Pożądane zawody partnera

 • Podziel się na:
 • Dodaj do facebook.com
 • Dodaj do twitter.com
 • Dodaj do wykop.pl
 • Dodaj do gogole+
 • Dodaj do Linkedin
 • Dodaj do Pinterest

Które zawody są najbardziej pożądane u partnera?

Pożądane zawody

Które zawody przyciągają jak magnes?

Jak znaleźć idealnego partnera? Czym się kierować przy jego wyborze? Wyglądem zewnętrznym, charakterem, a może zawodem?

Użytkownicy internetowego biura matrymonialnego – portalu MyDwoje.pl udzielili w sondzie o pracy opinii, odpowiedzi na pytanie jaki zawód partnera/partnerki najbardziej zachęca ich do zapoznania i umawiania się na randki we dwoje. Badanie na temat pożądanych zawodów i życia singli pokazuje, że wymarzony partner z sieci to lekarz/lekarka, uważają tak zarówno panie jak i panowie. Przedsiębiorcy i osoby prowadzące własną działalność gospodarczą mają również duże szanse, żeby zapunktować u płci przeciwnej. Jednak w preferencjach zawodów pań i panów występują różnice.

Najatrakcyjniejsze zawody wśród singli

Najbardziej pożądanym zawodem partnera wśród obu płci, wg. sondy o pracy, jest lekarz/stomatolog – 16,5 % wszystkich głosów oddanych w sondzie. Na drugim miejscu znajdują się osoby prowadzące własną działalność gospodarczą – 8 % głosów. Trzecie miejsce zajęły osoby wykonujące zawód prawnika/adwokata – 6,4 % wszystkich głosów. Okazuje się jednak, że dopiero przy rozbiciu wyników na płcie klarują się różnice co do wpływu zawodu na atrakcyjność danej osoby.

Zatem, czego pragną kobiety? Panie będą najchętniej widziały się u boku:

 • lekarza -16,4 % głosów
 • przedsiębiorcy – 10 %
 • prawnika – 8 %
 • policjanta, żołnierza, przedstawiciela służb mundurowych – 6 %
 • inżyniera - 5,9 %
 • naukowca – 5 %
 • architekta – 4,6 %

Powyżej 3 % oddanych głosów zdobył każdy z zawodów: wykładowcy, nauczyciela, menedżera, przedstawiciela służby zdrowia, rolnika, informatyka, programisty oraz pilota. Panowie prowadzący domy oraz pracujący na przykład jako serwisanci nie zachęcą do kontaktu pań jedynie swoim zawodem – żadna z pań oddających głos w ankiecie nie zaznaczyła, że ten rodzaj pracy będzie zaletą potencjalnego partnera. Poniżej 1 % głosów zdobyli też fryzjerzy, urzędnicy, sprzedawcy oraz panowie pełniący funkcje asystentów. Panowie będący dziennikarzami mają wśród pań takie same szanse jak artyści – zawód ten w kontekście partnerstwa pozytywnie ocenia tylko 2 % pań.

Pożądany zawód według mężczyzn

Badanie na temat pożądanych zawodów i życia singli pokazuje, że panowie, którzy wzięli udział w sondzie, również najchętniej zwiążą się z lekarką – 16,7 % głosów. Duże szanse na znalezienie partnera mają także przedstawicielki wolnych zawodów. To drugi najbardziej pożądany zawód partnerki - 8.5 % głosów. Kobieta prowadząca własną działalność zainteresuje swoją pracą 4,5 % panów szukających miłości przez MyDwoje.pl. Dużo bardziej pożądany przez panów w partnerce zawód mają nauczycielki i panie pedagog – 6 %. Prawie 6% panów chętnie zwiąże się ze studentką (tylko 1 % pań szuka studenta). Panowie nie boją się pań, które wykonują zawody fizyczne – taka praca jest atrakcyjna aż dla 4,8 % panów (tylko 2 % pań szuka pracownika fizycznego). Dla 5 % panów zawód ogrodnika jest bardzo pociągający w partnerce. Panowie również wyżej niż panie oceniają u partnera zawód sprzedawcy – 4,5 % oddanych przez panów głosów (1 % pań głosowało na zawód sprzedawcy). Praca w mediach jest mniej ceniona przez panów, niż przez panie – tylko 0,6 % marzy o związaniu się z panią redaktor. Tylko niecały procent więcej panów, niż pań chce związać się z osobą wykonującą zawód artysty – niecałe 3 % oddanych głosów przez panów. Panie prowadzące dom zachęcą do kontaktu tylko 2 % panów, którzy deklarują, że szukają kobiety, która zajmuje się tylko i wyłącznie prowadzeniem domu. Najmniejsze szanse na zaimponowanie panom swoją pracą mają kobiety, które zawodowo zajmują się doradztwem, przedstawicielki handlowe oraz kobiety, które wykonują męskie zawody – zajmując się np. mechaniką samochodową. Pracownice służb mundurowych, policjantki zrobią wrażenie tylko na 2,5 % panów. Zawód urzędniczki także wśród panów nie cieszy się wielkim uznaniem – tylko 1 % panów marzy o związaniu się z urzędniczką.

Opracowanie powstało na podstawie analizy wyników sondy opinii w której głosy oddało 1049 osób.


Artykuł cytowany przez:

dziennik.pl

womannews.pl

papilot

uroda.com.pl

jegostrona.pl

kobietabezpieczna.pl


 
Komentarze (3)

Pożądane zawody partnera - dodaj komentarz
handlowiec, 32 lat; 2016-08-09 23:22:36 
Jestem bardzo ciekaw, według jakiego klucza przeprowadzono taki sondaż (wiek ankietowanych, rejon w którym przeprowadzono ankietę).
Tzw. zawody pod "krawatem" to w większości grupa " ściemniaczy", która nigdy nie wypracowała własnymi rękoma żadnego "dobra materialnego" dla społeczeństwa, tylko żyje z pieniędzy budżetowych.
Ktoś kto na poziomie zawodowym, nie zna stresu związanego z codziennymi decyzjami, które mogą wpłynąć np. na bankructwo firmy, nie ponosi konsekwencji za swoje czyny i słowa, Nie może i nie będzie dobrym i odpowiedzialnym człowiekiem w życiu osobistym!
Pozdrawiam.
darek pracownik fizyczny; 2015-10-21 21:44:02 
Jestem pracownikiem fizycznym,przez to nie mam szans na wyjście z samotności..Jako młody człowiek wybrałem pracę,i nie żałuję ,jednak nie spodziewałem się że to kiedyś będzie powodem mojej samotności.Czy dla kobiet wartości drugiego człowieka nie mają już żadnego znaczenia?Czy liczy się tylko dobry wizerunek? I najważniejsze,czy człowiek z papierkiem zawsze jest mądrzejszy i zaradniejszy?
pracownik fizyczny; 2015-08-04 10:56:10 
Osoby wykonujące prestiżowy zawód zawsze mają większe szanse na znalezienie partnera. Kobiety szukają przede wszystkim mężczyzn dobrze zarabiających. Tylko co mają począć pracownicy fizyczni? Oni też pragną miłości.

Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
*Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych.
*Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną (powiadomienia dzienne i natychmiastowe). Zgodę można wycofać w każdej chwili.
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register

Administratorem danych osobowych jest Katarzyna Bieber, prowadząca działalność gospodarczą pod firmą "My Dwoje" z siedzibą przy ul. Domaniewskiej nr 37 lok. 2.43, Warszawa 02-672, NIP: 9511875187. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie w celu przesyłania oferty marketingowej. Informacje handlowe są wysyłane drogą elektroniczną w celu realizacji umowy (informacje od administratora danych serwisu, informacje o kompletności profilu oraz kontaktów z innymi użytkownikami portalu). Informujemy, że zebrane dane osobowe nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów uprawnionych do tego na podstawie przepisów prawa. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści oraz poprawiania swoich danych osobowych po zalogowaniu w zakładce Ustawienia/Ustawienia-prywatności. Zgoda na gromadzenie i przetwarzanie danych może być w każdej chwili odwołana. Zgoda może być również odwołana w zakresie przetwarzania danych na cele marketingowe.

Zadzwoń lub napisz do nas
tel: (22) 201 25 89
fax: (22) 201 25 87


codziennie 11.00 - 23.00
MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij