Biuro matrymonialne > Aktualności dla singli > Media o MyDwoje > Tesco magazyn - miłość po 50-tce - 11.2013

Tesco magazyn - miłość po 50-tce - 11.2013

  • Podziel się na:
  • Dodaj do facebook.com
  • Dodaj do twitter.com
  • Dodaj do wykop.pl
  • Dodaj do gogole+
  • Dodaj do Linkedin
  • Dodaj do Pinterest

Czy można bez pamięci zakochać się w dojrzałym wieku?

Miłość po 50.? Dla wielu osób to pytanie brzmi abstrakcyjnie.

Miłość nie ma ograniczeń wiekowych – to stwierdzenie, które dziś coraz częściej znajduje potwierdzenie w rzeczywistości. Osoby starsze, które wcześniej unikały nowych znajomości i bały się towarzyszących im uczuć, teraz są bardziej otwarte na otaczający je świat. Wieloletni single znajdują swoje drugie połówki, tworzą szczęśliwe związki i zmieniają swoje życie.

Nie dać się stereotypom.

W tym wieku nie wypada – jeszcze do niedawna takie opinie były powszechne. Osoby dojrzałe postrzegane były jako te, które wszystko mają za sobą, również wiek miłosnych uniesień. Na szczęście dziś podejście do tematu miłości wśród ludzi po 50. się zmienia i coraz więcej osób, również młodych, cieszy się szczęściem swoich starszych krewnych czy znajomych. „Oczywiście, że znam takie przypadki – wspomina z uśmiechem Joanna, studentka. Pani Józefa, znajoma jej mamy przez lata opiekowała się chorymi rodzicami i nie miała czasu dla siebie. Odwiedzały ją jedynie koleżanki, o mężczyźnie nie było mowy. Całe życie przeciekło jej przez palce, zawsze na horyzoncie było coś ważniejszego… – dodaje studentka. Jednak po latach spędzonych w samotności, już będąc na emeryturze, poznała miłość swojego życia – Zbigniewa, również emeryta i wieloletniego singla. Zaczęło się od wspólnych spacerów i spotkań przy herbacie, a skończyło na… ślubie! Brzmi niewiarygodnie, ale tak się zdarza” – cieszy się Joanna. Podkreśla, że mimo wcześniejszych obaw dotyczących małżeństwa, para jest bardzo szczęśliwa. Mieszkają razem, zajmują się ogrodem i cieszą każdą wspólną chwilą.

Co na to otoczenie?

Zdarza się, że jedyną barierą, która powstrzymuje 50-latków przed miłością jest reakcja ich otoczenia – rodziny, przyjaciół, znajomych z pracy, którzy na potencjalny związek nie patrzą przychylnie. Często po prostu obawiają się, że bliska im osoba może zostać zraniona lub oszukana. W takiej sytuacji niezbędna jest rozmowa. Każda ze stron musi powiedzieć o swoich racjach, obawach i oczekiwaniach. Porozumienie jest ważne – akceptacja związku przez otoczenie daje spokój i poczucie bezpieczeństwa.

Dlaczego warto się zakochać?

Przykład Józefy i Zbigniewa pokazuje, że miłość w dojrzałym wieku jest możliwa i może przynieść wiele szczęścia. Mimo to, na forach internetowych aż roi się od pytań dotyczących tego, czy osoby 50+ mogą znaleźć swoją drugą połówkę. Piszą zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Wiele osób ma wątpliwości co do tego, czy spotka odpowiednią osobę, a jeśli już to się stanie, to czy warto w nową znajomość angażować się emocjonalnie. Co więc zrobić gdy w dojrzałym wieku spotka nas miłość? Na pewno nie warto jej odrzucać. Na poznawanie nowych osób i zawieranie znajomości nigdy nie jest za późno. A jeśli znajomość przerodzi się w coś więcej – nie negujmy uczuć tylko korzystajmy ze szczęścia, jakie nam dają. Zwłaszcza, że taka relacja zwykle niesie mniej problemów niż burzliwa, młodzieńcza miłość. Osoby dojrzałe mają ustabilizowaną sytuację zawodową i finansową, nie muszę więc poświęcać całych dni na pracę. Posiadają też duży bagaż doświadczeń, dzięki któremu są bardziej wyrozumiałe, spokojne i przygotowane na ewentualne przeciwności. Związek dwojga starszych osób jest więc relacją bezpieczną. Dlaczego jeszcze warto się zakochać? Po to, by cieszyć się życiem! Niektórzy wprost mówią, że po pięćdziesiątce przeżywają drugą młodość.

Wreszcie mają czas na realizowanie swoich pasji i marzeń, znajdują hobby. A skoro mamy czas na korzystanie z uroków życia, to możemy również znaleźć czas na miłość.


Czytaj cały artykuł > tescomagazyn.pl
Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
*Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych.
*Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną (powiadomienia dzienne i natychmiastowe). Zgodę można wycofać w każdej chwili.
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register

Administratorem danych osobowych jest Katarzyna Bieber, prowadząca działalność gospodarczą pod firmą "My Dwoje" z siedzibą przy ul. Domaniewskiej nr 37 lok. 2.43, Warszawa 02-672, NIP: 9511875187. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie w celu przesyłania oferty marketingowej. Informacje handlowe są wysyłane drogą elektroniczną w celu realizacji umowy (informacje od administratora danych serwisu, informacje o kompletności profilu oraz kontaktów z innymi użytkownikami portalu). Informujemy, że zebrane dane osobowe nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów uprawnionych do tego na podstawie przepisów prawa. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści oraz poprawiania swoich danych osobowych po zalogowaniu w zakładce Ustawienia/Ustawienia-prywatności. Zgoda na gromadzenie i przetwarzanie danych może być w każdej chwili odwołana. Zgoda może być również odwołana w zakresie przetwarzania danych na cele marketingowe.

Zadzwoń lub napisz do nas
tel: (22) 201 25 89
fax: (22) 201 25 87


codziennie 11.00 - 23.00
MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij