważniejsze imprezy w 2012 w Polsce! Ponad wszelką wątpliwość każdy znajdzie w tym kraju coś interesującego i wciągającego! Polska jest ładnym i naprawdę godnym zobaczenia krajem. Przekonaj o tym swojego nowego znajomego z Polishharmony.de.

Poza wieloma ważnymi wydarzeniami z dziedziny kultury, w tym roku odbędą się u nas Mistrzostwa Piłki Nożnej Euro 2012. Wpiszą się one zapewne jako istotne wydarzenie do historii polskiego sportu. To niezwykłe wydarzenie jest tylko jednym z przykładów godnych polecenia. Oto kalendarium najistotniejszych imprez zaplanowanych w Polsce na rok 2012.

Styczeń

- 14.01 Retro Slalom. Jazda na nartach, deskach w babcinych kostiumach. Świetna zabawa dla dużych i małych w Jakuszycach przy Szklarskiej Porębie-dla wszystkich fanów zimowego sportu!

- 19.-21.01 FIS- Mistrzostwa Świata w Skokach Narciarskich Mężczyzn w Zakopanem

- 21.01 The Australian Pink Floyd Show w budynku Torwar w Warszawie

Luty

- 05.02 Koncert Chrisa Rea w Sali Kongresowej w Warszawie

- 10.-12.02. „ Międzynarodowy Zlot Morsów –zabawa polegająca na grupowej kąpieli w lodowatej wodzie Morza Bałtyckiego w Mielnie

- 15.02 Koncert Stinga w Sali Kongresowej w Warszawie.

- 17.-19.02. FIS- Zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich, które odbędą się na polanie Jakuszyckiej. Zaliczamy do nich Uphill Trophy-czyli podbieg pod Szrenicę przy Szklarskiej Porębie

Marzec

- 02.-11.03. Festiwal Jazzowy nad Odrą. Impreza o bogatej tradycji we Wrocławiu.

- 7.03 Koncert Selah Sue w klubie Stodoła w Warszawie

- 25.03.-06.04. 16 Wielkanocny Koncert Ludwiga van Beethovena w Warszawie. Jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych w Polsce. Jako pierwsza wystąpi dnia 25.03 Orkiestra Akademii Beethovena pod batutą Clemensa Schulza z utworami Beethovena i Brahmsa.

Kwiecień

- 14.04 Koncert Judas Priest w Klubie Spodek Club w Katowicach.

- 30.04.-01.05. Świętokrzyski Maraton Wędrowniczy UE. Masowa akcja wędrówek górskich -50-100 km przez Góry Świętokrzyskie, która odbywa się każdego roku od czasu wstąpienia Polski do UE.

Maj

- Koncert Epica w katowickim klubie Mega Club

- 19.-27.05. Szczeciński Festiwal Muzyki Dawnej. 7 koncertów międzynarodowych formacji w najpiękniejszych kościołach i Muzeum Narodowym.

Czerwiec

- 1- 02.06 Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu

- 08.06. Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej EURO 2012. Rozgrywka inauguracyjna na Stadionie Narodowym w Warszawie

- 14.06. Pochód Lajkonika. Ten kolorowy zwyczaj odnosi się do XIII wieku i przywołuje na myśl napad Tatarów.

- 29.06.-08.07. Festiwal Kultury Żydowskiej w Krakowie. Jeden z najważniejszych i największych festiwali kultury żydowskiej w Europie składający się z ponad 100 imprez w niegdyś żydowskiej dzielnicy Krakowa -Kazimierzu.

Lipiec

- 03.-07.07. Międzynarodowy Festiwal Maltański. Jeden z największych europejskich festiwali teatru i sztuki w Maltańskim Parku Rekreacyjnym Starego Miasta w Poznaniu.

- 04.-07.07 Open'er Festival. Open-Air-Festival w Gdyni.

- 24.07 Koncert Roxette na Ergo Arenie w Gdańsku.

Sierpień

- 02.-04.08. Przystanek Woodstock w Kostrzynie Trzydniowy festiwal na niemiecko-polskiej granicy w atmosferze miłości, pokoju i muzyki.

- 04.08. Maraton Karkonoski. W lutym 2013 roku w Szklarskiej Porębie zostaną rozegrane zawody Pucharu Świata w Narciarstwie Biegowym. Już w 2012 trasa przebiegać będzie po raz pierwszy od Talsation w Szklarskiej Porębie aż do Śnieżki w Karpaczu.

- 09.-11.08. Ethno Port 2011. World-Music w Poznaniu.

Wrzesień

- 07.-08.09. Międzynarodowy Internationales Festival „Poz_Modern". Impreza zgromadzi elitę europejskiej muzyki awandgardowej w zamku cesarskim w Poznaniu.

Październik

- 13.10 Steffen Möller Ekspedycja do Polaków- Podróż M. D. Berlin-Warszawa-Express.

Listopad

- 21.-25.11 XVI. Międzynarodowy Festiwal Filmowy „Off Cinema". Renomowany festiwal prezentuje filmy młodych dokumentalistów poniżej 35 roku życia.

Grudzień

- 23.11.-23.12. Rynek Świąteczny na Starym Mieście we Wrocławiu o wielu stoiskach i bogatym programie kulturalnym.

Darmowa rejestracja

e-mail
hasło
minimum 6 znaków
Jesteś
kobietą mężczyzną
Data urodzenia
Skąd nas znasz?
Akceptuje Regulamin i Politykę prywatności
MyDwoje w rankingach
| Praca | Pomoc | Regulamin | Polityka prywatności | Usługi i cennik | Kontakt dla mediów | Partnerzy | Reklama | Mapa Serwisu |

2007 - 2015 © MyDwoje.pl ® ; Wszelkie prawa zastrzeżone

Biuro matrymonialne MyDwoje stosuje metodę kojarzenia partnerów według ich zgodności osobowości opartą na psychologicznym Teście Doboru Partnerskiego MyDwoje, stworzonym przez znanego, polskiego psychologa Andrzeja Rutowskiego. Test bazuje na wieloletniej praktyce terapeutycznej par małżeńskich naszego psychologa oraz na pracach naukowych z zakresu psychologii humanistycznej Fromma, psycholanalizy Junga i teorii testów psychologicznych Cattella, Eysencka, Gougha i Heilbruna.

CMS, WEB interface

Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Serwisu MyDwoje.pl
zamknij