Biuro matrymonialne > Poradnik > Życie Singla > Singlem być > Chcesz być bardziej atrakcyjny? zobacz jak działa przeszczep włosów

Chcesz być bardziej atrakcyjny? Zobacz jak działa przeszczep włosów

 • Podziel się na:
 • Dodaj do facebook.com
 • Dodaj do twitter.com
 • Dodaj do wykop.pl
 • Dodaj do gogole+
 • Dodaj do Linkedin
 • Dodaj do Pinterest
Chcesz być bardziej atrakcyjny, problemy z łysieniem

Na czym polega transplantacja włosów?

We współczesnym świecie zadbany wygląd jest niejednokrotnie przepustką do sukcesu zarówno w życiu osobistym jak również zawodowym. Coraz więcej jest bowiem profesji, w których bardzo istotna jest elegancka prezentacja własnej osoby (ciekawy profil randkowy) i wykorzystanie atutów własnego wyglądu. Nic zatem dziwnego, że łysienie, które dotyka obecnie coraz młodszych mężczyzn skłania coraz większą liczbę panów do korzystania z zabiegów oferowanych przez gabinety medycyny estetycznej. Za najbardziej skuteczną i trwałą metodę walki z łysieniem uważa się obecnie przeszczep włosów, czyli ich transplanatcję.

Wzmianki o pierwszych zabiegach transplanatcji włosów pochodzą już z lat 20-tych XIX wieku. Natomiast największy wkład w rozwój tej metody ma lekarz japońskiego pochodzenia, dr Okuda. Wykonał on i dokładnie opisał ponad 200 operacji przeszczepów włosów, które wykonał na przełomie lat 30 i 40 ubiegłego wieku. Natomiast w związku z postępem techniki i medycyny, najbardziej istotne dla współczesnej medycyny estetycznej było wprowadzenie w latach 80-tych możliwości wykonywania mikroprzeszczepów. W Polsce pierwszy przeszczep włosów został wykonany w 1984r. przez dr Jerzego Kolasińskiego, cenionego specjalistę chirurgii plastycznej.
Najczęściej występującym u mężczyzn typem łysienia jest tzw. łysienie androgenowe, nazywane również łysieniem męskim, które jest związane z działaniem dihydrotestosteronu (DHT). Dihydrotestosteron jest aktywną formą testosteronu powstającą pod wpływem 5-alfa reduktazy, która wykazuje działanie obwodowe na wrażliwe tkanki. W przypadku mieszków włosowych DHT przyczynia się do ich obkurczenia, spowolnienia wzrostu włosów oraz szybszego ich wypadania. Ciekawy natomiast jest fakt, że nie wszystkie mieszki włosowe są jednakowo wrażliwe na DHT- w największym stopniu dotyczy to mieszków okolicy skroniowej i czołowej. Z kolei najbardziej odporne na wpływ DHT są mieszki okolicy potylicznej. Właściwość ta jest wykorzystywana podczas zabiegu przeszczepu włosów- cebulki włosowe pobierane są z okolicy potylicznej, gdzie ich zagęszczenie jest największe i nie spowoduje znacznego przerzedzenia włosów, a następnie umieszczane w okolicy pozbawionej owłosienia. "To są włosy niezależne i niewrażliwe na działanie tych pochodnych testosteronu i one przeniesione na inne miejsce zachowują tą swoją właściwość niewrażliwości" tłumaczy dr n.med. Sławomir Pietruszko.

Obecnie istnieje wiele technik wykonywania przeszczepów włosów, które różnią się między sobą sposobem pobierania i implantacji przeszczepów. W większości przypadków są to zabiegi trwające wiele godzin i wymagające długotrwałego przebywania w tej samej pozycji. Metody te ceni się jednak za skuteczność, dokładność i precyzję oraz trwałość efektów. Do tych najczęściej stosowanych należy zaliczyć:

 • metodę strip - zasadniczo polega na pobraniu z okolicy potylicznej paska skóry oraz jego następczym rozdzieleniu na pojedyncze przeszczepy. Rana powstała po pobraniu wycinka jest zszywana specjalnym szwem i pozostawia po sobie minimalnie widoczną bliznę, którą można jednak zamaskować fryzurą. Taka metoda pozwala nieco skrócić czas wykonywania zabiegu ponieważ z jednego paska skóry pobranego w metodzie strip można przygotować nawet od 2 do 4 tys. przeszczepów
 • metodę FUE - (ang. follicular unit extraction) jest metodą, która pozwala uzyskać pojedyncze przeszczepy bez konieczności wykonywania rozległych cięć. Dzięki temu unika się ryzyka tworzenia blizn pozabiegowych. W trakcie jednego zabiegu można przeszczepić około 2 tys. mieszków włosowych.
 • metodę BHT - (ang. body hair transplantatopn) uważana jest przez niektórych specjalistów za odmianę metody FUE, gdyż zasadniczą różnicę stanowi tutaj miejsce pobrania włosów do transplantacji. W przypadku BHT włosy pobierane są z miejsc innych niż skóra głowy, czyli np.klatka piersiowa, pachy czy broda. Jest to zatem metoda polecana osobom, u których skąpe owłosienie skóry głowy nie pozwala na pobranie wymaganej liczby przeszczepów.

Zobacz jak wyglądają panowie którzy zdecydowali się na zabieg: zdjęcia przed i po zabiegu przeszczepu włosów


 
Komentarze (3)

Chcesz być bardziej atrakcyjny? Zobacz jak działa przeszczep włosów - dodaj komentarz
gosc; 2017-06-19 16:55:26 
No więc właśnie. Ciekawe ze nikt z osób które skorzystały się nie wypowiedzaial. Ja słyszałam że niestety taki przeszczep drogi i niestety nie na lata. ..trzeba co jakiś czas powtarzać
Robert; 2016-06-14 13:27:07 
dla mnie fajne rozwiązanie ale niestety natura dała mi bardzo słabe owłosienie i jakby robili przeszczepy od innego dawcy to chętnie ;)
Janek; 2016-06-13 09:44:17 
Ciekawy artykuł, w prosty sposób wprowadza w temat - niestety dla mnie bardzo aktualny. Ciekaw tylko jestem czy jest tu ktoś kto może "pochwalić" się wrażeniami i napisać jakie są efekty, czy znajomi zwrócili uwagę, czy widać, że to przeszczep, no i czy efekt na lata?

Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
*Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych.
*Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną (powiadomienia dzienne i natychmiastowe). Zgodę można wycofać w każdej chwili.
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register

Administratorem danych osobowych jest Katarzyna Bieber, prowadząca działalność gospodarczą pod firmą "My Dwoje" z siedzibą przy ul. Domaniewskiej nr 37 lok. 2.43, Warszawa 02-672, NIP: 9511875187. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie w celu przesyłania oferty marketingowej. Informacje handlowe są wysyłane drogą elektroniczną w celu realizacji umowy (informacje od administratora danych serwisu, informacje o kompletności profilu oraz kontaktów z innymi użytkownikami portalu). Informujemy, że zebrane dane osobowe nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów uprawnionych do tego na podstawie przepisów prawa. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści oraz poprawiania swoich danych osobowych po zalogowaniu w zakładce Ustawienia/Ustawienia-prywatności. Zgoda na gromadzenie i przetwarzanie danych może być w każdej chwili odwołana. Zgoda może być również odwołana w zakresie przetwarzania danych na cele marketingowe.

Zadzwoń lub napisz do nas
tel: (22) 201 25 89
fax: (22) 201 25 87


codziennie 11.00 - 23.00
MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij