Biuro matrymonialne > Poradnik > Życie Singla > Singlem być > Chcesz być bardziej atrakcyjny? zobacz jak działa przeszczep włosów

Chcesz być bardziej atrakcyjny? Zobacz jak działa przeszczep włosów

  • Podziel się na:
  • Dodaj do facebook.com
  • Dodaj do twitter.com
  • Dodaj do wykop.pl
  • Dodaj do Linkedin
  • Dodaj do Pinterest
Chcesz być bardziej atrakcyjny, problemy z łysieniem

Na czym polega transplantacja włosów?

We współczesnym świecie zadbany wygląd jest niejednokrotnie przepustką do sukcesu zarówno w życiu osobistym jak również zawodowym. Coraz więcej jest bowiem profesji, w których bardzo istotna jest elegancka prezentacja własnej osoby (ciekawy profil randkowy) i wykorzystanie atutów własnego wyglądu. Nic zatem dziwnego, że łysienie, które dotyka obecnie coraz młodszych mężczyzn skłania coraz większą liczbę panów do korzystania z zabiegów oferowanych przez gabinety medycyny estetycznej. Za najbardziej skuteczną i trwałą metodę walki z łysieniem uważa się obecnie przeszczep włosów, czyli ich transplanatcję.

Wzmianki o pierwszych zabiegach transplanatcji włosów pochodzą już z lat 20-tych XIX wieku. Natomiast największy wkład w rozwój tej metody ma lekarz japońskiego pochodzenia, dr Okuda. Wykonał on i dokładnie opisał ponad 200 operacji przeszczepów włosów, które wykonał na przełomie lat 30 i 40 ubiegłego wieku. Natomiast w związku z postępem techniki i medycyny, najbardziej istotne dla współczesnej medycyny estetycznej było wprowadzenie w latach 80-tych możliwości wykonywania mikroprzeszczepów. W Polsce pierwszy przeszczep włosów został wykonany w 1984r. przez dr Jerzego Kolasińskiego, cenionego specjalistę chirurgii plastycznej.
Najczęściej występującym u mężczyzn typem łysienia jest tzw. łysienie androgenowe, nazywane również łysieniem męskim, które jest związane z działaniem dihydrotestosteronu (DHT). Dihydrotestosteron jest aktywną formą testosteronu powstającą pod wpływem 5-alfa reduktazy, która wykazuje działanie obwodowe na wrażliwe tkanki. W przypadku mieszków włosowych DHT przyczynia się do ich obkurczenia, spowolnienia wzrostu włosów oraz szybszego ich wypadania. Ciekawy natomiast jest fakt, że nie wszystkie mieszki włosowe są jednakowo wrażliwe na DHT- w największym stopniu dotyczy to mieszków okolicy skroniowej i czołowej. Z kolei najbardziej odporne na wpływ DHT są mieszki okolicy potylicznej. Właściwość ta jest wykorzystywana podczas zabiegu przeszczepu włosów- cebulki włosowe pobierane są z okolicy potylicznej, gdzie ich zagęszczenie jest największe i nie spowoduje znacznego przerzedzenia włosów, a następnie umieszczane w okolicy pozbawionej owłosienia. "To są włosy niezależne i niewrażliwe na działanie tych pochodnych testosteronu i one przeniesione na inne miejsce zachowują tą swoją właściwość niewrażliwości" tłumaczy dr n.med. Sławomir Pietruszko.

Obecnie istnieje wiele technik wykonywania przeszczepów włosów, które różnią się między sobą sposobem pobierania i implantacji przeszczepów. W większości przypadków są to zabiegi trwające wiele godzin i wymagające długotrwałego przebywania w tej samej pozycji. Metody te ceni się jednak za skuteczność, dokładność i precyzję oraz trwałość efektów. Do tych najczęściej stosowanych należy zaliczyć:

  • metodę strip - zasadniczo polega na pobraniu z okolicy potylicznej paska skóry oraz jego następczym rozdzieleniu na pojedyncze przeszczepy. Rana powstała po pobraniu wycinka jest zszywana specjalnym szwem i pozostawia po sobie minimalnie widoczną bliznę, którą można jednak zamaskować fryzurą. Taka metoda pozwala nieco skrócić czas wykonywania zabiegu ponieważ z jednego paska skóry pobranego w metodzie strip można przygotować nawet od 2 do 4 tys. przeszczepów
  • metodę FUE - (ang. follicular unit extraction) jest metodą, która pozwala uzyskać pojedyncze przeszczepy bez konieczności wykonywania rozległych cięć. Dzięki temu unika się ryzyka tworzenia blizn pozabiegowych. W trakcie jednego zabiegu można przeszczepić około 2 tys. mieszków włosowych.
  • metodę BHT - (ang. body hair transplantatopn) uważana jest przez niektórych specjalistów za odmianę metody FUE, gdyż zasadniczą różnicę stanowi tutaj miejsce pobrania włosów do transplantacji. W przypadku BHT włosy pobierane są z miejsc innych niż skóra głowy, czyli np.klatka piersiowa, pachy czy broda. Jest to zatem metoda polecana osobom, u których skąpe owłosienie skóry głowy nie pozwala na pobranie wymaganej liczby przeszczepów.

Zobacz jak wyglądają panowie którzy zdecydowali się na zabieg: zdjęcia przed i po zabiegu przeszczepu włosów


 
Komentarze (3)

Chcesz być bardziej atrakcyjny?  Zobacz jak działa przeszczep włosów - dodaj komentarz
gosc; 2017-06-19 16:55:26 
No więc właśnie. Ciekawe ze nikt z osób które skorzystały się nie wypowiedzaial. Ja słyszałam że niestety taki przeszczep drogi i niestety nie na lata. ..trzeba co jakiś czas powtarzać
Robert; 2016-06-14 13:27:07 
dla mnie fajne rozwiązanie ale niestety natura dała mi bardzo słabe owłosienie i jakby robili przeszczepy od innego dawcy to chętnie ;)
Janek; 2016-06-13 09:44:17 
Ciekawy artykuł, w prosty sposób wprowadza w temat - niestety dla mnie bardzo aktualny. Ciekaw tylko jestem czy jest tu ktoś kto może "pochwalić" się wrażeniami i napisać jakie są efekty, czy znajomi zwrócili uwagę, czy widać, że to przeszczep, no i czy efekt na lata?

Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
*Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną (powiadomienia dzienne i natychmiastowe). Zgodę można wycofać w każdej chwili.
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register

Administratorem podanych danych osobowych jest: Katarzyna Bieber reprezentująca Serwis Doboru Partnerskiego z siedzibą przy ul. Domaniewskiej nr 37 lok. 2.43, Warszawa 02-672, NIP: 9511875187. Administrator wyznaczył IOD, jest nią Małgorzata Lewandowska, z którą kontakt jest pod adresem e-mail iod@mydwoje.pl. Kategorie danych jak: e-mail, data urodzenia, fotografia, wiek, zawód, miasto, charakterystyka, poglądy oraz dane dotyczące preferencji tzw. dane szczególnej kategorii zostają przekazane dobrowolnie w celu realizacji usługi i przesyłania oferty marketingowej zgodnie z Regulaminem Serwisu. Podstawa prawna: Serwis Internetowy przetwarza dane osobowe na podstawie wyrażonej zgody, jest to niezbędne do wykonania umowy, do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze, na podstawie prawnie uzasadnionych interesów administratora i jest niezbędne do ochrony żywotnych interesów osoby, której danej dotyczą lub innej osoby fizycznej. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres obowiązywania Umowy lub wniesienia uzasadnionego sprzeciwu. Użytkownik ma prawo poprawiania danych, usuwania, ograniczenia przetwarzania a także wniesienia sprzeciwu, oraz przeniesienia ich do innego administratora. Podanie danych nie jest wymogiem ustawowym lecz umownym i jest dobrowolne jednak niezbędne do wypełnienia umowy. Dane będą wykorzystywane do automatycznego podejmowania decyzji w celu przygotowania wyboru ofert matrymonialnych dopasowanych do kandydata. Użytkownik ma prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego na adres Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Serwisu.

Napisz do nasKonsultacje telefoniczne
są dostępne w abonamentach VIP


MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij